ברוכים הבאים, אורח

ומה עם פסיכולוג?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ומה עם פסיכולוג? 1344 צפיות

ומה עם פסיכולוג? לפני 11 שנים #32649

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בעקבות השיתופים על כך היום בקבוצה, חשבתי לכתוב מעט על הדברים מהזווית ראיה שלי. אני הגעתי אל הצעדים דרך פסיכולוג, איש ישר דרך ויקר שלא היסס לשלוח אותי לתכנית אחרת גם במחיר הפסד הפרנסה שלו, כיון שהוא ידע שזה מה שיועיל לי. הוא אמר לי מפורשות שאם אני הולך לצעדים אני לא צריך לחזור אליו, ורק לכן המשכתי להגיע אליו כל שבוע, כי האמת שבו דיברה אליי. אחרי חצי שנה של טיפול פסיכולוגי לקחתי הפסקה ומאז אני מגיע רק כאשר יש צורך מיוחד.

האם הפסיכולוג הוציא אותי מההתמכרות? בודאי ללא שום ספק. האם הטיפול הפסיכולוגי הוציא אותי מההתמכרות? בודאי שלא. כן, ההמלצה של הפסיכולוג על דרך הצעדים שינתה את חיי, אבל הטיפול הפסיכולוגי לא היה יכול בשום פנים ואופן לעשות את אותו דבר. קיבלתי המון מהטיפול הפסיכולוגי כיון שההתמכרות שלי איננה הבעיה היחידה, ועזר לי מאוד לחפור למעמקי הנפש ולטפל במה שמצאתי שם. אם היה לי מספיק כסף וזמן, הייתי ממשיך גם היום בטיפול פסיכולוגי כי אני חושב שהרווח מכך הוא רב ביותר. אבל כל זה הוא רק כתוספת על הטיפול המרכזי והעיקרי - דרך הצעדים.

בקבוצות בהן השתתפתי בחו"ל נראה היה שלכל חבר יש פסיכולוג אצלו הוא מטופל, ומשיחות עולה שהפסיכולוגים תומכים בדרך הצעדים ומבינים את תפקידם כמשלימים ומטפלים בשלל הבעיות הנוספות. זהו מצב אידיאלי כי כך ניתן להינות משני העולמות: גם להיות בצעדים וגם לקבל טיפול פסיכולוגי, מבלי שהפסיכולוג ינסה להפסיק את הצעדים, ומבלי שהקבוצות ישפיעו להפסיק את הטיפול הפסיכולוגי.

היכן עזר לי הטיפול הפסיכולוגי? אתן שתי דוגמאות. בזמן השימוש קיימתי יחסים גם עם גברים והדבר הטריד אותי, בשאלה מה זה אומר עליי. אצל הפסיכולוג הגענו לשורש הדברים והבנתי את החסכים שיש בי שגרמו לי להימשך גם לגברים וכך יכולתי להשתחרר מההרגשה המבלבלת שליוותה אותי (למשיכה עצמה לא התייחסתי כיון שהיא לא היה מעשית במילא בזמן ההחלמה). גם בתוך הבית היו לי (ויש לי) דברים לא פשוטים לעבור ואחד מהם הוא היחסים המורכבים ביני לבין אשתי בגלל כל שנות השימוש בתאווה, מה שגרם לתלות קשה בין שנינו. לכך היינו צריכים טיפול פסיכולוגי (גם פרטי וגם זוגי) שיעזור לנו ליישם את הדברים של התכנית בתוך החיים עצמם.

אז נכון שעשיית התכנית והצעדים השפיעה בצורה מדהימה על כל החיים, אבל זה לא אומר שאין לי צורך ללכת ברופא כאשר כואבת לי השן, או שאין לי צורך בפסיכולוג כאשר יש לי בעיה הדורשת טיפול.

כמובן לא מדובר בהמצאה שלי, ובספר הגדול (ספר הבסיס לתכנית הצעדים) בפרק של "המשפחה לאחר מכן" נכתב כי למרות שהתכנית עוזרת גם לריפוי פיזי וגם נפשי, אבל מי שצריך רופא או פסיכולוג - שלא יהסס ויפנה לקבלת עזרה נוספת. "אלוקים העניק לעולם שפע של רופאים טובים, פסיכולוגים ומומחים מכל הסוגים. אל תהסס להביא את בעיותיך הבריאותיות בפני אנשים אלו. נסו לזכור שלמרות שאלוקים עיצב ניסים למעננו, אין עלינו להפחית מערכו של רופא טוב או פסיכיאטר".
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים על ידי .

בעניין: ומה עם פסיכולוג? לפני 11 שנים #33125

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
מתוך 12 ו12 עמ' 47 (בתוך ההסברים על הצעד החמישי):
"אולם, ייתכן כי בגלל טיב הקשר שלך עם המאמן, תחליט שכדאי לגלות לו רק חלק מסיפור חייך. אם כך מצבך, אין סיבה שלא תעשה כן. כדאי שתתחיל בצעד החמישי מהר ככל האפשר. לצורך הגילויים הקשים והעמוקים יותר, אתה עשוי לבחור באדם אחר. אפשר שאדם זה יהיה מחוץ לAA - לדוגמא רופא, פסיכולוג או רב. לאחדים מאתנו קל יותר להתוודות בפני אדם זר לחלוטין".
יש לי הרבה מה להוסיף, אך הדברים מדברים בעד עצמם .
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: ומה עם פסיכולוג? לפני 11 שנים #33145

• סוד הכניעה
  • מנהל
תודה נתן במתנה

אגב, מעניין שגם בספר הגדול הם ציינו רב כדמות דתית, למרות שקרוב לודאי שלא היו יהודים בכלל בקבוצות אז (מדובר על מאה מחלימים בסך הכל).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: ומה עם פסיכולוג? לפני 11 שנים #33162

תודה נתן במתנה

אגב, מעניין שגם בספר הגדול הם ציינו רב כדמות דתית, למרות שקרוב לודאי שלא היו יהודים בכלל בקבוצות אז (מדובר על מאה מחלימים בסך הכל).

הרב מופיע גם במהדורה האנגלית?
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: ומה עם פסיכולוג? לפני 11 שנים #33194

• סוד הכניעה
  • מנהל
כן. ולמיטב ידיעתי לכן זה מתורגם לא נכון (לפחות בחלק מההוצאות), כיון שהרבה פעמים מתרגמים בטעות "ראביי" בתור "רבי" ולא סתם רב...

תגובה: בעניין: ומה עם פסיכולוג? לפני 2 שנים, 9 חודשים #138231

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני בצומת מאד קשה, הספונסר, ההורים והרבה חברים - אומרים לי שאני צריך טיפול פסיכולוגי וגם אני מרגיש כך, הטראומה של אהבה נכזבת עדיין מהדד בי, היום קמתי בבוקר עם איזה הרגשה קשה כאילו משהו בלב כואב לי שאין לי את הקשר שהיה לי...
מתפלל לנכונות לפנות לקבל עזרה מפסיכולוג קליני...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן