ברוכים הבאים, אורח

קשה להגיד לא להצעת שידוך.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: קשה להגיד לא להצעת שידוך. 505 צפיות

קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56030

• יאיר221
  • דירוג זהב
שלום לכולם. שמי יאיר ואני מכור לתאווה- להנאות לריגושים לחיים בעלי משמעות. אני חסר אונים מול שעמום או מטלות משעמות וחסרות 'עומק'. אני חסר אונים מול בנות יפות ברחוב, באוטובוס בבית הכנסת.
אני רווק וב"ה לא חסרות הצעות. אסירותודה.
מצד שני אין לי תקופה של נקיות והתוכנית אומרת שבשביל לצאת למטרות חתונה- צריך מפוקחות ונקיות. ולכן אני נאלץ בנתיים לומר 'לא' להצעות. וזה כ"כ קשה. כי אין לי הבטחה שאני אהיה נקי, היום, מחר או עוד חודשים רבים. והספק מכרסם בפנים. מה אם לא אהיה נקי עכשיו במשך שנתיים ועוד האם אני לא אצא בתקופה הזו?
אני אמשיך להיות רווק עד שאשיג את הנקיות? ואולי לא אצליח להשיג אותה.....? מה עושים? ואולי אני עכשיו מפספס את הזיווג שלי?

כמובן, יגידו החברים, אתה לא מאמין שאבא אוהב ידאג לך, שברגע שתהיה נקי הזיווג שלך יגיע! וכל עוד לא תהיה נקי לא באמת תצליח להקים בית. מצד אחד זה ממש נכון ומצד שני- אולי לא! אולי במקביל להשתדלות לנקיות אני צריך לעשות השתדלות לחתונה? אולי בשונה מאנשים אחרים זה כן יעזור לי לנקיות?!!
קשה! קשה מצד עצמי שאני רוצה להתחתן ואני בעצמי צריך לומר 'לא' להצעות. קשה מצד ההורים- שרוצים שאתחתן ושואלים ואני צריך למלמל איזה משהו שאני כרגע לא יוצא. או שחלילה צריך לשקר להם? קשה מצד החברים- שאני נתפס בעיניהם (וכמובן בעיני ההורים שלי) כבחור מוצלח תורני שפיץ וכו' שאני לא יוצא כי "אני צריך לעבוד על המידות שלי וכו' " מה יש לך? תצא ותפסיק לבלבל לעצמך את המוח.

אבא, מה אני עושה? אני רוצה שלווה, אני רוצה לקבל את זה שאני לא יוצא עכשיו. אני רוצה דעת- להבין שלא כדאי לי לצאת עכשיו כשאני משומש. אני רוצה אומץ לומר לא. אני רוצה אומץ להיות נקי ולהקים בית בישראל כשיעלה לפניך לרצון. תעזור לי בבקשה. אני אוהב אותך ה' יתברך. תן לי להרגיש את אהבה שלך כל פעם שאני אומר 'לא'. 

בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56036

אוהבים אותך אחי! גם אני בדילמה הזאת כבר הרבה מאוד זמן.
הגעתי להבנה שהתאווה עלתה לי בהרבה דברים ואחד מהם זה מציאת הזיווג. קשה להיפגש עם מישהי כשהראש חולה. הצד הזה שבי תמיד יחשוב על תאווה ולא יאפשר לי להכיר באמת את הצד השני. מתפלל לאבא לעוד יום נקי ומפוכח. וכמובן לקבל שלווה לעשות את הדברים שביכולתי לעשות.
"לְךָ אֵלִי תְּשׁוּקָתִי בְּךָ חֶשְׁקִי וְאַהֲבָתִי"

בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56056

• חדש
  • רצף ניקיון נוכחי: 156 ימים
  • חבר ותיק
קטונתי להכריע בשאלה אדירה כזו. אך אולי תגדיר לעצמך זמן של נקיות שלאחר שתעמוד בו תוכל לצאת. כך גם יהיה לך זרז עצום לעמוד בזה
וגם יהיה אור בקצה המנהרה. לא בטוח שיש צורך להתנקות לגמרי (אם יש דבר כזה) לפני שמשתדכים. אם אני הייתי חושב כך או מודע לזה
לפני שהתחתנתי אולי הייתי היום (לאחר 7 שנות נישואים מאושרות) עדיין רווק. אני זוכר שבזמן שיצאתי עם אשתי כבתבי לה שאיני ראוי לה,
היא לא הבינה במה מדובר אך כך באמת הרגשתי בגלל התאווה.
על אף דברי באמת נראה שכל מקרה לגופו, התאווה אצלי לא הגיע למקומות מאוד רחוקים ולא הייתי נופל באופן קבוע וכך גם בשנות הנישואים
הנפילות שלי הם פוגעות בי וביחס שאני יכול להעניק לאשתי אנושות אך עדיין בחסדי ה' זה קרה לי פעמים מועטות.

מתחבר מאוד לצורך שלך להנשא. אדם בלא אשה הוא חצי בן אדם. התחזק והיה לבן חייל וב"ה נצפה להשלמתך בקרוב.
אוהבים.

בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56061

• חבר ותיק
מבין אותך גם לי יש אותה דילמה.
אם כי הבעיה אצלי קצת שונה. גם כאשר אני נקי תקופה ויוצא האכזבה מדייט גרוע\בחורה שלא מוצאת חן בעיני או דחייה של הצד השני בדר"כ גורמת לי לנפילות.
אבל בכל מקרה אני יוצא.
גם המקרה שלי וגם שלך נקרא פלונטר (: רק רחמי ה' ותפילות מוציאות אותנו מהפלונטרים.

בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56098

עוד סיבה להפסיק. לפחות להיום.
בשמחה.
ברוך ה' נקי מז' אייר התשע"ד.
זוכר שמחיר השימוש, הגיהנום הפרטי, יקר לי מדי (גנבתי מאסירות).

בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56100

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום לך יאיר היקר,

האם יש לך ספונסר?
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56101

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום לך יאיר, השאלה שלך מעולה. לא אוכל לענות עליה מניסיון אישי שלי. הגעתי לתוכנית הזו נשוי (האמת שמסופקני אם אפשר היה לקרוא לזה כך...) כן אכתוב לך את הניסיון שלי עם אחרים. אשתדל לענות על ראשון ואחרון.

לא יודע מאיפה לקחת את זה 'שהתוכנית אומרת' שבשביל להתחתן צריך מפוכחות. אני לא ראיתי את זה כתוב בשום מקום. זה לא התוכנית, זה שכל ישר. כולנו יודעים מה קורה לנו בזמן השימוש - הדברים החשובים נהפך למשניים, הטפל עיקר, וההפך. מי שחושב שזו הצורה לבנות את ביתו שיערב לו. אני ראיתי שכעושים חתונה על רצפת פל קל היא קורסת באמצע הריקודים... נכון, היו שם המון חתונות קודם, אבל נראה לי שזה לא חכם להזמין את האולם הזה מראש...

אז מה, אמתין עד שאהיה נקי? מי מבטיח לי שזה יקרה בכלל... וחוצמיזה, אולי לי חתונה כן יעזור... שוב, שאלות טובות.

אינני יודע אם הדבר הנכון הוא להמתין לנצח עד לנקיון, אך נראה שכדאי לפחות לנסות ולמצות את התהליך, לפרק זמן מסויים, להרגשתי יש בסיכוי משהו שגובר על הסיכון... יתכן שחתונה תפתור בעיות אצל חוטא, שהלא מצילתו מהחטא, הסבירות שלחולה היא תגביר את המחלה גבוהה. הסיבה פשוטה, זו מחלה של ריכוז עצמי. גם אם בתחילה הפוצי מוצי יגבר על הרעשים שבנפש, בסופו של יום מי שלא התרגל לצאת מעצמו, אדם הרגיל לחיות בתוך הראש שלו יתקשה לפתח מערכת יחסים עם זולתו.

אדגיש שוב שכל האמור לעיל אינו אלא בגדר המבט האישי של מי שכבר הפסיק לנהל את העולם. איני נביא ולא ניתן לצפות את מהלך הארועים של כל נשמה בשליחותה כאן. פגשתי כאלו שהיו נראים כבשלים לייצר התרסקות מוחלטת ודווקא שם, כשספרו לפגושתם מי הם ומה מעשיהם מצאו את התמיכה הנזקקת ועלו על דרך. ראיתי גם כאלו 'נקיים' שהסתירו סודם מתוך מחשבה 'שזה מאחוריהם' והתרסקו.

אי אפשר לדעת מה הדבר הנכון, סביר שגיל הנפגש וגיל הנפגשת והדחיפות של המיועדים להינשא ישפיעו על הפגישות עצמן, מן הסתם יש שוני מהותי בין אדם למשנהו, בין רקע משפחתי אחד להשתייכות קהילתית אחרת, הצד השווה של ההגיון אומר שהמעמסה הרגשית הנלווית להקמת בית מצריכה יציבות. כלשהי. התעוררות רוחנית, גם במידה מסויימת יכולה לספק את התשתית להקמת יסודות אמתיים. אותי לימדו ששלושה עקרונות רוחניים הכרחים למפוכחות - כנות. פתיחות. נכונות.

שיהא לכולנו בניין עדי עד.
מקווה שהועלתי.
בהחלמה. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56160

• brother
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה על הדיון, נפלא!
אוהבים
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56179

מיד בתחילת הפוסט הזה כבר היתה לי דעה מגובשת, התלבטתי אם לכתוב את דעתי כי אני עדיין בחיתולים כאן, אך כשנזכרתי בתקופת השידוכים שלי ואיך ממש לא ידעתי איך ומה הולכת להיות האשה שבחרתי, אמרתי לעצמי שאני אולי צודק ולפחות במקרים מסויימים
ובכן, אתה לא ממש הולך לדעת מראש כלום על אישתך, ולא רק בגלל ה״סטיה״ הזו, אני עדיין מחכה למישהו שיפריך לי את התיאוריה. צריך הרבה מזל (בכוונה אני כותב כך, נושא האמונה vs מזל הוא עניין בפני עצמו) בבחירת האשה ועוד לא פגשתי מישהו שידע באמת לקראת מה הוא הולך
מנגד, למרבה הצער, תמצא הרבה בחורות טובות ממתינות גם אם תחליט לחכות כידוע לכל מי שעסק קצת בשידוכין
אני במקומך הייתי שם הרבה תפילה ורץ לפגישות, השלך על ה׳ יהבך והוא יכלכלך
מי יתן, ויימתק לי הניקיון, כפל כפליים מהעונג שמציעה התאוה.

בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 10 שנים, 1 חודש #56182

השלך על השם סופי תיבות ״כלה״
מי יתן, ויימתק לי הניקיון, כפל כפליים מהעונג שמציעה התאוה.

תגובה: בעניין: קשה להגיד לא להצעת שידוך. לפני 9 חודשים, 3 שבועות #147398

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

מעניין. מקפיץ לרווקים

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.65 שניות

Are you sure?

כן