ברוכים הבאים, אורח

האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? 529 צפיות

האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #41040

• אוהב
  • דירוג כסף
במשך הזמן הקצר שאני קורא בשקיקה את החומר הרב שמסתובב כאן בפורומים, אני תוהה ביני לבין עצמי האם חלק מדרכי הפעולות שנכתבו הם נכונות?

כמו הענין של חסימת האינטרנט באופן מוחלט, שבועות וקנסות, ודברים כאלה שהם בעצם לא משנים שום דבר בתוכינו, אלא פשוט לא מאפשרים לנו 'טכנית' ליפול, האם אי היכולת הטכנית הזאת תציל אותנו ברגע שאנחנו כן נוכל לעשות את זה טכנית?

להלן חלק ממה שכתבו האלכוהליסטים שהלכו בדרך 12 הצעדים עוד ב1939 בAA (מועתק מהמדריך):

"בהנחה שאנו כשירים רוחנית, אנחנו יכולים לעשות כל מיני דברים שאלכוהוליסטים לא אמורים לעשות.
אנשים אמרו שאסור לנו ללכת למקומות שבהם מגישים אלכוהול;
אסור לנו להחזיק אלכוהול בבית;
עלינו להתרחק מחברים ששותים;
עלינו להימנע מלראות סרטים שמראים אנשים ששותים;
אסור לנו להיכנס לברים;
חברינו צריכים להסתיר את הבקבוקים אם אנחנו מגיעים לבתיהם;
אסור לנו אפילו לחשוב או להיזכר באלכוהול.

אבל ההפך הוא הנכון – עלינו להתמודד עם המצבים האלו כל יום מחדש. אלכוהוליסט שלא מסוגל לעמוד בהם הוא עדיין אלכוהוליסט במחשבתו; משהו לא תקין במצבו הרוחני. הסיכוי היחיד שלו להיות פיכח יהיה מקום כמו הקרחונים של גרינלנד, ואפילו שם יכול פתאום להופיע אסקימוסי עם בקבוק ויסקי ולהרוס הכול! אתם יכולים לשאול כל אישה ששלחה את בעלה למקומות רחוקים מתוך מחשבה שכך הוא יפתור את בעיית האלכוהול.

אנחנו מאמינים כי כל ניסיון להילחם באלכוהוליזם באמצעות מניעה של הפיתוי, נדון מראש לכישלון.
אלכוהוליסט שמנסה להתרחק מפיתוי אולי יצליח למשך זמן מה, אבל בדרך כלל הנפילה תהיה חזקה יותר מתמיד אחר כך. ניסינו את כל השיטות האלה. הנסיונות האלה לעשות את הבלתי אפשרי תמיד נכשלו."

מחכה לשמוע מה אתם חושבים על זה, כי אני ממש בהתחלה וחושב עדיין לאן לפנות.
מנסה להיות נקי, בעזרת הבורא האוהב והאהוב.

בעניין: האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #41046

• חוזר לאבא
  • דירוג זהב
  • שוב חוזר לאבא
כדי לעבוד בצורה טובה על התוכנית צריך נקיות. האלכוהליסטים הראשונים היו מאשפזים את עצמם בתחילת התוכנית בשביל להיות נקיים לפני הצעדים.
תקרא פה קצת בפורום, בשביל הרבה חברים החסמים הם רק תזכורת לחוסר אונים
בלנ"ד לעולם לא אחזור יותר ליפול מרצוני. אבא, גם אם ארגיש שאתה דוחה אותי אמשיך לנסות לחזור אליך בכל יום, רק להיום. עד שאמצא את הדרך.

בעניין: האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #41047

אתה צודק בהחלט חבר.
זו גם גישת הפורום.
הסייגים זה רק עזר
ברוך ה' נקי מז' אייר התשע"ד.
זוכר שמחיר השימוש, הגיהנום הפרטי, יקר לי מדי (גנבתי מאסירות).

בעניין: האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #41050

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
אגיד במשפט: בואו נשחרר את התוצאות ונשאל את עצמנו האם אנחנו מסכימים לחסום את האינטרנט, ולעשות ה-כ-ל,
אני מצאתי שהדברים שהתשובה שלילית עליהם דורשים מחשבה שנייה.
מה יקרה בסוף? זו כבר שאלה אחרת...

נתן במתנה
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #41065

• אוהב
  • דירוג כסף
נתן במתנה

אני כבר שאלתי את עצמי את השאלה הזאת, ולא רק שאלתי, אלא אני גם באמת חסמתי כבר את כל האינטרנט, ואם היית ליד המחשב שלי לא היית מבין איך אפשר ליפול מחיבור מסונן ונקי כזה כמו שיש לי.
(עד כדי כך, שגם את האתר הזה הם פתחו לי רק אחרי פנייה ישירה אליהם ולא על ידי המערכת המסננת)
כבר ניתקתי את עצמי מהמיילים שהיו לא בסדר.
כבר נדרתי (לא, לא נשבעתי - אני לא יודע למה, אבל אצל חוגי החסידים שבועות הם מחוץ לתחום גם על דברים אמיתיים) הרבה פעמים.

ולא ייאמן!! אני עדיין מצליח לאונן פעם אחר פעם!!

אז גם ללא התוצאות של עוד שנה, גם לתוצאות של עכשיו זה לא עובד בשבילי, אז האם יש בכלל טעם לנסות עוד?
מנסה להיות נקי, בעזרת הבורא האוהב והאהוב.

בעניין: האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #41077

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
אמרת נכון.
מניעת פיתוי תעזור רק כשאין התקפה של תאווה, ולא לטווח ארוך.
בכל זאת עושים את זה, בשביל לעבור עוד יום נקי. אף אחד לא רוצה לקחת סיכונים בעניין של חיים ומוות, אלא רק מי שלא רואה זאת כעניין של מוות.
המטרה היא שנוכל להיות - אם ממש נצטרך אי פעם - בסביבה מסוכנת לתאווה ולא להתפתות. אבל זה לא קורה בהתחלה אלא עם הרבה עבודה רצינית.

ההחלמה היא כזאת שנותנת אפשרות לעמוד מול פיתויים. אבל בשביל להתחיל החלמה רצינית צריך נקיות.
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #41080

אוהב, נראה לי שהתשובה די פשוטה. לא כל העצות שמופיעות באתר שמור עיניך מתאימות לשיטת 12 הצעדים. האתר מנסה לכוון למגוון הרחב ביותר של האוכלוסיה, מכורים ופחות מכורים, ומציע גם דרכים שיכול להיות שבשיטת 12 הצעדים פחות יסכימו אתן.
הפורום כאן לעומת זאת מתמקד ברובו ב-12 הצעדים.
אם יש לך ספק מה מתאים ומה לא - בשביל זה יש ספונסר.
בהצלחה
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #41098

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
לי זה נראה אפילו עוד יותר פשוט וברור, הם אומרים שם כפי שציטטת - "בהנחה שאנו כשירים מבחינה רוחנית" - כדי לנהוג כפי המוצע שם צריך להיות "כשיר מבחינה רוחנית"... קודם לפיסקה הזו יש הסבר מורחב של 83 עמודים עמוסים בחומר רב ומפורט איך להיות כשיר מבחינה רוחנית, כדאי לקרוא וליישם ואז השאלה לא תהיה שאלה.

(הפיסקה נלקחה מעמוד 83 בספר הגדול של AA)
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: האם הדרך של "מניעה של הפיתוי" היא נכונה? לפני 10 שנים, 9 חודשים #41130

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה אסירותודה,

ברשותך אוסיף נקודה נוספת.

הם מציעים לנו שם לבדוק את עצמנו בכנות למה אנחנו הולכים לאן שאנחנו הולכים, האם זה בגלל שאנחנו רוצים קצת תאווה (או לפחות להתקרב לתאווה) או שיש לנו באמת סיבה טובה להיות שם.

הרעיון למיטב הבנתי הוא פשוט: אני יכול להשתמש בטיעונים הכי צודקים ונכונים כדי להרוג את עצמי, וזה נכון גם לגבי הענין הזה. אם אני רוצה ליפול, אני מסוגל לשכנע את עצמי (ברצינות) שאני מוריד את הפילטר רק בגלל שזה חלק מהתכנית... הרי במילא זה לא יעזור כי אני יכול לאונן גם בלי אינטרנט, אז עדיף כבר שיהיה לי גישה לפורנו. הגיוני? לא ממש, אבל בראש של מכור זה יכול לעבור.

הדרך בה אני תופס את כל הפילטרים היא באותו אופן שאני רואה גדר על חלון או גג. אדם שרוצה להתאבד - יעקוף כל גדר וימצא דרך להתאבד. אבל בדרך כלל זה יעצור אדם מנפילה בטעות.

כאחד שנפל הרבה פעמים במחשב, יש לי פילטר על המחשב. אני יודע שזה לא יעצור אותי בגרוש אם אחליט ליפול, אבל זאת פעולה של כניעה. כל פעם שאני נתקע וזה לא נכנס לי לאיזה אתר, זה תזכורת קטנה לחוסר האונים שלי. לעומת זאת בפלאפון שלא יצא לי כמעט להשתמש בתאווה, אין לי שום חסימה, למרות שבאופן טכני זה כאילו יותר מסוכן, אבל אני לא מרגיש צורך בכך כי אין לי פיתוי ליפול בפלאפון.

מה שכן, אציין שוב את מה ש'נתן במתנה' ציין לגבי ספונסר כי ראש של מכור יכול להיות כל כך מעוות שלפעמים דווקא התקנת פילטר יכול להיות מעשה לכיוון נפילה בגלל הסרת האחריות ממני והעברת אל הפילטר, כאילו שאין צורך יותר לעבוד כי במילא המחשב חסום.

ספונסר עם נסיון יוכל לראות בקלות מה המניעים. לא בגלל שהוא חכם גדול אלא בגלל שהוא לא משוחד.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן