ברוכים הבאים, אורח

מותר להתרגש
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מותר להתרגש 669 צפיות

מותר להתרגש לפני 11 שנים, 2 חודשים #27899

• מנחם
  • דירוג כסף
השעה אמנם מאוחרת אך  איני מרגיש טוב ולישון אני לא ממש מצליח, אז החלטתי להקדיש קצת זמן לתחביב ישן שלי, כתיבת שירים, והפעם בהקשר של התהליך המדהים של 12 הצעדים שאני ממש בתחילתו.

אבל לפני כן, בעניני דיומא. אחד הפסוקים המדהימים במגילה הוא: "וקיבל היהודים את אשר החלו לעשות". נראה לי שהפסוק הזה מבטא את מצבי, קרוב ל30 שנה אני עושה, מקיים תומ"צ, אבל הנפש מנותקת מכל זה וחיה לה בעולם משלה.

והיום, בנקודת הזמן הזו, אני יכול לומר "וקיבל היהודים", הדברים מתחילים להתקבל ולהיקלט גם בנפש באופן אמיתי.

מותר להתרגש

שוהה  בתוך הנס
מזה מספר חודשים
צלילים חדשים מתנגנים
ומוחי וליבי מרגישים

משהו נוגע בליבי
ממש בפנים  בליבה
מושך רגשות חבויים
תקווה אמונה וחיבה

כמעט הכל השתנה
החיים התרככו במפתיע
כוחות חדשים מבשרים
מכריזים הפיתרון הגיע

עשרות שנות ייאוש
תסכול ניסוי וטעייה
הסתיימו ובא מרגוע
לנפש סוערת הומייה

את דרכי כבר איני מגשש
בדרך התחלתי לצעוד
מותר לי אחים להתרגש
גם אם לא הפסקתי למעוד

לצערי אני עדיין מועד המון, וזה מזכיר לי שלמרות שאני נקי רשמית 45 ימים, גם בראש המכור שלי אני לא יכול לשכנע את עצמי שזה בכוחי
אלא רק בכוחו.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 2 חודשים על ידי .

בעניין: אסור להתרגש לפני 11 שנים, 2 חודשים #27996

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
בס"ד

קודם כל עלי לסייג את הכותרת הנ"ל שכוונתי היא אך ורק על עצמי. ואולי זה אף לא בא בסתירה לשירך היפה, אלא רק תחושות שעולות לי בעקבות שיחה שלי עם הספונסר.
במוצאי פורים היתה לי נפילה. לא הבנתי מדוע, אני הרי עם ספונסר עובד את השיטה ככל יכולתי, משתדל מאוד להיכנע ואף על פי כן נפלתי לאחר 18 יום. [וזה לא נעים לי לכתוב את זה כשאני רואה כאן בפורום אנשים ששומרים על נקיות כשנה ויותר, אבל אני עובד כעת על הכנות שלי]

בלית ברירה התקשרתי לספונסר ושאלתי אותו מה לא בסדר? מה הייתי צריך לעשות ולא עשיתי? [לא בהקשר של אשמה אלא יותר בכדי לדעת כיצד להימנע ממצב זה בעתיד] הוא עבר איתי על חוויות הפורים, סיפר לי מה זה פורים בשבילו, ובעיקר כיצד הוא מנסה לשמור על שלווה ביום הזה וזוהי נקודה חשובה מאוד, על כל פנים עבורי, להיות מודע לשינויים הרגשיים שיכולים לעבור עליי, ולהשתדל להימנע מהם. באם לאחר ההשתדלות להימנע, לא הצלחתי, להיכנע על אותן נקודות ספציפיות של חוסר שלווה.
אני יודע שאתה התכוונת להתרגשות כללית מהתכנית ומההצלחה שלה, אבל אני פשוט קצת אלרגי להתרגשויות, ויודע שזה לא עושה לי טוב. אותה עצה קיבלתי גם בימים נוראים, כמעט שהיה לי "ווסת הקבוע" לנפילה מייד במוצאי יום הכיפורים [זה מתחבר לנפילה במוצאי פורים, פורים כפורים], וזאת בעקבותכל ההתרגשות הגדולה שאחזה בי ביום הכיפורים. הייתי צריך לפרוק את המתח, והתאווה שימשה לי מקום מפלט בטוח לבריחה. השנה, ניסיתי שיום הכיפורים יעבור עליי כמו שבת רגילה, כמובן שקיימתי את מצוות היום, והתרגשתי מדי פעם בתפילה, אך בכוונה לא התאמצתי לצאת מגדרי, וכך עברתי את הימים הנוראים בשלום....חבל שלא עשיתי כך גם בפורים.... :-\

בשבוע הבא עלי לצאת למילואים, ואני מודע לכך שאצלי ימי מילואים הם חוסר רוגע. המפגש עם יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות, וכן לעיתים תחושות נחיתות שלי ביחס לאחרים[בלי קשר לזהות הדתית שלהם] שהם יותר מצליחים ממני, מוכשרים ממני, שמחים ממני, וכן הלאה, יוצרים אצלי חוסר שלווה ורצון לברוח אל הסם. אני מתפלל שאהיה בשלווה וה' בטובו ישחרר אותי מרגשות אלו, ולא אזדקק לסם.... סליחה שהתפרצתי וכמובן אני שמח בשבילך ואפי' בהתרגשותך....

בעניין: מותר להתרגש לפני 11 שנים, 2 חודשים #28002

• מנחם
  • דירוג כסף
בסך הכל אתה צודק.

יחד עם זאת אני לא יכול לברוח מהתכונה האנושית הבסיסית והפשוטה להתרגש מבשורה גדולה שנכנסה לחיי.

נקודה נוספת, אני לא מכיר את המקרה שלך, אבל במקרה שלי, אני לא צריך להגיע לצעד 4 כדי לחוש שהתאווה היא רק סימפטום לבעיות אחרות הרבה יותר גדולות. מלכתחילה אני כבר לא מעט שנים חי במודעות עמוקה לכך שמשהו לא תקין בחיי בלי כל קשר לתאווה, וההתרגשות שאני חש אינה קשורה לבשורה של התנתקות מהתאווה, אלא לבשורה גדולה הרבה יותר של שינוי מקיף ועצום בחיי שכבר מתחיל לתת את אותותיו בתחומים רבים ומגוונים, וזה עוד לפני  ששיתפתי את אשתי, ולפני שנכנסתי למסלול סדיר של השתתפות בפגישות. כך שהתחושה שלי היא שכשבעזרת ה' הדברים האלו יקרו, וכשתעבור תקופה ואני כבר יתקדם בצעדים, אני יכול למצוא את עצמי במקום אחר לגמרי מהמקום שאני מצוי בו היום.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 1 חודש על ידי .

בעניין: מותר להתרגש לפני 11 שנים, 2 חודשים #28151

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
בכל מקרה המון הצלחה, ואני מתרגש יחד איתך, [בצורה מתונה  ::) ]על אופקים חדשים שנפתחים.

מי ייתן וכולנו כאן נלמד אחד מהשני להחלים באמת.....
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן