ברוכים הבאים, אורח

תכנית יש עתיד לשויון בנטל
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: תכנית יש עתיד לשויון בנטל 1772 צפיות

בעניין: תכנית יש עתיד לשוויון בנטל לפני 11 שנים, 3 חודשים #25928

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
;D
עמוד על האיקון וראה כוונתי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: תכנית יש עתיד לשוויון בנטל לפני 11 שנים, 3 חודשים #25930

• moved
  • דירוג פלטיניום
חברים יקרים ונעימים,

אתם כבר יודעים שאת צעדי בתוכנית צעדתי בצורה ספקנית ומדודה. גם אני חששתי ממידת השיבוט המחשבתי שעוברים כאן בתוכנית. אני אפילו תארתי את זה כשטיפת מוח בשלב מסוים.
בהמשך הכרתי בעובדה ששטיפת מוח לא תעזור לי בלי אקנומיקה חזקה.

אני חושב שההחלמה של כל אחד מאיתנו צריכה להיות לפי מבנה האישיות שלו. יש אנשים שחייבים לפעול לפי הדרכה ברורה, ויש אנשים כמוני שצריכים זמן לעכל את המושגים, לנתח את הרעיונות ומה שעומד מאחריהם, ולספוג באופן איטי את ה"הארה" שהתכנית מציעה. הדרך שלי כרוכה בנפילות. אבל זו הדרך שמתאימה לי.

ברגע של גילוי לב אמרתי לידידי היקר אסירותתודה שאני מפחד ממנו כי הוא לוחץ בכוח שאני יעשה דברים שאני לא שלם איתם. גם עם הפחד הזה התמודדתי.. ברגע אחר של גילוי לב אמרתי לו שחלקים בתוכנית נראים לי כע"ז. תגובתו היתה שאני בעצמי עובד ע"ז אני סוגד לאלוהי ההגיון. הוא מן הסתם צדק.

התכנית צריכה להחלים את "עובד" על שלל פגמיו נטיותיו וסטיותיו. התכנית עובדת עלי הכי טוב כשאני מתחבר לנושאים מבפנים. תודה רבה לספונסר היקר שלי על הסבלנות שלו. באמת תודה רבה!!

צודק אדם יסודו שהוא אומר שהתכנית מחליפה חוויה שאותה המוח שלנו עובר כל פעם שאנחנו מתרגלים את נשוא ההתמכרות שלנו (היינו פעולה על התאווה) בחוויה רוחנית.
אמנם קטונתי מלהביע דיעה רחבה יותר מהדברים לעיל. אני צריך עוד כמה שנים של ספיגה בשביל להכיר בכל האלמנטים שהתכנית מציעה. 

כשמציעים לי להכנס לתוכנית של חוייה רוחנית כל שהיא אני מגיב בחשדנות. החשש הוא שכשאני אני אהיה בתוך האקסטזה אני לא אכיר בעולם שמחוץ לי וכל הוויתי תתמכר לתכנית. יש חסידי ברסלב שכל דבר שהוא לא ברסלב לא קיים. יש חסידי חב"ד כאלו. ויש ליטאים חזונישניקים שמגיבים בצורה זהה כלפי כל נושא שאינו חלק מעולם המושגים שלהם.

החשש הזה ליווה אותי חודשים ארוכים. אבל אחרי הרבה הפוך בה והפוך בה אני חושב שכיהודים מאמינים אפשר ליישם את התכנית בצורה של בטחון אמיתי וחזק בקב"ה וזה אני מאמין שרק יעשה לי טוב.

עמיתי החילונים חושבים שהמוח שלי משובט. הם חושבים שאני מלא מאנטרות מיושנות שאני לא מסוגל להשתחרר מהם. האמונה בבורא עולם ובתורתו נותנת לי את הבטחון שאני לא מפסיד שום דבר בעולם החיצוני.

לפיכך, אם התכנית דורשת ממני לחיות את הקב"ה בצורה יותר מוחשית, ישירה, אישית ואינטימית , כל החששות שלי נמוגים. יש לי עשרות דוגמאות מהשבועות האחרונים בהם פניתי לקב"ה לנהל את הפגמים באישיות שלי. אני אשמח לחלוק איתכם באישי חוויות רבות ומשונות. הצד השווה שבהן הוא שחוויות אלו בעבר היו מנוהלות על ידי הפגמים באישיות שלי והמצוא היחיד להשתחרר מהם היה חווית ההתמכרות. היום יש לי את טאטע (סמל מסחרי רשום על שמי) שנותן לי כוח להתבונן בכל אירוע מן הסוג הזה, והופך אותו להזדמנות לשיחה בריאה איתו.

אם לדוגמא בעבר בטחון בקב"ה היה מופנה כלפי דברים חיצוניים שמתרחשים סביבי, היום הבטחון בה' מופנה כלפי הרגשות ותיסכולים שמגיעים מתוך תוכי. כך אני מיישם את הרעיון של כוח חיצוני לי שמשחרר אותי מהפגמים שלי. בטחון נוברדקי לכל דבר.

אז לסיכום כיהודי מאמין התוכנית מלמדת אותי ליישם בצורה ספציפית את כל מה שלימדו אותי מגיל 0. טוב לי עם זה.

אני מקווה בשבילך אדם יסודו- שתמצא בתוכנית אל הרעיונות שיעזרו לך להשתחרר מהצורך בחוויה ההתמכרותית, ושטאטע יתן לך את השלווה להתמסר לרעיונות האלו בכל מאודך.

תכנית יש עתיד לשויון בנטל לפני 11 שנים, 3 חודשים #25935

שנים רבות מאד, כמעט מיום הקמתה של מדינתי הקטנה. התחיל לו סטטוס קוו בעייתי. מאז שאני זוכר את עצמי לא שיתפתי אף אדם בקשיים שעברו עלי. זה היה בכל תחום כמעט, אפילו בדברים פשוטים שכל ילד משתף את הוריו. אני זוכר למשל שפעם בתור ילד סבלתי מכאבי ראש שגרמו לי לבכות. כשאימא שלי שאלה אותי למה אני בוכה, אמרתי לה ששכחתי לברך ברכת המזון!!! פשוט לא רציתי שאחרים יידעו מה עובר עלי.

עם השנים גדלתי, ואתי גדלו גם הבעיות. המשכתי לשאת אותם בשקט ובדומיה. האיזון של הנשיאה בנטל הבעיות, הלך והחריף עם ההיחשפות לתאווה. מטבע הדברים תחום זה העיק עלי בצורה לא מידתית וגרם לי לסבל רב עם ההתמודדות. אני קורא ושומע מדי פעם חברים המשתפים על היסטוריית המחלה שלהם. כמעט כולם אומרים שפעם או יותר מכך ניסו לדבר על כך עם מישהו. להתייעץ, או משהו דומה. אצלי אף פעם לא הייתה אפילו מחשבה על כך.

ההתמכרות נותנת תחושה של שותפות בנשיאה בנטל, אבל בפועל המטרה שלה שונה לחלוטין. מדיבורים על שוויון בנטל היא לוקחת את האדם למחוזות שהוא כלל לא התכוון להגיע אליהם. בסופו של תהליך הופכת היא לנטל המרכזי על האדם, ומוצצת את לשד נפשו.

ביום הראשון שהגעתי לאתר שמור עיניך קרה משהו מדהים. לפתע, לראשונה מאז שהכרתי את עצמי. התחלתי לשתף אחרים במה שעובר עלי. התחושה של שיתוף אחרים הורידה מעלי משא כבד אשר נשאתי שנים רבות. פתאום הרגשתי תחושת שותפות בנשיאה בעול. השיתוף הוריד את הצורך ב"עזרה" הצמודה של התאווה בנשיאה. 

מסתבר שלכל מי שחשב להתייאש מהמצב, יש עתיד עדיין. יש תקווה לשיתוף ולשוויון בנטל. לא צריך בשביל זה מהפך פוליטי. גם לא גיוס בכפיה. פשוט להתחיל לשתף...

וכמובן, שום מילה על פוליטיקה.
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 5 חודשים על ידי .

בעניין: תכנית יש עתיד לשוויון בנטל לפני 11 שנים, 3 חודשים #25941

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אדם, נמנעתי מלהגיב בפוסט הזה או בכלל לדברים שאתה כותב בגלל סיבות השמורות עימי, ולא בגלל שאין לי מה לכתוב על הנאמר ועל בין השורות, ההפך, כתבתי לעצמי (בינתיים) לא מעט, הדברים עדיין לא מבוררים כל צרכם ולכן לא פירסמתים, הייתי ממשיך בהימנעות לולא תגובתו של 'עובד'. אני חש אחריות להעמיד דברים על דיוקם.

'עובד' אהוב, שמחתי לראות את תגובתך, כתבת נפלא, נהניתי כשכתבת את הדיאלוג ביחס לע"ז. חיפשתי לראות את תגובתי גם ביחס לשיתופך אודות ביחס לפחדך הגדול ממני, ולא מצאתיה. באני חושב שהיא חשובה בגלל דברים שאתה יודע וגם בגלל כאלו שאינך ולכן ברשותך אכתוב אותה כאן, אדגיש שהודעתיך טלפונית קדם כתיבתי.

כשאמרת לי 'שאני לוחץ בכח עליך' לעשות אי זה מעשה, שאלתי אותך מתי לחצתי עליך. שתקת ואז ענית, לא לחצת, אמרת את דעתך, אך היא זו שמלחיצה אותי. כי אתה זה שאומר את זה... המשכתי,  אתה נלחץ ממני ואני המפחיד, אה?

הנהנת במבוכה והרגעתי אותך, אמרתי לך שאני כבר לא לוקח את זה אישית כבעבר, ואז נתחנו יחד את הסיטואציה וראינו שהמציאות שלי (או של כל אחד אחר בסביבתנו) היא מראה, מראה למה שהיינו רוצים, מראה למה שאנו מפחדים לעשות וחשים לא מסוגלים.

התוכנית המופלאה הזו לימדה אותי ששום אדם לא אחראי יותר לאיך שאני מרגיש. לא משנה הצורה שהם מתייחסים אלי, הגישה שלי היא הקובעת את תחושתי. בחסדי ה' יש לי את היכולת לחוות את הדברים באופן הנכון.

לסיום, הספונסר שלי לימד אותי, שאני זה לא מה שאחרים חושבים עלי. אני זה מה שאני חושב על עצמי. התגובה הזו היא הוכחה נוספת בעבורי לכך.

אוהב.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: תכנית יש עתיד לשוויון בנטל לפני 11 שנים, 3 חודשים #25955

• moved
  • דירוג פלטיניום
תודה רבה אסירות תודה

אכן צודק הספונסר שלך אתה הוא מי שאתה חושב על עצמך.

לעיתים קורה לי שנדמה לי שאחרים חושבים עלי משהוא מסוים וזה כמובן מנהל אותי. בכדי להתמודד עם זה אני מנסה להיזכר מה טאטע חושב עלי. 

הסיבה להבאת דו השיח ביננו בפוסט הקודם היתה רק בשביל לחלוק עם החברים את ההתקדמות האישית שלי וההזדהות עם העובדה שלאנשים מסוימים (כמוני למשל) קשה לבצע פעולות בלי להיות מחוברים אליהם.

בתוך הדברים כתבתי שפחדתי ממך כי אתה לוחץ והוספתי שגם עם הפחד הזה התמודדתי. כמו שאתה כתבת ההתמודדות היתה במוחי הקודח ללא קשר למה שאתה ומי שאתה. הפחד התחיל במוח והסתיים שם. גם הפחד וגם הלחץ שנוצר אצלי היו תוצר של פגמי אופי קשים מהם אני סובל. קרי: צורך אבססבי בחיזוקים חיצוניים לתדמית העצמית הנחותה שלי. 

הקבוצה מפשיטה אותי ערום כביום הוולדי. כשראיתי חבר שעשה פעולות, יישם, והעלה את עצמו על דרך ההחלמה, כל מה שרציתי זה להראות טוב בפניו. ואם הוא החלטי ובטוח בעצמו החשש מפני יצירת תדמית עצמית שלילית בפניו מתגבר. גם בתוכנית לאנשים חולים חשובה לי התדמית של חבר שעובד באופן רציני על החלמתו. את הפגמים שלי אי סוחב לכל מקום. סליחה.

לפיכך, אין קשר בין הפחדים והלחצים שתארתי לבין המציאות. המציאות היחידה שהיתה נכונה היא המציאות במוחי החולה. א-ל נא רפא נא לה. דווקא היכולת לדבר איתך באופן פתוח על הלחץ הזה, הוציא את כל העוקץ מהפחד. כשכתבתי "גם עם הפחד הזה התמודדתי" התכוונתי לסכם את העניין.

אסירותודה, אני מצטער שקיצצתי במילותי בפוסט הקודם ומקווה שכעת הבהרתי את התהליך שאני עברתי.

---
הקטע הזה שאתה האיש המפחיד - מאוד מפריע לך. למה?

"בקש מאלוקים שיעזור לך למצוא את הערך הנכון במחיצתו שתזכור שאתה בנו האהוב בלי קשר למה שאחרים חושבים עליך" - אוי כמה שזה מתוק.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 3 חודשים על ידי .

בעניין: תכנית יש עתיד לשוויון בנטל לפני 11 שנים, 3 חודשים #25984

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אתה באמת מתוק. השאלה שלך טובה מאוד אני מקווה שתשובתי גם - אני רגיש, כי נכוויתי מאוד בעבר במקומות הללו. הפחדתי. ציערתי, בשימוש הרחקתי ממני לא מעט אנשים בהתנהלותי, זה מקום שאינני מעוניין להיות בו. יש לי כרגע אפשרות לחוות את הדברים מנקודת מבט מחלימה, להשתדל להצמד לעובדות, לא 'להנדס' המחשבות.

היום לא הפריע לי הכתוב באופן אישי, עלי, כן נדרשתי לתיקון בגלל הפן הציבורי שלי, ביקשו ממני להיות מנחה בפורום, תפקיד שיש לו משקל ואחריות, אני מתייחס אליו בכובד ראש, ללא ההסבר שלך- שלי, יתכן והיו מי שירתעו ממגע ישיר איתי - מה, אפילו עובד מפחד ממנו...

אלו לא דברים של מה בכך או דמיונות, אנשים אמרו לי את זה בפנים, מצויים ביננו מכורים שלא דיברו מעולם עם מי שדומה להם, אנשים שחוששים מכל דבר, ואז הם קוראים על מישהו שמפחיד אחרים, אוטומטית הם יגשו אליו ביותר חשש, אם בכלל,  כל מגע יתחיל מהמקום שאתה כתבת עליו.

במילים פשוטות הם יכולים לזהות את החוייה שלך עם החוויה שלהם, כשהמידע הנכון ברשותם זה שלהם. אני לא מנהל את העולם. למדתי שכשהדברים מתגלגלים לפתחי כדאי לומר את תחושתי המדוייקת, אנשים אינם נביאים.

זו גם הסיבה שהעדפתי שאתה לא תערוך את הודעתך,  לא בגלל שאיני סומך עליך שתתקן כראוי את הדברים. פשוט רצוי שהדיאלוג כולו יראה. נלמד כולנו שיח מתורבת מהו. אני אכתוב את תחושותי אתה את שלך, ולא נרצה לטרוף את זולתינו. נגדל.

אוהב.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: תכנית יש עתיד לשוויון בנטל לפני 11 שנים, 3 חודשים #25987

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
היה כאן שיעור...
עוד לא נרגעתי מהכנס ועכשיו זה...

קשה לי עם הבדידות, חוסר אהבה
וכשיש אהבה, אני מהר מאד טובע.

בכל אופן תודה!
"אבוד" זה משהו שלא קיים