ברוכים הבאים, אורח

הקנאה והתאווה מוציאין את האדם מן העולם
(0 צופה) 
 • עמוד:
 • 1

נושא: הקנאה והתאווה מוציאין את האדם מן העולם 828 צפיות

הקנאה והתאווה מוציאין את האדם מן העולם לפני 9 שנים, 4 חודשים #7056

 • סוד הכניעה
 • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
 • מנותק
 • מנהל
 • הודעות: 4172
משהו לא היה ברור לי במשנה הזאת תמיד. איך זה קשור? מילא "הקנאה והכבוד" - הם תכונות שהולכות ביחד, אבל מה הקשר כאן לתאווה? איך קשור תאווה וקנאה, זה לא היה ברור לי. אני מכיר אנשים שאוהבים כבוד ואין להם תאווה ואנשים קנאיים שאין להם תאווה, וכן הפוך. לא יודע, משהו היה מוזר.

ובכלל, תמיד ידעתי שאני בחור טוב ויש לי רק בעיה אחת - התאווה (חשבתי שזה בכלל יצר הרע. נו, שוין). זה לא שאני איזה מתוסבך נפשית ויש לי בעיות בכל החיים, ממש לא. אני אדם רציני, שולט בעצמי וכל המעלות הטובות שהקב"ה נתן כמובן רק לי, אבל למרבה הצער אני קצת מתקשה בנושא אחד בלבד. אין שום קשר בין התאווה שלי לכל שאר התכונות שלי. אני אמנם אדם עצבני אבל זה בגלל שאני אוהב להתעצבן, לא קשור בכלל למין. מה קשור זה שאני אוהב נשים ערומות לעצבים במשרד? שטויות, אין שום קשר.

ולכן לא הסתדר לי הצעד הראשון של 12 הצעדים שהוא מחולק לשניים: "הודינו כי אנו חסרי אונים מול התאווה וכי אבדה לנו השליטה על חיינו". סליחה??? על מה אתה מדברים בדיוק? לא אבדה לי השליטה על שום דבר בחיים! נכון, אני חסר אונים מול התאווה, אבל חוץ מזה הכל בסדר. יש לי אישה, ילדים, עבודה, בית, רכב והכל. זה סתם קשקוש מטופש לספר לי שאבדה לי השליטה על החיים.

אבל לאט לאט הסתבר לי שזה לא בדיוק ככה. בעבודת מחקר מקיפה גיליתי על עצמי כל מיני ממצאים ורובם לא היו כל כך נעימים. זה כבר היתה סיבה למה עד היום לא ידעתי את כל הדברים האלו על עצמי. למה שאחפור בעצמי אם מה שאני מוצא זה לא נפט אלא סתם לכלוך? אבל היום אני יודע שאין לי ברירה, ואם אני רוצה להפסיק לסחוב איתי מטענים של תחמושת ישנה שמתפוצצת מידי פעם וגורמת לי נזקים אדירים - עדיף שאתחיל לחפור ולחפש איפה החבאתי את התחמושת, ואז בזהירות לנטרל כל פצצה.

והפצצה הראשונה שאני מצאתי היא הקנאה (אל תדאגו, מצאתי עוד הרבה פצצות: כעס, פחד, ביקורת מופרזת, עצבים וכן הלאה). והקנאה הזאת הלכה יד ביד ביחד עם התאווה שלי, ביחד עם ההתמכרות החולנית שלי למין. יש לי קרוב משפחה שאני מכירים מהישיבה, כמעט באותו גיל. היינו חברים טובים עד שהתחתנו בערך באותו זמן והתגוררנו אחד ליד השני, כי אחר כך הגיעה הקנאה וזה היה הסוף. אין לי במה לקנא בו, תאמינו לי. אני לא יודע בעצמי איך אני מצליח לקנא ובמה בדיוק, אבל אני מכור לקנאה. אני עושה את זה בלי הפסקה וזה ממש דלק עבורי. זה נותן לי סיבה לחיות, ונותן לי דחף להמשיך להיות מצוין בכל הדברים שאני עושה. ככה אני מוכיח לכל אלו שאני מקנא בהם ש"אני יותר טוב". הזוי.

אז כאן קל למצוא את הקשר הישיר לתאווה. "הספר הלבן" נפתח בקטע הבא שמבחינתי הוא מסביר את הכל: "רבים מאיתנו הרגישו חוסר-התאמה, חוסר ערך בדידות ופחד. תחושתנו הפנימית מעולם לא תאמה למה שראינו בחיצוניות של אחרים."

התחושה שלי לא תאמה את מה שראיתי אצל אותו קרוב משפחה. הוא אמנם לא היה מוצלח כמוני, אבל הוא חי בשלום עם עצמו. וזה שיגע אותי, אז הדרך שלי היתה לקנא בו בצורה מטורפת. וזה לא רק זה, אלא עצם תחושת הקנאה סיפקה לי בדיוק את אותה תחושת בריחה שסיפקה לי התאווה. גם כאן יכולתי לברוח לעולם של פנטזיות (וגם כאן אחר כך התחרטתי אבל חזרתי שוב ושוב).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: הקנאה והתאווה מוציאין את האדם מן העולם לפני 9 שנים, 4 חודשים #7061

 • moved
 • מנותק
 • דירוג פלטיניום
 • הודעות: 511
ואללה כמה שאני מקנא בך...

דרך אגב, להזכירך, אם תמצא נפט, זכויות היוצרים שייכות לי על פי כל דין... :D

בעניין: הקנאה והתאווה מוציאין את האדם מן העולם לפני 9 שנים, 4 חודשים #7067

 • גדי (לשעבר אולי יחוס)
מאוד מזדהה עם דבריך... :
גם אצלי רגש הקנאה הוא חזק ביותר.
אצלי הוא לא גורם להיות מצויין ומצליחן - כפי שאתה כותב, אצלי הוא גורם את התחושות ההפוכות לגמרי דיכאון ותחושת חוסר  - שהן אצלי מספר 1 בטריגרים של התאוה....

אצלי התאוה היא מפלט מתחושת חוסר ערך ויאוש מעצמי. [ על אף שהנתונים  שלי הם בסדר] וכן מפלט מלחצים. בכלל "בריחה", זו לדעתי המילה המדוייקת, בריחה מכל האיכסה הרגשי....

יישר כח על ההנחיה של הקבוצה, יכולתי רק להאזין, אבל גם זה משהו... :-\

תגובה: בעניין: הקנאה והתאווה מוציאין את האדם מן העולם לפני 5 שנים, 7 חודשים #83108

כדברי הספר הלבן (43)

"אני רואה את התאווה שלי ככוח שכפי הנראה גם חודר לכל שאר הדחפים שלי ומעוות אותם:
אכילה, שתייה, עבודה, כעס... אני יודע שיש לי תאווה לנטור טינה; נראה
שהיא חזקה בדיוק כמו שהייתה התאווה המינית.
מניסיוני, התאווה אינה גופנית; היא גם אינה תשוקה מינית חזקה. נראה
שהיא כוח רוחני שמעוות את הדחפים שלי; ובכל פעם שהיא משתחררת
בתחום אחד, נראה שהיא רוצה גם להדביק שטחים אחרים. והיות שהתאווה
איננה מינית, היא חוצה את כל הגבולות, לרבות גבול המִגדר (=מין).
כשהפנטזיות המיניות או הפעילות הכפייתית שלי נטענות בתאווה, הן
יכולות ללכת לכל כיוון, מעוצבים כפי מה שאני חווה. לכן, ככל שאני מפנק
את עצמי יותר בתאווה מינית, כך אני נעשה באמת פחות מיני."

תגובה: בעניין: הקנאה והתאווה מוציאין את האדם מן העולם לפני 2 חודשים, 1 שבוע #138354

 • דייב 2
 • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
 • מחובר
 • דירוג פלטיניום
 • הודעות: 1545

מעניין

 • עמוד:
 • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן