ברוכים הבאים, אורח

המאבק באלוף העולם
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: המאבק באלוף העולם 976 צפיות

המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24591

• בן ש
  • דירוג כסף
אתם בטח שואלים את עצמכם,  מב עובר על הבן אדם המשוגע הזה? מה שייך מאבק באלוף העולם לשמירת העיניים?
אז תתפלאו  8), זה ועוד איך קשור!
אני לא לוקח את כל הקרדיט לעצמי,  לא אני חשבתי על זה.  שמעתי את השיעור הזה מהרב שלי.
הוא אמר שהדבר האחרון שעושים אחרי נפילה הוא יאוש!  אפילו לא האחרון! 
אתם צריכים להבין.  יצר הרע הוא אלוף העולם.  יש לו את כל התחבולות בכיס,  הוא כבר מתכנן הכל להפיל אותך.
ניקח את זה כמשל.  אם תשחק מול אלוף העולם בשחמט, איך זה יהיה?
אם תפסיד מולו,  מה תגיד? מה החוכמה,  זה אלוף העולם!
אם תנצח?  אתם לא מאמינים את מי ניצחתי!  את אלוף העולם בכבודו ובעצמו!
כך גם עם יצר הרע שהוא האלוף שבאלופים.  הוא מכיר את הדרכים להפיל אותך,  כי הוא בעצם אתה.
אם תיכשל,  תגיד לעצמך שיכלת להתמודד וחטאת,  אבל אל תשכח מול מי שיחקת,  מול אלוף העולם!
הקב"ה יודע איזה מאמצים ומלחמות אתה מתמודד בהם,  אחרי הכל הוא ברא אותך ואת יצר הרע.
תמיד תזכור את זה ואל תשכח.  כל מי שחווה התמודדויות כאלה.
בהצלחה במאבק מול אלוף העולם! 

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24593

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אז זהו, שכאשר קלטתי שאני מתמודד מול אלוף העולם - הפסקתי בכלל לעלות לזירה. לפי הדברים שלך יש פעמים בהם ניתן לנצח את אלוף העולם, ייתכן שזה נכון עבורך אבל עבורי זה מעולם לא נכון. אף פעם לא ניצחתי אותו.

אז מה הטעם לעלות לזירה כדי להיות על הקרשים שוב?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24596

• בן ש
  • דירוג כסף
זה קל מאוד להגיד אי אפשר.  ברור שלכל אחד יש מדי  פעם נפילות,  אבל אי אפשר להתרומם קצת בלי להשתדל.
זה רק מוכיח שהחשיבה הזו נכונה.  מה אתה חושב שמי שנלחם מול אלוף לא מבין שזה קשה?  שהסיכוי לנצח אותו הוא כמעט אפסי?
קח לדוגמה את פדרר.  אני לא ממש בקיא במשחקי טניס,  אבל אני יודע שרפאל נדאל ניצח בכמה משחקים ואליפויות כמה שנים ברציפות.  פדרר,  שהוא גם שחקן מוכשר אבל ממש לא היה "אלוף העולם" כמו נדאל,  שיחק מול נדאל בווימבלדון שנה שעברה.  כולם אמרו איך שחקן ממוצע כל כך ינצח את אלוף העולם כמה שנים ברציפות?  ובאמת נדאל הביס אותו.
אחרי כמה חודשים מה קרה?  היה משחק טניס באולימפיאדה של פדרר.  מול מי?  נדאל בכבודו ובעצמו.
כולם אמרו: עכשיו זו כבר ממש בדיחה!  הוא רק משפיל את עצמו.  מה הקטע?  הרי הוכחנו כבר שנדאל הוא מלך העולם והוא הביס את פדרר בווימבלדון,  בשביל מה?
ולהפתעת כולם פדרר השקיע את כל כולו במשחק והצליח להביס אותו!
נכון לפעמים נראה שאין סיכוי להביס את היצר,  אין סיכוי!  אבל בשביל להביס את אלוף העולם צריך לחשוב צעד אחד קדימה.  לחשוב מה הימים שאתה נופל,  איפה,  למה.  עם הדרך הזאת אפשר להגיע רחוק.  ברור שיהיו הרבה נפילות בדרך אין ספק,  אי אפשר להגיע לפסגה של הר האוורסט בלי ליפול כמה פעמים!
ואל תשכח שה' לא מסתכל רק על התוצאה,  זה לא הכל!  הוא מסתכל גם על מבחן התוצאה.  כמו שאמרתי ה' יודע באילו נסיונות קשים אנו נאבקים,  כי הוא ברא אותנו ויודע את טבענו!  "אמת שאתה הוא יוצרם ויודע יצרם". כמו שהביטוי אומר "לפום צער אגרא" גם הדרך חשובה!
מעניין שקראתי טקסט על הישגים בספורט והיו שם שתי אמרות שונות.  אמרה אחת אומרת "העיקר הוא רק הניצחון" והשנייה אומרת "העיקר הוא לא הניצחון אלא ההנאה". זה היה במבחן והיתה שאלה עם איזו אמרה אני מסכים.  אמרתי שאני מסכים עם השנייה,  כי נכון שאנשים בדרך כלל רק אכפת מהניצחון,  אבל זה לא הכל,  במשחק ייש עוד דברים חשובים.  אם בספורט אכפת לך רק מהניצחון אז קצת התפספס לך פה משהו :-*
ינכון שהשתמשתי פה בהרבה דוגמאות ומשלים, אבל זה נכון גם פה.
אני מציע לקרוא "חברים מקשיבים" זה אתר מדהים של שו"תים שממש מחזק,  תחפשו בגוגל חברים מקשיבים - שמירת העיניים (למשל ) ותמצאו הרבה דברים מחזקים.  רוב העצות שלי משם.

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24606

• Ihope
  • דירוג זהב
שלום בן ש.
ומה תעשה אם עוברים שנים שאתה נלחם ונלחם שוב ושוב מפסיד? בשלב מסויים חייך מתחילים להשתבש לגמרי... ואתה יודע שמתפתח סיכוי לא קטן שתאבד את משפחתך ומקום העבודה שלך... וזה לא מפריע לך מלהמשיך ליפול שוב ושוב. ופה אתה מבין שלא יעזור כלום. א ת ה  מ כ ו ר. וייצר טוב וייצר הרע בכלל לא השחקנים כאן. זה משהו אחר לגמרי.

רק ברגע שהצטרפתי לSA והתחלתי לעבוד לפי הכללים אני מתחיל לראות קצת אור בחיי.

ב"ה כבר כחדשיים וחצי נקי.

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24609

• בן ש
  • דירוג כסף
מה זה Sa?  אתה יכול לפרט קצת מה אמרו לך שם?

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24611

• Ihope
  • דירוג זהב

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24615

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
חבר יקר,

ההבדל בינינו הוא קטן אבל חשוב. ראה, אתה בחור צעיר ובאמת נמצא במצב אחר מהמצב של חברים אחרים כאן. לבחור צעיר יש בעיה עם יצר הרע, אז הוא צריך לזכור את כל מה שכתבת, ובעז"ה גם לנצח.

הדברים שכתבתי לא כוונו אליך (ונראה לי שגם הדברים של החבר הנוסף כאן לא מדברים אליך). הדברים שכתבתי מתאימים לחבר שהוא "מכור", דהיינו שהוא חולה במחלה של תאווה. לא סתם יצר הרע. לאדם כמוני, אין שום סיכוי מול התאווה, לא משנה מה אעשה. אני צריך הרבה יותר מאשר "חיזוקים".

בהצלחה לך, ובעז"ה תעשה את הדברים הנכונים ולא תגיע לגיל של החברים המבוגרים כאן במצב שלנו.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24617

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אח יקר, קצת התבלבלת בעובדות, כדאי לך לקרוא קצת מה שהחברים כאן כתבו, לא רק בפורום שהבאת,  וכמו שכתבתי לך בפרטי, גיל 14 הוא גיל מקסים, אני שמח בעבורך שהגעתי בגיל הזה להבנות כאלו, אולי כדאי לך להתכתב עם חבר'ה כמוך בפורום הצעירים.

בנוסף, הדוגמא שהבאת לא נכונה עובדתית, רוז'ה פדרר הוא גדול הטניסאים מאז ומעולם. אין 'אלוף עולם' יותר ממנו, אין מישהו עם יותר זכיות אישיות ממנו בטורנירים הגדולים - ווימבלדון, מלבורן, צרפת, ואליפות ארה"ב. הוא פשוט התבגר, רפאל נדאל צעיר ממנו והוא היום נחשב יותר בכושר...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24631

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
בן ש.
עושה לי קבס לחשוב שאני חוטא
(ואני מתנצל שאני כל כך תוקפני, אבל זה פשוט מעלה לי את מליון הפעמים שנלחמתי ונפלתי. פעם חשבתי שאני "לוחם ללא חת, היום גיליתי שאני"חת ללא לוחם)
ניסיתי כל כך הרבה פעמים, בכיתי, והתייאשתי. זה אומר שאני רשע?
לא יכול להיות.
אלוקים ברא אותי עם כל הקשיים האלה. מה הוא יצר אותי רשע?
כבר מגיל 5 אני רשע?
אתה מייאש אותי.
מישהו אמר לי שאני חולה- ולא חוטא.
אני מרגיש שהוא צודק.

ת'אמת מה איכפת לי אם אני צדיק או רשע
תכל'ס עכשיו אני עושה את רצון ה'
מצידי תגיד מה שבא לך
העיקר אני ואבא שלי מאוהבים

בא תצטרף לאהבה
יעקב

(העתקתי מאשכול אחר, נראה לי שזה שייך גם לפה, סורי)
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 3 חודשים על ידי .

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24693

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)
לנצח! לחשבן חשבונות, מהלכים, להנדס את האוייב...
ואם... אם הבעיה לי לא החטא, אם המלחמה היא נגד הגאווה, ההרגשה שאני מנהל את העולם!
אז כל הצלחה היא העצם כשלון...
כי אני הצלחתי, אני תכננתי אני קרעתי לו את הצו..

לפעמים המלחמה היא לקבל את הכשלון באהבה.
להכנע.

מזכיר לי את הסיפור של החכם והתם מסיפורי מעשיות של רבי נחמן מברסלב.
זה הסיפור שנתן לי סטירה מצלצלת, ואת הפירוש שכתב לו הרב ארוש לא הייתי מסוגל לקרוא עד הסוף, מרוב בושה וייאוש...

יש קרבות עם כללים אחרים, מסתבר
שיהיה בהצלחה לכולם באופן שיעשה נחת אמיתית לבורא, כל אחד לפי כוחו ותפקידו בעולם (ניסיתי לכתוב משהו מעודד, מקווה שהצלחתי)
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24851

• בן ש
  • דירוג כסף
יעקב,  ממש לא הבנת נכון!
לא אמרתי מילה על רשע.  אמרתי עצה איך להילחם ביצר הרע.
להיפך אתה רק מוכיח שאתה צדיק!  למה?
רשע וצדיק שניהם חוטאים.  כן, גם צדיק חוטא "כי אין צדיק בכל הארץ אשר לא יחטא."
אם כך מה ההבדל בין צדיק לרשע. רשע נופל ומתייאש מהנפילה,  זהו אין לו עוד סיכוי,  ועוזב הכל. לעומת זאת הצדיק מנער את הבגדים לאחר הנפילה וממשיך הלאה. "שבע יפול צדיק וקם".
לפי הדברים שאתה אומר רואים שאתה בהחלט צדיק,  אחרת מה אתה עושה בפורום הזה?  הרי חטאת?
יוצא מזה שהקב"ה אוהב אותך מאוד.
אל תשכח "במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים אינם יכולים לעמוד"!!  :D

בעניין: המאבק באלוף העולם לפני 11 שנים, 3 חודשים #24899

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)

יעקב,  ממש לא הבנת נכון!
לא אמרתי מילה על רשע.  אמרתי עצה איך להילחם ביצר הרע.
להיפך אתה רק מוכיח שאתה צדיק!  למה?
רשע וצדיק שניהם חוטאים.  כן, גם צדיק חוטא "כי אין צדיק בכל הארץ אשר לא יחטא."
אם כך מה ההבדל בין צדיק לרשע. רשע נופל ומתייאש מהנפילה,  זהו אין לו עוד סיכוי,  ועוזב הכל. לעומת זאת הצדיק מנער את הבגדים לאחר הנפילה וממשיך הלאה. "שבע יפול צדיק וקם".
לפי הדברים שאתה אומר רואים שאתה בהחלט צדיק,  אחרת מה אתה עושה בפורום הזה?  הרי חטאת?
יוצא מזה שהקב"ה אוהב אותך מאוד.
אל תשכח "במקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים אינם יכולים לעמוד"!!  :D

עידוד וחיזוק מדהים!!!!!
תבורך! כמה שזה נכון!
"אבוד" זה משהו שלא קיים
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.61 שניות

Are you sure?

כן