ברוכים הבאים, אורח

מנהל-העולם
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מנהל-העולם 555 צפיות

מנהל-העולם לפני 11 שנים, 2 חודשים #26353

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אני מתפלל שחרית בביהכנ"ס שנמצא בתוך מושב-זקנים. המושב זקנים בבעלות יהודית (חרדים) ויש להם הכשר והכל. העובדים (ברובם הגדול) גויים. השוהים בו רובם הגדול יהודים ברמת חרדיות שונה. אך יש גם חילוניים וגם גויים.

היום, בדרך החוצה, ראיתי שם ספר שנקרא (בתרגום מאנגלית) "הברית החדשה של היהודים האורטודוקסיים". חזרתי לביהכ"נ וניסיתי לברר מי כאן הרב, להסב את תשומת-ליבו לכך.

המתפלל הראשון ששאלתי אמר לי: "אני לא יודע מי הרב ואני לא יודע מי הכניס את הספר אבל זה גם לא ענייני. אני לא המנהל כאן ולא הבעה"ב. אני לא מכניס דברים ולא מעיף דברים. זה לא העסק שלי מה שהם עושים. באתי להתפלל ותו-לא!"

ואז פתאום קלטתי: לא רציתי לסלק את זה ע"מ שיהודי טועה/תוהה לא יקרא אותו. רציתי "להוכיח" לו (ולכולם) שאני כאן מנהל את העולם שלנו ואני יחליט מי יכניס מה ולאפה.

ברגע שהבנתי זאת, שחררתי. והרגשתי שחרור. משא כל העולם כולו ירד מעל כתפי. אני משוחרר לעשות את הדברים שאני זקוק ללא צורך בלבדוק מה לא מתנהל כשורה על פני הכדור הזה.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: מנהל-העולם לפני 11 שנים, 2 חודשים #26359

• יוסף (יהודה)
בתפילת השלווה אנחנו לא מבקשים רק שלווה, אלא גם אומץ לשנות את הדברים אשר ביכולתי, לא?
כמובן שצריך באמת לוודא את הסיבות ולנטרל את הגישות השליליות שמניעות אותנו, כמו שעשית. אבל אחרי זה, האם לא צריך בכל זאת לפעול ולשנות את הדברים אשר ביכולתי?

בעניין: מנהל-העולם לפני 11 שנים, 2 חודשים #26367

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה לך מתנת, אשריך ששמת לב למניעים שלך בזמן אמת. בעזרת ה' בהחלמה אתה תראה שאתה איש אכפתי, המחלה לקחה את האכפתיות הנהדרת הזו ועשתה בה שמות, רתמה אותה אל חוסר הפורפורציות. ומכאן הדרך הקצרה לניהול העולם.

התובנה הזו מאוד הקלה עלי.
בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: מנהל-העולם לפני 11 שנים, 2 חודשים #26377

• סברס
  • רצף ניקיון נוכחי: 248 ימים
  • דירוג כסף
כמה שהכותרת הזו הולמת אותי. אני מרגיש בהרבה מאד מקרים שאני מנהל את אלוקים. הכל צריך להיות מתוכנן ומאורגן לפרטי פרטים, ואם משהו מתפגשש, אני מאבד ריכוז ויוצא מפרופורציות.

התעוררתי לראות בפוסט שלך כי הוא מורכב משני חלקים שונים ומשמעותיים. הראשון, לשים לב בזמן אמת שאלו המניעים לפעולות, והשני, לשחרר. אני מסתפק בעצמי איזה חלק יותר קשה...

בעניין: מנהל-העולם לפני 11 שנים, 2 חודשים #26379

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
תודה לכולם.

יוסף, אם מקור הרצון היה טהור הייתי חש זאת. אבל אם מה מרגיש זה ש"כאן זה לא המקום לכאלו ספרים" הרי שאני לא מתייחס לתוצאה אלא לעובדה. והעובדה לא מוצאת חן בעיני אז אני חייב לתקן זאת. וכמו שאסירות כתב המניעים היו שליללים. וכשאני פועל מתוך אובססיה או מתוך רצון לשלוט ולנהל גם המעשה המחלים ביותר יהפך למזיק והרסני.

סברס יקירי. אישית לא יכולתי להבחין בזאת. העונה פקח את עיני. וזה הסוד להחלמה. לא להחליט לבד. להתייעץ עם מישהו אובייקטי. (בד"כ זה ספונסר)
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.34 שניות

Are you sure?

כן