ברוכים הבאים, אורח

אני נשאר כי במקום אחר קשה יותר
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אני נשאר כי במקום אחר קשה יותר 594 צפיות

אני נשאר כי במקום אחר קשה יותר לפני 11 שנים, 3 חודשים #25343

• Ihope
  • דירוג זהב
אני מפחד מאוד ממה שעובר לי בראש הרבה זמן.

יש לי מלא דברים שאני מרגיש איתם מאוד לא נוח ביהדות .
אני מרגיש שהסיבה שאני לא עוזב את הכל היא בעיקר בגלל שבצד השני יהיו לי שאלות הרבה יותר קשות. ולכן אני מעדיף את השאלות והקשיים שיש לי עכשיו.

אבל בתוך תוכי כואב לי שאני כזה. אני לא מצליח להבין לגמרי את היהדות ואת כל הרעיון שמאחורה. אני מסתבך לגמרי עם כל המחלוקות בהלכה ובין הרבנים ואת זה שכולנו כל היום "הורגים" אחד את השני.

אני משתגע מיזה שאדם יכול לעשות כל כך הרבה מצוות רק בגלל מראית עין ולא בגלל שהוא אכן נמצא במדרגא הזאת.

אני בטח נשמע מבולבל אבל אין לי סבלנות כרגע להתנסח בבהירות.

כמה טוב שיש מקום לכתוב מה שמרגישים.

בעניין: אני נשאר כי במקום אחר קשה יותר לפני 11 שנים, 3 חודשים #25349

• מייק
  • דירוג כסף
תודה לך על הדברים היוצאים מן הלב, אכן, בתקופות שונות בחיי חשתי בדיוק את התחושות שאתה מתאר, בדיוק.
אני חושב שהדבר שהכי עזר לי במצבים כאלה זה לזכור שגאוני עולם כמו הרמב"ם ור' יהונתן אייבשיץ' ועוד רבים שהיו ברמת משכל גבוהה ממני בהרבה, הלכו בדיוק בדרך הזו שאנו צועדים....
ולעניין מה שכתבת לעשות מצוות למראית עין ולא כי אתה בדרגה הזו, ידוע דברי השו"ע כי גם אלה שאינם מחמירים כל השנה בפת עכו"ם, יחמירו בעשי"ת, כדי לזכות בדין, ומיד כולם שואלים, הרי אני יודע שמיד אחרי עשי"ת אני שוב יפסיק להחמיר אז "על מי אני עובד", והתשובה הברורה היא, אני לא עובד על אף אחד!! כל דבר שאני עושה כדי "לזכות בדין" מקנה לי זכיוית אינסופיות, גם אם "אני לא בדרגה הזו באמת".
בהצלחה אח יקר.

בעניין: אני נשאר כי במקום אחר קשה יותר לפני 11 שנים, 3 חודשים #25352

• arielwriter
  • דירוג זהב
Ihope כתב on 28 ינו' 2013 14:08:

אני מפחד מאוד ממה שעובר לי בראש הרבה זמן.

יש לי מלא דברים שאני מרגיש איתם מאוד לא נוח ביהדות .
אני מרגיש שהסיבה שאני לא עוזב את הכל היא בעיקר בגלל שבצד השני יהיו לי שאלות הרבה יותר קשות. ולכן אני מעדיף את השאלות והקשיים שיש לי עכשיו.

אבל בתוך תוכי כואב לי שאני כזה. אני לא מצליח להבין לגמרי את היהדות ואת כל הרעיון שמאחורה. אני מסתבך לגמרי עם כל המחלוקות בהלכה ובין הרבנים ואת זה שכולנו כל היום "הורגים" אחד את השני.

אני משתגע מיזה שאדם יכול לעשות כל כך הרבה מצוות רק בגלל מראית עין ולא בגלל שהוא אכן נמצא במדרגא הזאת.

אני בטח נשמע מבולבל אבל אין לי סבלנות כרגע להתנסח בבהירות.

כמה טוב שיש מקום לכתוב מה שמרגישים.

אני מצטרף לפוסט אני גם בהמון קשיים כל מה שכתבת נכון לגבי + עוד המון שאלות אחרות, אבל אני ממשיך למרות שאני עדיין לא מבטא במפורש את שמו של אלוקים כי אני פוחד להיפגע אז בלב אני מדבר איתו ולפעמים בשקט כשאף אחד לא שומע...
אבל עוד לא הגעתי להחלטה חד משמעית אני רק יודע שכאן יותר טוב לי ואם אני יצא החוצה לבלבול ולחילוניות אני יפול למטה... לכן כרגע אני מעדיף לגבש לי לאט לאט את מה שאני חושב ומאמין בו... וזה נורא קשה ומבלבל, הלוואי שזה כבר יפתר לי.

בעניין: אני נשאר כי במקום אחר קשה יותר לפני 11 שנים, 3 חודשים #25357

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אכתוב כאן את מה שנכון עבורי בהמון אתגרים אחרים בחיים.

שמעתי מחבר ותיק שבתחילת דרכו הוא התמודד עם המון המון בעיות. הן בעיות באמונה, הן במשפחה, עבודה וכן הלאה.

הספונסר שלו היה אומר לו:

just stay sober

בקיצור, רק תישאר נקי. כל השאר יסתדר לבד.

כל פעם שהוא היה מגיע עם בעיות חדשות הספונסר היה אומר לו שוב את אותו משפט. תתרכז בעיקר, תישאר נקי. כל השאר יסתדר אחר כך.

ראיתי אותו אחרי 24 שנות נקיות, ואין ספק - הענינים הסתדרו לבד.

זה נכון גם לגבי האמונה שלי, היחסים בתוך הבית, הקבוצות, הספונסר, העבודה וכן הלאה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אני נשאר כי במקום אחר קשה יותר לפני 11 שנים, 3 חודשים #25431

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
סוד תודה
לקחתי את המוטו הזה להחלמה שלי
אני משתדל לא לשאול שאלות חפרניות בנפש, אני יודע שהם באות ממקום של אגו (אני לא יעשה משהו אם אני לא מבין אותו עד הסוף, או שהוא אני לא יעשה משהו עד שהוא יהיה כל כך ברור לי עד שאני יוכל לשכנע אחרים בנכונותו).

ראיתי שזה מאוד עוזר לעשות את מה שנדרש ממני, בתמימות.
תמים תהיה עם ה' אלוקיך, את הפקחות הוא ישלח לך כבר בעצמו.

יעקב
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: אני נשאר כי במקום אחר קשה יותר לפני 11 שנים, 3 חודשים #25477

• Ihope
  • דירוג זהב
הספונסר שלי אמר לי אתמול שבכלל כדאי לזכור שבשנה הראשונה להלחמה  לא רצוי לעשות החלטות משמעותיות בחיים. כמו נישואין, גירושין, העברת דירה וכיוצא בזה.

בעניין: אני נשאר כי במקום אחר קשה יותר לפני 11 שנים, 3 חודשים #25495

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה חברים,

אכן בספרון "לחיות בפיכחון" ישנם הדרכות בנושא הזה. אני רוצה לדייק ולציין שכתוב שם להימנע מתסבוכות רגשיות, ואני גיליתי שזה מדוייק. אשתדל לכתוב על זה בהמשך.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן