ברוכים הבאים, אורח

נורמלי?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נורמלי? 500 צפיות

נורמלי? לפני 10 שנים, 10 חודשים #37705

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
שלום חברים!
אני רוצה לשתף בנקודה שהטרידה את מנוחתי היום, מאוד.
במסגרת  העבודה, יצאנו קבוצה של גברים לפעילות מגבשת. הפעילות הייתה מאתגרת ומראש ידעתי שאין לי סיכוי. אני היחיד , שהייתי שם, ולא הצלחתי לעשות את אותה הפעילות מרוב פחד. הרגשתי הייתה של בושה עצומה, ורצון עז לברוח לברוח, בפרט לתאווה.
האם התכנית תתן לי להיות "נורמלי" ותאפשר לי להתמודד עם פחדים מסוג זה, ומתחושת הבושה שמתלווה אליהם? כל חיי נמנעתי מדברים בגלל פחד, ואני מרגיש שאני לא מצליח להתמודד איתו. אני מתמלא באנדרנלין ומרגיש נורא. הדבר הזה גורם לי לרוץ לתאווה, מכיוון שזה מחדד בי את תחושת חוסר הערך העצמי והנחיתות שלי ביחס לאחרים....
אשמח אם מישהו ישתף אותי ברעיונותיו ונסיונו האישי.

בעניין: נורמלי? לפני 10 שנים, 10 חודשים #37716

• tomt1215
  • חבר ותיק
אהלן גדי ,
גם לי יש המון פחדים, ואם אני לא עושה משהו שאצל כולם זה נורמלי או קצת מפחיד ואני לוקח את המצב בקיצוניות ובגלל הפחד לא עושה את אותו דבר , אז גם אני בורח ישר לתאווה. אני לא יודע לקבל את המצב שאני מפחד.
אני לא בטוח שהתוכנית יכולה לעזור לך להיות נורמלי עם הפחדים שלך.
יש היום מגוון שיטות אצל פסיכולוגיים שמטפלים בפחדים אם זה שיטת CBT או לחילופין לעשות לך EMDR וכאלה בתרופות מרגיעות.
אני ממש מבין אותך שאחרי "תבוסה" כזאת יש הרגשה של רגשי נחיתות ורצון עז לברוח אבל לעניות דעתי התוכנית לא מביאה פתרון לחרדות או לכל בעיה נפשית המצריכה בהכרח טיפול פסיכולוגי ארוך.

בעניין: נורמלי? לפני 10 שנים, 10 חודשים #37722

• בן ש
  • דירוג כסף
אני אגיד לך את התשובה שלדעתי נכונה ומתאימה לתוכנית.
כמובן שהתוכנית לא תפתור לך בעיות כאלה,  אך היא תלמד אותך להתמודד איתם כמו שצריך,  ולא לברוח מהתאווה כפי שאנו עושים כרגע. אחד הרעיונות המרכזיים של התוכנית הוא למצוא את פגמי האופי ולדעת להתמודד איתם.
אך במקרה שלך זה די בעייתי,  הרי פחד הוא לא פגם!  בעולם הבא לא ידונו אדם על כך שפחד!
לכן אני קצת מתלבט בקשר לכך.  אשמח אם מישהו יידע לענות.

בעניין: נורמלי? לפני 10 שנים, 10 חודשים #37724

שלום גדי.
אחד ה"בעיות" שלנו למה אנחנו חולים זה פחד.! פחד מלהיות בלי וכו.. הייתי בחוץ לארץ עם ההורים שלי לפני כמה שנים.. הגענו לאיזהשהו מקום שעושים שם קפיצות של 120 מטר!!!! לנהר שמלא סלעים!! אז אבא שלי אמר לי, נו אם אתה גבר אמיתי אתה קופץ, אז אמרתי לו בלי בעיה! וחשבתי לעצמי מה כזה מפחיד? אני קשור בחבל והרבה אנשים עשו את זה ויצאו חיים.. קשרו אותי ונעמדתי על הקצה של הצוק ונכנס בי כזה פחד! אמרתי לעצמי למה אני צריך את זה? שהוא יקפוץ אם הוא כזה גבר! ואז הוא פשוט דחף אותי! אחרי זה רציתי לעשות את זה שוב.
אני מספר לך את הסיפור הזה כי 2 דברים: 1. תחפש את ההקבלה בסיפור למחלה שלנו.. תראה כמה זה דומה.. זה מגיע ממקום של פחד! הכל!  2. סתם חשבתי לעצמי כששאלת האם זה יכול לעזור בפחד הזה? אני חושב שכן. כי אם אדם הצליח להתגבר על המחלה שלו, (על הפחדים שלו) למה מה זה לעשות איזה משהו אטגרי ומפחיד יחסית לתאווה? זה קטן לידה! הצלחתי לנצח את המחלה שלי אני יכול לנצח גם את הפחד הזה!
זה אם נצחת.. אם לא אז הגיע הזמן של כולנו לנצח..
בהצלחה עם הפחד.. (אפשר לנסות לעשות משהו מפחיד ולנצח ואז ללכת עם זה למחלה שלנו.. כדאי לנסות)
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.29 שניות

Are you sure?

כן