ברוכים הבאים, אורח

אהלן, אני חדש פה..
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אהלן, אני חדש פה.. 367 צפיות

אהלן, אני חדש פה.. לפני 10 שנים, 11 חודשים #36869

כתבתי כמה דברים בפורום צעירים ולא קיבלתי תגובה, אני מעתיק את החלק שרלוונטי לפה, ואוסיף כמה דברים..

אז כמו שאמרתי- אני חדש פה. וקראתי על השיטות שיש ובינהם השבועות- להישבע שלפני שאתה נופל/אם אתה נופל אתה עושה ככה וככה..
ואמרתי לעצמי- אחלה רעיון, אבל מה עכשיו שבועות וכל זה? נראה כבר, מתישהו אני יעשה את זה..
אז היצר ניצל את זה (או שהוא מלכתחילה גרם לי לדחות את העניין הזה) והפיל אותי.

ועוד דבר- היצר.. אני לא יודע מה לחשוב לגביו.. בהתחלה נפטרתי מאשמה ואמרתי "זה היצר".. לא שלא ניסיתי להילחם אבל זה היה כאילו אני נגדו. ואח"כ אמרתי לעצמי שזה סתם השתמטות מאחריות, ואני צריך לקחת את מלא האחריות על מעשיי.. אבל עכשיו גם זה אני לא בטוח שנכון.. מישו יכול לעזור לי?

ועוד דבר אחד- אני אשמח אם מישהו יסביר לי את כל המושגים החדשם האלה- ספונסר, קבוצה טלפונית, הספר הגדול, שיטת הצעדים.
ואם יש עוד מושגים שאני צריך לדעת, אני אשמח שיסבירו גם אותם.

תודה

בעניין: אהלן, אני חדש פה.. לפני 10 שנים, 11 חודשים #36883

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
אהלן חבר חדש ויקר,
אם אני לא טועה, התשובות לכל השאלות שלך נמצאים באתר, ומה שלא - בפורום.

בכל זאת אנסה לקצר לך:
בשפה המעודכנת כבר לא קוראים לזה "יצר", אלא מחלה, מחלה שגורמת לנו לראות את המציאות בצורה מעוותת, בין היתר, שאם נלך לפי התאווה והתשוקה שלנו, יהיה לנו טוב...
זה דבר שהשתלט על חיינו מבלי שנרצה, ולמרות שאמרנו כמה פעמים בפירוש שאנחנו לא רוצים תאווה.

אחריות. אני לוקח אחריות על חיי בזה שאני משתדל לעשות את אשר ביכולתי כדי להחלים מתאווה, המחלה הזאת.
זה מתבטא בזה שאני הולך ל-3 מפגשים שבועיים, שבהם נפגשים חברים עם הבעיה הזאת, וחולקים מנסיונם כוחם ותקוותם. אצל הרבה חברים זה מתבטא בהתחברות לקבוצות טלפוניות(פרטים באתר).
במפגשים מדברים על תוכנית 12 הצעדים, שעוזרים בכל יום למכורים לתאווה ברחבי העולם להחלים.

ספונסר. צריך מישהו שעבר את התהליך של החלמה, שיראה לי וידריך אותי מה לעשות ואיך ליישם את הצעדים בחיי יומיום, הייעוץ וההדרכה שלו מבוססים על הנסיון שלו במעבר בין מחלה להחלמה.

הספר הגדול. הוא הספר שמספר את סיפורם של אלכוהוליסטים מכורים, שהחלימו מהתמכרותם דרך שיטת הצעדים בפעם הראשונה, וכך גם פיתחו את זה. קוראים בספר הזה כדי ללמוד מנסיונם איך להחלים מהתמכרות.

תקרא עוד בפורום ובאתר, אישית זה הביא אותי למקומות טובים שאני נמצא בהם כיום.

בהחלמה
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן