ברוכים הבאים, אורח

להיפטר מרעיונות ישנים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: להיפטר מרעיונות ישנים 260 צפיות

להיפטר מרעיונות ישנים לפני 3 שנים, 2 חודשים #133411

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

מצטרף מה שקראתי היום בלצעוד לתוך היום

להיפטר מרעיונות ישנים

אחד הדברים העיקריים ביותר שעלולים לתקוע אותנו ולמנוע מאתנו מלצעוד בדרך המופלאה הזאת של שתיים עשרה הצעדים ולחוות חיים חופשיים מהתמכרות פעילה, שימושים והתעסקות עם התאווה, הם ׳רעיונות ותפיסות ישנים׳ שיש לנו ככלל על עצמינו ועל הסובבים אותנו ובעיקר על אלוהים. התפיסה שהוא נוקם ונוטר, מעניש ומכלה, זועם וקוצף, שופט ומתחשבן. כל עוד לא נהיה פתוחים ונכונים לוותר על התפיסות הישנות והשליליות שיש לנו כלפי הכוח העליון ולהיפתח לרעיונות חדשים, לא נוכל להתקדם לשום מקום. מכיוון שהכוח העליון הוא היחיד שאכן יוכל להחזיר אותנו לשפיות. ומי מאתנו ירצה לוותר על תאווה שמבטיחה לו חום ואהבה, הגנה ונחמה, בעד אלוהים נוקם ונוטר, מעניש ומתחשבן.

אכן, לא תמיד זה דבר קל לוותר על תפיסות ישנות ומעוותות שהולכות אתנו יחד במשך שנים, שלא לדבר על חלק מאתנו שכך חינכו והסבירו לנו כבר מגיל קטן, או לפחות נדמה היה לנו שכך רקמו לנו את דמותו של אלוהים. כך או כך, אם אנו רוצים להיגמל ולהפוך לאנשים שחופשיים מההתמכרות, אנו נהיה חייבים לוותר על התפיסות הישנות ושהשליליות הללו, ובמקום זאת להיות פתוחים ונכונים לתפיסה חדשה וחיובית כלפי אותו אלוהים שאנו נרצה לבטוח בו, לסמוך עליו, ובעיקר להאמין שהוא היחיד שיכול להחזיר אותנו לשפיות, ולשמור אותנו שפויים.

שאלון להיום

•      האם אני פתוח ונכון היום לוותר על התפיסות והרעיונות הישנים והשליליים שיש לי כלפי אלוהים, ובמקום זאת להיפתח לתפיסה חדשה וחיובית כלפי הכוח העליון שלי? או שאני מתעקש היום להמשיך להיאחז ברעיונות הישנים והשליליים שיש לי כלפי אלוהים, למרות שהם הובילו אותי אך ורק לאומללות?

•      מה גורם לי היום להחזיק בכל הדעות המעוותות והשליליות שיש לי כלפי אלוהים? ואיך זה בדיוק מועיל לי לחיים?

•      מה לדעתי יכול לעזור לי היום להיפתח ולהאמין בכוח עליון אוהב ומיטיב?

תפילה להיום

אלי, אבא יקר ואהוב! עזור לי היום לוותר על כל הגישות והתפיסות השליליות שיש לי כלפיך. עזור לי היום להפסיק להאמין לכל אותם שקרים שהתאווה סיפרה לי אודותיך, רק בשביל לוודא שאני יישאר בתוך המלתעות שלה, ולא ירוץ לזרועות הפתוחות שלך. עזור לי היום להבין להפנים ולהאמין עד כמה אתה אוהב אותי ללא שום תנאי! אמן!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן