ברוכים הבאים, אורח

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור...
(0 צופה) 

נושא: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... 11784 צפיות

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 4 חודשים #68695

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

היו תקופות בעבר שלא היה כמעט יום בלי חברים חדשים שכתבו כאן. שאלו, שתפו, כאבו, כעסו, אבל היו. עכשיו ירדה תרדמת.

מזדהה מאוד!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 4 חודשים #68701

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
דוקא הנקודה האחרונה קשורה לתגובה של "הרוצה בתשובה".

בעבר היו כאן המון חברים חדשים שנרשמו כי הם ראו מקום חי. נכון, רבים מהם לא שרדו, אבל אלו ששרדו זה היה הרבה בזכות התנועה שהיתה כאן. מה שקרה הוא שכמעט כל מי שזכה במתנה של ההחלמה - המשיך הלאה ולא נשאר כאן, וממילא לחברים החדשים אין מה שימשוך אותם להישאר. אז יש לזה כמובן צד טוב וחיובי, אבל גם צד שלילי.

הצד החיובי הוא שהיום לוקח לחברים הרבה פחות זמן לעשות את המעבר לקבוצות ולתהליך של החלמה. בעבר הלא רחוק, חברים היו נמצאים כאן תקופות של חודשים ארוכים עד שהשתכנעו שזאת הדרך ועד שקיבלו את האומץ לקפוץ למים, ואילו היום חברים חדשים מגיעים, רואים מיד שיש סיכויו משתלבים בתהלים.

הצד שלילי הוא שאותם חברים שקיבלו כאן מתנה כל כך גדולה, לא נשארים כאן כדי לתת אותה הלאה לחברים אחרים.

מה שחשוב לי לזכור הוא שאני נמצא כאן בשביל עצמי. נכון שאני נותן לאחרים, אבל זה נעשה בראש ובראשונה על מנת לשמור עליי נקי ולתת לי להתקדם בהחלמה. מי שבאמת רוצה שההחלמה שלו תשתפר - שיישאר כאן על מנת לתת.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 4 חודשים #68703

תודה סוד...
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 4 חודשים #68727

• שלומקה
  • רצף ניקיון נוכחי: 53 ימים
  • דירוג זהב

מה שחשוב לי לזכור הוא שאני נמצא כאן בשביל עצמי. נכון שאני נותן לאחרים, אבל זה נעשה בראש ובראשונה על מנת לשמור עליי נקי ולתת לי להתקדם בהחלמה. מי שבאמת רוצה שההחלמה שלו תשתפר - שיישאר כאן על מנת לתת.

ממש מזדהה עם זה. גם בשיתופים בטלפון - לפעמים קורה תחושת השלווה והעונג שיש לי אחרי שיחה עם חבר גדולה יותר כשאני שומע את הצד שלו מאשר כשאני משתף את שלי. וגם פה בפורום - כשאני מרגיש שהצלחתי להסביר לחבר חדש איזה עיקרון או דבר שלו הבין או סתם לתת לו להרגיש שיש אוזן קשבת שאכפת לה - זה משפיע לי ישר על ההחלמה ואיכשהו גם אם זה היה יום מלא במחשבות על תאווה, הם נמסות להם ונעלמות...

אבל לדעתי חשוב להדגיש שכשאתה נותן - אתה צריך לתת במאה אחוז  בשביל מי שאתה נותן לו. לצאת מעצמך (כחלק מהפעולות הרבות שאנו עושים כדי להפסיק להתמקד בעצמנו), ושהמטרה של ההחלמה תהיה נקודת המוצא, מה שנותנת מוטיבציה, אבל בשעת הנתינה היא צריכה להיות ברקע, לא כך?
רק להיום זה מה שנותר
לא הצלחת תנסה מחר

העולם יתן לך מתנות בשפע 
לא כתוב בשומקום שלנסות זה פשע...

(מבוסס על  השיר "רק לעלות", של "קפה שחור חזק")

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68750

• שלמה(די דיינו)
תודה רבה אדם יסודו על העלאת הפוסט!
סוד, אני מזדהה חלקית עם מה שכתבת..
גם אני כמו רבים מכם זכיתי להכיר את האתר המדהים הזה!
באמת בזכות המקום הזה גיליתי שיש תקווה להחלמה יש סיכוי להפסיק להשתמש בסם התאווה, חוויתי תקופות של נקיות, זכיתי להרגיש קצת מה זה שפיות, מתוך כך גם זכיתי להתחתן ולהכנס לתקופה חדשה בחיים שלי..
בשנה וחצי האחרונות הייתי צריך לעבור בירור עם עצמי איפה אני בכל הסיפור הזה..
אז מצד אחד יצאתי מהפורום, מצד שני תמיד הגחלת הזו נשארה על אש קטנה תמיד הצעדים היו ברקע..
מה שאני רוצה לומר זה שלדעתי החברים שנעלמים כאן לתקופות כמוני, נעלמים כי הם עוברים בירורים עם עצמם.. לפחות אני לא יצאתי כי נמאס לי מההחלמה.. אני יודע שאני צריך אותה.. אלו תקופות של בירורים שכל אחד צריך לעבור עם עצמו...

זה נכון שההחלמה דורשת התמסרות מלאה ובאמת לא פשוט להיכנס אליה טוטאלית.. אבל יחד עם זאת אני בטוח שכל מי שכאן וכל מי שהיה כאן תקופה משמעותית יודע בוודאות שהמקום הזה הציל את החיים שלו!

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68753

שלום שלמה. הזדהיתי עם הניתוח שלך. לו היה כאן בפורום גרף שהיה מראה את ההתלבטויות, העליות והירידות של רבים כאן, היה די מעניין, לא כולם זכו להחליק לכל העסק הזה בקלות. לא פלא שאנשים מגיעים, הולכים וחוזרים ושוב נעלמים. 

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68756

• שלמה(די דיינו)
האמת שאני מתגעגע לתקופות הסוערות כאן של הדיונים, הבירורים, והטעם הראשוני הזה של ההחלמה..
עכשיו הטעם הראשוני כבר פג.. אבל הטעם של השפיות והנקיות כשהם נוכחים הם שווים מליונים!!

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68764

מה קרה בדיוק לפני כמעט 3 שנים שבמשך תקופה לא ארוכה הגיעו הנה קבוצת אנשים שאיכפת להם והפכו את הפורום לכוורת רוחשת ומאתגרת? כאילו יד נעלמה הביאה אותם יחד לפונדק אחד כדי להתחיל משהו חדש. אז התחילה הקבוצה של "זלמן" בהתרגשות גדולה. אז הופיעו במלא הדרם חברינו הבלתי נשכחים. מוטי ראוי, עובד, זלמן, שמואל, שמואל מארה"ב, ועוד רבים וטובים שלא הזכרתי. מה נשתנה כעת? למה זה לא יכול להמשיך ולקרות? לאלוקים פתרונים.

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68774

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
למה שזה לא יימשך גם כעת? 
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68777

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
א. יכול להיות שהדלק שלהם אז היה קשור גם בתחושת חלוציות וראשוניות.
ב. מי שעסוק באמת בהחלמה, בעבודת צעדים, הליכה לקבוצות וכדו', בדרך כלל, אין לו זמן לפורום (אא"כ זה סוג של צעד 12, כפי שכתב סוד).
אולי כדאי להסב את תשומת ליבם של מחלימים ותיקים, לכמה שהדבר חשוב.

זה מזכיר לי שבתחילת הדרך התקשר אלי חבר בחזרה אחרי השעה 23:00. התפעלתי באזניו שהוא מתקשר אלי על חשבון קבוצה טלפונית.
הוא אמר לי שהוא לא עולה לקבוצות טלפוניות. הוא הולך לחמש קבוצות חיות בשבוע...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68801

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נראה לי שכדי להבין את התהליכים כאן יש צורך להכניס עוד כמה נושאים-גורמים למשוואה.

זה לא רק השאלה האם יש חברים חדשים, האם החברים הוותיקים תורמים וכן הלאה, אלא גם איך בנוי פורום פעיל. בנוהג שבעולם, כדי שפורום יהיה פעיל, יש צורך במה שכמונה "אקשן", שזה נוצר כאשר ישנן לפחות שתי דעות-גישות. בין אם מדובר על ימין ושמאל, חילונים ודתיים או כל שתי קבוצות, זה מה שנותן למקום את החיים שלו.

בפורום כאן המצב כיום הוא שיש גישה אחת שמקובלת פחות או יותר על כולם, וכל אלו שהחזיקו או מחזיקים בדעה אחת - כבר לא נמצאים כאן. זכור לטוב הניק 'משוש חיי' ועוד, שלא קיבלו את הדרך של הצעדים אבל המשיכו לבוא לכן ולומר את דעתם וכל פעם כזאת הדבר הביא עשרות ומאות תגובות בדיונים שבשורה התחתונה - הוסיפו לכולם בדרך ההחלמה, אבל יותר מכך - נתנו למקום את הגוון החי והפעיל שלו.

לעומת זאת כעת, כאשר כולם פחות או יותר מסכימים, אז הפורום הוא לא ממש פורום אלא יותר אתר מאמרים/יומנים, בו חברים מפרסמים את הפוסטים שלהם או את היומני מסע האישיים שלהם, אבל לא הרבה מעבר לכך. כמובן שפוסטים שכולם מסכימים עליהם לא מביאים דיונים רחבים וגם לא הרבה תגובות.

גם כאן יש לזה מעלה וחסרון. המעלה היא שאכן הדרך הכללית התקבלה והיום חבר חדש שמגיע ורואה שזה עסק עובד, קל לו לעבור את התהליך הישר אל הקבוצות במהירות גבוהה יחסית. החיסרון הוא שהמקום לא מספיק חי וחבל.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68808

נו, ואיך קרה שפתאום כל מי שמגיע לכאן מקבל את הדברים בקלות? אולי כדאי לשקול ייבוא אופוזיציונרים...

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68810

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
אני חושב שרוב החברים הוותיקים נמצאים במקום של החלמה שמעבר לוויכוח.
בנוסף לזה שרוב הוויכוחים נגדעים באיבם ע''י לינקים לאותם הוויכוחים מימים עברו.
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68812

אני גם חש ומרגיש שהפורם הדלדל מאוד
בכל אופן בדיון הזה אכן משתתפים כמה חברים
וכל אחד אומר את דעתו
זו כבר התקדמות

בעניין: המשטרה מבקשת את עזרת הציבור... לפני 9 שנים, 3 חודשים #68813

אלה שהפסיקו לכתוב בפורום יודעים את התשובה, אבל הם כבר לא כאן...
לגבי הויכוחים זה בעיה להתווכח בלי בן אדם שעומד מאחורי המילה שלו, ויכוחים בפורומים מסתיימים לפעמים בהיעלמות של אחד המתווכחים, והצד שנשאר לא תמיד צודק אלא רק פנוי יותר לכתוב ולכתוב.
מי יתן, ויימתק לי הניקיון, כפל כפליים מהעונג שמציעה התאוה.
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן