ברוכים הבאים, אורח

כניעה על כל החיים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: כניעה על כל החיים 3598 צפיות

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 2 חודשים #28591

• david4043
  • דירוג כסף
בעזהי"ת

אם אתה רוצה להצחיק את ה' תגיד לו מה אתה מתכנן חהחהחהחהחהחה!!!!!!! ובמרוקאית - מנטש טראחת אנד גוד לחט (האדם מתכנן וה' צוחק), אין לאדם שליטה באלפית המילימטר על חייו ורק כאשר יבין זאת ויידע לפנות למקור האמיתי בהכנעה ושפלות הרוח , רק אז יוכל לעלות במדרגות הקדושה ככתוב והאיש משה עניו מאד מכל האדם ועל כן זכה ליותר מכל אדם שנאמר פה אל פה אדבר בה.
התשוקה היא סימפטום אני גם מכור לספרי קריאה  ולסרטים  ויכול לבזבז שעות ולכן אני מתרחק מאיזורי סיכון , מחקתי את כל הסרטים מהמחשב ואת הספר האחרון שגזל את זמני זרקתי לפח . אני מתענג על הלימוד בדף היומי למרות שאני לא נמצא כל השבוע בשיעורים , ההדבקות בלימוד התורה עושה לי טוב ואני מקווה שבכך אני מחזק את המערכת החיסונית שלי (הרוחנית) ובע"ה לאט לאט אגלה מה תפקידי העולם . בנתיים אני מאמץ את המוטו מסיפור של קרליבך שתפקידי הוא לעשות טוב ולעזור לאנשים אחרים מלבדי .  בברכת חג גאולה שמח ולא לשכוח כי בימיו של משיח בן דוד לא יהיה יצר הרע .אמן !
נ.ב:-
מדברי רבנו הרב אורי שרקי יצר הרע זה אתה זה לא משהוא חיצוני לנו ,ויש בע"ה לכוף אותו לעבודת ה' יתברך ע"י אימוץ מידת הזהירות הזריזות והנקיות ובכך נהיה צדיקים , שכן זאת חובה של כל יהודי , צדיק - עושה טוב , רשע - עושה רע ואין לנו רשות לעשות חטא ולכן חובה עלי להיות צדיק!!! - מסילת ישרים (שיעורים של הרב אורי שרקי באתר של מכון מאיר).
                                          בתקווה שלא חפרתי יותר מידי (ארכיאולוג חובב), בשורות טובות לכל עם ישראל !!!

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 2 חודשים #28592

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
:
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 2 חודשים #28597

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
david4043 כתב on 04 מרץ 2013 11:14:

בעזהי"ת

אם אתה רוצה להצחיק את ה' תגיד לו מה אתה מתכנן חהחהחהחהחהחה!!!!!!! ובמרוקאית - מנטש טראחת אנד גוד לחט (האדם מתכנן וה' צוחק),

לא כל כך חזק במרוקאית, אפשר לנקד? 
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 2 חודשים #28743

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
סגול שווא שווא שווא סוף-מילה. שווא פתח שווא שווא סוף מילה. שורוק שווא סוף מילה חולם שווא סוף מילה. פתח שווא שווא סוף משפט
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 2 חודשים #28943

בשבילי כניעה פירושה לראות את החיים בלעדי התאווה דהיינו שברגע נתון אני יכול לראות את חיי מתנהלים יפה בלי אוננות וצפייה בפורנוגרפיה ולכך אני כעת מסוגל לוותר, משמעות הכניעה הזאת צריכה לבוא לידי ביטוי על כל החיים, דהיינו שאם משהו לא הולך כפי שאני רוצה אני מקבל אותו.

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 2 חודשים #28965

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!

בשבילי כניעה פירושה לראות את החיים בלעדי התאווה דהיינו שברגע נתון אני יכול לראות את חיי מתנהלים יפה בלי אוננות וצפייה בפורנוגרפיה ולכך אני כעת מסוגל לוותר, משמעות הכניעה הזאת צריכה לבוא לידי ביטוי על כל החיים, דהיינו שאם משהו לא הולך כפי שאני רוצה אני מקבל אותו.

יש לי רק בעיה אחת, שבזמן של קריז, אני נהיה עיוור!
בנוסף, לא ראיתי מעולם את החיים שלי במצב שאין בהם אוננות, פורנוגרפיה, או משיכה אובססיבית למין. אחד כמוני לא יכול להיכנע?!

אצלי כניעה פירושה- "ידיים למעלה". בלי ידיים, אני יכול לפעול רק עם הפה. להבין שרק כוח חזק ממני יכול להחזיר אותי (או להביא אותי, במקרה שלי) אל השפיות. ופשוט לבכות אליו, ולבקש ממנו שיחוס עלי, ושיתן לי את מתנת הנקיון.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 1 חודש #29098

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
לכל חברי הפורום היקרים...
מנסה הרבה זמן להבין את המשמעות האמיתית של החוסר אונים
נראה לי שאולי ירד לי איזה אסימון...
כניעה היא בדומה למדינה שנכנעת למדינה אחרת...
היא מוותרת על שטח מסוים (השטח הוא איזור הסכנה של התאווה)
ואם חייבים להכנס לשם אז חייבים ויזה - "אשרת כניסה" (פתיחת מעגל וסגירתו)
אולי יש עוד דברים וצריך לפתח את זה יותר
אך בגדול זה אצלי הכניעה... :-\
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 1 חודש #29499

• david4043
  • דירוג כסף
בעזהי"ת

הכניעה היא לדעת שהכול מאיתו יתברך וכל אשר קורא לי למשפחתי ולכל העולם כולו הוא מאיתו יתברך , ואני בכל רגע נתון יכול ליפול ,גם אם אני נקי במשך 30 שנה  ואני חושב שאני שולט בעצמי שליטה מוחלטת . אני יכול להשתדל להדבק בו ע"י לימוד תורה זה נותן לי הרבה אושר ואור , אני יכול להתפלל להתחנן ולבקש שיעזור לי להתמודד עם התאווה , שיעזור לי להתרחק מאיזורי סיכון ושלא אתפתה לנסות את עצמי האם אני מסוגל להיות ליד מחשב בלי חסימה (סתם בלי צורך של העבודה).
אני מכור לכל חיי ואני אשאר נקי רק ברצונו של ה' יתברך , הוא צורי ,הוא מבטחי הוא ישועתי ,"שמע ישראל אתם קרבים היום למלחמה על אויביכם אל ירך לבבכם אל תיראו ואל תחפזו ועל תעצרו מפניהם. כי ה' אלקיכם ההולך עמכם להלחם לכם עם אויביכם להושיע אתכם"
זאת המלחמה בייצר הרע וה' נמצא בתוכינו ,וכאשר אנו דבקים בה' אזי חיים כולכם היום , הרוצה בחיים יידבק בה' ואם ח"ו נפל ,היתה זו נפילה ברצון ה' וכנראה לשם עליה גדולה לאחריה  ה' לא הולך לצידי , הוא בתוכי וכדיברי השיר "מישהו הולך תמיד איתי " של עופרה חזה ז"ל

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 1 חודש #30502

• מנחם
  • דירוג כסף
אני חוויתי את צעד שלוש כמו תרגיל חשבון של אחד ועוד אחד.
מתוך תחושה של חוסר אונים מסרתי את חיי לה' במובן הפשוט שאני לא מרגיש מעורב/שולט/אחראי במה שמתרחש איתי וסביבי אלא נותן לה' לנהל את הדברים ומביט על הדברים מהצד. בין רגע אני מרגיש שהתאווה לא מנהלת אותי, כי אמנם היא קיימת בי במלוא העצמה, אבל כרגע אני נמצא במצב שאני לא נותן ביטוי למה שקיים בי, כי אני לא שולט או מעורב במה שקורה פה.

זו אמנם הקצנה של וויתור על שליטה, אבל במצבי קיצון מה לא עושים כדי להיפטר מהתאווה?
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים על ידי .

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 1 חודש #30626

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מנחם שלום,

אני לא חושב שזה ענין קיצוני (אני לא מכיר את הפרטים אבל ממה שכתבת).

אתן דוגמא פשוטה מחוה"מ פסח. נסעתי עם המשפחה ונתקענו בפקק רציני מאוד. הילדים כבר עצבנים וכן הלאה וזה הזמן בו אני אומר לעצמי (וגם לאשתי) שאני עושה צעד שלוש ומחליט למסור לאלוקים את החיים שלי. זהו, אני לא המנהל של ההצגה אלא רק השחקן.

כאשר הגענו למחוז חפצנו, היתה שם הרבה תאווה, אבל הרגשתי הרבה יותר קל לא להתפתות ולא ללגום. היה ברור לי לחלוטין שזאת תוצאה של ההחלטה מהצעד השלישי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים, 1 חודש #30687

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ברור ש - החלטנו למסור את רצוננו ואת חיינו להשגחת אלוקים
אבל איך?
אמנם עכשיו מתמקד בצעד 2
אולי כשאגיע לצעד 3 אחרי חפירות מרובות אגיע להבנה יותר עמוקה בעניין הזה...
הסיפור שלי

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים #31988

אני  באופן אישי אכן מודה כי אבדה לי השליטה על חיי כפי ש"סוד" הבין והסביר כאן.

אבל, המעיין בספר הגדול, ובשנים עשר ושתים עשרה יראה שביל הבין את ההודאה הזו כמו שסברס הבין אותה.

אגב, זו פרשנות מקובלת אם כי לא מוכרחת, כי הגעתי לשימוש \ המשכתי להשתמש כפתרון חולה לבעיות שלי, ואי היכולת להתמודד עם עצמי. [הכרתי גם אנשים אחרים שמשתמשים כי הם חולים פיזית נפשית ומנטאלית בדיוק כמוני ולא בשביל לברוח ממשהו, ויתרה מכך, לעולם ומעולם לא היתה להם בעיה רגשית שממנה התחיל הכל, וזה אפילו לא קרה אחר כך.]

בחוות הדעת של הרופא, כותב שם הרופא בצורה  חד משמעית, שהסבר זה לא מספיק מבאר את הסיבה שבגללה האלכוליסט משתמש, הניתוח של אותו רופא מפריך פה לכאורה את רוח הדברים.
לא רק הרופא לא קיבל את רוח הדברים הזו גם ביל בספר הגדול מפריך זאת בכמה מקומות!

מקוה שאת אי ההסכמה שלכם איתי, תפנו לאותו רופא שביל וד"ר בוב כל כך אהבו, וכן גם תכעסו על ביל שלא מסכים איתכם
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים על ידי .

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים #31992

אבל, בספר הגדול, המעיין יראה שביל הבין את ההודאה הזו כמו שסברס הבין אותה.

אולי זאת הייתה הבעיה של ביל. כי הוא מת מעישון סיגריות כפייתי (אפילו על ערש דוי הוא עישן סיגריה בין בלון חמצן למשנהו), וגם ניהל רומנים מהצד לחיי הנישואים שלו (שהיו באמת יפים)
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים #31994

דוקטור... תן לי למות כמו ביל נקי מההתמכרות שלי, ואני רגוע..

בעניין: כניעה על כל החיים לפני 11 שנים #32047

אבל כאוב יקר, מה הטעם להחליף פרה בחמור?
אם לא נפתור את הר הגעש שבתוכנו, אז גם אם נסתום לו חור אחד (התכמרות למין) הלבה תפרוץ מחור אחר (התמכרות לסיגריות).
הרי אפשר לעבור סירוס כימי ולהפסיק להתאוות. זה יעשה את החיים שלך יותר נעימים?
אני יודע שגם אם יקחו לי את כל האיברים שאפשר להתאוות דרכם, עדיין אשאר תקוע עם עצמי, ומה הועלתי?
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן