ברוכים הבאים, אורח

מוצאי שבת
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: מוצאי שבת 3122 צפיות

מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #2925

• moved
  • דירוג פלטיניום
80% מהנפילות שלי בשנים האחרונות היו במוצאי שבת או ביום ראשון. בימי ראשון אני קבוע חווה ירידה רוחנית, הרגשת עצלות וחוסר מרץ להלחם. ממש כאילו שהנשמה יתרה עזבה אותי.

אני בטוח שכולכם מכירים את הרגשת "שביזות יום א'" , אבל האם משהוא מרגיש שאז יש מתקפת יצר חזקה יותר?
רעיונות איך להמנע מנפילות במוצ"ש או ביום ראשון?

שבוע טוב

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #2926

אנחנו חיילים במלחמה כבידה ומלפני שאנו הולכים למלחמה אנחנו צריכים לתכנן מראש את כל הצעדים במלחמה בדיוק מה לעשות

אשר ע"כ כחבר טוב אני רק חושב שאילו מלפני שבת ויום א' לתכנן מראש על כל השעות היום למלאם על גדותיו בלי להשארי זמנים מיותרים

אם יש לך הרבה זמן ריק אז רצוי לילך לבית חולים לבקר החולים וכדו'
תמשיך כבר... יאלה קדימה.... אל תסתכל אחורה

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #2958

• moved
  • דירוג פלטיניום
קשה, קשה,יום קשה היום, כל שטות שאני רואה מעוררת את המפלצת מבפנים.

תחזיקו אותי חזק

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #2971

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
אחי היקר!
אל תתן למפלצת לשלוט בך! במקום לתת לה להיות משוחררת ולרוץ כמו מטורפת בפנים תיקח שלשלאות ותכבול אותה עד שתציית לך!
אם אתה מרגיש תאווה, קודם כל קום, תנשום וקח הפסקה. חוץ מזה יש כמה דברים שאפשר לעשות:
1. תלמד תורה\משנה\גמרא\כל דבר, העיקר תמצא עיסוק!
2. צא החוצה ותעשה הליכה, לא חייב ארוכה.
3. תתרכז במשהו חשוב שאתה צריך לעשות.
4. דבר עם מישהו, לא משנה עם מי או על מה העיקר לדבר.
5. שתף אותנו בפורום ונעזור לך.
לי כל השיטות עובדות, הן פשוט גורמות למוחך הקט לחשוב על דברים אחרים ולזרוק את התאווה לפח האשפה.
אחי היקר! שיהיה רק בהצלחה, אנחנו יכולים רק צריך להחזיק חזק.
אין יאוש
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 2 חודשים על ידי guess53.

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #2976

• moved
  • דירוג פלטיניום
תודה על העידוד, יום ראשון עבר ב"ה ללא תקלות.
אין יאוש, רק כעת ראיתי את הודעתך, חלק מהדברים שכתבת אכן ישמתי היום, אבל את השאר אשמור ליום ראשון הבא...
ועד אז חזק חזק ונתחזק

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #2979

• חסוי
  • חבר חדש
יום ראשון זה יום של עבודה זרה כל הנוצרים הולכים לכנסיות אז ביום ראשון יש לס"א יותר כח הגמרא אומרת שמתי שאשת פוטיפר באה להחטיא את יוסף זה היה ביום שכולם הלכו לעבודה זרה והיא נשארה בבית "חולה" כדי להחטיא את יוסף אז ידוע שכל מעשה שעשו אבותינו לטוב ולרע זה עשה רושם לדורות עד היום אז עד היום יש לכל אחד את הנסיון הזה רק שהיום לאשת פוטיפר קוראים פייסבוק או אייפון וכו ודווקא בגלל שהנסיון הזה היה ביום עבודה זרה שלהם אז כל השבוע יש את הקושי אבל ביום ראשון יותר רב הנפילות שלי באופן אישי היו ביום ראשון אבל אל תשכחו שיוסף הצדיק עמד בניסיון אז גם לצד הטוב הוא השריש בנו את הכח לעמוד בזה

קראתי בספר קדושת העיניים שיוסף עתיד לחייב בדין את כל מי שהיה לו יצר הרע עם נשים ואם יבוא האדם ויגיד מה אתה רוצה ממני מה אני צדיק בסדר גודל כזה אז מסביר הרב שברגע שבן אדם קרוץ מחומר עמד בניסיון כזה הוא נתן כח במציאות שלנו שאפשר לעמוד בניסיון הזה אז פשוט חייבים לעזוב את הבגדים את ההרגלים את התאוות ולברוח כל עוד אנחנו יכולים
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 2 חודשים על ידי yehudi_kosher.

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #3003

תודה

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #3279

• moved
  • דירוג פלטיניום
והנה עבר לו שבוע, ושוב הגיע יום ראשון.

היום הוא יום טוב, והיום בעזרת ה' לא אגיע לידי ניסיון.

צריך רק לתפוס את כל הקדושה משבת ולהמשיך אותה לכל השבוע.

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #3290

אני מאוד מתחבר לבעיה שלך. אף פעם לא חשבתי על זה אבל כשקראתי את מה שכתבת, התחברתי מייד.
אני זוכר שהרב קוק כתב בספר אורות התשובה על הקושי המיוחד שבמוצש ויום ראשון. אני לא אכנס לכל המהלך שם אבל אסתפק בהערה שהחווייה שלך היא כנראה ממש טבעית. (במובן הרוחני של העניין)
לגבי הצעות.

אני מצאתי שלא לישון יותר משעה אחת בשבת, מאוד עזרה. אתה יודע איך זה.... ישנים הרבה בשבת ואז מוצש אתה מול המחשב כל הלילה. ביום ראשון אתה קם עייף. כדי להתגבר על היצר צריך כח ולכן (לי) יום ראשון הוא קרב במיוחד קשה. אם לא ישנים יותר מידי בשבת, כל המהלך נהיה טוב יותר.

עוד אופציה היא להתנזר בימים אלו מהמחשב. לא תמיד אפשרי בגלל העבודה אבל אם זה מעשי, הרי שזה כיוון.

אם יש אפשרות לעשות שינוי מהותי במוצש וראשון - לשנות את נוהל היום כדי לשבור את ההרגל, גם זה מאוד' עוזר. אני חושב שההצלחה שלי להגיע ל-75 יום (היום) נובע בעיקר מהעובדה שבמקביל להחלטה שלי להצטרף לאתר הזה, גם ביצעתי שינויים מרחיקי לכת בחיים שלי באותו זמן. אני אפילו לא מדבר על שינויים של גדרות שקושרים להתמכרות שלי. פשוט שינויים שיזכירו לי כל הזמן שאני במסלול אחר וכבר לא בעניינים של נפילה תדירה למקומות שאין לי בהם חפץ.

המון בהצלחה

רצון טוב

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #3292

• moved
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה.

קראתי בעוד ספרים על החולשה המיוחדת של יום ראשון.

הרעיון שלך של צמצום השינה בשבת יכול באמת להיות רעיון טוב. הבעיה היא לא מוצאי שבת- בדרך כלל יש לי הרבה עיסוקים ואני לא משאיר לעצמי זמן לגלוש במחשב. הבעיה היא יום ראשון, שהוא יום של כניסה מחודשת לעולם העשייה, זה מן יום חסר מרץ כזה.
גם אני מצאתי פתרונות שיכולים לעזור, למשל לימוד תורה. תפילה בהתלהבות בבוקר יום ראשון. טבילה במקווה. כל דבר רק יכול לעזור בשחזור החיוניות הרוחנית.

אבל יתכן שהגיע הזמן לעשות גם שינויים בצורת השבת שלי.

יום טוב וברכותי על - 75 יום. תמשיך להתמיד.

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #3331

• מישהו
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר חדש
אכן מוצ"ש-ראשון אינו פשוט. אני כנ"ל ממליץ על מיעוט שינה בשבת בצהריים גם בלי קשר להתמכרות כי אם ישנים הרבה לא מבינים איך פתאום הסתיימה לה השבת בלי שהרגשנו אותה.

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #3349

• moved
  • דירוג פלטיניום
אני בלי נדר אנסה בשבת הקרובה

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 2 חודשים #3358

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
מעניין....
אנסה זאת בלי נדר בשבת.
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 1 חודש #3548

• סבבה
  • דירוג זהב
אחי אני חייב להודות שגם לי יש הרבה מאוד נפילות בשבת ככה מוצש וראשון זה הזמן שהכי קשה לי אני נופל גם בימים אחרים אבל זה הרוב
אז בגלל זה התחלתי להתעסק מאוד בשבת וכמעט שאין לי זמן
אני נפגש עם חבר'ה מדבר במוצש יוצאים לאיזה ריצה ככה ואני לא נותן ליצר זמן לעבוד
אחי לכולנו יש תקופות קשות שאתה מרגיש שאתה משתגע אבל מנסים להתגבר אחי
בהצלחה אח שלי אתה יכול אני מאמין שכולנו עוד נצא מזה
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: מוצאי שבת לפני 12 שנים, 1 חודש #3587

שלום סבבה

שמח לשמוע אותך
  • עמוד:
  • 1
  • 2