ברוכים הבאים, אורח

איך מגיעים לקרקעית?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: איך מגיעים לקרקעית? 1798 צפיות

איך מגיעים לקרקעית? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13075

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אחד הדברים עליהם חוזרים שוב ושוב אלו הצועדים בשיטת 12 הצעדים הוא הצורך להגיע לקרקעית כדי להכנע ולמסור את החיים לה' יתברך. הצעדים הינם שינוי גדול מידי בחיים של אדם כמוני, ואין סיכוי שאעשה אותו כל זמן שאני לא ממש ממש חייב לעשות את זה. כל זמן שאני חושב שאני יכול להסתדר בכוחות עצמי עם המחלה שלי - אעדיף לעשות זאת ולא ללכת בשיטה הזאת. בכל סדרת צעדים ישנו לפחות צעד אחד שהוא נראה בלתי אפשרי לחלוטין, ורק בגלל שאני יודע שאין לי שום ברירה אחת - אני יכול לנסות לעשות אותו. בשלושת הצעדים הראשונים זה כמובן הצעד השלישי "החלטנו למסור את חיינו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו". בארבעת הצעדים הבאים זה בעיקר הצעד החמישי "התוודינו בפני עצמנו בפני אלוקים ובפני אדם נוסף על טיבם המדוייק של פגמינו". בשני הצעדים הבאים זה הצעד התשיעי כמובן "כיפרנו על מעשינו במישרין בכל מקום שהדבר ניתן פרט למקרים שמעשה זה היה פוגע בהם או באחרים".

וכאן יש רבים ששואלים היכן היא הקרקעית הזאת שחייבים להגיע אליה? האם אין אפשרות לעצור קודם לכן בלי לעבור את כל הסבל של ההתרסקות בקרקעית? הספונסר שלי אומר שמגיעים לקרקעית כאשר מפסיקים לחפור, הוי אומר שאין דבר כזה קרקעית אבסלוטית, וכל אחד מחליט איפה הקרקעית שלו באופן סובייקטיבי לחלוטין. הקרקעית האישית שלי היא הרבה יותר גבוהה מאחרים שהמשיכו לחפור עוד ועוד, ולעומת זאת היא הרבה יותר נמוכה מאחרים שנעצרו הרבה לפניי והחליטו: עד כאן.

אכן, בתחילת דרכה של החברותא הידועה בתור AA, רק המקרים הקשים ביותר החלימו, כיון שרק להם היה באמת ברור שאבדה השליטה על חייהם, ואילו המקרים הפחות קשים העדיפו להמשיך ולנסות, והמשיכו לטעון כי הם יכולים לשלוט בשתיה שלהם. האלכוהוליסטים הכבדים באמת, כבר ידעו שהם חולים באופן אנוש וידעו שלא נותר להם זמן רק עד שיגיעו לבית החולים לחולי נפש או לבית הקברות, ולכן הסכימו לעשות כל מה שיתבקשו לעשות, העיקר לקבל את חייהם בחזרה. ואילו האלכוהוליסטים שלא סבלו מספיק, לא רצו לקבל את העקרונות הרוחניים של דרך הצעדים. אבל במשך עשרות השנים שעברו מאז, יותר ויותר מכורים מכל הסוגים ומכל המינים מפסיקים את ההתמכרות שלהם כשהם רחוקים מאוד מהקרקעית של האלכוהוליסטים הראשונים, והקרקעית שלהם גבוהה מאוד באופן יחסי.

שמעתי בשם מכור "קל" שהגיע לקבוצה ואמר שהוא מעדיף להיות בהחלמה ולשכנע את עצמו כל הזמן למה הוא כן שייך לכאן, מאשר להמשיך במחלה ולשכנע את עצמו כל הזמן למה הוא לא שייך.

אין באמת מקום כזה שנקרא קרקעית, חוץ מאשר בקבר. עד אז - תמיד יש עוד גבולות לחצות. מצד שני, לא חייבים לחצות שום גבול נוסף כדי להחליט שמספיק רע לי. מספיקה העובדה שאני לא מצליח להפסיק בעצמי, ולא משנה מה אני לא מצליח להפסיק. זה יכול להיות אוננות בדיוק כפי שזה יכול להיות כל דבר אחר. הקרקעית היא בסך הכל ההחלטה שלי אחרי ההבנה שלעולם לא אצליח להפסיק את ההתנהגות ההרסנית שלי. וזה בעצם מה שעשתה התכנית למליוני אנשים בעולם: היא הגביהה עבורם את הקרקעית. ככל שעובר הזמן, יותר ויותר אנשים שמכורים לכל מיני דברים לא היו צריכים באמת להגיע לשערי מוות כדי להינצל ולמסור את חייהם לאלוקים, במקום זה הם הגיעו נמוך הרבה פחות אבל הבינו לאיזה כיוון הם צועדים - והפסיקו.

וכמו שאמר חבר וותיק: מה היא הדרך להחלמה? נוסעים לעזאזל ועושים פרסה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: איך מגיעים לקרקעית? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13132

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
עזאזל
ע"פ הרמב"ו
ר"ת זה לעומת זה עשה אלוקים,
ואיזך זיל גמור,
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: איך מגיעים לקרקעית? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13187

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
למוטי היקר !
סליחה שלא הבנתי...  ???  האם אפשר להסביר...  ???                                                         
לסוד היסודי כל כך! 
רציתי לומר שלא מרגיש מחסום בשאר הצעדים (אולי כיוון שלא התחלתי לצעוד...) :-\
רק יש לי מחסום לצעד א' להודות "שאבדתי שליטה על חיי"
כל חיי למדתי : שאדם מחוייב על כל צעד ושעל של חייו.
ולא יוכל לטעון זה לא היה בשליטתי!
וכבר שאלתי במקומות אחרים -
האם חייבים להיות מכורים כדי למסור את חיי לה' ?  ???
כי באמת אין לי שום התנגדות למסור את חיי לה'.
להיפך מאוד מעוניין בזה.
  זו נראית לי דרך חיים יהודית אמיתית...

כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: איך מגיעים לקרקעית? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13205

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אתה מוזמן לנסות. אני לא הייתי מוכן אפילו לחשוב לתת לו לנהל את החיים שלי בלי להודות שאיבדתי עליהם שליטה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: איך מגיעים לקרקעית? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13211

• brit.kodes
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • דירוג זהב

שמעתי בשם מכור "קל" שהגיע לקבוצה ואמר שהוא מעדיף להיות בהחלמה ולשכנע את עצמו כל הזמן למה הוא כן שייך לכאן, מאשר להמשיך במחלה ולשכנע את עצמו כל הזמן למה הוא לא שייך.

מזדהה אם זה ברמות
אני רק יוסיף את מה שאתה תמיד אומר כדי לחזק את כולם הרי מי שהולך בדרך הזו שלנו גם אם הוא לא בקרקעית אבל הוא אמור להיות כבר שבע מכישלונות ומאי הצלחות בכול מיני שיטות שניסה בחייו
אז למה לחשוב יותר מידי יש פה דרך חדשה לא קשה כל כך ועובדת אז קפוץ למים

בעניין: איך מגיעים לקרקעית? לפני 11 שנים, 9 חודשים #13352

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
אצלי, ברגע שהבנתי שאני לא מסוגל להלחם בתאווה הזו בכוחות עצמי, הגעתי לקרקעית.
בעצם, כל הזמן הייתי שם (בקרקעית) רק שלקחו כמה שנים טובות להבין שאני שם.
בחסדי השם עלי, הקב"ה שמר עלי (כן !!! הוא שמר עלי !!! לא פחדתי ללכת רחוק יותר ולא שום דבר אחר, השם פשוט שמר עלי !!!) ולא התדרדרתי לקרקעית עמוקה יותר !!!

אחרי שהתחלתי לכתוב את צעד 1 (אני עדיין כותב) רק קיבלתי חיזוק לזה שבאמת אני בקרקעית !!!

בהצלחה לכולנו להגיע לאיגרא רמה - לפסגת האוורסט !!!
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן