ברוכים הבאים, אורח

איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון 3687 צפיות

איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #36980

דופמין הוא מוליך עצבי בעל תפקיד מרכזי בבריאות הנפש וביכולת התנועה של האדם. הדופמין מיוצר באופן טבעי במוח  ובבלוטת יותרת כליה והוא החומר שמייצר אצלנו תחושות של הנאה. לעומת זאת מחסור בדופמין קשור עם בעיות בתנועה (פרקינסון), דיכאון, הפרעות קשב וריכוז (אופייני גם בילדים) וכן כאב כרוני. איך ניתן להעלות את רמות הדופמין  באופן טבעי - ללא תרופות ומבלי לייצר נזקי בריאות?

פעילות גופנית מעלה את ייצור הדופמין

עסקו בספורט ובהנעת הגוף לא משנה אם מדובר בריצה, הרמת משקולות, מתיחות גינון או עבודות בית. שם המשחק הוא דופמין מייצר תנועה אבל גם להיפך: תנועה מייצרת דופמין.  ממצאים של יותר ממחקר אחד כבר הוכיחו שפעילות גופנית קבועה מעודדת ייצור דופמין ולכן  בין השאר הודפת תחושות של דיכאון וחרדה.

אכלו יותר חלבונים לייצור דופמין

דופמין מיוצר מטירוזין, חומצת אמינו חיונית הנמצאת בדגים, בעופות,  בשקדים, באבוקדו, בחלב ומוצריו  (גבינה, יוגורט, גבינת קוטג' קפיר חמאה וכו'), בשעועית לימה, בגרעיני דלעת ובשומשום. מחקר על חולדות הראה כי  ייצור של דופמין במח גבר  כאשר סיפקו להן באופן קבוע  חומצות אמינו חיוניות ממקורות תזונתיים. ביצה לצורך העניין מהווה מקור לחלבון מושלם שעשוי להגביר נוכחות של דופמין בגוף ומסיבה זו היא גם מומלצת כמזון על לאנשים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

הקפידו על צריכה מספקת של חומצה פולית

אכלו יותר  מזונות המכילים חומצה פולית (אחד מויטמיני בי  - בי 9) כיון שזו משתתפת פעילה בייצור הדופמין. חומצה פולית בתזונה תמצאו בין השאר בתפוזים, חסה ערבית, תרד, אספרגוס, עלי לפת, עלי חרדל, כרוב ירוק, ברוקולי, כרובית, סלק ועדשים. מקורות טובים אחרים של חומצה פולית כוללים חומוס, קישואים, שעועית שחורה, שעועית מנומרת, שעועית ירוקה ופפאיה.

חומצת האמינו טירוזין מייצרת דופמין

תוספי מזון מסוימים יכולים גם הם להעלות את רמות הדופמין. טירוזין היא חומצת האמינו הראשונה שאתם צריכים לחשוב עליה אם אתם סובלים ממחסור בדופמין (כאמור מחסור זה עשוי להתבטא בפרקינסון, בדיכאון, או בקושי להתרכז).  הגוף אמנם  מייצר בעצמו  טירוזין כחומר מוצא למספר נוירוטרנסמיטורים לרבות  דופמין,  אבל ניתן להגדיל את ריכוזי הטירוזין על ידי נטילת תוסף במינון של  500 עד 1,000 מיליגרם 3 פעמים ביום. יש לדעת כי טירוזין נספג במיטבו  בגוף  על בטן ריקה ולכן לא מומלץ לקחתו יחד עם הארוחות.

ויטמינים מקבוצה בי מעלים את ייצור הדופמין

ויטמיני B שונים עשויים גם הם לעזור לשפר את ייצור הדופמין.  בחולי פרקינסון למשל נמצאו רמות נמוכות של ויטמין בי 6 ובי 12 וכן מחסור בחומצה פולית (אף היא מקבוצת ויטמיני בי) . הוספת ויטמין B קומפלקס כתוסף או ויטמין בי -6 בפרט מסייעת לגוף לייצר  יותר דופמין באופן טבעי. גם לאנשים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז ויטמינים מקבוצה זו מומלצים במיוחד.

נוגדי חימצון להעלאת רמות הדופמין

דופמין  מתחמצן בקלות יחסית ולכן כדי להגביר את נוכחותו במצב האפקטיבי שלו, עליכם להרבות במזונות עשירים בנוגדי חמצון, כגון פרות וירקות וכן בויטמינים C  ו - E . לעומת זאת מזונות כמו סוכרים שומן רווי ומזונות מזוקקים עלולים להפריע לתפקוד תקין של מוח ויכולים לגרום לרמות דופמין נמוכות.

מהם הסימפטומים של מחסור בדופמין?

רמות דופמין נמוכות  יכולות לגרום לדיכאון, לאובדן שליטה מוטורית, לאובדן הנאה / שביעות רצון, להתמכרויות,  לכפייתיות, לדחף מיני נמוך, וכן לקושי בריכוז מנטלי ולהפרעות קשב וריכוז. מחסור חמור בדופמין יכול להוביל גם למצבים של  חרדה, פרנויה, או היפראקטיביות.

לסיכום חברים יקרים הפתרון נמצא בבעיה הבנו שאנחנו מכורים , חולים בגלל כל מיני פגמי אופי כאלו ואחרים אבל שורש כל הפגמים כולם זה העצבות ובמובן הפיזי מתבטאת בחוסר דופמין שבסופו של דבר הביא אותנו לחפש הנאה וסיפוק ושמחה במקומות הלא נכונים והפתרון שאפשר להעלות את הדופמין במובן הפיזי שיכול להועיל
להרגיש יותר טוב ולהפחית את הצורך בתאווה אבל שורש הפתרון קצת מעבר לזה לעבוד על נקודת השמחה לראות את הטוב בעצמך סור מרע מהרע שאתה רואה בעצמך ובחברה וזה יתן לך כח לועשה טוב יהי רצון שהדברים יהיו לתועלת והקדוש ברוך יעזור יושיע ויגן

בשמחה תצאו
"ועד שתישאני ותרפא בי את כל המכשולים כי מתמודד בי אדם חצוי המני שלא יודע מהו טעם החיים ומה עוד כי לא אגיד שהכל ניסתי וקמתי ואפול אבל שכל זה יותר חזק ממני אז תן בי כח אתה יכול..

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #36981

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר יקר ותודה רבה על הדברים.

אכן, המחסור בדופמין הוא אחד המרכיבים של המחלה הזאת - מחלת ההתמכרות. לא לחינם המליצו האלכוהוליסטים להחזיק שוקולד בהישג יד כיון שהוא מזרים הספקה של החומר הזה הישר למוח. באופן אישי אני מאוד משקיע בספורט איירובי שבאמת עוזר לי מאוד.

יחד עם כך, אני חייב לציין שאני לא חולה רק במובן הפיזי אלא גם במובן נפשי וגם במובן רוחני ולכן לא יספיק לי הזרמה של דופמין למוח, אלא יש לי צורך בפיתרון כולל שיקח בחשבון את כל הצדדים של ההתמכרות שלי. נכון לעכשיו עוד לא מצאתי שום פיתרון כזה חוץ מאשר קשר ישיר עם אלוקים שנותן לי שפיות ונקיות כל יום במשך שנה וחצי, בחסד אלוקים - לגמרי לא מובן מאליו.

שוב תודה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #36982

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
בשמחה היקר
יופי של פוסט מענין מאד
מחר בבוקר אני בבית מרקחת
אבל אני כבר יודע  שכמו שסוד כתב
שגם אם אני אלעס מהבקר עד הערב  דופמין
המקסימום שזה יעזור זה בפן הפיזי
וזה לא מספיק
אבל תודה
אני בכל אופן אנסה

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #36983

• סוד הכניעה
  • מנהל
שמתי לב למשהו מעניין (ההדגשות הן שלי).

רמות דופמין נמוכות  יכולות לגרום לדיכאון, לאובדן שליטה מוטורית, לאובדן הנאה / שביעות רצון, להתמכרויות,  לכפייתיות, לדחף מיני נמוך, וכן לקושי בריכוז מנטלי ולהפרעות קשב וריכוז. מחסור חמור בדופמין יכול להוביל גם למצבים של  חרדה, פרנויה, או היפראקטיביות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37000

כן גם אני שמתי לב.. איך זה מסתדר עם ההתמכרות למין?

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37002

סוד, אני לא יודע אם זה קשור, אבל אחד הדברים שמייחדים את ההתמכרות לפורנוגרפיה (לעומת התמכרות למין באופן כללי, שהיא תופעה יותר ותיקה) הוא בעיות של אין אונות עם בני זוג אמיתיים. מכורים לפורנוגרפיה הם הרבה פעמים חסרי אונים כפשוטו ממש, ורק פיקסלים מסוגלים להוציא מהם משהו...
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37004

אמת ויציב ההתמכרות שלנו היא מחלה נפשית מעל הטבע ורק בורא עולם יכול לרפאות אותנו מעל הטבע
הדברים היו קצת להמחיש את הפן הפיזי של המחלה המורכבת הזאת
בשורות טובות
"ועד שתישאני ותרפא בי את כל המכשולים כי מתמודד בי אדם חצוי המני שלא יודע מהו טעם החיים ומה עוד כי לא אגיד שהכל ניסתי וקמתי ואפול אבל שכל זה יותר חזק ממני אז תן בי כח אתה יכול..

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37006

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
אני לא מוצא שום סתירה במה שכתוב
זה רשימה של תגובות לחוסר דופמין
ולא אצל כל אחד יתקימו כל התגובות
זה מאד אינדיבידואלי
בהמשך לדברים אלו
אגיב לדוקטור
איזה אין אונות ואיזה נעלים
אני ממש לא חסר אונים שם

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37013

• סוד הכניעה
  • מנהל
ברור שמדובר בסך הכל על רשימה של מספר תגובות שונות, אבל זה פשוט הצחיק אותי.

אגב, דחף מיני נמוך לא קשור לאין אונות. למיטב הבנתי (ויתכן שאני טועה) אלו שני דברים שונים. כאשר הדחף המיני נמוך אני לא רוצה מין (גם לא פיקסלים על המסך). בעיית אין אונות היא גם כאשר הדחף המיני גבוה אבל מה לעשות, העסק יצא מכלל שימוש.

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37014

איזה אין אונות ואיזה נעלים
אני ממש לא חסר אונים שם

בסך הכול חזרתי על מה שכתוב במאמר ששלחת לי פעם, על ההבדל בין ההתמכרות החדשה לפורנו להתמכרות רגילה למין...
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37017

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
אני יודע אח שלי
אבל מה שנסיתי להגיד
שזה מאד אינדיבידואלי
חלק סובל מחרדה חלק סובל מדחף מיני נמוך חלק מהפרעות מוטריות
וחלק כמו שכתבת מאין אונות ואין סתירה בין הדברים לבין המחלה שלנו
אצלי ברוך השם או ברוך אשם
בתחום האין אונות עם נשים אמיתיות
נכון לעד עכשיו אין בעיות

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37047

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
חברים זו מציאות, אני מכיר אנשים שפיזית לא יכלו לקיים יחסים עם בת זוגם, ובחוץ תפקדו ללא דופי.. הכרתי גם כאלו שלא חצו גבולות מעבר לפורנו ולא תיפקדו 'כבעלים' בלי שיחזור של מראות תמונות או סרטונים במוחם.. הפיזיות של הההתמכרות שלנו ושיחרור החומרים הכימים הינה עובדה מוכחת.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37053

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
אני לחייב לומר, שלא פעםולא פעמיים, הייתי במצב רוח טוב, שנראה לי שמד הדופומין אצלי היה סביר בהחלט, ואף על פי כן נפלתי..... אני לא נגד דופומין , ואני ממש פריק של תוספי תזונה מרגיעים ומשמחים, אבל לצערי זה לא פותר לי את הבעיה.... זה נחמד בתור דבר שמצטרף.
אני חשבתי לצרף קצת דמיון מודרך ומדיטציה [לאו דווקא של צעד 11, אלא סתם כזו שמרגיעה] כי אצלי התאווה מונעת במקרים רבים על ידי לחץ של מטלות החיים.

באמת רציתי לשאול את ה "מבינים" מה היחס לשילוב בין 12 הצעדים לאמצעים נוספים, [כגון תוספי תזונה שדיבר עליהם הדוקטור]? האם זה במסגרת "האומץ לשנות את אשר ביכולתי לשנות", או שמא הכח העליון שווה לכמה וכמה כדורי דופמין לפחות.....  ?

בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 10 שנים, 10 חודשים #37054

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אינני מבין, יש לי מעט נסיון, הספונסר שלי לימד אותי כלל פשוט - כל דבר שיכול להכנס לקטוגריה של צעד 2 , "כוח גדול" הוא בחזקת חיובי, בעיה מתחילה כשאני פונה לדברים אחרים בכדי שיפתרו לי בעיות ואני בעצם הופך אותם "לכח העליון", זו הסיבה שהם יכשלו, כי הכלל הוא שישנו אחד ולו מלוא הכח..

מי יתן ונמצא אותו עכשיו.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: בעניין: איך הדופמין משפיע על המחלה הבעיה והפתרון לפני 2 שנים, 7 חודשים #139339

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.48 שניות

Are you sure?

כן