ברוכים הבאים, אורח

ההבדל בין SA לבין GYE
(0 צופה) 

נושא: ההבדל בין SA לבין GYE 11220 צפיות

בעניין: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 11 שנים, 9 חודשים #13206

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ברשות "רק להיום" אגיב כאן למרות שלא נשאלתי על כך.

אני הייתי נקי שנה (אחרי שאשתי תפסה אותי בוגד בה) והייתי "יבש", דהיינו שעשיתי את מה שאתה מתאר ונאבקתי בשיניים שלא ליפול.

סוף הסיפור הוא שכאשר התפרקתי, גרמתי לכל מה שהיה לפני כן להיראות כמו משחק ילדים. הגעתי למקומות מטורפים והפכתי את הבית שלי למקום זמני, כיון שהבית האמיתי שלי היה בכל מיני מקומות מפוקפקים יותר ומפוקפקים עוד יותר.

אז השנה הזאת לא רק שלא קידמה אותי, היא גרמה לי נזק עצום.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 11 שנים, 9 חודשים #13213

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה לכולכם, סוד ורק להיום, לימדו אותי שלא כדאי לי להכריז על - מאבק, או החזקתי מעמד... המילים הללו לבדן שמות אותי במקום שאני לא רוצה להיות בו.

אם אמנע, רק אמנע, על דרך השלילה כל הזמן, בבוא הרגע 'זה יברח' לי. אני לא מתאפק. (ע"ע אדם הנזקק לפעילות מעיים) עלי לחיות חיים אחרים.

למדו אותי להפוך הכל: במקום ניתוק - חיבור, במקום לקחת - לתת, במקום להאבק - להכנע, במקום לשנוא - לאהוב, במקום להתעקש - לוותר, במקום לנטור טינה - לסלוח...
כל אחד מוזמן להוסיף מנסיונו.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 11 שנים, 9 חודשים #13223

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
סליחה אבל לא הבנתי. כשאני כותב שבזמנו "החזקתי מעמד שנה", אבל מציין שזה היה בסך הכל תקופת יובש, מה ההשלכה של זה על החיים שלי כעת כאשר אני מנסה "רק להיום" לצעוד את הצעדים?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 3 שנים, 3 חודשים #132496

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

חברים יקרים,

הנושא הבא הוא נושא בעל השלכות חשובות לכל הגישה שלנו למאבק בתאווה ולהתמכרות, והוא נושא עדין כי יש בו נקודות שנראות כסותרות הרבה מהיסודות של הליך ההחלמה שלנו, אז אנסה לעשות את זה בזהירות, ואשמח לשאלות כדי להבהיר את זה עד כמה שניתן.

כולנו כאן באתר הנפלא GYE (ראשי התיבות של המילים באנגלית "שמור עיניך"), ואחד הכלים שיש לנו הוא 12 הצעדים שזאת שיטה שבמקורה מגיעה מההתמכרות לאלכוהול ונקראת AA (אלכהוליסטים אנונימיים), כאשר אנחנו מבצעים אותה באופן כללי על פי הדרך של ארגון SA (סקסוהוליסטים אנונימיים) שהוא ארגון בינלאומי רוחני (לא דתי) בעל קווים ברורים ודעה מוצקה על כל הנושא של התמכרות.

למרות שאנחנו עובדים בגדול בשיטה של AA ו- SA, בפועל יש שינויים בגישה של GYE להתמכרות וכן להחלמה. בפועל אנחנו קוראים מהספרות של AA (הספר הגדול וכן 12 צעדים ו- 12 מסורות) ומהספרות של SA (הספר הלבן), ובדרך כלל זה מתאים לנו במאה אחוז, עדיין ישנם שני שינויים מהותיים שאנחנו צריכים לשים לב אליהם, וזה נוגע בעיקר לדרך בה אנחנו מעבירים את המסר למכורים אחרים - פחות לדרך בה אנחנו בעצמנו חיים ומשתמשים בתכנית.

בצעד הראשון אנחנו אומרים: "הודינו כי אנו חסרי אונים מול התאווה, וכי אבדה לנו השליטה על חיינו". החלק הראשון מתאים לכל אחד שמגיע לכאן, אבל החצי השני של המשפט הוא לא בהכרח מתאים לכל אחד מאיתנו, לפחות לא במובן הפשוט של הדברים. הגישה הרווחת ב- SA היא שאדם לא מגיע לתכנית בלי שני דברים: א. הוא הרים ידיים במאבק מול התאווה. ב. התאווה הגיעה למצב שזה השתלט לו על החיים והם יצאו מכלל שליטה. אבל מה קורה אם יש אדם שאומר: "אני מאונן ולא מצליח בשום אופן להפסיק, אבל החיים שלי בסדר גמור וזה לא מפריע לי בשום דבר"?. התשובה שלהם תהיה - סע לשלום, המפתחות בפנים. הם לא רואים בעיה באוננות ולא רואים בעיה כל כך חמורה גם בכך שאדם לא מצליח לעצור את עצמו. הם כן רואים בעיה כאשר אדם מאבד שליטה על חייו בגלל התאווה (ואז לא משנה מה סוג התאווה).

אבל אצלנו ב- GYE זה שונה, וכאן נכנס המרכיב הדתי לתמונה. חבר שלא מצליח להפסיק את האוננות (לדוגמא), למרות שהחיים שלו הם בסדר גמור, הוא עדיין במצב בעייתי מאוד עם עצמו ואנחנו מזמינים אותו להצטרף לנסיון להחלמה (לא משנה באיזה כלי מהכלים שמופיעים באתר, וזה כולל כמובן גם את 12 הצעדים). כי חבר שמאמין שמדובר בעבירה, עצם העובדה שהוא לא מצליח להפסיק - היא חמורה ומפריעה לו לחיים מהמון בחינות כמו פיצול האישיות, הרגשת השקר, הרגשת הריחוק מהקב"ה וכן הלאה. אז למרות שיתכן שזה לא פגע בו בשום צד אחר של החיים, עדיין הוא מבקש עזרה ומגיעה לו העזרה כדי שיצליח להפסיק את הפעולה הכפייתית.

הרבה פעמים, כאשר נתחיל לחפור לעומק, נגלה שההתמכרות אכן השפיעה על צדדים רבים נוספים בחיינו שנגרמו מכך שהרגשנו רע והרגשנו שאנו עושים שקר עם עצמנו, אבל כאמור, לא מדובר כאן על משהו שחייבים להרגיש כתנאי הכרחי לבקשת העזרה ולקבלתה.

והנושא השני הוא היחס להתמכרות כמחלה "לכל החיים". בספר הגדול מופיע הדימוי לכך "אדם שאיבד רגל", הוא לעולם לא יגדל רגל חדשה, ולא משנה עד כמה הוא יטפל בעצמו. אנחנו גם מתייחסים לכך כאלרגיה שהיא סוג של מחלה לכל החיים. היחס הזה הוא בריא לכל אדם שהגיע להכרה שהוא מכור, כיון שכך הוא נותר תמיד בכוננות ולא מרשה לעצמו לנסות לטעום מהפרי האסור. אם אני משכנע את עצמי שההתמכרות "נחלשה" או ש"ניצחתי את ההתמכרות", זה מסוכן לי מאוד כי כך יש סיכוי גדול שאגיע במהירות לאותו מקום בו הייתי כבר.

עד כאן הכל נכון לגבינו, אבל כאשר אנחנו מדברים עם מישהו אחר שלא נמצא במצב שלי, חשוב להבהיר שזה לא חד וחלק, ובפירוש ישנם אנשים שנולדו עם אלרגיה לבוטנים והיא נחלשה במשך הזמן ויש אפילו מקרים שאנשים שהיו אלרגיים לדבר מסוים ואחרי תקופה מסויימת הם כבר לא. נכון שאף אדם אלרגי לא יילך לטעום משהו מסוכן כדי "לבדוק" אם הוא אלרגי, אבל חשוב לדעת שיש מצבים כאלו. זה חשוב בעיקר בגלל הנקודה הראשונה שבה מגיעים אנשים שהחיים שלהם עדיין בשליטה יחסית והכל בסדר אבל הם רוצים להחלים, ומצד שני כשהם שומעים שמדובר על משהו "לכל החיים" הם נרתעים מהטיפול (ואז באמת נתקעים "לכל החיים" עם התאווה... אף פעם לא הבנתי למה עדיף להיות עם התאווה לכל החיים מאשר להיות עם ההחלמה לכל החיים. לא משנה).

וחשוב לזכור נקודה אחרונה. ההתמכרות זה לא מדע מדוייק. כל מה שאני כותב זה מה שאני מרגיש מהמצב שלי וממה שאני רואה סביבי, אבל לא בהכרח שמה שנכון עבורי - נכון עבור אדם אחר.

יותר מזדהה עם GYE מאשר עם SA

מה אתם אומרים?
נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 3 חודשים על ידי דייב 2.

תגובה: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 3 שנים, 2 חודשים #132505

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

גם אני באופן אישי הייתי מצטרף לgye אבל אבל למיטב ידיעתי אין קבוצות שמור עיניך יותר, לפחות לא בארץ, אז הדיון הזה הוא תיאוריה בעיקר,  

תגובה: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 3 שנים, 2 חודשים #132561

• יהודה מ
  • רצף ניקיון נוכחי: 54 ימים
  • דירוג פלטיניום

חקירה השקפתית דתית

בתהליך 12 הצעדים, רצון אלוקים שתיכנע, ולכן הוא מביא אותך לתחתית התמכרותית בלתי נסבלת, שאז אין לך ברירה אלא להיכנע לחלוטין ולהניח לגמרי לתאווה.
בתהליך "שמור עיניך", לא תמיד אתה בתחתית מבחינה התמכרותית, ואתה מחפש שינוי יותר מהצד הדתי, מה לדעתכם רוצה אלוקים במקום הזה? שנלמד להנות בגבולות? שנתפתח רוחנית? שרק נתבונן בכללי?
מה דעתכם בנידון?

תגובה: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 3 שנים, 2 חודשים #132563

• mitmoded
  • דירוג זהב

כמוני כמוכם
גם אני הגעתי לשמור עיניך ולsa לא בגלל איזה תחתית מטורפת שהגעתי אליה אלא בגלל הנסיונות שלי להפסיק ללא הצלחה, 
אני מאוד מזדהה עם gye בעניין הזה,
אבל חשוב לי לומר שאני כן רואה עד כמה אבדה לי השליטה על חיי בעניין התאווה וגם בעניין החיים עצמם 
אבדה לי השליטה על התאווה -- את זה כולכם מבינים בוודאי, שימושים עם סיכון, שימושים ללא הבחנה, הרס עצמי וזוגי, תחושה של כישלון כל הזמן וכו' 
אבל גם אבדה לי השליטה על חיי בכמה מובנים - אני רואה היום איך פגמי האופי שלי מנהלים אותי בלי גבולות, אני רואה שהתשתית של החיים שלי הייתה מבוססת על פגמי אופי כמו גאווה, חוסר קבלה של המציאות תלות ריצוי ועוד כמה עיקריים 
אני רואה שהתאווה שלי נהלה אותי והיתה איתי בבחירות הכי חשובות שלי בחיים 

אז האם הגעתי לsa כי אבדה לי השליטה על חיי? לא,
אבל אני כן מגלה בזכות התוכנית שיש המון דברים בחיים שלי שאיבדתי עליהם שליטה שלא בהכרח קשורים לתאווה

ברוך ה' שאני מגלה את זה עכשיו ולא בגיל 40 שהחיים שלי באמת היו אמורים להיות מרוסקים מכל הבחינות

תגובה: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 3 שנים, 2 חודשים #132629

• יהודה מ
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 30 ינו' 2021 22:05:

יהודה מ כתב on 29 ינו' 2021 11:38:

חקירה השקפתית דתית

בתהליך 12 הצעדים, רצון אלוקים שתיכנע, ולכן הוא מביא אותך לתחתית התמכרותית בלתי נסבלת, שאז אין לך ברירה אלא להיכנע לחלוטין ולהניח לגמרי לתאווה.
בתהליך "שמור עיניך", לא תמיד אתה בתחתית מבחינה התמכרותית, ואתה מחפש שינוי יותר מהצד הדתי, מה לדעתכם רוצה אלוקים במקום הזה? שנלמד להנות בגבולות? שנתפתח רוחנית? שרק נתבונן בכללי?
מה דעתכם בנידון?

מה בדיוק השאלה? תוכל להסביר בדיוק?  
מדוע ה' נתן לנו את ההתמודדות הזו או שאלה אחרת?

השאלה היא: מה הוא רצון האלוקים ממך למול התאווה, כשהמניע המציק הוא לא הגורם ההתמכרותי, אלא הגורם הדתי, על פי תפישת sa?

תגובה: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 3 שנים, 2 חודשים #132632

• יהודה מ
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 31 ינו' 2021 21:26:

אה... ע"פ תפיסת sa...

נו וואס זאגט איר?

תגובה: ההבדל בין SA לבין GYE לפני 3 שנים, 2 חודשים #132683

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
שאלה קשה, לדעתי הקטן, לא משנה מה התחתית שלך, רצון אלוקים וכולי עלמא הינו להיות נקי ולהתפתח רוחנית, הדרך של sa הינו למצוא תחתית, לצערי הרב, פגשתי המון חברים בתחילת הדרך שלהם, ולא הרגישו שהם בתחתית, הם רצו להפסיק בגלל סיבה דתית, אבל בשיחה של שעה , שעתיים מקסימום, הצלחתי להראות להם כמה התחתית שלהם גדולה, והצלחנו לעשות צעד אפס,
והאמת, אלה שהתעקשו בדרך שלהם שהחיים סבבה , ופה ושם קצת משתמשים, נשארו תקועים בשימוש שלהם.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן