ברוכים הבאים, אורח

היום יום נקי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: היום יום נקי 1012 צפיות

היום יום נקי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9216

• דובי
  • דירוג פלטיניום
שלום חברים

אם בפתגמים עסקינן  אז קראתי היום קטע בלימוד שמאוד מתחבר לתוכנית

כבר החליטו הראשונים כמלאכים זי"ע אשר רפואת הנפש היא כרפואת הגוף.
לכל ראש צריך לסמן מקום החולי: אם הוא מצד שחומר גופו עב, גס ומושחת, או שהחיסרון הוא בכוחות נפשו, שיש לה נטיות לענינים רעים כמו גאוה, שקר וכדומה, או שמקור החולי הוא בהרגילות, שמפני רוע החינוך או רוע הסביבה בא להרגלים רעים.
עד אשר לא יתבררו פרטי מקום החולי וסיבת אחיזת המחלה אי אפשר להתחיל ברפואתו, כי אם לסדר אופן הנהגה ישרה בכל הדברים במה שיעשה ובמה שימנה את עצמו מהם: ב"ועשה טוב" - בקיום המצוות, קביעות עתים לתורה, קנין מדות טובות, וב"סור מרע". אמנם מה שנחוץ ביותר הוא שיעורר החולה בעצמו שני ענינים: א) לידע שהוא חולה ויכסוף וישתוקק להתרפאות מחליו. ב) הידיעה שיכול להתרפאות, והתקוה ובטחון גמור כי בעזה"י יתרפא מחליו.

בעניין: היום יום נקי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9217

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
עם כאלו ציטוטים אין לי בעיה וזה לא משנה מי אמר אותם בכלל. כי הנקודה היא לא להעתיק איזה קטע מספר אלא לדבר איתנו במילים שלנו בגובה העיניים לגבי הנושא הספיציפי שלשמו התכנסנו כאן.

יחד עם זאת, נראה לי שאפילו ציטוט ברור כל כך, מן הראוי היה שיבוא אם איזה תובנה או הסבר איך אנחנו מיישמים את זה בחיים שלנו. הרי כולנו יודעים את הדברים האלו מקטנות ובכל זאת זה לא עזר לנו, אז כעת אנחנו מתמקדים לא בידיעה אלא דווקא ביישום. זה שני דברים אחרים וכמו שכבר הצהרנו: ידע הוא לא כוח עבורנו. אנחנו צריכים מעשים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: היום יום נקי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9219

• דובי
  • דירוג פלטיניום
זלמן היקר
טוב מאוד וחשוב שאתה ואני ועוד חברים יודעים שהם חולים.
אבל מה לעשות שיש חברים שכמדומני מסתובבים בפורום לא מעט זמן . ועדיין מתלבטים בשאלה הזאת.
אני חייב להוסיף שאפילו אני עם כל מה שעברתי . עדיין חולפים בי מחשבות  בדרך כלל כשאני באיי שאולי אני יכול לבד . ואין לי כוח לכל הקטע הזה.  אין לי מושג מה עובר על אחרים .

נ.ב. זלמן . סמכתי על האינטליגנציה של החברים
                                        זה לא כיתה א'
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: היום יום נקי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9220

ל"זלמן"
כשהיינו קטנים אולי ידענו את הדברים, אך בצורה אחרת ממה שאנחנו יודעים אותם כעת.
תסכים אותי שגם ילד בן 3 וגם אדם בן 60 קוראים את אותו פסוק "בראשית ברא" אך כל אחד מקבל עומק אחר בעניין לפי כח שכלו והשגתו.
לכן, מן הראוי, שגם אנו, נחזור על הדברים שקראנו בילדות, ונחפש בהם רובד חדש אשר אחרי שנים רבות של תלאות החיים, יהיו מובנים לנו בצורה אחרת ממה שתפסנו אותם אז.
ולגבי המעשים, לפי עניות דעתי, עלינו פשוט להתחיל ליישם את הדברים ביומיום, כמובן ביחד עם הקבוצה ו12 הצעדים. לראות איפה אפשר עכשיו להכניס את הדברים שישתלבו עם התכנית.
מה דעתך?
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: היום יום נקי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9222

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
דעתי הפוכה לגמרי.

אני חושב שאדם בן 60 שקורא את הפסוק "בראשית ברא אלוקים", צריך לנסות לראות איך הוא הבין את זה כשהוא היה בן שלוש, ואז אולי זה ישפיע עליו. אחרי כל השנים האלו שאני "מתעלה" ו"גודל" - משהו השתבש לי בראש והגיע הזמן לחזור לתמימות של ילד ולהבין את הדברים ברמה הכי בסיסית שלהם. בלי לחפש שום רובד מיוחד של תלאות החיים, אלא הפוך.

להבין שכאשר אומרים "בראשית ברא אלוקים" הכוונה שה' ברא את העולם. ככה ממש.

להבין שכאשר אומרים לנו שאנחנו חולים, הכוונה שאנחנו חולים וצריכים טיפול, ולא שזה איזה מטאפורה שרוצה להסביר שיש לנו איזו בעיה קלה וצדדית שצריך לטפל בה בפינצטה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: היום יום נקי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9225

צודק זלמן.
בשביל מכורים כמונו, עלינו להתחיל מההתחלה, מסכים.
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן