ברוכים הבאים, אורח

שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה..
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. 2685 צפיות

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31777

חבר יקר,
השאלת את עצמך מהיכן מגיעות ההשלכות שלך, והקביעות הפסקניות והנחרצות שהנך מעביר לנו?
נכון, רבנים גדולים קבעו סייגים שעלינו לכבדם,
אך ממה שלמדתי בחיי, כל מקרה לגופו וכל בעיה ופתרונה,
במשך חיי הבנתי שיש דברים שחשבתי שאני מבין וכל כך הייתי בטוח בהם,
עד שפתחתי ספרי הגות של רבנים וממש התבדיתי לנוכח הדברים,
שאלתי את עצמי, היכן האמת, היכן היא מסתתרת, אצל איזה רב?
והבנתי, שהאמת לא מסתתרת אצל שום רב, האמת מסתתרת בתוכנו,
אם נהיה כנים ואמיתיים רק אז נבין את הדברים לעומקם ולאשורם,
והדבר היה מכל, שלא אצטרך יותר להתווכח על העמדה שלי,
כי אף אחד לא יכול לקחת ממני דבר שהוא המהות הפנימית שלי, נשמתי החצובה ממעל היודעת הכל.
בהצלחה חבר..
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31785

• מייק
  • דירוג כסף
אי אי אי, אני כל כך מזדהה איתך "בן אדם", אני זוכר את עצמי עד שהגעתי לתכנית, המקום הכל כך ברור וכל כך שיפוטי הזה שאנחנו המכורים שקועים בו, זה אחד המאפיינים החזקים שלנו.

אני תמיד אבל תמיד הייתי משוכנע בצדקת דרכי, ובטעות והמסכנות של כולם, חשבתי שאני מרחם עליהם, היום אני מתחיל להשכיל שמוטב וארחם, או יותר נכון אחשוב, על עצמי קודם.

בכל אופן, ברוך הבא חבר יקר, אני אישית אוהב אותך ומתפלל שנזכה להחלמה מהירה ביחד.

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31790

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום
המקום: בקעת סייבר.
הנושא: חזון העצמות היבשות.
הדובר: בן אדם שרוצה...

...והנה בקעת הסייבר מלאה עצמות יבשות,
ואען ואומר , מי אלה אדוני  ?
ויען המלאך הדובר בי ויאמר
כל בית ישראל המה, אמרו יבשו עצמינו , נגזרנו לנו, אבדנו כולנו,
ועתה בן אדם הנבא על העצמות האלה ויחיו,
ואומר מדוע יחיו ועודם מזבחים ומקשקשים ברשת,
ובתוך עם טמא שפתיים ועיניים אני יושב...
יען כי גבהו בנות ציון, וילכו הלוך וטפוף וברגליהן תעכסנה,
והעצמות יזילו ריר
ויעף אלי אחד השרפים ובידו רצפה... ויגע על פי... הס כל בשר
ויסירו הבגדים הצואים מעלי , ואנבא,
שמעו דבר ה' העצמות היבשות,
הנה אני מביא בכם רוח וחייתם
אל תאמרו אפסה תקוה, אנא נישא בחרפה,
כי רוח מלפני יעטוף ונשמות אני עשיתי,
כי הנה אני פותח את קברותיכם והעליתיכם מהתמכרותכם,
והצעדיתיכם אלי צעד בצעד,
ותבא הרוח מכל קצווי הרשת ותלכוד כל הנידחים בארץ האתרים,
ותביאם אל המקום הזה, למען ילמדו דרך ה',
ששים ושמחים בקרבת האלוקים.
וידעתם כי אני ה' דיברתי ועשיתי...
שובו אלי ואשובה אליכם,

חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31798

• נתי
  • חבר ותיק
מצטרף לדברי סוד.

הפיתרון שלי לפותח האשכול: אל תיכנס לאינטרנט. לא תראה אנשים אחרים באינטרנט. וממילא לא יהיו לך שאלות מה אנשים עושים באינטרנט..
קום! קרא אליו. יחיש לאמצך.

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31799

• מלא2תקווה
  • רצף ניקיון נוכחי: 29 ימים
  • חבר ותיק
שלום חברים יקרים
אני רואה שהתפתח פה דיון סוער אנסה לעשות לעצמי סדר בראש
באו נתחיל מזה שאנחנו חולים אין חולק
וגם מצד שני אין חולק שהאינטרנט טריפה היא האם אני צודק?
וגם אין חולק שכל הרבנים פה אחד צועקים לא להיות באינטרנט האם נכון?
עכשיו נוצר מעגל כזה אני חולה ואז אני גולש (כן עצם הגלישה הוא חלק מהמחלה האם לא?) ואז בא הטענה מולי מה אני עושה פה האינטרנט טריפה געוואלד כל הרבנים צועקים געוואלד ואז אני חושב לעצמי שוב פעם נפלתי ואז אני מכיר שאני חולה ושב פעם הלופ הזה כל הזמן שלא נגמר

אשאר את הסיום למחשבות שלכם
רק אוסיף נא להבין את אלו שצועקים כי גם חולה בבית חולים צועק מה אני עושה פה הנה כולם מסתובבים בחוץ בריאים ושלמים

שיהיה לכולכם יום בריא ושלם
ממני מלא תקווה

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31802

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
מלא תקווה,
דווקא הבלבול שלך סידר לי כמה דברים בראש..
אוהב.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31803

• מלא2תקווה
  • רצף ניקיון נוכחי: 29 ימים
  • חבר ותיק
חסר אונים התבלבלת?

אוהב אותך גם

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31817

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מוטי, איזה יופי של נבואה,
להבדיל מנביא הזעם.
בן אדם! החלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31828

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מלא תקווה,

אני לא רוצה להיכנס בכלל לנושא הזה, אבל נראה לי שלא היה מזיק לכולנו קצת יותר ענווה כאשר אנחנו קובעים דברים בנחרצות. למשל הקביעה ש"כל הרבנים" אסרו את האינטרנט, את מי זה כולל? האם אתה יודע מה אומרים הרבנים בחוג שלי או שכל אחד רואה את העולם רק מנקודת המבט שלו וכל שאר העולם פשוט לא קיים?

גם "אין חולק שהאינטרנט זה טריפה" - למה? אני חושב שהאינטרנט הוא טריפה בדיוק כמו לומר שרחוב הוא טריפה. הרחוב הוא רק מקום ואתה מחליט לאן לנסוע בו וגם האינטרנט זה רק פלטפורמה ואתה מחליט לאן להגיע. אז בלי קשר לשאלה מה הרב פלוני חושב או אומר - הבה ננסה להיות פחות נחרצים בקביעות שלנו.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31834

• יוסף (יהודה)
לא הבנתי את הקשר בין השאלה לפורום.
אתה אמרת שזה לא קשור, גם ללא ההתמכרות אסור להחזיק את האינטרנט בבית. אז למה לשאול שאלה זו בפורום? מה עניין הפורום לענייני מצוות?
לא מדובר פה על פורום של רבנים ותלמידי חכמים שעונים על שאלות הלכתיות, מדובר על פורום של חולים שמחפשים החלמה.

אם אסור לך מבחינה דתית להחזיק אינטרנט, אז לעניות דעתי השאלה האמיתית שצרכה להיות כלל לא קשורה להלכה ואין פה כלל מקום לציטוט של רבנים והבאת פסקי הלכה. השאלה האמיתית לעניות דעתי (השאלה שלי יש בנושא וקשורה לפורום)- מה אני מרגיש עם הסתירה הזו שבין ההלכה למה שאני עושה? למה זה ככה? למה בהכל אני מקפיד ועצוב אם אני לא מצליח לעשות משהו ודווקא בהחזקת האינטרנט אני לא מקפיד? אם אני שלם עם זה- אני עוד יותר נלחץ מזה שאני משלים עם זה, למרות שזה נגד רצון ה'. אם אני לא משלים עם זה- למה אני לא עושה משהו בעניין? משהו פה לא בסדר ואני רוצה לברר, מה הבעיה פה? ייתכן שזה נובע מכך שכל עבודת ה' שלי היא בלוף אחד גדול והצגה טובה ולא יותר מזה, ייתכן שזה נובע מהמחלה שלי. אני לא יודע. לכן אני מעוניין להתייעץ בפורום בנושא הזה. זה עניין נפשי, מאיזה פגם אופי זה נבע (לדוגמה- הרצון שלי לשלוט. כל עבודת ה' שלי היא רק בשביל להרגיש חזק ובעל יכולת לשלוט בעולם. לכן אני עושה כל מה שיתן לי את ההרגשה הזו- אבל מה שלא- לא.), האם זה נבע מהמחלה וכו'...

אני לא מוצא את ההקשר לדיון ההלכתי. אם אתה בטוח שכך היא ההלכה (אני לא בטוח בכך) מצויין. עשה זאת או לא. אם אתה לא בטוח- פנה לרבך.

סוד- מאוד רציתי לכתוב את דבריך בהודעתי והצלחתי רק להזכיר את זה ב4 מילים. גם את ה4 מילים האלו לא הייתי צריך לכתוב, זה ממש לא נבע ממקום חיובי לפי דעתי וכנראה שזה מסוכן לי. אני שמח שכתבת את זה. חבל לי שאני לא על קרקע רוחנית מצוקה ולא נקי ולא יכול לכתוב מתוך מפוכחות.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 1 חודש על ידי .

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31932

לכל המשתתפים בנידון ובמיוחד אסיר תודה ו"דובי" ....

מה זה ההודעות האלה מה נראה לכם באתי "להיתפלסף "עליכם באתי לשאול שאלה תקפתם כאילו אני מחבל עם פצצה מה זה צריך להיות מה אנחנו ...

שאלתי שאלה פשוטה במקום לברוח מהתשובה ולענות אתם תוקפים ואומרים שאני גאותן ..... לא כאוותן ולא נעלים גם אני מכור כמוכם אבל אני מחפש שאלה למה אני באינטרנט ???

בשבילי התשובה היא "שלילי" דהיינו אתה לא צריך להיות פה...
אז למה אתה פה כי אני מגעיל חוטא מסריח שכל מה שמעניין אותו זה העברות....

כןןןןן אני מודה !!!!!!!!!

זה לא חלק מהתכנית להודות בחטא בלי לשחק משחקים אני באינטרנט למרות שזה אסור  כל אחד פה תוקף אותי במקום להגיד שנכון למעשה לא צריך להיות פה...

וכן כל פעם שאני באינטרנט אני נול בפורנו באתריחם מסריחים שה' ישרוף אותם כבר אותם...

אני מכוררררררררררררררררררררררררררר אני מכורררררררררררררררררררררררררררררררררר איך יוצאים מזהההה אוייייייייי אני שונא את המצב הזהההההההההההההההההההההה

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31933

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
לרוצה להשתנות
שאלה אחת לי אליך, האם סיימת?
אתה מוכן לעשות הכל בשביל לצאת?
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31938

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
לבן אדם שרוצה להשתנות
ברוך הבא
אנסה להסביר משהו בנוגע לאינטרנט לגביי
כמו קודמיי אומר שהאינטרנט הוא באמת בעיה גדולה לא רק לך אלא לרובנו
אבל מצד שני-בלי האינטרנט
לא הייתי נחשף לפורום הזה
ולאתרים אחרים שעוזרים לי עם ההתמודדות
אני בן 45 -הייתי מכור כבד גם לפני האינטרנט המהיר
היה לי בשנות העשרים שלי
ספריות וידאו של פורנו חוברות ומגזינים בלי סוף
נכון הדבר שהאינטרנט
הפך את זה לנגיש יותר
אבל סמוך עליי -הייתי מגיע לפורנו
גם בלי זה
לי אישית אין סיכוי להחלים בלי אינטרנט
אם לא אוכל לקרוא ולכתוב בפלטפורמה הזו
אני חוזר להשתמש בצורה אובססיבית -מהר מאד

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים, 1 חודש #31943

• דובי
  • דירוג פלטיניום
לבן אדם שרוצה להשתנות , בעז"ה אמן
בוקר טוב ,

טוב אני מצטער מאוד אם פגעתי , נגעת לי בנקודה רגישה , בכלל אני תמיד מייחס כל פוסט כאילו נכתב אליי אישית , אני חולה

אספר לך שאצלי האינטרנט נכנס לבית רק לפני שנה ,  כל השנים הנוראיות שסבלתי במרדף מטורף אובססיבי , הייתי בלי אינטרנט , בלי מחשב וכו'

וכשלא יכולתי לספק את עצמי בבית , יצאתי לרחוב , ביזיתי את עצמי ...
לצערי השבת לא עצרה אותי , ואפי בר"ה השתמשתי (גנבתי את השימוש , הוא אפי' לא היה שלי , ביום הקדוש ) 
הייתי חולה , מטורף , לא ראיתי אף אחד ממטר , דיברו אליי וזה נכנס מאוזן אחת ובאותו שני' יצא מהאוזן השני , הייתי אטום כמו קיר ,
הראש שלי היה חולה , הכל בראש

היום בחסד א-לוקים , לא יודע איך ולמה , אני כבר לא שם , אני מרגיש לפעמים שזה לא הייתי אני ,

והכנסתי אינטרנט מסונן לבית רק לפני שנה ,  והוא סגור ומסוגר אצלי מרצוני , אין לי לא יוט יוב ולא כל מיני מרעין בישין , שמסוכנים לי .

אוהבים
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים על ידי .

בעניין: שאלה אמיתית ... מה אנחנו בכלל עושים באינטרנט... מחפש תשובה.. לפני 11 שנים #31967

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בן אדם הרוצה להשתנות. אם נפגעת מדברי זה רק בגלל המקום שלך. עברתי שוב על הודעתיי יחד עם חבר יקר, ולא מצאתי שם מילה פוגעת. אתה מוזמן לקרוא שוב ולהווכח בעצמך. גם אם חברים אחרים היו תקיפים ממני, אני אישית עניתי לך עניינית.

לא חשבתי שבאת להתפלסף, כתבתי על עצמי שאינני מתווכח איתך או בכלל. לא תקפתי אותך בשום צורה. אין לי שום זכות לפגוע בכל יהודי באשר הוא. גם אם דעותי שונות במהות.  אאחל לך שלא תפגע כשאנשים אומרים וסבורים אחרת ממך. כתבת - "מה זה ההודעות האלה"? אענה לך. אלו הם המחשבות של מי שחושב אחרת ממך. אפשר לחלוק על הסגנון שלהם, זה לא הטעם האישי שלי, אבל כדאי לך להבין על מה אתה לוחץ כשאתה כותב כך.

בהצגת השאלה כתבת שאתה מחפש תשובה. באמת. ובהודעה האחרונה שלך כתבת - "כל אחד פה תוקף אותי במקום להגיד שנכון למעשה לא צריך להיות פה"... - למעשה הוכחת שאינך רוצה תשובה. אתה רוצה אישור.  לא היה ברור לי למה, אישור לכך שאתה יכול וצריך להיות כאן? לאשר? מי אני שאאשר לך. אני כן קיבלתי אישור, מהרב שלי, זו הסיבה שהפניתיך לרבך...

תשובות קיבלת. אם אתה באמת שייך לכאן וצריך להיות כאן, אברכך שתשאר עימנו ותתחבר למה שהציל לרבים וטובים את החיים.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן