ברוכים הבאים, אורח

להימנע מהכל או שזה לא הפיתרון?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: להימנע מהכל או שזה לא הפיתרון? 443 צפיות

להימנע מהכל או שזה לא הפיתרון? לפני 10 שנים, 9 חודשים #40772

• בחסד אלוקים
  • חבר ותיק
  • בחסדו ובעזרתו של אלוקים אני נכון, רק להיום
ערב טוב.

לאחרונה נתקלתי בשאלה שעד כה לא התעסקתי בה בהרחבה.

מצד אחד, אומרים לי בתוכנית שאני צריך להימנע מאנשים, מקומות, ודברים שמניעים את התאווה. אם יש להימנע מדברים אלה אזי אני צריך להימנע מקשר חברי עם אנשים שאני חסר אונים מולם, וכן להימנע מהכנסת עיתונים לבית, מאינטרנט כשר וחסום עם קוד בלתי ניתן לפריצה, שחס ושלום לא יזכירו לידי את המילה מין, שז"ל.

מצד שני, כתוב בספר הגדול שאנו פוגשים בתנאים כאלה ואחרים כל יום. סקסוהוליסט שלא יכול לפגוש תנאים אלו יש לו עדיין ראש של סקסוהוליסט....וממשיכים שהסיכוי היחיד להתפכח הוא על כיפת הקרח בגרנלנד, וגם לשם יגיע אסקימוסי עם חוברת פורנו. מעבר לכך, אני זקוק לאינטרנט לכל מיני מטרות, ואין דבר רע בקריאת עיתון הולם וראוי (למי שאין עם כך בעיה).

כמו כן, אני עובד במקום שבו מזכירים תאווה, מין, וקללות מיניות בתדירות גבוהה. הרי לא אוכל לומר בעבודה: "תשמעו חבר'ה, יש מחלה כזו שנקראת סקסוהוליזם ואני חולה במחלה זו. נא לא להזכיר ביטויים מיניים או להסתובב עם דברים שיזכירו לי את התאווה.

אז רגע, מה אעשה? להימנע לחלוטין? לעבור עבודה? אולי לעבור ליישוב מבודד בדרום/צפון הארץ שבו גרות מספר משפחות בודדות, וגם שם אחת מהמשפחות אינה מצטיינת בלשון נקייה.

בתחילה לא ידעתי מה לעשות בנושא זה והייתי מאוד מבולבל, אך באסירות תודה לא-לוקים גם לכך יש את התשובה בספר הגדול:

"אנו לא נמנעים מכל מקום (ואני אוסיף מכל דבר) שיש בו תאווה, אלא אם כן יש לנו סיבה טובה להיות שם"

התוכנית מלמדת אותי שאם יש לי סיבה אמיתית שיהיה לי אינטרנט פתוח/מסונן או כל סוג של אינטרנט, אזי לא אמנע מכך.

לא אעבור לעבודה אחרת, כיוון שאין לי סיבה אמיתית לעבור לעבודה אחרת (ייתכן ובמקום עבודה אחר כן יש לי סיבה אמיתית לעבור, כל מקרה לגופו לימדו אותי להתייעץ עליו).

אעבור ברחוב מכיוון שאיני יכול להתחפר באדמה ולעבור ממקום אחד למשנהו, וגם אם הייתי יכול, בשבילי זה לא נכון.

התאווה היא לא במקום העבודה, באינטרנט, בעיתון, התאווה היא בתוכי, בתוך הראש שלי. ואני יכול לעבור ברחוב ליד חצי עירום או ליד כרטיסי ביקור, מגזינים והרשימה עוד ארוכה, וולהמשיך הלאה. הכל תלוי ברמת החיבור שלי לא-לוקים ולחיבור שלי לחיים ולמציאות, דרך עבודת התוכנית, רק להיום.

מתפלל לא-לוקים להיצמד להצעות שהתוכנית מציעה לי ולהיצמד לגישות הנכונות.

בהצלחה.

בעניין: להימנע מהכל או שזה לא הפיתרון? לפני 10 שנים, 9 חודשים #40785

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה.

אכן בספר הגדול ישנה הדרכה מאוד מפורטת בנושא הזה, ולמרבה הפליאה היא מופיעה דווקא בפרק של "עבודה עם אחרים", אולי כדי ללמד אותנו כמה חשוב לעבוד עם אחרים, עד שדווקא שם אנחנו לומדים מה נכון עבור עצמנו.

מופיעה שם ההדגשה של "אם יש לך סיבה טובה להיות שם", אבל יש גם תנאי נוסף בהמשך, ממש כמה קטעים אחר כך. הם כותבים שאני צריך לבדוק האם אני על קרקע רוחנית מוצקה, ואם לא - עדיף שאלך לעבוד עם סקסוהליסט אחר.

פעמים רבות יצא לי לפגוש את אותו מקום או אותה סיטואציה, ובכל פעם הגבתי אחרת. אם הייתי על קרקע רוחנית מוצקה - לא היה לי מה לחשוש, אך אם הקרקע רעדה מתחת לרגליי - אזי מוטב היה לי שלא להגיע למקומות כאלו ואחרים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.32 שניות

Are you sure?

כן