ברוכים הבאים, אורח

ההתמכרות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: ההתמכרות 566 צפיות

ההתמכרות לפני 10 שנים, 11 חודשים #36117

• nfurkpurbu
  • חבר חדש
www.guardyoureyes.com/heb/index.php?option=com_zoo&view=item&Itemid=82
באתר ב"9 העקרונות רצויים למאבק בהתמכרות לתאווה"
מתואר התהלליך הפיזיולוגי של ההתמכרות...
האם יש דרך כלשהי לעשות דליט ולחזור להיות תמים ???
עכשיו כשאני שואל את זה , זה נראה לי די טיפשי וילדותי אבל אני ממש מקווה שמישהו יענה שזה אפשרי...
אני לא מחפש קיצורי דרך( למרות שאני יודע שממש יהיה לי קשה) אבל עמוק-עמוק אני רוצה למחוק את כל מה שיש לי בראש...
האם זה נכון ובלתי הפיך מה שמתואר שם על סף הריגוש??
שכביכול המנגנון נדפק??
הייתי שמח למישהו שיתמוך בי...
אני ממש חדש ( בהודאה שלי בזה שאני מכור)
תודה לכם אנשים קדושים מקווה שאצליח לצאת מזה.....

בעניין: ההתמכרות לפני 10 שנים, 11 חודשים #36123

• brother
  • דירוג פלטיניום
דבר ראשון שיהיה לך בהצלחה ממש!
אני מנקודת מבטי אומר לך שהדרך קשה ולא פשוטה.
הזכרון של האדם בנוי מכמה חלקים שאחד מהם זה הזכרון לטווח הארוך.
כאשר אדם מתבונן בדברים מסויימים ולא מפסיק לחשוב עליהם הם מתקבעים לו לטווח הרחוק, לשמחתו או לעצבותו.
כמו השיר המפורסם אני חושב שה"זמן עושה את שלו" אתה צריך כמה שיותר לחשוב על דברים אחרים לשמוח, לצייר ולעשות דברים שישכיחו ממך את כל מה שעברת.
ככל שיעבור הזמן יהיה לך יותר קל וגם תלמד להרחיק מעליך את המחשבות הקשות.
לגבי התמימות, מצטער איני חושב שהיא תחזור להיות, למרות שהתורה ותיקון המידות יכולות לגרום לזיכוך וטיהור וע"י כך גם לתמימות מסויימת לחזור!
אבל צריך לזכור דבר חשוב, ה', כן הקב"ה כנראה רצה שתגיע לאן שהגעת! אני יודע שבטח קשה לך לשמוע את מילים אלו אבל תאמין לי שאני צודק.
אתה זה אתה ומה שקרה לך קרה ולא משנה עכשיו, העבר היה ואין אפשרות להחזירו, צריך לצעוד קדימה! בראש מורם! וגם עם ח"ו תהיה עוד נפילה, תשמח אל תתיאש כי אתה בדרך הנכונה העולה בית אל. תשמח ותרים את עצמך בסוף הכול יבוא על מקומו בשלום! כוח רצון והתמדה, קשה אבל אם היו אומרים לך לשלם סכום כסף והיו אומרים לך שהכול יפטר הייתה משלם אז כאן הבקשה היא לא לשלם אלא להתמודד, לדעת להשלים עם זה ולומר זה אני אבל ה' עזור לי להוציא את זה ולהשתמש בזה כשצריך ועכשיו זה לא הזמן.
שיהיה בהצלחה לכולנו.
חזק ונתחזק!
אני תמיד הרגשתי שחסר לי החיבוק הגדול שיקרב אותי אליך.

לכן החלטתי שאת החיבוק הזה אני רוצה להעניק לכל מי שרק יבקש

בחיבוק גדול ואוהב שרק אח יכול לתת.

בעניין: ההתמכרות לפני 10 שנים, 11 חודשים #36125

• יוסף (יהודה)
גם אני מאוד רוצה למחוק הכל ולהיות בריא.
אבל אצלי, אולי בניגוד לשאר האנשים, זה נובע ממקום לא טוב.
זה אומנם נראה טוב- אני משתוקק לטהרה ולקדושה, לתמימות וכו'...
אך למעשה, מה אני באמת רוצה? אני רוצה להיות בריא בשביל להיות תלוי בעצמי ולא בה'.
כי אם אני חולה וזקוק לה' כל רגע, זה מאוד מלחיץ. אני באמת צריך להיות תלוי בו ומה שהוא ייתן לי זה כל מה שיהיה לי.
אני אוהב לשלוט במצב ופתאום אומרים לי שאני לגמרי לא שולט- זה משגע אותי.
לכן אני רוצה לחזור למצב הקודם, בו יכולתי באמת להרגיש השולט. למצב כשהייתי עדיין בריא ולא הייתי חייב להרגיש תלוי בה'.

זה הרצון החולה שלי.
בחסדי ה', מדי פעם אני זוכה להרגיש גם את הרצון הבריא- הרצון להמשיך להיות חולה כדי שאמשיך להיות מחובר כל רגע בחיי לה' באמת ואהיה חייב להמשיך להיות תלוי בו.

בעניין: ההתמכרות לפני 10 שנים, 11 חודשים #36156

• brother
  • דירוג פלטיניום
אתה שוכח שה' הוא בך, כל אחד מאיתנו הוא חלק ממנו יתברך, אנחנו צריכים לא לשכוח זאת!
כאשר אתה אומר לתת לו לשלוט זה לא אומר שאתה לא השולט, תן לו להיכנס הוא כבר בפנים הוא זה אתה, הדבר היחיד שאתה צריך לעשות זה להקשיב לעצמך!
לדבר אל עצמך ולשמוע מה אתה באמת רוצה, הוא שם איתך כל הזמן לא עוזב לרגע, התפקיד שלך הוא להקשיב, ללכת למקום שקט ולהקשיב.

בעניין: ההתמכרות לפני 10 שנים, 11 חודשים #36160

• יוסף (יהודה)
אם זה דיון פילוסופי- אני מבין מה אתה אומר ויודע גם על מה זה מתבסס. יש גם כמובן מקורות מנוגדים ויש מקום לוויכוח ולמרות זאת הנטייה שלי להסכים איתך באופן כללי (אך באופן מעשי לחלוק עליך לחלוטין...).
הבעיה היחידה עם הדיון הפילוסופי שהוא לא נוגע אליי בשום צורה. אמונה ללא עשייה היא אמונה מתה. התוכנית היא לא תאורייה ולא פילוסופיה. ייתכן מאוד שהיא נוגדת אפילו את ההיגיון ולא מסתדרת עם שום תאורייה, אך למעשה- היא עובדת. לכן אין כל מקום לדיונים מסוג זה.

באופן מעשי- להקשיב לעצמי מעולם לא עבד. ולא שלא הקשבתי ולא שלא ניסיתי. ניסיתי להקשיב לעמוק, לרצון האמיתי, להתבודד וכו'...
זה פשוט א עבד ולא עזר לי בדבר.
יש לכך שתי סיבות-
דבר ראשון, אני. הבעיה היא בי. אני לא אדם רגיל, אני חולה נפש. החשיבה שלי מעוותת. אני מעוניין באבדון של עצמי ממש. אם אלך לפי רצונותיי- ארוץ כל יום לכביש בשביל להידרס, אחזור משיקום בבית חולים ואחזור מיד לרוץ לכביש. אני מעוניין ליפול, אני מעוניין להתרסק. זה לא איזה רצון חיצוני או משהו כזה- זה אני ממש!

דבר שני, יכולת ההתבוננות שלי. כל עוד אני עדיין ממשיך להתנהל ע"י פגמי האופי שלי ואני עדיין אוחז בעוולות שלי, היכולת שלי לראות את עצמי היא לא טובה. כאשר אנסה לעשות זאת, במקום להצליח או לפחות להצליח חלקית, אני מקבלת תוצאה הפוכה ושלילית.
זה מתבסס גם על צעד 11 בספר הלבן וגם על דברי הרמח"ל במסילת ישרים פרק ג' (האדם לא יכול לעזור לעצמו שהרי הוא בידי היצר, לכן הוא צריך להקשיב לאנשים אחרים שכבר ניצחו את היצר).

לכן חשוב לי מאוד לדעת שהפיתרון הוא לא בתוכי! אני לא הייתי ולא אהיה הפיתרון.
הפיתרון הוא חיצוני לחלוטין, רק משהו מבחוץ יכול להרים אותי ולהציל אותי, כי אני לבד אבוד לחלוטין!
לכן אני חייב לצאת החוצה, מתוכי ולפנות לעזרה מבחוץ- חברים, ספונסר וה'.

ואם יקשה לך איך זה מסתדר עם הצד הפילוסופי אותו העלת-
שוב, התוכנית לא פילוסופית, היא פשוט עובדת.
בנוסף, ייתכן שזו אכן סתירה המוכיחה נגד שיטה פלוסופית זו.
ייתכן שע"י התעמקות בשני הדברים, התוכנית והפילוסופיה נמצא אחידות.

בעניין: ההתמכרות לפני 10 שנים, 11 חודשים #36188

• brother
  • דירוג פלטיניום
אני אכתוב לך את האמת.
איני רוצה לפתוח דיון פילוסופי, פשוט עוד לא היה לי מספיק זמן לעיין בתוכנית, אני נעזר כרגע ב"עצמי" בכוונה זה בגרשיים.
לכן איני מבין כלכך בתוכנית ב"ה אני מתכוון לקרוא אותה כשיהיה לי זמן כי אני קורא שהיא עושה רק טוב לאנשים... וגם אני רוצה שיהיה לי טוב!
אני פשוט מנקודת מבט שלי כרגע ובאמת קשה לי להבין את מה שאתם כל הזמן אומרים, כי הכול זה ה' והכול זה "אני" לפחות לפי ההבנות שלי כיום.. יכול להיות שהם טעות!
בדיוק בתקופה האחרונה אני לומד על כל עניין ביטול ההגשמה במורה נבוכים וכן ברמח"ל כך שקשה לי לשמוע כל מיני דברים.... שנקראים לי בהבנה של הגשמה או חוסר הבנה מה זה אלוקים.
ציטוט: "אם אני חולה וזקוק לה' כל רגע, זה מאוד מלחיץ" כאילו ה' זה משהו חיצוני לאדם, זו הגשמה..חוסר הבנה.. איני יודע כיצד התוכנית מייחסת את אלוקים בפנים אך מהרבה דברים של אנשים קשה לי,
אני שוב אומר שמה שאני נמצא בו כרגע זה כמובן בעזרת ה' ותפילות רבות וע"י עבודת השמחה! הספר שנקרא נקודה טובה על ר' נחמן עזר לי מאוד, אמרתי לעצמי שפעם אחת צריך לקרוא ספר וליישם את מה שכתוב בו ולא להשאיר אותו חיצוני לי וכך עשיתי ופשוט אני מרגיש אחרת...
לכן גם איני מבין את הניסיתי ולא הצלחתי... לשמחתי או לצערי אולי לא נפלתי עמוק מספיק למרות שאני חושב שנפלתי עמוק ודי, ואני מפחד ליפול שוב, הרבה פעמים הכניסה שלי לכאן גורמת לי חלישות בגלל אמירות של אנשים כאן... וזה מאוד קשה לי... רצון להגיב... חוסר זמן להגיב... ואז חוסר תגובה שנשאר כחור אצלי... ונותן לי חלישות הדעת..
סליחה. לילה טוב

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן