ברוכים הבאים, אורח

מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! 2968 צפיות

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #24689

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
שלום!
קשה לי עם האמירה ש"בו ונשאיר את התורה בצד וכו'"
הכל כתוב בתורה! (אני גם בטוח שזה מוסכם על כולם)
גם 12 הצעדים כתובים.
למעשה אפשר לשמוע את הדברים נאמרים ב"תרגום שונה" כלומר במילים שונות מהרב גודלבסקי והרב ארז משה דורון ועוד רבים וטובים, רק שכאן בפורום לא צריך לאסוף את הצעדים מכל השיעורים ולהרכיב את התרופה, זה בא מוכן למי שרוצה.

הבעיה היא אחרת.
לא כל דבר אפשרי לשמוע בכל שלב, יש דברים/דיבורים שהם כמו בשר, ותינוק קטן שלא מסוגל לעכל בשר לא יכול עדיין לשמוע/לעכל.
יש מאמרים שיכולים מאד לחזק אנשים שנמצאים במצב מסויים אבל אנשים במצב שונה לא יכולים עדיין לשמוע.
נדמה לי שקוראים לזה ריבוי אור או משהו כזה.
צריך לראות איזה כלים יש לבן-אדם ולפי זה למזוג. לא לבוא ולשפוך... הבן-אדם יכול לטבוע!

לי אישית למשל, רק להריח דברי חיזוק על קימה בבוקר גורם לי לקבור את עצמי יותר בשמיכה.
אלו דברי אמת מחזקים ללא כל ספק, אבל אני מתרסק בגללם כי אצלי הכלי קטן והכל נשפך ממנו.
אני בטוח שאדם שמבין את נפש האדם לא היה מנסה "לחזק" אותי בדברים האלו.

מי שיש לו דימוי עצמי נמוך, לומר לו שמה שהוא עושה לא שווה כלום (כמו שמצוי...) זה רצח.

אני בטוח שבורא עולם רוצה מאד לתת לנו את כל הטוב שבעולם!
אז למה זה בא?
קרה לכם שבאה לכם הרגשה טובה ברמות עם התרגשות גדולה וכו' שבגללה אח"כ נפלתם?
טוב, אני כבר מגזים בהסבר, הבנתם את העיקרון כבר ממזמן. (אני לא משחרר, שוכח את ה'. אני חולה)

מן הסתם עכשיו אני גורם למי שכתב את הדברים הרגשה רעה מאד.
אני בטוח שהיה לו רצון חזק מאד לחזק והוא מאד רצה בטובתנו.
אבל היצר מתחמן את כולם, מה לעשות.
לא תמיד את התרופה שעזרה לי והצילה אותי אפשר בפשטות להעביר לחבר.
אני לא רופא.

ולסיום אני מבקש אם אפשר (ולא גרמתי נזק בינתיים...) שמי שקורא מה שאני כותב, שלא יתייחס לדברים שקשה לו לקרוא, זה בסדר.
מרגיש עכשיו רע. שה' יעזור
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #24695

• 3-60
  • חבר חדש
אני דווקא נהניתי לקרוא את הדברים שהועלו בהודעה המקורית .
לדעתי דווקא התחזקות בדת ובתורה , זה מה שמכניס אותי לפרופורציות ,
זה מה שנותן לי כוח להרגיש רוחניות , וקדושה ,
ולזכור כמה אמת יש בדת ,
ומזכיר לי כמה ההנאה הפנימית הרוחנית היא אמיתית, להבדיל מהשקר.

ודווקא הרגשתי שהדברים שהוא אמר , חיזקו אותי איפשהו .

ומבחינתי בהתמודדות היומיומית הזאת ,
כל דבר שמצליח לחזק אותי מבחינה רוחנית ,
אולי מצליח גם לעזור לי להישמר מהחטא .

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #24702

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
3-60 יקירי
אולי כי אצלך זה חטא לכן הדברים האלה מצליחים לחזק אותך,
אבל אצלי זה מחלה, כך שאני לא צריך חיזוקים, אני צריך תרופות.

ואונלי יקירי, תאמין לי שהנושא של קימה בבוקר הוא נושא כאוב מאוד אצלי, שנים של בריחה אל מתחת לשמיכה, אבל שמתי לב גם שזה הדבר שהכי הורס אותי, כי ההתמודדות עושה רק טוב לנפש שלי, ואילו הבריחה רק מעמיקה אצלי את השקיעה בחור השחור, לכן אע"פ שאני כמעט לא מצליח אבל אני מאוד משתדל לקום ולעשות משהו, כי אני מרגיש שזה מרפא אותי.

ודרך אגב, אתה כותב יפה מאוד, ומבטא את הכאבים של כולנו בצורה מדהימה
ישר כוח
באהבה
יעקב
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #24746

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אשריך אונלי.

הטבת לבטאות את אשר לא הצלחתי במילותי.

כמובן שאין שום פסול בתורה אך מה שביקשתי זה לא ללמדני את מקומי בגהינום. כבר למדתי זאת בע"פ. וזה רק "קבר" אותי יותר.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #24767

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
3-60,

במשך יותר מידי שנים ניסיתי את הדרך הזאת. לאן הגעתי? לגהינום. לא בגלל שהדרך לא נכונה, אלא כי אני חולה, ואדם חולה לא צריך לחפש בגמרא את התרופה שלו - הוא פשוט צריך ללכת לרופא.

הנסיון להמשיך את אותה דרך לא יצליח, גם אם הוא מרגיש טוב מאוד.

במקום זה אני מעדיף ללכת לאנשי המקצוע בתחום ולקבל תרופה למחלה שלי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #24807

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
אני אוהב אתכם!
כבר לא מצליח לעקוב אחר הנושאים בפורום... נראה שזה מתחבר איכשהו פה ושם כאילו שאני באותו נושא...

תודה יעקב על העידוד, כמו שכבר כתבתי באיזשהו מקום הבנתי שהעידוד הוא סוג של קביים.
אבל לא אתן לרדיפת השלימות שעדיין בועטת בי למעט ח"ו בעוצמת התודה שאני מרגיש וחייב לומר.

תודה גם לה' על הנס שקרה עכשיו בעריכת ההודעה.
זה היה יכול להיראות אחרת לגמרי.
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #24966

• moved
  • דירוג פלטיניום
אולי אנחנו מבלבלים כאן שני דברים שונים... יש עידוד ויש עבודה.

ד"ת תורה וחסידות מהסוג שפורסם בראשית הפוסט הנוכחי הם לא כלי לעבודה על התאווה. נקודה. הם רק מהווים עידוד לתקן את העיוותים של התאווה.

באופן רגיל מצפים שאדם שקורא את דברי המוסר הללו יחזק באופן עצמאי את כוח הרצון שלו כנגד התאווה. לנו אין את האפשרות הזו כי אנחנו מכורים. אבל ב"ה לנו יש דרכים לחזק את ההחלמה שמביאה לנקיות, בריאות הנפש ורוחניות.

מבחינתי ד"ת מהסוג הזה הם כלי עידוד לעבוד על התאווה. ובמקרה שלי זה דחיפה לעבוד על ההחלמה שלי ולהפסיק את המוות הרוחני שלי.

אני מת מבחינה רוחנית כבר הרבה שנים. אני יכול לדמיין כל מיני דימיונות ולתרץ כל מיני תירוצים - אבל כשמגיע דבר תורה מהסוג הזה זה מעורר אותי להבין שהתאווה, שורשיה וגרורותיה הם הגורם הראשון למוות הרוחני שלי.

ולכן:

אני חייב להתמיד בעבודה על ההחלמה ובשימוש מתמיד בכלי העבודה שהתוכנית מציעה לי - כי אצלי - זה הדבר היחיד שעובד. נקודה.

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #25033

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
סיכמת את זה טוב.
תודה!
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #25263

ניצוץ יוסף הביא מאמר בשם רבי נחמן על חשיבות ומעלת שמירת הברית
אחרי שקראתי את כל התגובות שלכם אני עדיין מנסה להבין על מה כל ההתנגדות אף אחד לא חולק על תוכנית 12 הצעדים אבל אם  חס ושלום מישהו כותב איזה דבר תורה בעניין שמירת הברית כאילו כפר בתורת משה רבנו מומר לצעד אחד מומר לכל הצעדים כולם
מה קרה ממה אתם מפחדים בניתם לכם איזה קו מחשבה שרק 12 צעדים יש בעולם ומי שמביא עוד פן שעוזר לו בהתמודדות אז זו כפירה אתם לא חייבים להסכים אני בעצמי לא חושב שזה הפתרון אבל שלא תתבלבלו כל הדיבורים להפוך את ההחלמה לבית מדרש
להפריד את הדת מההחלמה זה יצר הרע חרדי הרי מלכתחילה מה היתה המטרה של היצר הרע בלהחטיא אותנו המטרה היתה להפריד ביננו לבין אבא שבשמיים כמה שאני אוהב את התאווה יותר ככה אני אוהב את בורא עולם פחות זו עובדה אין טעם בתפילה אין טעם בתורה אין טעם החיים זו המטרה שלו היתה לכתחילה אל תשכחו את זה לעולם
ועכשיו אותו יצר בדיוק אותו אחד רק עם חליפה של דוקטור לבריאות הנפש להפריד את הדת לא קשור להחלמה ואם מישהו כותב מאמר בשמירת הברית השם ירחם אני מסכים איתכם שזו לא התרופה למחלה אבל שלא תתבלבלו נכון אנחנו מכורים ורק הקדוש ברוך יכול לגאול אותנו ואנחנו עדיין מצווים לקיים ולשמור את התורה גם בתור מכורים ואנחנו בנים של השם גם שאנחנו נופלים וכמו אבא שיש לו ילד חולה היחס שלו לילד הזה זה יחס שונה הוא יותר משקיע ועוזר לו משאר הילדים אפשר להפוך את המחלה להתקרבות עצומה לקדוש ברוך אז לא צריך לפחד או להתייאש חס ושלום ובטח שלא להתנגד לדברי תורה לא להפוך את ההחלמה להתנתקות תנצלו את זה להתקרב לבורא עולם התורה עם ישראל והקדוש ברוך הוא חד הוא וזה כולל אותנו המכורים בתוך כלל ישראל והאזנת למצוותיו ושמרת כל חוקיו כל המחלה אשר שמתי על מצרים לא אשים עליך כי אני השם רופאך (כולל המחלה שלנו)
"ועד שתישאני ותרפא בי את כל המכשולים כי מתמודד בי אדם חצוי המני שלא יודע מהו טעם החיים ומה עוד כי לא אגיד שהכל ניסתי וקמתי ואפול אבל שכל זה יותר חזק ממני אז תן בי כח אתה יכול..

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #25279

לבשמחה תצאו
הסיבה שדברי התורה מרתיעים אותי היא פשוטה.
במשך שנים חשבתי שאני חוטא.
חשבתי שחסר לי יראת שמים או אהבת ה'.
חיפשתי את החיזוקים האלה.
עם כל חיזוק נוסף שקראתי חשבתי 'הפעם זה יהיה שונה'. אחרי שקראתי חיזוק כזה אני כבר לא אפול.
ונפלתי. שוב. ושוב.
ואז, באו יסורי המצפון.
למרות כל מה שקראתי על גודל החטא, למרות הידיעה שה' אוהב אותי אני ממשיך ליפול?
אני פשוט סמרטוט. ללא טיפת כח רצון.

ואז,
באה התכנית.
הראתה לי שיש דרך.
שאני פשוט חולה. לא חוטא.
נתנה לי תקווה גדולה.
כשאני רואה אנשים משתמשים בטרמינולוגיה הישנה אני מזדעק. 'חידלו לכם'. נסיוני הראה שהחיזוקים האלו רק מחלישים. בואו ותקבלו פתרון אמיתי.

דבר נוסף:
אני סובל מחוסר בטחון עצמי.
כשאני שומע חיזוקים מהסוג הזה זה מעלה לי הרהורים אולי הם צודקים.
אולי אני טועה בדרך. זה מחזיר אותי ל'שם'.
אני יוצא בכל הכוח נגד זה כדי לא להישאב.
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #25295

• חסר אונים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
בשמחה תצאו יקירי

אם לא תכתבו כאלה דברים זה אולי לא יועיל, אבל גם ודאי לא יזיק.
אבל אם כותבים כאלה דברים זה אולי מועיל אבל גם אולי מזיק.
לא חבל???

בהרבה אהבה וכאב
יעקב
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #25309

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
לבשמחה תצאו:
קודם כל תודה שאתה מביא דברי חיזוק ורוצה לחזק.
זה עושה לי טוב על הלב שאכפת לך ואתה משתף את מה שמחזק אותך.
אבל אני חייב להסביר גם את הצד השני, גם ובעיקר שיהיה לך שלווה בלב, בסה"כ עשית את המקסימום שיהיה טוב כאן לכולם והדברים משום מה לא מסתדרים וזה מבעס.
ברור לכולם שדברי הזוהר הקדוש בפרט בענייני קדושה ו"מסכת גיהנום" שנמצאת בראשית חוכמה וכו' הם דברי אמת שלאורם נלך ומימהם אנו שותים.
אבל יש מצבים שבהם אי אפשר לשמוע את הדברים ולא משנה כמה הם אמיתיים.
לא מצד שיש ח"ו בעיה בנותן אלא שיש בעיה במקבל.
כמו שמזון זה דבר טוב וחיובי אבל אדם חולה לא מרגיש טעם ומי שיש לו פצע או שן כואבת הוא לועס עקום או אוכל מזון אחר (נוזלי) אז כך גם אנחנו.

יש דבר שנקרא סף רגישות (או משהו כזה, אני לא מומחה) ועד הסף הזה אתה יכול להעביר מסרים והאדם יגיב. אם המסרים נועדו לעצור את האדם מפעולה מסויימת אז הוא יעצור.
מעבר לסף הזה הדברים יעברו ליד האוזן ולא יעשו כלום.
לא בגלל שהם לא נכונים אלא כי האדם עמוס ולא מסוגל לקלוט.
זה כמו שאם תשים פרסומות חזקות שמראות תאונות דרכים ופצועים והרוגים וכו' אנשים יפסיקו להתייחס. זה גדול עליהם והם לא יכולים להכיל.
שמעתי שבחו"ל באיזה מקום רצו למגר את תאונות הדרכים בשיטה הזו ושיעור התאונות עלה. הם פספסו את הנקודה הזו.

אני לא יודע אם אני יכול להכליל אבל אני די עמוס. אני יכול לשמוע דברי חיזוק בנושא הזה אבל זה נכנס אצלי לחדר צדדי. אם זה יכנס לחדר עם הפושעים והמחבלים תהיה לי מלחמה בראש עם פצועים והרוגים, ייאוש ונפילות.
לא תמיד ידעתי לשים דברים בצד ככה, לשמור אותם לזמן בו אין עומס.

זה לא שמעמידים את התורה מול 12 הצעדים ח"ו.
לומר זאת זה כמו להגיד שמנה שווארמה (למשל) לא שווה למטרנה כי התינוקות הפגינו שהם אוכלים רק מטרנה.

אצלי, דברי החיזוק הם עדיין שמאל דוחה. ואני צריך ימין מקרבת. וימין זה אומר שהקירוב יהיה יותר גדול מהדחיה.
ואם אני מוסיף את הדחיה האוטומטית שאני מייצר כל הזמן בגלל מצפון שהשתגע אתה יכול להבין כמה קירוב אני צריך...

אנחנו במלחמה, יצר הרע בא מקדימה כדי להכשיל וגם מאחורה כדי לייאש.
זה שאנחנו לא יורים קדימה כמו כולם זה כי יש עבודה מאחורה...

(סליחה על המגילה הארוכה ועל זה שחזרתי 20,000 פעם על אותם דברים... יש בדברים קצת שכל אבל המון המון התרגשות)
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #25312

• חסר אונים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
אונלי
אתה כתבת נפלא את הרגשות שלי
ולבשמחה תצאו
סליחה על ההתקפה, אבל זה משהו בנפש הפצועה שלי, שמשתגע מכל הדברי חיזוק האלה. אני חייב ללמוד להכנע.
תודה רבה
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #25355

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
להביא לכאן דברי תורה על פגם הברית או כל איסור אחר שקשור במחלה שלי, זה כמו ללמוד הלכות שבת בנסיעה באמבולנס בזמן שיש מצב של פיקוח נפש.

מי שעושה את זה - לא רק שעושה מעשה שטות על פי השכל, אלא פועל נגד התורה. התורה רוצה שהוא יסע כעת בשבת ושלא יחשוב על כך שבמקרה רגיל זה אסור.

אם אני מתחיל לחשוב על האיסור - אני עוזב את בית החולים שלי ונופל שוב. אז התורה לא רוצה שאקרא דברים על פגם הברית וניצוץ יוסף. לא בשבילי. לא תודה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מיהו הנקרא צדיק? מאן דנטיר ברית! לפני 11 שנים, 3 חודשים #25416

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
תודה אונלי על הדברים הנפלאים. לא יכולתי לכתוב את זה טוב כמוך.
אין על התורה שלנו. היא הכי הכי שבעולם... היא כל העולם... אסתכל באורייתא וברא עלמא...
אני חושב ש12 צעדים ויהדות זה קצת משחקי מילים. 12 הצעדים הם לא נפרדים מהתורה. זה פשוט סדר ומבנה מסויים של רעיונות בעבודת ה' שהוכח כיעיל.
אבל בל נשכח, שבפועל יש כאן המון המון חברים רציניים ויראי שמים שנתנו לעצמם את ההזדמנות לדבר בשפה של תוכנית הצעדים ואחרי 20 שנה של מלחמות!! מצאו שלווה.
אני עצמי חסיד גדול של מאמרי חז"ל. אבל רק מאז שאני מכיר את שמור עינך אני מרגיש שאני מטפל באמת בבעיה. ב"ה כבר 148 ימי נקיות.
מי שמוכן לתת צ'אנס לשפה הזו, לגישה הזו, למבט הרענן הזה על החיים, אין לו מה להפסיד.
חלק מהגישה, זה לא לערב הרגשות וחוויות דתיות - מצפוניות מהעבר. כי מנסיון של מאות חברים זה יותר נזק מתועלת.  שווה ניסוי.
וחלילה מלומר שהתורה אינה עצם חיינו ואורך ימינו. אני בטוח שאף אחד לא חולק על זה.
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן