ברוכים הבאים, אורח

התפכחות מול מפוכחות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התפכחות מול מפוכחות 436 צפיות

התפכחות מול מפוכחות לפני 10 שנים, 10 חודשים #37756

• מנחם
  • דירוג כסף
המפוכחות מהתאווה היא מתנה גדולה. מסך הערפל שהסתיר את מציאותי האמיתית הולך ומתפוגג ותמונת המציאות הולכת ומתבהרת. מה שמתגלה זה מצב שמכיל בתוכו פרדוקס עצום. מצד אחד אני מגלה הרס וחורבן בנפשי. מצד שני, התכנית מזריקה משהו חדש לזרם הרגשות שלי. משהו שלא הכרתי קודם. תחילה חשבתי שמדובר בתקווה. אני חש מלא תקווה, אך לאחרונה אודה ואתוודה שהתקווה גם היתה סוג של בריחה, ואני גם לא חושב שהיא בהכרח תואמת לרוח התכנית, לפחות לא כפי שחוויתי אותה, באופן של ציפיה בלתי מתפשרת. כי התקווה שאני חשתי היתה לשינויים כאלה ואחרים שאלוקים יחולל בחיי, ושום דבר בתכנית לא מבטיח שום שינוי ספציפי. אז מהו הרגש המרענן שאני חש בתוכי, והוא זה שגורם לי לחוש ששווה לעשות את התכנית, למרות שאני "מפסיד" ריגושים כאלה ואחרים בחיי.

אני חושב שהיום מצאתי את המילה: אחריות. התכנית נותנת לי כלים לחוש אחריות לחיי. לא שליטה שמוציאה אותי מדעתי, אלא מעורבות רגשית במובן שאני מגלה אחריות על מה שקורה איתי וסביבי ולא בורח. מצד אחד זו תחושה טובה, אני מרגיש חי, נוכח, ומצד שני וזה קשה. אוהו כמה שזה קשה. בשביל אחד שבמשך עשרות שנים לא ידע לקיחת אחריות מהי וברח לקיצוניות השנייה של האשמת אחרים והטלת אחריות על אחרים, ותלות באחרים בעשרות אלפי צורות ורגעים. מדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית או בעצם בלתי אפשרית בכלל. הסיבה היחידה שגורמת לי לחשוב שיש סיכוי כן להגיע למישהו זה הניסיון של אלו שהלכו בדרך לפני, והעובדה שהתחוללו עד עתה מספר שינויים בחיי שעד לפני מספר חודשים היו נראים לי בלתי אפשריים. אז אולי אלוקים יתן לי גם את המתנה הזאת להצליח ולחיות חיים שלמים של לקיחת אחריות על החיים שלי. הכל ממנו ואין בלתו.

בעניין: התפכחות מול מפוכחות לפני 10 שנים, 10 חודשים #37779

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר ותודה רבה על הדברים.

יחד עם זה, כדאי לשים לב לכמה דברים מאוד ספיציפיים שהתכנית כן מבטיחה.

למשל בצעד השלישי:

כשעשינו זאת בכנות קרו כל מיני דברים מרשימים. היה לנו מעסיק חדש. היות והיה לו מלא הכח הוא סיפק לנו כל שהיינו צריכים, אם היינו קרובים אליו, ואם בצענו את העבודה שלנו כהלכה. כשהתבססנו במצב זה נעשינו פחות ופחות מעוניינים בעצמנו, בתכניות הקטנות שלנו ובתכנונים שלנו. יותר ויותר נעשינו מעוניינים במה שאנחנו יכולים לתרום לחיים. כשהרגשנו בכח החדש שזרם בתוכנו, כשנהננו משקט נפשי, כשגילינו שאנחנו יכולים להתמודד עם החיים בהצלחה, כשנעשינו מודעים לנוכחות האל , התחלנו לאבד את הפחד שלנו מהיום, המחר והעתיד - נולדנו מחדש.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן