ברוכים הבאים, אורח

זעם וכעס
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: זעם וכעס 706 צפיות

זעם וכעס לפני 11 שנים, 4 חודשים #22485

לצערי מלבד ההתמכרות לתאווה שאני שרוי בה ושאופפת אותי יש לי בעיה חמורה נוספת - מידת הכעס.
המידה הזאת לכל אורך חיי שלטה בי ותמיד אמרתי שאין מה לעשות, מזה אני לא אגמל.
בשנה האחרונה, בעקבות הנסיונות החוזרות וכושלות לצאת מהתאווה גיליתי שאחרי כל נפילה אני עצבני כמה ימים.
בכלל בזמן האחרון אני כועס הרבה יותר וכבר הספקתי להסתכסך עם המשפחה שלי.
היום, כעסתי בפעם המליון על אשתי, והיא פשוט כתבה לי SMS שבו היא אומרת לי שנמאס לה, נמאס לה מהכל, מהכעס והעצבים שלי ושהיא רוצה להתגרש.
לאט לאט, איך שהיום המשיך לו, הבנתי שהתאווה והכעס שתיהן בעיות ברמה שווה. שתיהן הורסות לי את החיים, הזוגיות וכל השאר.
השאלה שלי היא, האם פה המקום לטפל גם בזה? האם שיטת הצעדים לטיפול בתאווה יכולה להועיל גם למידה הרעה הזאת או שפה זה לא המקום?

בעניין: זעם וכעס לפני 11 שנים, 4 חודשים #22486

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום לך היהודי היקר
כשאני באתי לפה הייתי בטוח שהבעיה שלי היא תאווה.
היום ברור לי שכמה פגמי אופי אחרים הם אלו שניהלו אותי, והתאווה היא רק תוצאה של נפש חסרת מנוחה.
אצלי האגו - הריכוז העצמי הוא זה שהכתיב לי כל צעד בחיים. כמובן שזה מלווה בפרצי כעסים פנימיים.
אני מנסה בעזרת ה' (והצעדים) לטפל בבעיה שלי.
תראה,
אם אמסור את החיים לה', ואכנע לפניו, ואעזור לאחרים, ואעשה חשבון נפש, (ושאר הצעדים) אני חושב שזה יוביל לכל מידה נכונה.
אני מרגיש שזה כבר עוזר לי מאוד. אין סיבה שזה לא יטפל בכעס כמו גם תאווה וגאווה או קנאה.
אגב, אני שיתפתי את אשתי בתהליך שלי של ההחלמה, הבנו תובנות יחד, והתיעצתי איתה.
זה מאוד עזר לי לשלום בית. (לא סיפרתי עוד על המעשים הרעים, רק סיפרתי שאני מכור למשחקי מחשב ושיטוט באתרי חדשות)
בהצלחה רבה
חיים טובים
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: זעם וכעס לפני 11 שנים, 4 חודשים #22487

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
כן יש קשר מובהק בין הדברים.
אני מאוד ממליץ לך להצטרף לצעדים זה יכול לשנות את חייך ולהציל את נישואיך.
גם לי יש נטייה לכעס ומאז שהתחלתי לעבוד בשיטת ה12 צעדים הפכתי לאדם יותר רגוע ושליו.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

בעניין: זעם וכעס לפני 11 שנים, 4 חודשים #22508

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 255 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהו!!!
אתה לא מבין עד כמה שדרך הצעדים עונה לך על הכל!! על כל הכעסים, הטינות, רגשות האשמה, הפחדים, השנאה וההלקאה העצמית.. אלו ועוד מקבלות מענה מדרך הצעדים..
אישית איני נשוי
אך שמעתי מחברים רבים, שחיי המשפחה שלהם השתנו מקצה לקצה
ממצב של עוד רגע ברבנות, לחיי זוגיות נפלאה, מלאה ומתחדשת

אין מה לעשות.. צריך הרבה נכונות לפעולות ההחלמה, הרבה כניעה וענווה, לשחרר את עצמי לרגע מתפקידו של אלוקים.. לתת לו להתחיל לנהל את חיי מחדש.. לעשות לעצמי רסטרט במחשבה, לנכונות לשינוי, זוהי הדרך. 

בעניין: זעם וכעס לפני 11 שנים, 4 חודשים #22510

• משה "חפץ-חיים"
אצלי בדר"כ הכעס מגיע כשאני רואה שהעניינים לא הולכים לפי רצוני, או שהאנשים לא עושים דברים כמו שאני חושב שנכון לעשות, או שהם חושבים אחרת ממני בדברים עקרוניים,
פה אנחנו לומדים שלא אנחנו מנהלים את העולם, ולא רק לומדים בתאורייה אלא גם איך ליישם,
תצטרף, חייך ישתנו בעז"ה.

בעניין: זעם וכעס לפני 11 שנים, 4 חודשים #22635

אני ממש רוצה להתחיל פשוט קשה לי לראות את עצמי מצליח בזה.
ניסיתי המון דברים בחיים, בחלקם הצלחתי אבל בדברים החשובים באמת לא התמדתי ונכשלתי.
מאות ניסיונות להפסיק לאונן. מאות פעמים לחזור וללמוד תורה קצת כל יום, לא לכעוס, עשרות סליחות לאשתי שיותר אני לא כך וכך וכו' וכו'...
אני מפחד להיכשל.
כשלון אומר שאין יותר מה לעשות. זאת האופציה האחרונה. אם לא כאן אז בשום מקום וזה מפחיד.
כל עוד לא התחלת אתה אומר "אני כבר אתחיל מתישהוא ואז נינצל ונצא מזה בעז"ה"
ברגע שאתחיל, בעז"ה, לא יהיו יותר כאלו דיבורים ויצטרכו להגיע המעשים ושם אם לא אצליח אני גמור..

בעניין: זעם וכעס לפני 11 שנים, 4 חודשים #22636

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אשריך שיש לך את הפריוולגיה להסתפק האם להתחיל או לא.
לי לא הייתה ברירה. הלכתי לאבד את כל מה שיש לי.
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: זעם וכעס לפני 11 שנים, 4 חודשים #22647

• משה "חפץ-חיים"
יהודי היקר!
תחושת האכזבה מאינספור ניסיונות להפסיק מובנת מאוד, כולנו ניסינו ללא הועיל,
כאן גם למדנו מדוע לא הצלחנו,
כאן גם למדתי שאם אני באמת מוכן לוותר על התאווה [היום] אז יש דרך שעבדה ועובדת לרבבות אנשים בכל העולם, אני מאוד רוצה לשכנע אותך להצטרף, לומר לך כמה זה שיפר לי את הזוגיות, את הלימוד, את הסיפוק העצמי, ועוד ועוד ועוד..
אבל אני לא יעשה את זה, לא בגלל שאני לא רוצה שיהיה לך טוב, אלא בגלל שזה החלטה שלך, שלך בלבד!
אתה בבית כלא והמפתחות בפנים, רק אתה יכול לפתוח את הבריחים ולראות את העולם היפה והמואר שבחוץ.
לי טוב היום, אותו דבר לחברים שפה איתנו,
בוא, מגיע לך חיים טובים יותר!
משה

נ.ב. אשמח להיות בקשר: ariastrk@gmail.com
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן