ברוכים הבאים, אורח

חולה ביצירת קשרים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חולה ביצירת קשרים 483 צפיות

חולה ביצירת קשרים לפני 11 שנים, 2 חודשים #29942

• בחסד אלוקים
  • חבר ותיק
  • בחסדו ובעזרתו של אלוקים אני נכון, רק להיום
שלום חברים.

אני יודע שלאחרונה אני כותב על אותו נושא, אך זה הדבר העיקרי שמנהל אותי ואני סובל ממנו.

לפני זמן מה כשנברתי בעברי, הבחנתי בכך שכל קשר עם אדם שהפך להיות קשר עמוק, ושהקשר העמוק הדדי משני הצדדים, אני חש תלות, וזו תלות שבאה לידי ביטוי בחשיבה אובססיבית על אותו אדם, רצון להיות בקרבתו כל הזמן, שנדבר בטלפון לעתים תכופות, תמיד נמצא במחשבותיי.

ושאלתי את עצמי היום בכנות: האם כל קשר שהופך להיות קשר עמוק, ואדם שאני מתקרב אליו אחוש תלות?!

אני חולה מאוד ויש בי שלל פגמי אופי, אך אחד הפגמים ההרסניים ביותר שקיים בחיי הוא פגם התלות-שהורס לי כל חלקה טובה בקשרים אמיתיים שמתחילים להיווצר.

הרי רוב הקשרים שיצרתי עם אנשים אם לא כולם, נבעו מתוך מניע של תאווה, לקחת עצמי, לשאוב.

ועד שנוצרים קשרים טובים כשאני בהחלמה, גם כאן התלות הורסת את הכל ואני נאלץ לתפוס מרחק מאותם אנשים, אנשים שאני אוהב לא מתוך תאווה, דבר שלא הכרתי בעבר.

זה כואב לי מאוד. ה' יתברך, אני קורא לך מתוך הכאב, מתוך אמונה שקיימת תקווה אמיתית, שאפשר להיות בקשר טוב עם אנשים ולא לפעול מתוך התלות, אשר גורמת לי סבל רב.

אנא, מתפלל אליך להכוונה איך לעשות את זה נכון, להיות בקשר מתוך החלמה ולא מתוך מקום חולה.

תודה לכם שאתם פה בשבילי.

בחסד.

בעניין: חולה ביצירת קשרים לפני 11 שנים, 2 חודשים #29945

• דובי
  • דירוג פלטיניום
שלום חבר יקר , בחסד א-לוקים אוהב שיח'

נגעת לי בנקודה רגישה ,

אחד הדברים שמאפיינים אצלי , זה הבדידות  , אומנם אנשים מכירים אותי בשכונה בה אני גר ומעריכים אותי
ושלום שלום , ואולי יותר מזה ,  אבל אני מרגיש שאין לי כלום .
וכשחשבתי בעבר על חבר שלמדתי איתו חברותא יום יום במשך שנים, שיש איזה ידידות , חברות בינינו .  רציתי ללמוד דווקא איתו ,
לאחר זמן הוא החל ללמוד עם חבר אחר , בהתחלה ההוא רק הצטרף אלינו , ובהמשך שפספסתי איזה יום וכו' , הם המשיכו ללמוד לבד .
והרגשתי (מוזר לומר את זה ) אבל בגידה מצידו ,  וכשניסתי להבין איפה אני בתמונה , הוא זרק איזה משפט שמאוד מאוד פגע בי " לא התחתנו " אלק .
אמרתי לעצמי שילך לעזעזל .
ויש לי עוד מקרים שאני נתפס לחבר מסויים , וחושב שהוא מרגיש כמוני בקשר, ומפתח תלות וכו' ,וחושב שאנחנו חברים כביכול , ובסוף אשליית הקשר מתפוצצת לי בפנים ,
מסתבר שאני חלש מאוד בלמצוא לעצמי חבר כזה , מתוך פגמי האופי שיש לי והרבה .
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 1 חודש על ידי .
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.32 שניות

Are you sure?

כן