ברוכים הבאים, אורח

שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה..
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. 2684 צפיות

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #31977

אני באמת לא מבין למה הרגשת שמישהו התקיף אותך.

דווקא אני זה שהרגיש מותקף ממך, כשאתה מייסרני על ההחזקה באינטרנט.

[ואגב... צדק חבר בשם יוסף או יהודה [התבלבלתי :)] שאמר לך כי כאן זה לא פורום לצדיקים וצדק גם "סוד" שלא כולם כאן חסידי הגר"ח קנייבסקי ]

ואתה יודע למה הרגשתי מותקף? כי לא שאלת על עצמך שאלת גם עלי.
אז אולי להבא בשביל שלא נרגיש מותקף, תנסה לדבר על עצמך ורק על עצמך.

כשכך יהיה, תראה שלא רק שאף אחד לא יתקיף אותך, כי גם עכשיו בשרשור הנוכחי לא ראיתי זאת, אלא גם לא תרגיש מותקף.

נ.ב דבר נוסף, אני הייתי מתחנן שאלוקים ישרוף את התאוה שלי, לא את האתרים הללו, כי הבעיה שלי היא לא עם האתרים הללו. הבעיה שלי היא אני, ורק אני. הראש החולה שלי, הנפש הפצועה שלי, והרוח שמתנופפת לה בלי כיוון וחסות של הא-ל.

אוהב

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #31987

לא נעים אבל זה נראה שאנשים כאן קצת נלחצים משאלה די הגיונית שמעלה בן אדם. מה יש למישהו שנפל בפורנו לחפש באמת באינטרנט בפרט שהרבנים אומרים שזה ייהרג ואל יעבור. קשה להאמין שהרב קניבסקי יתיר למישהו להשתמש באינטרנט. ייהרג ואל יעבור זה באמת האיסור הכי חמור בתורה של שלשש עברות החמורות. אולי אנחנו מנסים לשכנע את עצמנו שזה מותר.

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #31993

יש לי רעיון.

כאחד שמוצא דרך להתאוות לא רק באינטרנט, אלא גם בטלפון  ואפילו בנייד כשר, כן כשר ממש עם חותמת.
ואפילו דרך עיתונים כשרים כן אפילו "הפלס" ו"יתד" המבשר" עם "המודיע"
אל תשאלו איך כי זה ממש לא הפורום המתאים..
כן אני מוצא דרך להתאוות בכל דרך אפשרית.
.
אני משתמש בעיניים בפה בידיים וכו' [בדיוק כפי שתיאר זאת ה"חיי אדם" בתפילה זכה]

וכאן מגיע הרעיון שלי, מה דעתכם?

אולי אקים וועדת רבנים עם מומחים לסוללר, שכשהנייד או הנייח יזהו קול אשה, הפון יתנתק מעצמו.
אולי אקים ועדת רבנים עם מומחים לאופטיקה שייצרו משקפי ראיה בעל מסנני ראיה כאלו שפשוט לא אראה נשים.
אולי אקים ועדת רבנים עם מומחים לנוריולגיה ואלקטרוניקה שיפתחו אלקטרודות שיהיו מחוברות לי לראש, שכשהן יזהו מחשבה של תאוה הן פשוט יפסיקו את הזרם החשמלי הזה במוח.

אולי אבקש ממערכות העיתונים השונים שלא ישלחו עיתונים לשכונה שבה אני מתגורר, ואולי אף עדיף לעיר שבה אני גר.
אולי פשוט אבקש מאשתי לעבור לעיר שיש בה רק גברים.

אבל אולי... אפסיק איכשהו לחפש את הדרך להשתמש.?
אולי אז העיניים שלי לא יצטרכו מסנני ראיה, הפון שלי יוכל לשמוע גם קול אשה [ גם לו מגיע ]

כי אז כשלא אחפש, כנראה שגם לא אמצא.

