ברוכים הבאים, אורח

נר דולק בבית כל הזמן
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נר דולק בבית כל הזמן 1415 צפיות

נר דולק בבית כל הזמן לפני 12 שנים, 3 חודשים #2446

• My New Life
  • חבר קבוע
ההיתי בשיעור בעין יעקב לא מזמן ואחד הקטעים בספר הסביר עד כמה שאני זוכר שנר או נרות שדולקים בבית מסלקים רוחות רעות מהבית, אני אחפש את ההסבר המדויק ואעלה אותו פה,
בכל מיקרה המגיד של השיעור אמר שאצלו במישרד כל הזמן יש נרות דולקים, הלקוחות שלו חושבים שזה בשביל לפזר ריח נעים בחלל החדר, אבל הוא מדליק אותם בדיוק מהסיבה המופיעה בספר.
אני לא הטיפוס של אמונות טפלות, אבל מכיוון שהנושא מופיעה בעין יעקב אז הלכתי על זה, אם לא יועיל גם לא יזיק.

אין לנו מה להפסיד, הצלחה רבה.
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 3 חודשים על ידי .

בעניין: נר דולק בבית כל הזמן לפני 12 שנים, 3 חודשים #2448

גם לא היה מאז שום רעישת אדמה... כנראה זה גם עוזר לזה

סתם, ברור שזה טוב ואין מה להפסיד. אבל אדם צריך לדעת שאם הוא לא יעשה את העבודה שום סגולה לא תעזור לו. כמו הסיפור על ההוא שרצה לקבל ברכה להיות תלמיד חכם והחזון איש אמר לו אם תסמוך על הברכה גם הבן שלך יבוא לבקש ברכה... אדם צריך לעשות הכל ולהתאמץ.
כמו שאתה לא מתפלל לה' שתצליח להתפלל במניין אלא אתה קם בזמן ומגיע לתפילה במניין ככה גם פה. צריך לעבוד ולעבוד ולהוציא כסף וזיעה ודמעות ולפעמים גם דם עד שמצליחים!

בעניין: נר דולק בבית כל הזמן לפני 12 שנים, 2 חודשים #2617

מלפפון אתה טועה טעות מרה בעניין תפילה. תפילה היא כן השתדלות, והיא תמיד מועילה גם אם לא תמיד רואים את האופן. כל שכן בעניין רוחניות. אתה בהחלט מתפלל לה' שתצליח לקום בבוקר ולהתפלל במניין, או שלא תכשל בעוון, והתפילה הזאת עוזרת לך, ויש הרבה יותר סיכוי שתצליח בכך.
וזה לא סותר לבחירה, כי זה עצם הבחירה הטובה - שמתפללים על כך.
הרבה פעמים זו גם הברירה היחידה. יש נסיון שאין לאדם יכולת לעמוד בו, הדבר היחיד שהוא יכול זה לבקש מה' שיעזור לו, ובכך הוא עמד בנסיון, את ההצלחה או אי ההצלחה נותן השם.
טיפש עובד ועובד ומוציא כסף דם יזע ודמעות, חכם פונה לבורא עולם ומבקש שיעשה את זה בשבילו.
נכון צריך לעשות מאמץ, אבל אם המאמץ מושקע בתפילה הוא מביא תוצאות מצוינות.
נכון צריך לקחת אחריות, ולא לבנות על כך שבקשתך תיעשה, אבל חלק מלקיחת האחריות היא לקום לעשות את המעשה האפקטיבי שנקרא להתפלל.

בעניין: נר דולק בבית כל הזמן לפני 12 שנים, 1 חודש #5079

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
הייתי ממשיל את ההשתדלויות הנ"ל, למכונה שסוללת את הדרך לפנינו, מסקלת את האבנים, ועוקרת את המכשולים שבדרך (לפי סוג ההשתדלות, ולפי גודל הכוונה וכו'), אך בכדי שנצליח להגיע לצד השני של הדרך אנו אמורים לצעוד כי אם נעמוד בתחילת הדרך ורק נעשה פעולות שהדרך תהיה ישרה וללא מכשולים, לא נגיע לקצהו השני, אכן יש לנו דרך סלולה אך את הצעידה אנו אמורים לעשות לבד, נכון שזה עוזר אבל בנוסף יש עבודה עצמית.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.47 שניות

Are you sure?

כן