ברוכים הבאים, אורח

מיליון רסיסים קטנים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מיליון רסיסים קטנים 432 צפיות

מיליון רסיסים קטנים לפני 10 שנים, 11 חודשים #37505

• pilon
  • חבר קבוע
מישהו קרא את הספר "מיליון רסיסים קטנים"? זהו סיפור אמיתי שנכתב ע"י מכור קשה לסמים ואלכוהול
ומתאר את התקופה בה היה במוסד גמילה. הם מציעים לו שם את 12 הצעדים כפיתרון בלעדי, אך הוא מסרב בכל תוקף. עד הסוף.

בכל אופן זהו מסמך אנושי מרתק שנכתב מתוך מוחו של מכור ומיטיב לתאר את הלך הרוח האופייני למכורים, באשר הם.
אני ממליץ לכולם לקרוא, בלי קשר לסוג הטיפול או ההתמודדות שלכם עם ההתמכרות.

יום מצויין ונקי לכולנו!

בעניין: מיליון רסיסים קטנים לפני 10 שנים, 11 חודשים #37531

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מתןך ויקפדיה

בסוף 2005 אתר האינטרנט סמוקינג גאן נתבקש על ידי אחד מגולשיו לפרסם את פספורט הכלא של פריי, אך המשימה של תחקירני האתר הפכה קשה במיוחד כשהסתבר כי פריי מעולם לא ישב בכלא. בספרו טוען פריי כי ישב בכלא במשך 87 ימים, כאשר למעשה בילה רק מספר שעות בחדר ההמתנה של בית מעצר, לאחר שנמצא נוהג בשכרות; הוא שוחרר בערבות על ידי חבר.
עוד הסתבר כי מסכת ההתנגשויות האלימה שלו עם אנשי חוק הייתה פרי דמיונו, כמו גם התיאור הגרפי המצמרר של טיפול שורש שהתבצע כביכול בשיניו הקדמיות ללא הרדמה. פריי טען כי רופא השיניים אמר לו כי סמים מכל סוג שהוא אסורים על משתמשים בגמילה ולכן אין באפשרותו לתת לו הרדמה כללית או מקומית, ואף קשר אותו ברצועות פלסטיק לכיסא המטופל כדי שלא ישתולל בזמן הטיפול הקשה. עם זאת, מנהל מרכז הגמילה הכחיש בשידור כי נעשות פרוצדורות רפואיות במטופלי מרכזי הגמילה בלא הרדמה.
לאחר שהתגלתה התרמית רואיין ג'יימס פריי בתוכניתה של אופרה וינפרי, והודה ששיקר לקוראיו. הוצאת הספרים רנדום האוס עצרו מיד את הוצאת הספר וחידשו את ההוצאה רק לאחר הוספה של הערת המחבר, בה כותב פריי בין היתר כי הספר נכתב מזיכרונו ויש רופאים הטוענים כי ייתכן וזיכרונו פגום. כמו כן הוסיף כי הוא "מתנצל מעומק הלב" בפני הקוראים שהתאכזבו משינוי הפרטים בסיפור. בנוסף להערת המחבר, הודפס הספר כאשר בכריכתו נכתב "מבוסס על סיפור אמיתי", בניגוד ל"סיפור אמיתי" שנכתב בהוצאה הראשונה.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: מיליון רסיסים קטנים לפני 10 שנים, 11 חודשים #37536

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
התנהגות אופיינית של מכור... אני זוכר דברים שמעולם לא קרו...
כי הדמיון שלי סופר מפותח. שם זה באמת קרה.
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: מיליון רסיסים קטנים לפני 10 שנים, 11 חודשים #37537

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
נכון. אבל למרות זאת, אני חייב לומר שהספר הזה זעזע את עמקי אישיותי, למרות שקראתי אותו עוד כשהייתי בשלב ההכחשה, בכל מקרה חשוב לציין שהבוטות וחוסר המעצורים בה הוא מתאר כיצד ההתמכרות משפיעה על חיי המין שלו ושל הסובבים אותו עלולים להיות קשים לעיכול, בייחוד לבעלי קיבה רגישה מבחינה ספרותית.
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.31 שניות

Are you sure?

כן