ברוכים הבאים, אורח

שאלה לגבי 90 יום ולגבי חתונה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלה לגבי 90 יום ולגבי חתונה 1337 צפיות

שאלה לגבי 90 יום ולגבי חתונה לפני 12 שנים #6003

בס"ד

רציתי לשאול שאלה לגבי המסע של ה-90 יום:

האם יש הבדל מהותי בהתמודדות לפני ה-90 יום ואחרי? כי ממה שקראתי בתגובות של אלה שהצליחו לסיים 90 יום, לא נהייתי אופטימי.
התחלתי פעם אחת את המסע עם הרבה מוטיבציה אבל הצלחתי להחזיק מעמד רק שלושה שבועות (השיא שלי זה בימים הנוראים - 3 וחצי שבועות), אבל עכשיו שאני רואה שגם זה לא יעזור כל-כך, אז מה עוד נותר? אני צריך הרבה מוטיבציה בשביל להתחיל שוב ולהאמין שזה אפשרי לעבור את המסע הזה.

ויש לי שאלה לגבי חתונה:

כל הנשואים פה טוענים שלא זה עזר להתחתן ואולי אפילו רק החמיר. אני רווק בן 21 - מה אתם מציעים, לחכות עם עניין השידוכים עד שאצא מזה בעז"ה, ואם זה יקח זמן או שאני בכלל לא אצליח - אז לא להתחתן? ומתי זה נחשב שיצאתי מזה? האם יכול להתקיים בנו מה שכתב הרמב"ם לגבי תשובה שלימה שהיא "עד שיעיד עליו יודע תעלומות שלא ישוב לחטא זה לעולם"? כי לפי מה שהבנתי מכור ("שנגמל") נשאר מכור רק בלי הנפילות.

בעניין: שאלה לגבי 90 יום ולגבי חתונה לפני 12 שנים #6010

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אנסה לענות לך על שתי שאלות עד כמה שאני יכול מתוך הניסיון שלי.

ראשית כל, התשעים יום זה דבר חשוב גם אם חס ושלום נופלים אחר כך. יש לזה כמה סיבות:

א. אתה יודע שאתה יכול לצבור תקופת נקיות ארוכה (גם אם לא ניצחת את ההתמכרות).

ב. כשלעצמו, כל יום שעובר נקי זה חשוב.

ג. זה נותן לך תמריץ להמשיך הלאה ולנסות שוב.

יחד עם זה, למיטב נסיוני, הספירה עצמה אם היא מגיעה בלי עבודה חזקה, היא לא משהו שבאמת יעזור לך להשתנות ולנצח, אלא רק תתן לך נקודות זכות (שהם כמובן עדיין חשובות). לעומת זאת, אם אתה עובד על עצמך בתקופה הזאת, אז יש סיכוי שזה יהיה ממש מקפצה לקראת שפיות.

וכעת לגבי החתונה.

במחילה מכבודך, הייתי ממליץ לך לשכוח מדברי הרמב"ם בשלב זה ובכלל לשכוח מכל הענין של תשובה וכו'. זה בכלל לא רלוונטי כעת. אני מקווה שביום האחרון של חיי, ה' יעיד עליי שלפחות באותו יום אני לא יחזור לחטא הזה, ואם זה יקרה - אהיה מאושר. כעת מה שנוגע במצבך הוא רק דבר אחד: האם אתה מוכן לחיי נישואין?

לכן, באם אתה מבין שההתמכרות היא מחלה ושיש לטפל בה, מומלץ מאוד לעשות את זה לפני שניגשים לחתונה, וכך לחסוך הרבה סבל ועגמת נפש. בתקופה הזאת אני מניח שאתה מוכן לשינויים, ולכן יהיה לך קל יותר לשנות דרך חיים ולהתחיל דרך נקיה. אבל זה נכון רק באם אתה באמת עומד לטפל בעצמך ברצינות. לעומת זאת, אם אתה במילא לא הולך להשקיע ולהשתנות - חבל על הזמן שלך. עבור מה תחכה?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: בעניין: שאלה לגבי 90 יום ולגבי חתונה לפני 3 שנים, 3 חודשים #130948

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

ממש התחברתי לשאלה ולתשובה
שו"ת נפלא...
בענין החתונה עיינו כאן 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?