ברוכים הבאים, אורח

נפלתי אחרי 65 יום! מי היה מאמין
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נפלתי אחרי 65 יום! מי היה מאמין 1744 צפיות

נפלתי אחרי 65 יום! מי היה מאמין לפני 11 שנים, 11 חודשים #8872

• יואל
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג כסף
יש לי אינטרנט מסונן בשוטף, היום נקלעתי למקום שהיה מחשב לא מסונן, ואיכשהו הגעתי למקום שאליו כנראה תמיד רציתילהגיע ו... הנפילה לא אחרה לבא.
לאן עכשיו? כמו פעם? מקוה, תיקון הכללי?

בעניין: נפלתי אחרי 65 יום! מי היה מאמין לפני 11 שנים, 11 חודשים #8875

הערת אגב: מקוה רצוי מאוד לכל אדם לאו דוקא למכורים שבנינו, ללכת לפחות פעם בשבוע בערב שבת.
תיקון הכללי רצוי לאמר כל יום ולהתמיד.
בדבריי אלו אני מתכוון למסור מסר של אל תחכה עד היום שתיפול ואז תשאל מה לעשות, כל יום תעשה את אותו הדבר כאילו עכשיו נפלת...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: נפלתי אחרי 65 יום! מי היה מאמין לפני 11 שנים, 11 חודשים #8878

הערת אגב: מקוה רצוי מאוד לכל אדם לאו דוקא למכורים שבנינו, ללכת לפחות פעם בשבוע בערב שבת.
תיקון הכללי רצוי לאמר כל יום ולהתמיד.
בדבריי אלו אני מתכוון למסור מסר של אל תחכה עד היום שתיפול ואז תשאל מה לעשות, כל יום תעשה את אותו הדבר כאילו עכשיו נפלת...

תסלח לי משוש חיי אם אעיר לך:
חסיד ברסלב שנוהג לומר כל יום תיקון הכללי, יבושם לו ויפעל גדולות ונצורות.
אנו מדברים על כך בתור תיקון לחטא, ובאיזשהו מקום קנס עצמי שיעזור לי למנוע את החטא בעתיד.
כשחז"ל קבעו טבילה לפני תלמוד תורה, הרעיון היה כדי שאדם יחשוב פעמיים לפני שהוא עושה מעשה, כי כך הדבר יעזור לו להימנע.
מי שטובל בכל יום, מקבל אולי תוספת קדושה וטהרה, אבל את עיקר המטרה הוא בעצם פספס, כי המקוה של מחר לא יהווה אצלו שום שיקול היום.
כנ"ל לגבי תיקון הכללי: מי שאומר בכל יום, אינני יודע לשער ולתאר מה הרויח בשמים. אבל כאן בעולם המעשה, האמירה לא מרחיקה אותו כהוא זה מהנפילה הבאה.
או במלים אחרותמי ש"עושה כל יום אותו הדבר כאילו עכשיו נפלת", מה ימנע ממנו ליפול מחר? מדוע לא ליפול שוב אם בין כך אני מתהג כאילו כבר נפלתי??
לדעתי, מי שהתחיל לטבול במקוה או לומר תיקון הכללי אחרי נפילה, כדאי שיקפיד וישמור שלא לעשות אותו דבר בלי נפילה!
זו כמובן עניות דעתי האישית, ואשמח לקבל תגובות.
http://metaweb.co.il/yedidi/image.php?id=1410

כי נפלתי קמתי
   אלמלא נפלתי לא קמתי
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: נפלתי אחרי 65 יום! מי היה מאמין לפני 11 שנים, 11 חודשים #8885

מי היה מאמין?
אני מאמין.שאני [וגם אתה ,וגם כולנו]  לא צדיקים גמורים.שהמלחמה עם היצר לא נגמרת אף פעם,ובמלחמה לעיתים גם מפסידים.כן,אנחנו לא מושלמים.
מה הלאה?
אם המאבק היה למענך-,כבוד עצמך,גאוותך,וכולי,אז זה נפגם והתרסק.
אם המאבק היה לכבוד השי"ת,שום דבר,אני חוזר-שום דבר,לא הישתנה .קמים וממשיכים הלאה!
בהצלחה אחי.

בעניין: נפלתי אחרי 65 יום! מי היה מאמין לפני 11 שנים, 11 חודשים #8927

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
הגעת לשלב הזה של העצבנות והייאוש?
טוב, תמיד תזכור שגם זה שלב בדרך שצריכים לעבור.
הדרך לא ישרה, תמיד מלאה עליות ומורדות.
יש זמנים שמחים יותר ויש זמנים מעצבנים.
תמיד תזכור שהירידה היא תכלית העלייה (כמו שכתבתי בחתימה כן כן).
הצלחה מרובה,
אין יאוש
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: נפלתי אחרי 65 יום! מי היה מאמין לפני 11 שנים, 11 חודשים #8928

• mikolo
  • דירוג כסף
  • מדבר עם ה' - וזה עוזר לי תמיד!
יואל היקר,
אני מסתכל על זה אחרת!
לא על כך שנפלת! אלא על כך שהחזקת 65 יום!!!
זה מדהים!!!
גילית לעצמך אילו כוחות אדירים טמונים בך!
את ההתגברות, עמידה בנסיונות, חשיקת שיניים, וההתמודדות האין סופית שלך יום יום - שעה שעה, אף אחד לא יוכל לקחת ממך לעולם!
היום אתה בדרגה אחרת לגמרי!
לא אותו אדם של לפני 65 יום...
יואל אחר! יואל חזק יותר! טהור יותר!
אז תשמח! ואל תיפול ברוחך! כי אתה על המסלול בענק!
איתך בלב ובנפש.

בעניין: נפלתי אחרי 65 יום! מי היה מאמין לפני 11 שנים, 11 חודשים #8986

• נעם ה'
יואל היקר,
לפני כמה שבועות נפלתי לאחר 150 יום נקיים. התחושה שלי הייתה שעולמי חרב. לקח לי זמן לחזור לנקיות אך התאוששתי וקמתי. אני נושא איתי המון כלים שאספתי מהדרך הארוכה ומהנפילה שאחריה. אולי ייקח לך עוד כמה ימים לחוש זאת אך אתה בדרך הנכונה ואף אחד לא יקח לך את זה.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן