ברוכים הבאים, אורח

חיים רוחניים מלאי תאווה,,,
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חיים רוחניים מלאי תאווה,,, 1336 צפיות

חיים רוחניים מלאי תאווה,,, לפני 8 שנים, 8 חודשים #76776

שלום לכולם,

איך אפשר לבנות חיים רוחניים ערכיים ומועילים ?

במשך שנים ארוכות מאוד, בעצם כל שנות בניית אישיותי הרוחנית התבטאה לה הצמיחה בנושא זה בתחום התאווה.
כל החגים, התורה, התפילה, הרב שלי, עבודת המידות, התקרבות לבורא, אהבת ה', יראת ה', בעצם כשאני חושב על זה אני מצטמרר, ה-כ-ל כל-כולי בעצם נשען על כרעי התרנגולת [במקרה הטוב] היות ואני [בלי להתגאות או להתעניוו רק בציון עובדה פשוטה וברורה] כל חיי הערכתי רוחניות וקירבה לאלוקים יותר מאשר כל דבר אחר, שהיתי בחברתם של אלו שזה מה שמעניין אותם ועל זה הם מדברים ואלו הם נושאי שיחתם [ במאמר מוסגר אציין שיתכן שהעובדה שלא נחשפתי כ"כ למושגים רחוקים ופתוחים היה מהעובדה שבאמת החשבתי למעלה ולייתרון זה שאני לא מתחבר עם חברים לא טובים כהגדרתי והיום במבט לאחור אני שם לב שייתכן שזה בעצם אחד מהדברים שרק העמיק לי את פיצול האישיות שלי [ועיינו במאמרים הרבים של נתן על פיצול האישיות],

ובנוסף גם קראתי לאחרונה קטע קטן ממאמר של חבר ותיק כאן בפורום שכתב כך:
כדוגמא, אציין את אחת הנקודות המרכזיות של המחלה - הריכוז העצמי – המכור תקוע בתוך עצמו, אינו מסוגל להבחין בזולתו, המציאות מוכיחה שמכור 'שהצליח' ליצור קשרים עם אנשים, גם על בסיס תאווה, הצליח לעלות על דרך, יותר מהר, הסיבה הגיונית ופשוטה, הוא מורגל יותר בתקשורת עם הסביבה, נכון זו תקשורת שקרית והיא מוטעית, אך עדיין היא טובה לעין ערוך ממי 'שהתקשורת' היחידה שלו היתה עם עצמו או יד ימינו..."]
כאן כתב החבר הזה בעצם אותי,, אני מעודי [למרות שהיו לי תקופות עם הרבה חברים וגם חברין טובים, אבל תמיד זה היה בפן הרוחני כשאני בתוך תוכי תמיד שאפתי לחלק התאוותני והסקסי,,, וכלפי חוץ [וגם בתוכ-תוכי האמיתי שלי,,] שנאתי ותיעבתי את כל הרע הזה שבעולם והתעליתי והתקדשתי.
אני מתכווין שחבר שמאז ומתמיד נמשך לטכנולוגיה,לתאווה,לחברים לא טובים, ובכל חוג בכל מקום יש את הדברים שנקראים שם לא חיוביים או לא כ"כ טובים, לחבר כזה [כך כותב החבר לעיל] יהיה יותר קל כי הוא רגיל בתקשורת עם אנשים והוא קולט שהוא צריך לבנות את רוחניותו מאפס.מההתחלה. אני לעומת זאת משהוא בכל כולי-האישיות שלי,העצמי שלי, הינו פגום,משהוא מהיסוד-מהשורשים לא בנוי נכון,ואני צריך לנתק את כל הרוחניות אותה בניתי בכל שנותי לחזור לנקודת ההתחלה של היסודות האנושיים ורק אח"כ הרוחניים והדתיים ורק אח"כ לנסות אולי לשחזר את מה שהייתי, או ש,,,

אינני יודע,,, אני קצת הרבה מאוד תוהה ואולי טועה,,,

היום אני גם קולט לאיטי שבעצם הרוחניות היא עולם שלם הרבה הרבה יותר גדול ועמוק ממה שהיה לי וממה שהכרתי והכל נופל לי ואין לי במה להיאחז,,אז בעצם מי אני ???
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: חיים רוחניים מלאי תאווה,,, לפני 8 שנים, 8 חודשים #76783

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
keep it simple

על שלושה דברים הרוחניות עומדת.
א. חיבור לאלוקים (צעד 1-3 וצעד 11)
ב. כנות ולקיחת אחריות (צעדים 4-10)
ג. נתינה (צעדים 12 ו-12 וחצי, דהיינו תרגול פעולות האהבה).
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: חיים רוחניים מלאי תאווה,,, לפני 8 שנים, 8 חודשים #76810

לא הבנתי אותך טהרני,

ובד"כ אתה מאוד מובן,,,,,,
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: חיים רוחניים מלאי תאווה,,, לפני 8 שנים, 8 חודשים #76818

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
ממה שכתבת, הבנתי שאתה מחפש דרך לחיים רוחניים, אבל "טובע" בים של דברים. התכוונתי לומר ששלושת היסודות הללו, הם דבר שבשבילי טוב להתמקד בו, ומתוך השורשים הללו צומחים גם פרטי הפרטים האחרים של חיים רוחניים.

ואם רפרפתי מדי על דבריך ואני לגמרי לא בכיוון - עימך הסליחה!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 8 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: חיים רוחניים מלאי תאווה,,, לפני 8 שנים, 8 חודשים #76841

• עמוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג כסף
מזדהה מאוד עם תוכן דבריך, כמעט עם כל מילה
גם אני שאלתי את שאלתך איך נבנה את הרוחניות שלי
מה שהועיל לי זה הדבר הראשון שכתב טהרני
קיבלתי על עצמי בחודש אלול להגיד או לכתוב לאלוקים במשך 20 דקות רק תודות על כל מה שיש לי וגם על מה שקשה לי
לי זה עוזר מאוד ומביא אותי למקומות טובים
בהצלחה רבה איש יקר
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן