ברוכים הבאים, אורח

סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! 1360 צפיות

סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! לפני 11 שנים, 12 חודשים #6815

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 255 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
לפני כשנה יצא לי לשמוע בכנס של בניין שלם שיעור של הרב יהושע שפירא בנושא הנפילות ופגם בריתנו! אולי חלק מהדברים לא יהיו חידוש בשבילכם בכל מקרה לדעתי הדברים ממש חזקים! להלן סיכום השיעור:

- מה שכיום בחור אחד נחשף בפעם אחת, פעם אחד ל10,000 היה נחשף! בציבור הד"ל יותר מ90% נחשפים, בציבור החרדי האחוזים נעים בין 35% ל70%
- הרב מקרלין זעק מרה "אני מכיר אברכים עובדי ה', יראי ה' שמתו בעבודתם!
- מתמחה מקרליפוניה לנמכרים אומר: קשה לגמול מאינטרנט מאשר מסמים ומאלכוהול מהסיבה שהוויזואליות חזקה מאשר הטעם.
- הנוער כולו נתון במציאות הזו, לא הייתה כזו מעולם! כל זה קרה ב10-15 השנים האחרונות

מה עושים? ואיך פותרים את הבעיה?
מי שיש לו אינטרנט פתוח אין סיכוי שלא יחטא!! אניט' רימון עדיף, אבל הכי טוב אינט' אתרוג!
- עיקר הבעיה היא לא הנפילה עצמה! אלא הבעיה היא התדמית שהאדם תופס את עצמו לאחר הנפילה
- היצר משחק אותה כאילו הוא "הצדיק" תראה מה עשית.. תראה מי אתה.. תראה איך אתה נראה.. וכו' וכו' אין לך מקום אלא אצלי... וחוזר חלילה... לנפילה הבאה..

הפתרון הוא תפילה ואורה של תורה

עקרון קלותה של תשובה, ה' טוב ה' אוהב וההלכה לפי הרמבם שאדם הוא בעל תשובה בתוך שניה! בהרהור תשובה יחידי! הרב קוק אומר: כשרוצים לשוב אל ה' שבים! ואפילו בדברים שקשה עליהם התשובה והתשובה מעכבת! צדיקים גמורים אינם עומדים במקומם של בעלי התשובה! כל העושה תשובה כל עוונותיו נמחלים לו ומוחלים לעולם כולו! התשובה שוקלת 1/500 מהחטא והכי חמור שיהיה!
סיפור מר' חיים מוולוז'ין: סיפר תלמיד לרבו שרוצה לחזור לעירו אך אני פוחד מהצפוני!(היצר הרע..) ענה לו רבו לומר לך לא לחזור זה לא פיתרון ולומר לך לא לחטוא זה גם לא פיתרון הוסיף ואמר לוקבלות והסכמות אני עושה בכל יום - וזה לא עוזר לי! 4 מתו בעטיו של נחש ואנו "אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא... קבלה חזקה כמו שבועה זה לא עוזר ואפילו מזיק למה? קבלה חזקה שורשה "באני" אני אנצח... דוד המלך אפילו לא עמד..
אלא הפתרון האמיתי הוא: תפילה ואורה של תורההרבה תפילה וריבוי התבודדות לה' וביחד עם זה להתחבר ללימוד תורה אמיתי ששייך ומתחבר אליך שתתחייה מהלימוד, תגיע למצב שאתה שמח שמחה אמיתית מהלימוד!

אנו אין לנו בכלי הקיבולת שלנו לתפוס את המושג הזה של התשובה! התשובה קדמה לעולם! כך היה רצון ה'! כך רצה שיתגלה כבודו בעולמו!
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 12 חודשים על ידי .

בעניין: סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! לפני 11 שנים, 12 חודשים #6819

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
חבר יקר,

זה נחמד, מחזק וחשוב.
אבל, עד לקטע של הפתרון.

אני עכשו חוזר על דבר שנאמר כבר מספר פעמים פה:

הייצר הרע או ההתמכרות למין נותנים לי לחשוב שזה רק עניין של ייצר הרע, רק עניין של התחזקות ביראת שמים וכולי וכולי.

אך האמת לאמיתה היא שרק אבל רק אם נגיע למסקנה שאנחנו פשוט לא מסוגלים להתמודד עם התאווה בכוחות עצמינו - כלומר ניכנע !!!
אפילו לא נגיע לכיוון לקראת יציאה מן הבוץ בו אנו שקועים ולא יעזרו אלף רבנים ודרשנים ואלופי מוסר !!!

כל עוד עדיין נבצבץ בנו התקווה שאנו יכולים לעשות ת זה בכוחות עצמינו, לא נתקרב בכלל לתרופה למחלה הנוראית הזו !!!

בהצלחה לכולנו

שמואל.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! לפני 11 שנים, 12 חודשים #6822

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אוי, כמה מאות פעמים ניסיתי את השיטה הזאת בדיוק... כל פעם אישתי היתה אומרת שאם רק אהיה קצת יותר דתי ומקפיד על התורה ומצוות - הכל יהיה בסדר. מה לעשות שזה ממש לא המצב.

גם התשובה לא ממש היתה אפקטיבית. כל שנה בראש השנה ויום כיפור עשיתי תשובה (באמת!) ולצערי זה לא עזר כלום ותוך זמן קצר הייתי שוב בחזרה בזבל. בקיצור: אני חולה ולא חוטא. זה די פשוט לי היום.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! לפני 11 שנים, 12 חודשים #6826

• שלמה די דיינו
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
זה נכון שאם חושבים שהפתרון להתמכרות הוא רק יותר תורה ויר"ש אז זה באמת לא פותר את הבעיה.. מסכים איתכם לגמרי לצערי גם אני נתון איתכם באותו המקום.
אני לא חושב שהפתרון שהרב מציע סותר או מפריע לכלים שאנו מקבלים כאן מהאתר, אלא הדברים רק מעמיקים ומכוונים אותנו יותר לרצון ה' בכל ההתמודדות שלנו, מה שהבנתי מדברי הרב בשיעור שהתפילה ואורה של תורה, הם החיבור האמיתי לעצמיותנו שממנה התרחקנו בהליכה אחרי החיצוניות והגוף, ע"י 2 הכלים האלו נוכל לשוב לרצונות האמיתיים שלנו ולחיות חיים טיפטיפה יותר עמוקים מהחיים של הגוף ותאוותיו.   

בעניין: סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! לפני 11 שנים, 12 חודשים #6835

• calman2
  • חבר ותיק
לדעתי הדברים נכונים עד גבול מסויים, שמעבר לו כבר צריך כנראה טיפול מקצועי יותר.

בעניין: סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! לפני 11 שנים, 12 חודשים #6841

• סוד הכניעה
  • מנהל
כל מילה בתורה היא נכונה וקדושה - על זה אין שאלה. הבעיה שלי היא רק עם דבר אחד: שמציגים את זה בתור "הפתרון". כאשר מישהו כותב הפתרון הוא תפילה ואורה של תורה - זאת בעיה, כי לצערי הרב זה לא נכון (לפחות לא אצלי. אם יש מישהו שהצליח להפסיק את ההתמכרות על ידי תורה ותפילה - אשמח מאוד לשמוע איך הוא עשה את זה ולאמץ את השיטה).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! לפני 11 שנים, 12 חודשים #6904

• שלמה די דיינו
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
זלמן היקר, אני קורא רבות את תגובותיך.. משהו הפריע לי בהתייחסותך לשיעור של הרב יהושוע
אתה אומר שבעבר התפללת מלא ועדיין נשארת תקוע בבוץ..! סבבה מקבל שלא עזר לך.. אבל זה לא אומר שבגלל שלא הולך לבן אדם בתפילה ובתורה הוא ישלול את האפשרות של הכלי הזה.. הרי היום ראיתי את ההתכתבות מהמייל היומי וכתבת כך שהדרך היחידה להצלחה היא למלא את החסכים במה שבאמת צריך להיות בהם. ז"א שהנפילות באו מריקנות אז אני אמלא את עצמי במה שבאמת ייתן לי את הסיפוק האמיתי.. לא יודע מה איתכם, בעיני המושג אורה של תורה הוא לא עוד איזה חיזוק מוסרניקי או סתם חיזוק ביר"ש בעיני הוא הנק' האמיתית שתמלא אותי ותספק לי את החיות האמיתית שבמקומה מילאתי את עצמי בזוהמה וחיצוניות! כששמעתי את דברי הרב זה היה בשבילי באמת נק' אור חדשה שהייתה בשבילי התחליף לכל התאוות שהייתי שקוע בהם.
וכמו שכתבתי לפני כן ברור שצריך גם את שאר הכלים שהאתר מעניק, אבל החסכים שלי יתמלאו בצורה השורשית והאמיתית רק ע"י האור האמיתי של התורה ששייכת אלי.. לא עוד סתם לימוד תורה..
והנק' הנוספת של התפילה.. הרי ע"י הכלי הזה אפשר בדרך הכי מחוברת לתודעה שלי להשליך את עצמי לה' ולתת לו לנהל את חיי, לא?

