ברוכים הבאים, אורח

פילטר חזק או חלש?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: פילטר חזק או חלש? 1786 צפיות

פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7293

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
שלום לכולם,

עד היום חשבתי שצריך לחסום את המחשב בפני האינטרנט בפילטר הכי חזק ובחסימה הכי מקסימלית.
וזה אכן מה שיש לי.

אך, היום אני חושב שמכיוון שאנו אומרים כאן שתפקידו של הפילטר זה לא למנוע ממני גישה לתכנים לא ראויים, אלא רק בתור נורת אזהרה. - כמו מעקה לגג. כמו שמעקה לגג לא אמור למנוע ממני ליפול אם אני באמת ארצה בכך, כך גם הפילטר.

אז אם אכן ההקבלה הזו נכונה ואני לא צריך לשים "גדר חשמלית" לגג שלי, אז למה לי בכלל פילטר חזק ומקסימלי למחשב???

מה אתם חושבים?
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7294

• Nitsan
  • חבר קבוע
לדעתי מספיק פילטר שיחסום פרסומות ותמונות לא צנועות שקופצות ,כי אנחנו לא רוצים להכשיל במראית עיניים אפילו בטעות ,אבל פילטר חזק לא צריך ,כי מי שרוצה להכנס לאתר מסויים הוא יעשה את זה גם אם הפילטר הוא הכי חזק ,זה לא בעיה למחוק את ההתקנה שלו מלוח הבקרה ,הפילטר האמיתי צריך להיות בתוכנו ,שאנחנו מעצמנו נסנן אתרים ונרסן עצמנו בשעת התקפה של היצר ,אבל כל אחד והצורך שלו ,בכלל אין צורך להכנס לשטויות שיש את הפורום הנפלא הזה ושיעורי תורה בכלל בלי סוף יש באינטרנט ,שוב ,כל אחד בסופו של דבר יעשה מחסומים לפי צרכיו
תאמין שאפשר לתקן ! אמא אוהבת את התינוק שלה שמנסה ללכת גם אם הוא נופל פעמים רבות קל וחומר אבינו שבשמים !
ניצן

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7295

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
sure ברור !

כך חשבתי...

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7309

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אצטט מספר קטעים מהספר הגדול הדן בנושא הזה ממנו עולה שאין תשובה ברורה וחותכת על כך:

אנו מאמינים של תכנית מלחמה באלכוהוליזם שמציעה לגונן על האיש החולה מפיתויים נדונה לכישלון. אם האלכוהוליסט מנסה לגונן על עצמו הוא עלול להצליח לתקופת מה, אבל הוא בדרך כלל גומר בהתפוצצות גדולה מבעבר. ניסינו שיטות אלו. הנסיונות הללו לעשות את הבלתי אפשרי נכשלו תמיד.

לכן, החוק שלנו הוא לא להימנע מכל מקום שיש בו שתיה אם יש לנו סיבה טובה להיות שם. זה כולל בארים, מסיבות, קבלות פנים, חתונות, אפילו סתם חינגות. לאדם שהיה לו נסיון עם אלכוהוליסט, הדבר נראה כהתגרות במזל, אבל זה אינו כך.

שמת לב שעשינו הגבלה חשובה. לכן, שאל את עצמך בכל הזדמנות "האם יש לי איזה שהיא סיבה טובה, חברתית, עסקית או אישית ללכת למקום זה? או האם אני מצפה "לסחוב" קצת הנאה מהאוירה של מקום זה?" אם אתה עונה על שאלות אלו בדרך משביעת רצון אין סיבה לדאגה. לך או אל תלך, בחר במה שנראה לך טוב יותר. אבל וודא שתהיה על קרקע רוחנית מוצקה לפני שתתחיל, והיה בטוח שהמניע להליכה הוא טוב לחלוטין. אל תחשוב על מה שתשיג מהאירוע. חשוב על מה שאתה יכול להביא לשם. אבל אם אתה לא חזק, כדי שבמקום ללכת תעבוד עם אלכוהוליסט אחר!

העבודה שלך כעת היא לחיות במקום שבו תהיה לעזר הרב ביותר לאחרים, לכן לעולם אל תהסס ללכת לאיזה שהוא מקום שבו תוכל לעזור. אל תהסס לבקר במקום המלוכלך ביותר בעולם כשאתה בשליחות זו. שמור על גחלת החיים עם מניעים עלו, ואלוקים ישמור אותך מכל רע.

רבים מאיתנו ממשיכים להחזיק משקאות בבית, אנו לעתים צריכים אותם כדי להעביר טירונים חדשים את תקופת השפעת השתיה מאמש. חלק מאיתנו עדיין מגישים משקה לחברינו בתנאי שהם אינם אלכוהוליסטים. אבל חלק מאיתנו חושב שאיננו צריכים להגיש משקה לאף אחד. לעולם איננו מתווכחים על נושא זה. אנו מרגישים שכל משפחה צריכה להחליט לעצמה לאור הנסיבות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7310

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
זלמן,

זה יכול להיות נכון אצל AA.

אבל אנחנו לא כאן בגלל הקידוש או הבדלה שעשינו בשבת וגם לא בגלל שאנחנו אוהבים לאכול גלידה.

אנחנו כאן, בין השאר, בגלל הפילטרים שלא היו מספיק או לא היו בכלל...

נא תתמקד בפילטורים.

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7313

• סוד הכניעה
  • מנהל
לא יודע מה איתך, אבל אני לא הגעתי לכאן בגלל שהפילטר לא היה חזק. יש מספיק אנשים מסביבי שאין להם פילטר ולא הגיעו לאן שאני הגעתי. הסיבה שאני כאן היא כי אני - רק אני - בחרתי בתאווה. למשל אני התמכרתי הרבה לפני שנגעתי בפעם הראשונה באתר פורנו, האם האוננות שהתחילה אצלי לפני שהיה לי מושג מה זה אינטרנט גם היא התחילה בגלל הפילטר?

תכל'ס, הנה אותו דבר בדיוק "בתרגום ל SA":

אנו מאמינים שכל תכנית מלחמה בתאווה שמציעה לגונן על האיש החולה מפיתויים נדונה לכישלון. אם הסקסוהוליסט מנסה לגונן על עצמו הוא עלול להצליח לתקופת מה, אבל הוא בדרך כלל גומר בהתפוצצות גדולה מבעבר. ניסינו שיטות אלו. הנסיונות הללו לעשות את הבלתי אפשרי נכשלו תמיד.

לכן, החוק שלנו הוא לא להימנע מכל מקום שיש בו נשים אם יש לנו סיבה טובה להיות שם. זה כולל הליכה ברחוב, שימוש במחשב ואפילו גלישה באינטרנט. לאדם שהיה לו נסיון עם אלכוהוליסט, הדבר נראה כהתגרות במזל, אבל זה אינו כך.

שמת לב שעשינו הגבלה חשובה. לכן, שאל את עצמך בכל הזדמנות "האם יש לי איזה שהיא סיבה טובה, חברתית, עסקית או אישית ללכת למקום זה? או האם אני מצפה "לסחוב" קצת הנאה מהאוירה של מקום זה?" אם אתה עונה על שאלות אלו בדרך משביעת רצון אין סיבה לדאגה. לך או אל תלך, בחר במה שנראה לך טוב יותר. אבל וודא שתהיה על קרקע רוחנית מוצקה לפני שתתחיל, והיה בטוח שהמניע להליכה הוא טוב לחלוטין. אל תחשוב על מה שתשיג מהאירוע. חשוב על מה שאתה יכול להביא לשם. אבל אם אתה לא חזק, כדי שבמקום ללכת תעבוד עם סקסוהוליסט אחר!

העבודה שלך כעת היא לחיות במקום שבו תהיה לעזר הרב ביותר לאחרים, לכן לעולם אל תהסס ללכת לאיזה שהוא מקום שבו תוכל לעזור. אל תהסס לבקר במקום המלוכלך ביותר בעולם כשאתה בשליחות זו. שמור על גחלת החיים עם מניעים עלו, ואלוקים ישמור אותך מכל רע.

רבים מאיתנו ממשיכים להחזיק בבית מחשב מחובר לאינטרנט, אנו לעתים צריכים אותם עבור עבודה או שאר צרכים יומיומיים. חלק מאיתנו אפילו לא נועלים את המחשב עם פילטר. אבל חלק מאיתנו חושב שאיננו צריכים להיות מחוברים למחשב ובודאי שלא למחשב ללא פילטר. לעולם איננו מתווכחים על נושא זה. אנו מרגישים שכל משפחה צריכה להחליט לעצמה לאור הנסיבות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 12 חודשים על ידי .

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7328

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
OK.

אז זה אומר שעד היום טעיתי.
אני לא צריך פילטר חזק ומקסימלי, אלא מספיק משהו מינימלי.
כמו שלארוע שהזמינו אותי לא שמים שם שומר בריון שימנע ממני להיכנס בכוח וגם במרפסת של הבית שלי אני לא צריך גדר חשמלית.

נכון?

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7331

• סוד הכניעה
  • מנהל
לא מדוייק. הם כותבים שיש כאלו שלא רוצים להחזיק אלכוהול בבית ויש כאלו שטוענים שאין בזה בעיה. הם בפירוש לא נוקטים עמדה בנושא.

המנחה בקבוצה שלי (קוראים לו שלמה) לא מחובר לאינטרנט כי הוא לא רוצה להיות בכלל במצב של סכנה. לעומת זה הוא מספר על המנחה שלו (דוד חיים) שיש לו אינטרנט פתוח באייפון שלו אבל הוא לא רואה בזה שום בעיה ולא חושש בכלל מנפילה.

מי צודק? לפי הספר אין בזה תשובה חד וחלק.

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7332

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
זלמן היקר,

לא שאלתי מה הם אומרים או כתוב בספר.

שאלתי מה זלמן אומר.

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7334

• סוד הכניעה
  • מנהל
אני לא בטוח בזה.

מצד אחד אני יודע שכל הפילטרים לא עזרו לי, ככה שאני ממש לא מנסה להתקין פילטרים. במשרד שלי יש מספיק מחשבים לא נעולים שזה ממש בדיחה לנעול את המחשב שלי. בבית יש לי פילטר כדי למנוע מחומר לא ראוי להגיע אליי, אבל בתכל'ס יש לי את הקוד לפילטר.

מצד שני, אני יודע שכן צריך גדר למעקה, וזה לא חכמה להגיד שאני מסתפק בזה שאני לא רוצה למות. נכון, אני לא רוצה למות, אבל אני מעדיף להיות עם גדר כדי שלא אפול בטעות או בגלל רגע של טפשות.

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7366

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
הי. נראה לי שיש הבדל גדול בין אדם שרק כרגע מנסה להרים את הראש מעל המים ולנשות קצת אוויר צח, לבין אדם שנמצא עמוק בתהליך ההחלמה וכבר יש לו 'תחליפים' לתחושת הריק העמומה הזו שמובילה אותנו אל ההתמכרות, תחושה אשר בעבר הייתה גוררת אותי לפי פחת היום גוררת אותי לפורום, או לקבוצה או להתקשר לחבר....
בשבילי בכל מקרה, אם לא היה לי בתחילת הדרך פילטר הכי חזק שיכול להיות, אז ידעתי כל הזמן עמוק בפנים שבעצם 'האלכוהול זמין', איך זלמן ציטט פעם: שמרתי לעצמי בקבוקים לפעם הבאה. מבחינתי, הזמינות של האינטרנט זה כמו 'לשמור בקבוקים' - להכין את הנפילה הבאה. באמת, באותה תקופה ידעתי שמספיק שיהיה הקשר בו אני בדרך נופל, אני אפול, ואפילו כבר ידעתי איך. לכן, הצעד הראשון שלי בהחלמה הנוכחית היה להתקין את הפילטר הכי חזק וקשוח שאפשר, לתת את הקוד לאשתי וכך להיות בטוח, שאני יכול להתחיל לעבוד על עצמי בלי כל הזמן להיות חשוף ל'אבל יש כאן את הפרצה הזו....' שמנקר לי בראש.

כיום, בראש אני חושב כמו זלמן, אבל מכיוון שאני מפחד להסיר את הקשיחות של הפילטר הוא נשאר קשוח ואני נשאר נקי.
נראה לאן הדברים יתקדמו...

נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7368

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
נתן,

חשוב לדעת שלמרות שתמיד היה לי בבית פילטר חזק ומקסימלי, זה לא מה שמנע ממני ליפול, אם באמת רציתי בכך.
אני זוכר שהיו תקופות שהייתי נוסע עם הנייד שלי לערים חילוניות ונמתחבר לאינטרנט הפרוץ שלהם.
ואפילו אם היה לי פילטר לנייד עצמו, תאמין לי שהייתי מוצא גרכים אחרות לגלוש לאתרים אסורים או שהייתי מצליח לפרוץ את הפילטר.
מצד שני, המחשב בעבודה תמיד היה ויהיה פתוח (פרט לפילטר של החברה שהוא די מינימלי).

ומסקנתי היא שלא צריך מחשב פרוץ כדי ליפול ולא מספיק מחשב חסום (כמה שלא יהיה) כדי לא ליפול.
לכן, כמו שאם החלטתי ללכת לחתונה של חבר חילוני אני לא אקח איתי "שומר" שיכסה לי את העיניים כשיש מראה לא צנוע,
כך במחשב  מספיק פילטר מינימלי.

בהצלחה

שמואל

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 12 חודשים #7378

• סוד הכניעה
  • מנהל
אני מזדהה הן עם שמואל והן עם נתן...

לכן לדעתי ההתחלה היא בודאי עם פילטר קשוח. כאשר אנחנו עובדים על עצמנו ומתקדמים בעבודה - ניתן לשקול פילטר פחות עצבני.

ושוב: זו רק דעתי וכל אחד יעשה מה שהוא חושב שנכון במצב הספיציפי שלו.

הנקודה בגדול היא שזה מעקה. מי שרוצה לקפוץ ולהתאבד - יצליח. יחד עם זה, המעקה מציל הרבה פעמים כשאין חשק מידי להתאבד אלא רק לטעום את ההרגשה של להיות תלוי בין שמים לארץ.

בעניין: פילטר חזק או חלש? לפני 11 שנים, 8 חודשים #14597

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
הנסיון שלי לימד אותי
שאיטרנט רימון ותוכנת רימון בנייד עזרו לי לשמור על שפיות
אך כמובן שכל אחד צריך להיות ישר עם עצמו...
אם הכל בסדר בגדר מינימלית (י' טפחים...) אז יופי...
אבל אם עקפתי אותה ברגע של טימטום...
אז צריך "גדר חשמלית"
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.70 שניות

Are you sure?

כן