ברוכים הבאים, אורח

העיסוק המוגבר בפגמי האופי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: העיסוק המוגבר בפגמי האופי 1594 צפיות

העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 11 שנים #33217

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
כל מי שנמצא בתכנית מספיק זמן יודע שלב התכנית (לפחות לב אחד כי יש עוד כמה חלקים שמכונים "לב התכנית") הוא העיסוק בפגמי האופי. לצורך כך נדרשו לא פחות מארבעה צעדים (רביעי, חמישי, שישי ושביעי) העוסקים במציאת פגמי האופי, הווידוי עליהם, המוכנות לוותר עליהם ולבסוף הפניה אל אלוקים בבקשה שיעזור לנו להיפרד מאותם פגמים שגורמים לנו את הצורך בבריחה - מה שלמעשה מוביל אל ההתמכרות הפעילה.

אבל האם העיסוק המוגבר באותם פגמי אופי אינו בעייתי לכשעצמו? הרי אלוקים ברא אותנו בצלמו כדמותו, ולמרות מחלת ההתמכרות שלי המהות שלי היא טובה בהחלט (שלא לדבר על כך שגם ההתמכרות עצמה היא לטובה ואמורה להביא אותי להתקרבות אל אלוקים). חשוב לי לכתוב את זה פעם נוספת כי לפעמים מרוב שנים של כשלון במאבק מול איתני התאווה, כבר שכחתי מי אני באמת. ובכן, כל אחד מאיתנו הוא אדם טוב בטבעו, והנסיון להפסיק את ההתמכרות מראה בבירור על מעלות נוספות בכך שמפריע לנו כל כך הפעולות הכפייתיות האלו. (לא אכנס כעת לעומק של החיפוש אחר האלוקים שנמצא בבסיסה של כל התמכרות, אבל גם זה נושא חשוב בפני עצמו).

ובכל זאת, אין לנו ברירה אלא להתעסק עם הפגמי אופי. והרבה. וכאן יש לנו שתי דרכים לעשות את זה. דרך אחת היא על ידי בית החולים והדרך השניה על ידי המרכז הרפואי. זה נשמע אותו דבר, וזה גם נשמע שני דברים שונים.

מסתבר שהרבה תלוי בדרך בה אנחנו רוצים לראות את הדברים ובאופן בו אנחנו תופסים את עצמו. כל אחד בישראל שם לב למהפכה בשמות של בתי החולים. עד לפני מספר שנים כולם היו סתם "בתי חולים" או "קופות חולים", אבל לאחרונה יותר ויותר הופכים להיות "מרכזים רפואיים" ואפילו "שירותי בריאות" ושמות נוספים מדליקים כאלו. אפשר לפתור את זה בתור קמפיין למשוך לקוחות אבל זה לא נכון. בפועל, למרות שגם בבתי חולים וגם במרכזי הבריאות עושים את אותו הדבר, אבל הגישה שלנו אל הדברים יכולה להיות מכרעת בתהליך הריפוי. כאשר אדם מתאשפז בבית חולים, הוא מיד יודע שהוא חולה, ואילו תהליך הריפוי לא נרמז אפילו. לעומת זאת במרכז רפואי הדגש הוא על כך שהוא הולך להתרפא.

נכון, גם כאן וגם כאן יש חולים. גם כאן וגם כאן יש רופאים. אבל הגישה של הנכנס בשערי בית החולים, שונה לגמרי מהגישה של הנכנס בשערי המרכז הרפואי. ובפועל רואים שזה משנה עד לפרטים, כולל העיצוב, הריח והמון דברים אחרים. ככל שההנהלה רואה את עצמה יותר כ"מרכז רפואי" כך היא תנסה יותר לשוות למקום מראה ואווירה של מרכז רפואי ולהרחיק אותו מהמראה המדכא והידוע של בית חולים.

אפשר להמשיך הלאה אבל הנקודה ברורה. אין ברירה, אני חייב לטפל בפגמי האופי שלי אם אני רוצה להחלים, אבל הגישה שלי לפעולה הזאת היא שתעשה את ההבדל. אם אני חושב שאני אדם רע, אזי התהליך של הצעדים האלו יכול להיות כואב קשה, כי בו אני מגלה עוד פגמי אופי שאותם אני סוחב על גבי. לעומת זאת אם אני מבין שאני אדם טוב הסובל מפגמי אופי מסויימים (כמו כל אדם בכל מצב, אלא אם כן הוא שוכב בקבר), אז אני יכול לקחת את זה בתור תהליך ריפוי חשוב שיעשה אותי אדם טוב יותר לי, לאלוקים ולכל הסובבים אותי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 11 שנים #33220

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
סוד היקר
על זה שהשימוש בתאוה עבורי היה סוג של בריחה
אין ויכוח
אבל אינני מצליח להבין את הקשר לפגמי האופי
ברחתי לשם כי היה לי כיף שם (זכור שגם בעשרות שנות השימוש שלי
לא היה לי שום חרטות ודכאונות  לאחר השימוש)  ורציתי עוד מהכיף הזה
לפעמים שאני קורא פוסטים על דברים שמעודדים שימוש אני מבין אבל מגחך בליבי
משום שאני השתמשתי כשהייתי עצוב והייתי שמח כשהייתי עסוק והייתי משועמם
כשכעסתי וכשצחקתי כשהייתי עמוס בטינה וכשהייתי עמוס באהבה
בקיצור השתמשתי כל הזמן ללא קשר לכלום
דרך אגב בחודשים האחרונים קורה לי מקרים הפוכים כשאני עצבני או כועס
זה הזמן שאני הכי מפחד ןלא בא לי  להשתמש משום שאני יודע שזה רק יעשה אותי יותר
עצבני וכעוס
האם אני ממרס?

בעניין: העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 11 שנים #33221

• סוד הכניעה
  • מנהל
אני יכול לנסות להסביר אבל הייתי  מציע לך לקרוא את ההתחלה של הספר הלבן שם זה מוסבר בצורה מאוד מאוד מפורטת.

בקצרה, הרעיון הוא שבאמת התאווה היתה פיתרון עבורנו. לא סתם פיתרון אלא פיתרון טוב מאוד להמון דברים, ובכלל לא רק לבריחה ודכאונות, אלא שבסוף הפיתרון הפסיק לעבוד. לכן, ככל שמדובר על שלבים יותר מתקדמים של המחלה, נראה ברור יותר הענין שזה בריחה בגלל דברים שלא יכולנו לעמוד בהם, לעומת השלבים הראשונים בהם זה היה סתם כיף.

תחשוב על האלכוהוליסט כדוגמא. ברור שבהתחלה הוא שותה כי כולם שותים וזה כיף. הוא ממשיך לשתות כי כשהוא שותה הוא מסמר הערב והוא מסוגל לעשות דברים שהוא לא יכול כאשר הוא יבש. אז בסוף זה כבר לא עובד. למה?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 11 שנים #33223

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
אתה לא איתי סוד
לא אמרתי פיתרון -אמרתי בריחה
מעולם לא חיפשתי פתרון בתאוה
ולא הפסקתי בגלל שזה ההפסיק לעבוד
זה עובד עד היום

בעניין: העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 11 שנים #33224

• סוד הכניעה
  • מנהל
אני איתך לגמרי. אני פשוט מתקדם הלאה.

אני בורח אל המקום שיפתור לי משהו. זוהי הרי המהות של הבריחה. אתה אומר שברחת גם בזמנים טובים ושנהנת בשימוש - אני מסכים במאה אחוז. אני רק שואל, אם כך למה אתה רוצה להפסיק? (וזה שאני לא יכול להפסיק אינה סיבה מספיק טובה לרצות להפסיק).

בעניין: העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 11 שנים #33227

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
R u kiding me
נראה לך שהייתי אומר כזאת סיבה
הכיף הגדול הזה -הרג לי כל אפשרות ליצור אינטימיות עם בנות הזוג שלי כל חיי
וויתרתי עליהם כל הזמן ולא ויתרתי על התאוה
היום אני נשוי עם אישה מדהימה ועם 2 ילדים
ווכבר הייתי קרוב מאוד לותר על זה לטובת הכייף
נס משמיים והגעתי לפה -ובזכותך ובזכות האחרים
החלטתי לותר על הכיף לטובת המשפחה שלי
אמרתי לך כבר שאני חיב לך הרבה

בעניין: העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 11 שנים #33228

• סוד הכניעה
  • מנהל
תודה חבר יקר, את התודה אנחנו כולם חייבים לאלוקים.

ובכל זאת, הרעיון שמוסבר שם בספר הלבן הוא שהיה לנו משהו  מדהים ביד שהתחיל בתור כיף אבל הוא בסוף ייצר יותר בעיות מאשר פתרונות. המושג פיתרון לא בהכרח אומר שזה פותר באמת משהו אלא שהוא המקום אליו אני בורח.

(שוב אמליץ לך לקרוא את הקטעים הרלוונטיים. גם אם אתה לא מעוניין לקרוא את החלק על הצעדים וזה בסדר גמור, נראה לי שההתחלה יכולה להועיל לכל מכור למין לקבל עוד זווית על המצב)

תגובה: בעניין: העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 3 שנים #135178

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 10 אפר' 2021 21:07:

אין פה כ"כ תשובות, בעז"ה אני עומד לכתוב פוסט בנושא

מחכים בכליון עינים... רק לחסוך את הדיון אני חושב שאם בכוונתך להתייחס לעניין פגמי האופי כפי שהוא מתבטא בצעדים ואצל המחלימים דרך תכנית 12 הצעדים מומלץ לכתוב ממקום של הבנה בעניין קראיה בספרות שמיעת מסרים מחברים וותיקים ולא רק מהרושם שמתקבל משיחות אקראיות באתר... 

תגובה: בעניין: העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 2 שנים, 7 חודשים #139338

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

עם כל הכבוד לתוכנית יש את הצד השני למטבע שזה האדם הטוב, והרצונות הטובים שבתוכי, בסופו של יום, אני לא רוצה להזיק, לצער ולעצבן אף אחד, אבל מה לעשות שיש בי ובכל היצורים עלי אדמות - תכונות [פגמי אופי] של כעס, טינה, חוסר ערך עצמי [ערך עצמי נמוך]...

תגובה: בעניין: העיסוק המוגבר בפגמי האופי לפני 2 שנים, 7 חודשים #139374

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

אחרי שהרב טברסקי נפטר, ידי"נ אחת שאלתי שלח לי מאמר עליו שנכתב בו שלמרות שהוא מאוד החזיק מתכנית 12 הצעדים, הוא קצת הסתייג מעניין העיסוק המוגבר בפגמי אופי והורה לשמועי לקחו לחפש אצלם גם את הנקודות הטובות.

אשמח שתשלח לי אתה מאמר  פרטי
או תעלה אותו כאן

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.70 שניות

Are you sure?

כן