אשמח לשמוע את תגובתך תגובתכם..

בעניין: סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! לפני 11 שנים, 12 חודשים #6910

• סוד הכניעה
  • מנהל
אוקיי, אז קודם כל אקדים ואומר שוב: אני לא כותב מה נכון לך, אני כותב מה נכון לי. זה הבדל גדול. מעולם לא טענתי שאני מחזיק איזה סוד ביד ורק אני צודק. מי שטוען ככה הוא טיפש ושקרן, ואני משתדל להתרחק משתי המידות האלו.

אז במקרה שלי התורה והתפילה במובן הרגיל הם לא הפתרון! ושוב: אם יש מישהו שזה כן פתרון בשבילו - אני מאוד שמח עבורו ושתהיה לו רק הצלחה. יתירה מזו: אם הוא יצליח על ידי כך להתגבר על ההתמכרות, אני הראשון לעמוד בתור אצלו שיסביר לי איך הוא עשה את זה.

במקרה שלי לא רק שזה לא פתרון אלא זה בעיה. כי כשאני מספר לעצמי שהאור בתורה הוא הפתרון - אני לא הולך לרופא. וכשאני לא הולך לרופא - אני נהיה חולה יותר. במשך שנים ארוכות מאוד עשיתי בדיוק את זה, והייתי בטוח כל פעם שאם רק אנסה יותר חזק להתפלל וללמוד הכל יהיה בסדר אבל למרבה הצער שום דבר לא נהיה יותר בסדר. עד שלא הפרדתי באופן מוחלט את הבעיה שלי מכל הענין הדתי - נשארתי חולה אנוש בלי סיכוי להחלמה.

אז לכן במקרה שלי אני אומר שאני לא רוצה לשמוע לא "פגם הברית" ולא "הוצאת זרע לבטלה" ולא את כל שאר הדברים שקשורים לעבירות. אני לא רוצה להתאבד וזה לא קשור לשאלה איזה "לאו" אני עובר כאשר אני מתאבד והאם אני זוכה לחיי העולם הבא או לא. אני פשוט לא רוצה למות.

וזאת הסיבה שבגללה במקרה שלי אני לא עושה שום "תשובה" על כל "החטאים" הנוראיים שלי, כי זה בכלל לא שייך ורק יעיף אותי בחזרה למקום ממנו באתי. אני מנסה להישאר נקי "רק להיום" ולהיות הכי קרוב לאבא שלי שבשמים ובארץ. זה הכל. כל השאר - קדחת.

ושלא תבין לא נכון: אחרי שנים שהפסקתי להתפלל כי זה היה נראה לי חסר תועלת לבוא לבית הכנסת כדי למלמל משהו - לראשונה בחיי התחלתי להתפלל. עדיין בלי סידור ולא במנין, אבל אני באמת מדבר עם הקב"ה כמו שאני מדבר איתך. ואני מקווה שבקרוב אתחיל להתפלל גם עם סידור ובמנין, אבל לא בגלל הענין הדתי של הזה אלא בגלל הענין הרוחני. זה הבדל עצום.

בעניין: סיכום שיעור מהרב יהושע שפירא, שווה עיון! לפני 11 שנים, 12 חודשים #6924

• שלמה די דיינו
  • דירוג פלטיניום
אני כן חושב שההפרדה שאתה עושה היא נכונה
אשרך אני אישית עוד לא זכיתי לעשות אותה בצורה מלאה, אולי במשך השנים מתוקף ההתמודדות למדתי להפעיל את עצמי ולהישאר בשפיות, בעבודה עם הרבה הרפיה, אופטימיות וטבעיות חיים שמשתדלים לחיות שם
נראה לי שזכיתי לכך בזכות הדרך של הרב קוק שמדבר רבות על הבריאות בעבודת ה'.. אני לקחתי את זה לנפילות שלי , כל פעם של ניסיון באוננות ובאינטרנט משתדל לומר לעצמי שחבל תרגיש דפוק מזה זה הופך אותך לבן אדם חולה, גם כשאני רואה את חיי חלק מאחיי החילוניים, כמה שהחיים התאותניים שהם נמצאים בהם הופכת אותם לאנשים רדודים ובשרניים שבאמת באמת אני לא מאחל לעצמי לחיות כך אני ממש רואה אצל חלק מהם חולי בחייהם! בנפילות שלי אני מרגיש שממש אני עוד שניה מגיע לרמה הנמוכה שאני רואה אצלם, לכן מייד המקום הייחידי והשפוי שאני רואה את עצמי חוזר אליו וחי שם הוא התפילה ואורה של התורה

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.60 שניות

Are you sure?

כן