ו[אגב, לא ידוע לי על סעיף בשו"ע שהאינטרנט נאסר, אולי תפרידו בין האסור הלכתית לאסור רעיונית?
אה  כן זה אולי נכנס לכותרת המצוה של "והתקדשתם" אבל ג' עברות? לא, ממש לא לשם.]]

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #32001

• מלא2תקווה
  • רצף ניקיון נוכחי: 29 ימים
  • חבר ותיק
לכל אלו שהגיבו כאן מי פסק נחרצות שהאינטרנט אסור , אוקיי אני מסכים שיביא לי העתק מאיזה רב שהוא רוצה שהאינטרנט ממש דבר מבורך וכדאי להחזיקו כי הוא מרבה תורה ויראת שמים , מנגד יש מאות רבנים שיצאו חוצץ נגד האינטרנט בגלל שאנשים שלא היה להם התמכרות מקודם כאן התמכרו ,מה שאומר מצא בעל חוב (.יצר הרע ) לגבות את חובו.

חברה אל תשכחו אנחנו חולים וממילא אנחנו פה ,אבל זה עוד לא אומר שלא צריך להיות וועדות רבנים לכל מיני אפשרויות של ניתוק מהדברים האלה לאנשים הבריאים ,אני עדיין חושב שרוב האנשים בריאים ,אז יכול להיות שלחולה מותר יכול להיות לא חייב להיות ,

לסיכום אני לא משנה את דעתי מההודעה הקודמת שלי וכמו שסוד  הגיב לי שיש דעות אוקיי זו דעתי אסכים להשתכנע אם תוכיח לי אחרת

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #32002

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מלא תקווה יקר, לא ניסיתי לשכנע. נשאלה שאלה וניתנה תשובה. זהו.
אני כבר לא מנסה להוכיח לאף אחד כלום. גם לא לעצמי.
החלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #32006

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
לא מבין לאן אנשים הולכים כאן.

אם הרב שלך אמר שזה אסור - האם כפיתי אותך להיות כאן? הרב שלי אומר לי שזו מצווה גדולה להשתמש באינטרנט כמה שיותר, וכל האינטרנט נברא על ידי אלוקים רק כדי שנשתמש בו לדברים מועילים. אז למה בשאלה פונים אליי "מה אנחנו עושים באינטרנט?" הרי לי יש תשובה ברורה: אני כאן לעשות את הדבר הכי חשוב בחיים שלי והוא לעזור למכורים כמוני להיגמל מההתמכרות למין.

נקודה נוספת (כפי שכתב "כאוב"). הייתי מכור עד מעל האזניים שנים לפני שידעתי איך נראה אינטרנט, וגם הנפילות שלי מעולם לא היו קשורות לאינטרנט. אם רציתי ליפול - נפלתי גם אם הייתי במקום בו אין בכלל מחשבים, אז מה הסיפור הזה כאילו הכל זה אינטרנט. אם אמשיך את הקו הזה, אאסור על עצמי לקרוא כל חומר שהוא (כיון שנפלתי עם מגזינים), לדבר בכל טלפון שהוא (כי נפלתי בלי סוף), ללכת ברחוב (כי יש שם נשים) ובכלל נראה לי שעדיף לי להיות בכיפת הקרח בגרינלנד (אבל גם שם יכולה להפתיע אותי איזו אסקימוסית).

ובכלל, כל הסיפורים כאילו האינטרנט הוא הבעיה שלי הם לא נכונים. הרי אם היו סוגרים את כל אתרי הפורנו בעולם, אני הייתי הראשון שרץ לפתוח אחד חדש כדי שיהיה לי איך ליפול. אז אם לטפל במשהו זה לא באתרים אלא במוח החולה שלי. ובשביל זה אני כאן.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #32027

• רוצה לחיות
  • דירוג פלטיניום
  • 'בני תנה ליבך לי'
האמת, שהאינסטינקט הראשון שהיה לי כשקראתי את הפוסט הזה על שלל תגובותיו, היה דחף עצום לרצות לחפש מחשב עם אפשרות גלישה חופשית.

ואסביר למה: השאלה האמיתית דלעיל: יכולה להתחלק לשני חלקים: א. מה חיפשנו עד היום באינטרנט, הרי זה אסור באיסור יהרג ועל יעבור, כך אמר הגר"ח קנייבסקי
ולזה התשובה פשוטה, שיש רשימה ארוכה יותר של דברים, שהגענו אליהם במהלך השימוש בתאוה, שאסורים באיסורים חמורים יותר, ולא מצאתי מישהו שישאל, איך עשינו אותם.
גם לא מצאתי מישהו שישאל למה נכנסים לאינטרנט הרי אפשר להגיע משם לפורנוגרפיה, והנסיון מוכיח שאכן נגיע לשם, כי באותה מידה אפשר לשאול, מדוע לא נחזיק בקביעות את הידים מעל החגורה כי..., או מדוע לא נמרח 'וזלינה' על המשקפיים קודם שנצא לרחוב (עצה ששמעתי בעבר מאחד מזקני ראשי הישיבות שליט"א).
התשובה לכל זה ברורה, כידוע.

כוונת השאלה מן הסתם היא, מה אנחנו עושים כיום באינטרנט, הרי הגר"ח קניבסקי הורה שזה אסור ביהרג ועל יעבור.

בכדי לענות על כך לעצמי, אני רוצה לחלוק איתכם שיחה שהיתה לי ביום שישי האחרון, עם אדם גדול ונקי 20 שנה בקירוב.
שאלתי אותו על כך ששמעתי שהוא אינו אומר כבר שנים רבות בערב יוה"כ תפילה זכה, מה ההסבר לזה:
הוא ענה 'כי זה יפריע לי להיות נקי'.
שאלתי אם אדע שמחר מגיע יומי להפטר ח"ו מהעולם הזה, האם מוטל עלי לעשות תשובה על כל 'החטאים' שעשיתי.
הוא ענה 'לא, אסור לך לעשות תשובה על זה'.
חקרתי, האם זה בגלל שבאמת, לא צריך לכפר על זה, או בגלל שזה יפריע לי להיות נקי.
הוא ענה 'החקירה שלך בכלל לא רלוונטית, המציאות היא, שהעיסוק בנושא החטא, גורם להמשיך ליפול, ומונע את האפשרות להשאר נקי, ואבא שלנו הרי רוצה שנהיה נקיים, נמצא שהוא אינו רוצה שנעסוק בשאלה הזו'.
שאלתי שוב, יוצא אם כן, שכשנגיע לישיבה של מעלה, לא נתבע על כך שלא שבנו בתשובה על דברים אלו.
התשובה היתה נחרצת ובהירה 'לא, לא נתבע על כך'.

ומכאן לשאלה מה אנחנו עושים כאן באינטרנט, השאלה הזו, מגיעה ממקום העיסוק בחטאים, ולדידי השאלה הזו מעמידה בפני את הסטוריית הגלישה שלי, בפן של חטא, וזה יכול להזיק לי, ולמנוע ממני להשאר נקי.
וכיון שאבא רוצה שאהיה נקי, אז הוא לא רוצה שאעסוק כלל בשאלה הזו.
וליתר דיוק, הוא רוצה שלא אעסוק בשאלה זו.
ובקצרה, אבא שלנו רוצה, שלא נייגע את מוחנו, בשאלה 'הרי הגר"ח קנייבסקי אמר שגלישה באינטרנט היא יהרג ואל יעבור'.
ולכן אני לא עוסק בשאלה הזו.

השאלה היחידה שאני עסוק בה היא, האם מה שאני עושה יעזור לי לסיים עוד יום נקי או לא, והשאלה הזו לא נוגעת רק בגלישה באינטרנט, אלא מקיפה את כל חיי 24 7
ולוואי שאזכה לענות על הכל הן.
נודה לך ונספר תהלתך 'על חיינו המסורים בידך', תודה על האפשרות למסור לך את השליטה על החיים

'אנחנו כמו אנשים שאיבדו רגל, הם אף פעם לא מגדלים רגל חדשה'. (הספר הגדול עמ' 29).

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #32032

רוצה לחיות יקר
כתבת "ומכאן לשאלה מה אנחנו עושים כאן באינטרנט, השאלה הזו, מגיעה ממקום העיסוק בחטאים"

אולי הייתי מוסיף במקומך, אתה מילה" לדידי" שאלה כזו מגיעה ממקום וכו'. כפי שהוספת בהמשך דבריך המחכימים.

כי לדידי שאלה כזו לא מגיעה ממקום כזה בכלל, וגם לא הצלחתי להבין איך לדידך זה מגיע או נוגע בשאלה כזו.
אבל אם זה מה שאתה מרגיש בשאלה כזו, אז [יתכן] שאכן נכון דברי האדמו"ר הקדוש והנקי שאמר את מה שאמר.

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #32035

• מלא2תקווה
  • חבר ותיק
לסוד הכניעה ולכל החברים היקרים שמגיבים

ומה אעשה שאני התחנכתי במקום שכזה וזה הדרך שהנחילו לי רבותי , ואני מרגיש כל פעם שאני חוטא ואני לא יכול להתנתק מהמחשבה הזאת

אולי שאתחיל לצעוד בדרך הנכונה אסתכל על הכל אחרת ,אבל ביינתיים זה ההסתכלות שלי

ולך  "רוצה לחיות היקר"

מאד הזדעזעתי מה שאמר לך הצדיק הזה , קשה לי מאוד לעכל את זה , שאבא שבשמים לא רוצה שנחזור בתשובה , ורק הנקיות זה החשיבות, אחרי הכל גם לאלו שחשאו אלפי אלפים שזה בהכרח שהם מכורים גם אליהם במיוחד מדברים הספרים הקדושים האם אחרי עשרים שנות נקיות לא הגיע הזמן לתקן את מה שעשינו ,אני לא יודע אני מרגיש מבולבל ומפוחד גם יחד קשה לי עם זה ,אני כבר אלך לישון היום עם מחשבות נוגות

אנא תגיבו ותסבירו לי ותוכיחו לי איך להשתנות אולי אני באמת שוגה ומתייסר סתם

הרבה תודה

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #32036

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום. יש פוסט בשם - 'חוטא? חולה!'  - בפורום קולות של החלמה. אני מאמין שהוא יוכל להיות לך לעזר. אל לך להזדעזע, האיש פשוט מאמין שהמעשים שהוא עשה והוא עשה נובעים מכךל שהוא חולה לא חוטא.

ובוראו רוצה שהוא יטפל במחלתו. ואם המחשבה שזהו חטא שצריך לעשות עליו תשובה גורמת לו לשוב למחלתו עליו להמנע 'מהתשובה'...

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #32059

• מלא2תקווה
  • חבר ותיק
אסיר תודה היקר

קראתי את הפוסט "חוטא-חולה! "ואני אסיר תודה לך

זה היה בעצם אחד מהשאלות שלי שעל תחילת הדרך של כל אחד מאיתנו הרי כן היתה בחירה ולמה על זה לא ניתבע ,והפוסט האיר את עיני בנקודה הזאת ובכל זאת אני מרגיש עדיין לא שלם עם זה המוח אומר לי כך והלב אומר אחרת ,
ושהקב"ה יאיר את עינינו

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #32092

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מלא תקווה,

הייתי מוסיף רק נקודה אחת. מהותה של התשובה היא לא בכיה והרגשת אשמה. תשובה היא בדיוק כפי משמעותה בעברית: לשוב. ובמובן הכי פשוט תשובה זה חרטה על העבר וקבלה על העתיד, או במילים פשוטות: להישאר נקי היום.

למען הסר ספק: אני לא חושב שיש לי על מה לעשות תשובה, אבל ברור שאני לא רוצה לעשות שוב את מה שעשיתי (בדיוק כפי שלא רציתי לעשות את זה בזמן שעשיתי מה שעשיתי).
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן