ברוכים הבאים, אורח

הערה חשובה לכולם!!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הערה חשובה לכולם!! 758 צפיות

הערה חשובה לכולם!! לפני 7 שנים, 2 חודשים #99368

• שלמה9
  • חבר חדש

בס"ד
אני ממש חדש באתר, ואני באמת לא כלכך מבין, אבל ראיתי שהרבה פעמים אנשים מפנים לתוכנית 12 הצעדים ולעוד דברים כאלוה,גם לי 3 אנשים שונים אמרו לי להתחיל 12 צעדים, וקראתי במדריך במפורש שזה דברים למכורים בלבד ולא ניתן ולא טוב לאבחן לבד אם בן אדם מכור:
"לפני שאנו נכנסים להגדרות של התמכרויות והדרכים השונות לטיפול בהן, חשוב להבהיר שהדבקת תווית של "מכור" על עצמנו, היא מעשה הדורש זהירות רבה, ומוטב שייעשה בעזרת איש מקצוע המכיר את הנושא היטב. בכל מקרה – חשוב שצעירים לא יגדירו את עצמם כמכורים, גם אם אינם מצליחים להפסיק את השימוש בתאווה, ואפילו הם רוצים להשתמש בכלים המיועדים לגמילה מהתמכרויות, ובמקום זאת ידברו על הבעיה שלהם וחוסר היכולת להפסיק." (מתוך-הקדמה: בעיה או התמכרות?)
"הצעד הראשון הוא הבסיס לכל תכנית ההחלמה, ולכן הוא חשוב כל כך. בלי שאנו מפנימים לחלוטין את חוסר האונים שלנו, איננו נכנעים ואיננו מתמסרים לתכנית הזאת. בלי שאנו מודים בכנות בחולשה שלנו מול התאווה, לא נהיה מסוגלים לעבור את האתגרים שנכונו לנו בהמשך הדרך, כאשר נצטרך להתחיל להשתתף במפגשים, ללמוד לבקש עזרה, לשתף חברים בקשיים ובהתמודדויות שלנו, ולבצע את שאר הצעדים.

אם יש לנו עדיין ספק בקשר ליכולת שלנו להתמודד לבד מול התאווה, כדאי שנחזור אחורה וננסה שוב את הכלים הקודמים. ייתכן שנגלה שאכן אנו מסוגלים לכך, וייתכן שנגלה שזהו משחק אבוד מראש. כך או אחרת, את הצעד הראשון יבצעו רק אלו מאיתנו שהפנימו מעבר לכל ספק את חוסר האונים." (כלי 16)
"אם הרמנו את ידינו בכניעה, אם משהו בתוכנו זעק ללא קול "אינני יכול יותר", אם לחלוטין הבנו שהתאווה הפכה לבעיה המרכזית של חיינו, בכך השלמנו למעשה את הצעד הראשון, ואנו מוכנים להצטרף לתכנית הגמילה של 12 הצעדים." (כלי 16)

אז בתור אחד חדש שממש התבלבל ונפגע, אנא היזהרו בעצות שלכם!!

תגובה: הערה חשובה לכולם!! לפני 7 שנים, 2 חודשים #99377

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

קודם כל תודה על הכנות, פה בפורום אפשר לחלוק ולשתף אפילו דברים שלא נעימים לנו לשמוע, 
שנית, אתה צודק, אני בפורום כבר כמעט ארבע שנים, ולא אמרתי לבן אדם לבוא לקבוצות עד שהייתי איתו בקשר תקופה רציני וניסנו להפסיק בלי קבוצות, ורק על ידי מודעות עצמית ולא הצליח, ובפרט לצעירים שמבחינתי זה מינומים גיל 21-22 , 
אבל לגביך, מאיפוה החלטת כל כך מהר שאתה יכול להפסיק לבד, איפוה נפגעת, תמשיך איתנו ותמצא את המקום הטוב עבורך.
ן

אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: הערה חשובה לכולם!! לפני 7 שנים, 2 חודשים #99380

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
מסכים איתך שלמה,

באמת לכל אורך האתר מסבירים לך שיש מספר כלים, וכל אחד שיקח מה שעוזר לו.

וכשבאים לפורום כמעט כולם דוחפים אותך לתכנית 12 הצעדים. קל וחומר בקבוצה הטלפונית שזה על טהרת ה12 צעדים. וחבל שאין קבוצות תמיכה אחרות.

אני יכול לספר לך שאני הולך בדרכי, ללא צעדי התכנית, ואני רואה ניסים ונפלאות ברוך השם. מדבר איתך אדם שכל שנה כשמגיע חודש אלול מבטיח לעצמו שהוא מפסיק עם זה. לפחות עד יוה"כ. בפועל אם הייתי מצליח להחזיק נקי מראש השנה לכיפור זאת הייתה הצלחה מסחררת.

מחר אני נקי 70 יום (!!!), ואני מאמין שאם אמשיך בדרך הזו לא אפול לעולם.

מה שאני חושב שעזר לי זה השיתוף עם חברים, העלאת המודעות לבעיה אצלי, העיסוק בנושא ההחלמה, למידה של מעגל ההתמכרות והדרכים לצאת ממנו, תפילות מעומק הלב, הסרטונים של פורטיפיי שלימדו אותי המון.

כמו שאמרתי כאן למישהו, כנראה שהתכנית עוזרת. אבל למה לי לקחת אנטיביוטיקה אם יכול להיות שכל מה שאני צריך זה רק אקמול? וכמו שציינת האפקטיביות של התכנית היא רק אם באמת התייאשת לגמרי מכל פתרון אחר, אז מה זה יועיל לי אם עוד לא ניסיתי דרכים אחרות?

בכל אופן הגעת למקום נהדר. החברים פה נפלאים. ברוך הבא! בהצלחה לכולנו.

ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: הערה חשובה לכולם!! לפני 7 שנים, 2 חודשים #99383

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה על ההארה!

אנסה להסביר איך אני רואה את הדבר,
רוב החברים שהגיעו לתוכנית 12 הצעדים הגיעו אחרי שנשברו להם כבר החיים.... ז"א הרגישו שנגמרו כל הקיצים אם הם נופלים עוד פעם אחת זה לעבור לעולם אחר. 
לרובם צרובה התחושה הנוראית הזאת....
ממלא רובם רוצים להציל כמה שיותר חברים לא להגיע לשם, ולכן מקדימים מרשם אנטביוטי למחלה.

נראה לומר שרוב החברים שממליצים על התוכנית, בעיקר מתכוונים לעבודה הרוחנית שיש בה. וזה נראה לי מוסכם על כולם, להפסיק עם הרגל מגונה הרי צריך להשקיע מאמץ, ברוב המיקרים זה מאמץ תודעתי, ורוחני, בשל כך הרבה חברים משתמשים ב12 הצעדים לומר זאת, אולם ברור לכולם, ונראה לי שגם כולם מסכימים שכל עוד אדם עובד רוחנית זה ברוך, תקרא לתוכנית 12 הצעדים או קופיקו, זה לא באמת משנה. 
ועבודה רוחנית היא משהו שמלווה כל שינוי בחיים! קל וחומר שינוי בהרגלים מגונים (או טובים) 

בכל מקרה! תודה שהעלתה את הנק' אני אישית אשמח לדעת גם ממה נפגעת? ןןואיך זה בא לידי בטוי בחייך?

נ.ב אני לא צועד "רישמית" בתוכנית. אני צועד במסע..... כל מה שעוזר לי ללכת אני מקבל, בזהירות ביקורתיות אבל פתוח להקשיב!

בכל מקרה תשאר איתנו, ברור שאתה יכול להוסיף לנו, ונראה לי שזה יעשה לך טוב

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: הערה חשובה לכולם!! לפני 7 שנים, 2 חודשים #99435

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום שלמה היקר. שמח לשמוע שאתה נקי 70 יום בלי התוכנית. לא מובן מאליו בכלל.
לגבי למה כולם פה באובססיה על הצעדים כתבתי על זה לפני כמה שבועות אולי זה יעזור לך.
gye.org.il/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/98935-%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%A4%D7%94

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: הערה חשובה לכולם!! לפני 7 שנים, 2 חודשים #99455

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום גיימס,
הפוסט שאתה מפנה אותי אליו רק מחדד את מה ששלמה העלה כאן.
יש מכורים בכל הרמות. אדם שמתקשה לשמור על העיניים ברחוב למשל, הוא לא חולה ולא מוגבל. גם מי שמכור לפורנוגרפיה לא בהכרח נהרסו לו החיים מזה. אני יכול להעיד על עצמי שאני ניהלתי חיים מלאים, בזוגיות טובה, עם הצלחה בעבודה, עם קביעת עיתים לתורה, עם תחביבים וכו, למרות שהייתי מכור לפורנוגרפיה. הייתי מסיים יום עמוס בכל טוב עם קצת פורנו ואוננות. נכון, זה ביאס אותי. בעיקר בימים הנוראים. אבל הצלחתי לחיות עם זה, ולהיות אדם מאושר.
יותר מזה, אני בטוח שאדם חילוני במצבי לא היה רואה בעיה במצב הקודם שלי. הוא לא היה הולך לטיפול ולא לקבוצות.
לא כולם אותו דבר. לא כולם באותה רמת התמכרות, ולכן לא כולם צריכים את אותו פיתרון. ובטח שלא את הפתרון החזק ביותר. ואל תטעה לרגע, יש לתכנית הזאת מחירים.
ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: הערה חשובה לכולם!! לפני 7 שנים, 2 חודשים #99468

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה שלמה על ההערה!
כולי תפילה שתסלח לנו ותמשיך איתנו בדרך המשותפת המיוחדת שלך.
לגבי צעירים הכוונה לגיל 18 ומטה.
לעניות דעתי יש לחשוב מחדש על מה שכתוב במדריך לגבי איש מקצוע.
המון הצלחה!

תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן