ברוכים הבאים, אורח

זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים 1517 צפיות

זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13494

• Ihope
  • דירוג זהב
למרות סדר היום שלפעמים עמוס דווקא בשעות מפגשי הטלפון, אעשה מאמץ רב להתקשר בעז״ה.

אבל שאלה לי:
אני לא מבין משהו בקשר ל12 הצעדים.
כמה זמן אמור לקחת כל צעד? שבוע? יום?
האם אין להמשיך לצעד הבא לפני שמסיימים את הצעד הקודם?
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13501

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שאלה קשה ומסובכת, הלוואי והיה לי תשובה ברורה עליה.

בגדול, זה שונה מאוד אצל כל אחד ושונה גם בכל קבוצה. בקבוצות החיות (שבהן אני הייתי) לא עובדים כולם כקבוצה על הצעדים אלא ההתקדמות על הצעדים היא באופן פרטני של כל אחד עם הספונסר שלו, ובקבוצה זה החלק של הקריאה והשיתוף (תלוי בסוגי הקבוצות ועוד).

בקבוצה הטלפונית זה קצת שונה ובגדול אנחנו קוראים את הספר הגדול החל מההתחלה ועד לסיום הצעד השתיים עשרה, מה שנותן יותר עבודה משותפת שכולם עובדים כל פעם על אותו צעד. יחד עם כך, גם בקבוצה הטלפונית זה לא בדיוק ככה ויש חברים שכעת עובדים על הצעד הראשון, יש כאלו שעובדים על הצעד הרביעי ויש שבעיקר בצעד אפס (שהם מגיעים לקבוצה).

לגבי כמה זמן - זה כבר בודאי אינדבידואלי. מי שמצליח לעשות את הצעד הראשון באופן טוב - יכול מיד לעבור לצעד השני, אבל יש כאלו שלוקח להם הרבה זמן להיכנע. אין בזה כללים.

אשמח אם חברים אחרים יוסיפו מהנסיון שלהם כי הרבה מאוד שואלים את השאלות האלו.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13519

• Ihope
  • דירוג זהב
תודה זלמן על תגובתך המהירה והבהירה.

יש לי עוד שאלות:

האם אני חייב להזדהות בשמי המופיע בפורום IHOPE?

כמו כן, האם מומלץ במקביל לעבוד עם פסיכולוג מומחה להתמכרות?

חברים אודה לכם מאוד אם תשתפו אותי מנסיונכם.

בעניין: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13526

• סוד הכניעה
  • מנהל
אתה יכול להזדהות בכל שם שאתה רוצה. אם אתה רוצה - אתה יכול לומר מה הכינוי שלך בפורום.

אני באופן אישי טופלתי אצל פסיכולוג במקביל לעבודה בקבוצה וזה מאוד הועיל לי. כמובן - כל מקרה לגופו.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13527

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בעיני התשובה לשאלה מאוד פשוטה: אל תתעסק עם זה עכשיו, כדאי להתחיל, לצעוד, ימים יגידו כמה זמן תצטרך, בשביל לדעת כמה זמן יקח לך כל צעד, צריך להיות נביא, אינני.

ראיתי כאלו שזה עבד להם מיד, וטסו, יש כאלו שגם אחרי זמן רב נתקעו. יש כאלו, שהתחילו חזק ונתקעו, ואז עפו קדימה, יש שנתקעו ואחרי זה עפו בכלל מהתוכנית, לכל אחד יש את התפקיד שלו.

העקרונות הראשוניים הם: כנות, פתיחות, נכונות. 

הצעד הראשון: יש לי בעיה עם תאווה, אני לא יודע מה לעשות איתה, לא יכול בלעדיה - היא שולטת בחיי. הודית בזה, עשית את הצעד הראשון.

קל. אה? יופי, צעד 2: אתה מוכן לקבל עזרה? כל עזרה? אתה מאמין שאפשר אחרת? שאתה לא חייב יותר להשתמש? כן? מעולה. צעדת את צעד 2.

צעד שלוש: אתה מוכן להפסיק לחיות לפי מה שאתה רוצה, ולהתחיל לחיות לפי מה שהבורא רוצה ממך? משובח. חייך משתנים.

אלו שלושת הצעדים  הראשונים, אני שואל את עצמי כל בוקר את השאלות הללו, אם התשובה היא כן בכולן יש לי יום מוצלח, תקופה ממושכת זה עובד.

קדימה צעד.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13567

• סוד הכניעה
  • מנהל
תודה לאסירותודה,

פעמים רבות לא מספיק לי לשאול את השאלות האלו רק בבוקר ואני צריך לשאול אותם שוב ושוב הרבה פעמים במשך היום. לעתים הסדר שלהם משתנה והשאלה השלישית קופצת להיות ראשונה.

בעניין: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13586

• אסירותודה
  • מנהל
שוב, כרגיל, סוד, אתה מכוון לכל הסודות... זה מופיע בצעד בצעד האחד עשרה בספר הגדול, עמ' 73 למטה - במשך היום אנו עושים הפסקה, כאשר אנחנו מעוצבנים או שאנו בספק, ומבקשים לקבל את המחשבה או דרך הפעולה הנכונה. אנו מזכירים לעצמנו כל הזמן שאנו כבר לא מנהלים את ההצגה, ופעמים רבות במשך היום אנו אומרים לעצמנו בענווה רצונך יעשה. ואז אנו פחות בסכנה שנכנס להתרגשות, פחד, כעס, דאגה, רחמים עצמיים או החלטות מטופשות.

בעניין: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13633

• Ihope
  • דירוג זהב
תודה לכל המגיבים.

זה כבר כשבוע שאני בתוך התכנית ולמרות שאני נקי לגמרי אני מרגיש את התאוה מחכה לי בפינה...

שאלה לגבי ספונסר:
איך מצאתם אותו?
האם יכול להיות גם ספונסר גוי?
באיזו תדירות אתם בקשר טלפוני עם הספונסר?

בעניין: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13634

• סוד הכניעה
  • מנהל
באופן אישי מצאתי את הספונסר כאשר ראיתי חבר אחר שההחלמה שלו היתה בדיוק מה שרציתי עבור עצמי. לא רואה שום בעיה שהספונסר יהיה גוי (בקבוצה שאני משתתף ישנם חברים חרדיים שיש להם ספונסר גוי).

אני משתדל להיות בקשר לפחות שלוש פעמים בשבוע לשיחות ארוכות וכשיש צורך - לשיחות נוספות קצרות יותר.

אם אתה מרגיש שהתאווה ממתינה לך בפינה - זה הזמן לעבוד על הצעד הראשון לעומק.

בעניין: זהו. החלטתי אני מצטרף לצעדים לפני 11 שנים, 9 חודשים #13675

• אסירותודה
  • מנהל
שלום לך ולכולם, יש לי ספונסר מתוכנית שכנה לא שומר מצוות, וטוב לי איתו, אנחנו מתקשרים מקסים. איני שואל אותו שאלות בהלכה, וגם לא היאך מעשרים מים תבן ומלח... הוא מדריך אותי מול ערמומיותה של מחלתי, אני מכיר אנשים שיש להם ספונסר לא יהודי, ויש להם תועלת גדולה ממנו. זה עובד כשעובדים את זה.

חיפשתי מישהו שאומר את מה שהוא עושה ושעושה את מה שהוא אומר... זה עבד וזה עובד.

שתצליח למצוא ולהתחבר.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.40 שניות

Are you sure?

כן