ברוכים הבאים, אורח

התוכנית - שטיפת-מח
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התוכנית - שטיפת-מח 1454 צפיות

התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #21978

• .
ממה שהסתובבתי כאן בפורום אני רואה דברים שגורמים לי מחשבות נוספות בקשר לתוכנית בכללותה ו12 הצעדים בפרט.

אינני זוכר מי אמר מה אך הציטוטים דלהלן הובאו, אם לא ככתבם וכלשונם, ברוח הפורום ובסגנון של שטיפת-מח.

"אני לא מכיר משהו אחר"
"אם אני עוזב את הדרך - אני מת"
"אין גמילה ללא" (כאן מגיע פירוט. כל א' בסיגנונו הוא. וזה יכול להיות שיתוף האשה/הליכה לקבוצות/ספונסור ועוד כיד הדמיון הרחבה)

רציתי לגלות לכם חידוש מדהים: כאלפיים שנה לפני שזוג השיכורים (שהיו, אגב, נוצרים אדוקים אך זה לא נוגע לענינינו) "גילו" את "דרך-הצעדים" היה איזה שהוא יהודי מבוגר שהתקרב לגיל-הזהב וכנראה התחילו לכרסם בקרבו מחשבות על פרישה לפנסיה. היהודי ההוא קרו לו, אם אינני טועה, משה רבינו. והוא עלה השמימה והוריד לנו "דרך צעדים" משלו. סליחה. לא משלו. משל הבורא. ובדרך שלו הוא רשם במדוייק. (חלק היה בע"פ בזמנו עד שהיתר הכתיבה הגיעה בעקבות צרות העם)
"ואליך תשוקתו" (תמיד היצר משתוקק להכשילך - רש"י) "ואתה תמשול בו" (אם תרצה תתגבר עליו - רש"י)
"בראתי יצר-הרע, בראתי לו תורה תבלין"

אין לי הוו"א שאני זקוק להציג כאן את כל המקורות. התרשמותי שהפורום מנוהל ע"י צוות תלמידי-כחמים וגם לרבות רוב משתמשי הפורום הינם אנשים יודעי-ספר. ולכן היצגתי רק את שני המקורות הנ"ל מתוך רבים אחרים. ואידך זיל גמור.

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #21984

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
. למחשבה:

התרשמת נכון, יש כאן הרבה תלמידי חכמים ובכלל אנשים משכמם ומעלה. כמובן שהם יודעים את המקורות שאתה מביא. ולכן מן הראוי שתבקש הסברים, תנסה להבין ... ולא לקבוע שמדובר בשטיפת מוח.

אישית, היה לי גם קשה בהתחלה לקבל את הדברים שהיו נראים לי מוזר. אך אחרי שהסתובבתי כאן קצת וקראתי את סיפורם של החברים הוותיקים והפוסטים שהם כתבו, הבנתי שאני צריך להטות אוזן ולהקשיב לניסיונם. לנסות להבין ולהפנים.

תאמין לי ידידי אינני מתחרט. אני בחסדי שמיים נקי חצי שנה וחיי השתנו לטובה. בקרוב אצלך!
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #21985

... ולמרות שאולי הוא בא על מנת ללגלג, בכל זאת יתכן וישאר על מנת להתפלל.

[מתוך הקטע "חוות דעת של הרופא" (ד"ר סילקוורט) בתחילת הספר הגדול]

סתם, נזכרתי...

בכל מקרה,
אוהבים.

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #21987

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אכן, התוכנית שוטפת את המוח מכל השטויות שהמחלה מאביסה אותו, כמי שייחל שנים לשטיפה הגונה, אתפלל לבורא עולם שימשיך שטיפת מוחי. היום. עכשיו.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #21988

• יוסף (יהודה)
ניתנה רשות לרופא לרפאות, אבל לא לחולה להתרפא. מה הכוונה? אם הגיע חולה בדיעבד לרופא, מותר לו לרפאות אותו, אך לכתחילה יש ללכת רק לנביא ולתורה. (בימנו נפוץ המנהג ללכת לרופא, לכן זה מותר...)

כל זה לכתחילה. כל זה נוגע באדם שחי את חיו בצורה נכונה ויכול באמת להוציא מתוך התורה את דרך חיו. כל זה נוגע לאדם שבאמת יכול לסמוך ב100% בה'.
מה לעשות, אנחנו לא כאלו. אנחנו חולים. לא, התאווה וה'חטא' זו ממש לא הבעיה שלנו. אם אדם הוא באמת רק סתם מאונן ורק סתם נואף, הוא חוטא ואין לו פיתרון מלבד התורה. אבל במקרה שהאדם לא סתם מאונן, אלא מאונן כי חסר לו משהו בנפש, אז הבעיה שונה לגמרי. החטא הזה הוא תוצאה של משהו מאוד עמוק, אין שום אפשרות לפתור את החטא בעזרת התשובה, כיוון שהחטא הוא רק ביטוי למחלה עמוקה.

המחלה העמוקה הזו פגעה בנפשנו בצורה כה עמוקה, שאנו לא מסוגלים לבטוח בה'. הפכנו את עצמנו לאלוהים! אנחנו שולטים או יותר נכון, מעוניינים לשלוט בכל העולם!
לכן, כל פעם שאנו פונים כביכול לאלוהים שיעזור לנו, אנחנו בעצם פונים לעצמנו. אנחנו מרוכזים אך ורק בעצמנו, מלאים בכל כך הרבה רגשות שליליים, שלימוד התורה כלל לא עוזר לנו, אנחנו לא פתוחים נפשית לדבר זה. אנחנו לומדים ותוך כדי עסוקים אך ורק בעצמנו, אנחנו מרוחקים שנות אור מהדרך האמיתית של התורה, מהביטחון בה'.
לכן, לבטוח בה' במקום ברופאים זה סתם שקר, זה ביטחון בעצמנו.

לכן, בגלל היותנו אלוהים של עצמנו, אנחנו מתמלאים טינה מכל דבר שלא מתנהל לפי רצונינו.
כך, לאט אבל בטוח, אנחנו מדרדרים, מתרחקים מדרך החיים של התורה (ללא קשר לזמן הלימוד היומי) והולכים אל הרוע.

הפיתרון היחיד הוא פיתרון של תיקון כל אותן שגיאות. להחזיר את עצמנו למקומנו, להחזיר את ה' למרכז, להתחיל לעבוד על המידות שלנו. כל זה קשה לנו מאוד, כי כאשר אנחנו קוראים זאת בספרות המוסר, אנחנו עדיין לא שם. אנחנו מרוכזים בעצמנו. אנחנו לא מצליחים להפתח לזה באמת, אלא עדיין רק משקרים את עצמנו.
לכן, אנחנו הולכים לרופאים שירפאו אותנו. נעשה כל מה שהרופא אומר- טיפול פסיכולוגי, 12 הצעדים, קפיצת בנגי יומית ואכילת לחם בלבד במשך שנה. הכל אנחנו נעשה, בלי להבין, כי חיינו תלויים בזה. ללא זה, אנחנו ממשיכים לשכוח את ה', ממשיכים להדרדר, ממשיכים להתמלא טינה. לכן זה חיים או מוות. בלי לטפל בזה אצל רופא, המחלה שלנו גדלה ומתפתחת. בסופו של דבר נתגעגע לביטוי שלה באוננות, היא תגיע למקומות קשים מאוד, גם בתחום התאווה וגם בתחומים קשים אף יותר.

נקודה אחרונה- כתבתי שאם מאוננים 'סתם' אז זה באמת חטא, כי זה לא נובע מבעיה פנימית עמוקה.
זה לא באמת נכון. הזוהר כותב בפרוש שאין תשובה על חטא זה. מפרשים שלא שאין על כך תשובה, אלא שתשובה רגילה לא מועילה, יש צורך בשינוי בבסיס האדם, תשובה גדולה בהרבה. מה הכוונה? על זרע לבטלה אין תשובה, כיוון שאין צורך בתשובה. אוננות, חד פעמית, רב פעמית, תאווה לכל צורותיה מעידות על משהו חסר מבפנים. לא ניתן לאונן 'סתם', הכל נובע ממשהו עמוק. לכן גם אין שום משמעות של תיקון הדבר הזה. הרי לא עשית זאת בשביל עצם המעשה, עשית את זה בגלל משהו פנימי. חילול שבת אתה יכול לעשות סתם כי כיף לך לראות טלויזיה, לאכול חזיר אתה יכול סתם כי אתה רעב, אוננות אתה לא יכול לצרוך סתם, אתה צורך אותה כי אתה חסר מבפנים.

לכן התשובה על חטא זה היא תשובה שלא קשורה לחטא זה, היא תשובה כללית, שינוי פנימי עמוק. זה בדיוק המהות של 12 הצעדים- שינוי פנימי עמוק.
12 הצעדים שאובים מהתורה. מי שהולך לפי התורה באמת, לא נזקק להם כיוון שהם פשוט כתובים בה, לא במפורש, אלא הם חלק מהדרכי חיים שהתורה מקנה לנו. אבל 12 הצעדים פונים אלינו, החולים, שלא יכולים לקבל את אור התורה וממנו ללמוד. 12 הצעדים מלמדים אותנו את חלק מדרכי התורה, לאחר מכן, נוכל להתחבר בעצמנו אל ה' ואל התורה וללמוד את דרכיה בעצמנו ללא 12 הצעדים.

אם עכשיו אנחנו מבינים שאותו חטא הוא לא חטא אלא ביטוי למשהו עמוק בתוכנו שצריך תיקון גדול, אנחנו מבינים שאין בכוחנו לשלוט באותו יצר הרע כמו שאנחנו שולטים בו יפה בכל תחום אחר. הרי רק על היצר הרע אמרו שניתן לשלוט בו, על מחלה פנימית עמוקה שהביטוי שלה חטא, לא ניתן. אין פה יצר הרע, רק מחלה.
בנוסף, בהסתכלות יותר עמוקה, יש פה יצר הרע. האם דרך ההתמודדות איתו היא ראש בראש? איפה זה כתוב? להפך! בתחבולות תעשה לך מלחמה! יש להשתמש בכל כלי במאבק ביצר הרע, גם ב12 הצעדים. רבים וטובים הצליחו כך, לכן למה לנו לא לנסות?

נ.ב- אם זו שטיפת מוח, אני מעוניין בשטיפה רצינית, ניקוי כללי חזק חזק. לא ניקוי יבש, ניקוי מפוכח!

בהצלחה לך!
לילה נקי ומלא החלמה לכולם!

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #21995

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ממה שהסתובבתי במחוזות התאווה אני רואה דברים שגורמים לי מחשבות נוספות בקשר לתאווה בכלל ולמעשים ספיציפיים בפרט.

אינני זוכר מי אמר מה אך הציטוטים דלהלן הובאו, אם לא ככתבם וכלשונם, ברוח אתרי התאווה ובסגנון של שטיפת-מח.

"אני חייב לאונן כעת"
"אם אני לא מממש את הפנטזיה הזאת - אני מת"
"אין חיים ללא" (כאן מגיע פירוט. כל א' בסיגנונו הוא. וזה יכול להיות כל סוג של פנטזיה ותאווה ועוד כיד הדמיון הרחבה)

רציתי לגלות לכם חידוש מדהים: לפני כאלפיים שנה היה איזה שהוא יהודי מבוגר שהתקרב לגיל-הזהב וכנראה התחילו לכרסם בקרבו מחשבות על פרישה לפנסיה. היהודי ההוא קרו לו, אם אינני טועה, משה רבינו. והוא עלה השמימה והוריד לנו "דרך צעדים" משלו. סליחה. לא משלו. משל הבורא. ובדרך שלו הוא רשם במדוייק. (חלק היה בע"פ בזמנו עד שהיתר הכתיבה הגיעה בעקבות צרות העם)
"ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם", והמשיך בשורה נוספת של דברים מאוד ברורים לפיהם השימוש בתאווה הזאת הוא איסור חמור.

אין לי הוו"א שאני זקוק להציג כאן את כל המקורות. התרשמותי שהאנשים המבלים את חייהם בתאווה הם תלמידי-כחמים ואנשים יודעי-ספר. ולכן היצגתי רק את הנושא בכללות. ואידך זיל גמור.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #21999

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אדם זר בא אלי, מודיע לי שהוא יודע את כל המספרים של תעודת הזהות שלי.
אמרתי לו, אין מצב, נתערב?
אמר לי כן.
כתב על פתק את מה שכתב, ואמר לי,
מה מספר תעודת הזהות שלך? נראה אם זה מתאים למה שכתבתי?!
אמרתי לו את המספר - 483985537858 (אילוסטרציה)
ואז הוא פתח את הפתק שהוא כתב לעצמו,
הוא צדק!!! היה שם את כל המספרים של תעודת הזהות האישית שלי...
וכך היה כתוב בפתק:
1-2-3-4-5-6-7-8-9-0
אמר לי, הנה כל המספרים שלך כבר כתובים אצלי מזמן בפתק!!! הם כלולים לגמרי בפתק שלי!!!
נותרתי המום! תוהה לעצמי,
הוא צודק.
מה הטעם בתעודת זהות ? ? ?
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #22005

• .

... ולמרות שאולי הוא בא על מנת ללגלג, בכל זאת יתכן וישאר על מנת להתפלל.

[מתוך הקטע "חוות דעת של הרופא" (ד"ר סילקוורט) בתחילת הספר הגדול]

סתם, נזכרתי...

בכל מקרה,
אוהבים.

תודה נחום תקום. הארת את עיניי. אכן נשמעתי ככזה. למרות שלא זאת היתה כוונתי. וגם אני אם הייתי קורא פוסט כזה של אדם אחר זה היה האיסטינג הראשון שלי. ובזאת עלי לבקש את מחילת החברים. אין ולא היתה לי כל כוונה להציק/לפגוע/לזלזל באדם. סתם סיגנון-כתיבה שכזה.

ותודה לכל המגיבים.

סוד! כתבת בסיגנוני. "דיברת בלשוני"

אסירות. הלוואי ואזכה לעבור שטיפת-מח כעין שעברת.

ושוב תודה לכולכם. אשקול בהרצנות אך לא בציניות.

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #22006

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אז כעת מילה ברצינות.

חבר יקר, גם אני יודע לפתוח ספר ומכיר היטב את כל הציטוטים אבל משום מה זה לא עבד עבורי. השאלה היא רק למה. הרי ברור במאה אחוז שהדברים שכתובים הם נכונים בלי פקפוק, אז איך יתכן שזה לא עבד עבורי?

מסתבר שיש בעיה, ולמרבה ההפתעה הבעיה לא נעוצה בתורה חס ושלום אלא... בי. כן, אני הבעיה. כשאני קורא ולומד ומתפלל וכן הלאה - אני לא עושה את זה כמו שצריך. זה כמו להפעיל מכשיר חשמלי בדיוק לפי הוראות ההפעלה אבל בלי להכניס את זה לשקע החשמל.

בדיוק. אני עושה את הכל - אבל לא מחובר. אז בלי חיבור - אין הפעלה.

התכנית לא חידשה דבר (אמונה באלוקים זה חדש? או אולי לא לכעוס?) אבל היא פשוט אמרה לי: ידידי, אתה צריך לעשות את זה ברצינות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #22027

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
.

שלום חבר
איני ת"ח לצערי, אבל חידוש אחד אני יכול לומר לך
בשמך . רמוז ומקופל כל התוכנית שוטפת המוח ומחייה הלב,
ולא רק זה אלא כל התורה כולה ....
נשמע מוזר?
עיין בהקדמת הגר"א לסיפרא דצניעותא, ותמצא נחת,
כל התורה כולה שבכתב ובע"פ רמוזה בספר בראשית,
וביתר הכללה בפרשת בראשית,
וכלל הכללים בפסוק הראשון,
ובמילה הראשונה,
ובאות הראשונה "ב"
וב"." שבתוך ה"ב",
שבכלל לא כתובה בספר התורה,
להסביר את המאמר הזה ידרש מאמר ארוך ומנומק (יעויין בספר "סוד הבריאה" להרה"ג פריצקי)

ובקיצור אתמצת, כל העולם נברא למטרה אחת " לאחד שמים וארץ"
שהם כל הניגודים והפיצולים שקיימים בבריאה
רוחניות וגשמיות
זכר ונקבה
חושך ואור
ועוד ועוד
התכלית הינה האיחוד המושלם הבלתי מתפצל ,
הנקודה ,
אותו חלק עגול קטן עד אין סוף, ללא התחלה וללא סוף וללא חלוקה,
אין שום דרך לפרק נקודה (למזלך, חבר . אחרת הייתי שוקל לפרק אותך , כפי שהאינסטינקט של נביא הזעם דרש)
זו מטרת הבריאה
זו סיבת התורה והמצווה
לאחד הנברא עם הבורא.
רצתה ההשגחה העליונה וסובב מסובב הסיבות,
שהדרך לתכלית הרצויה תהיה ע"י בחירה של האדם בטוב ואכמ"ל
ורק "מגו חשוכא אפיק נהורא".

וזו מטרת התונית שוטפת המוח הלזו,
וכך היא אומרת לנו,
.
. אמונה
. בטחון
. חשבון נפש
. תיקון המידות
. העמד את רצון ה' לפני רצונך
. יישר ההדורים בין אדם לחברו
. אחדות רוחנית עם אלוקים ואדם
. בחר בחיים
בקיצור .
.
מקווה ששטפתי את מוחך
מוטי
.
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #22037

לפותח הפוסט,
אכן אני מסכים איתך שבתורה מקופלים כל העצות, ההכוונות, הדרכים, והשבילים גם בשביל מכור כמוני.
רק דבר אחד חסר, מי שיעביר את הדרך הנסתרת הזאת מתוך התורה אל חיינו היומיומים.

בעבר, חשבתי, שהתורה שאני למדתי, יכולה לספק לי את כל הצרכים שלי, ולמלא אותי באור חזק כך שכנראה בסופו של דבר אעזוב את ההתמכרות למין ואדבק באור הגנוז.
הבעיה הייתה, שעד היום אינני יודע איך ללמוד את התורה.
תמיד היה לי נוח לצטט פסוקים, פרשנים, רבנים, ספרי מוסר, גם בפורום הנחמד הזה,
אך דבר אחד התקשיתי בו מאוד, והוא למצוא בין כל הדברים שכתבתי ולמדתי את הדרך המתאימה לאדם כמוני.

לתדהמתי גיליתי דבר מאוד חשוב, גיליתי שיש סדר מסויים בו צריך ללמוד את התורה,
אני חייב לציין, כאשר אני משתמש במונח "תורה", תמיד היתה קופצת לי לראש, הנחת תפילין כל בוקר, 3 תפילות ביום, לברך על כל אוכל שאני מכניס לפה, לגרוס כל יום פרק משניות ולשבת ללמוד גמרא בל בוקר.
וזאת לדעתי הייתה הטעות הכי גדולה שעשיתי אי פעם בחיי אלו, לקחתי את התורה הרוויה בכל כך הרבה תכנים ושבילים, עצות ותובנות, והגדרתי אותה איך שאני רוצה לראות אותה, מנקודת זווית אישית שלי, וכשלא הצלחתי לעמוד במשימות של "התורה", אז הייתי חייב תחליף אחר, כי הרגשתי לפתע מנותק מהכל ולא שייך לשום דבר. מיותר לציין שהתחליף היה ההתמכרות למין.

הסדר המסויים של לימוד התורה, חייב להיות תפור במידות של אדם מכור כמוני, לפי נטיית הנפש שלי, וכל סטייה אחת קטנה, עלולה להוביל אותי בחזרה למעגל ההתמכרות ואולי למקומות יותר גרועים מכך.
לכן, בזמן האחרון, החלטתי להתנתק מקריאת ספרי מוסר, מהרצאות של רבנים שעלולים לדרדר את מצבי, ומקריאת תכנים שעלולים לבלבל את דעתי.

לכן, צריך בהתחלה לחפש דבר הקרוב לליבי, שיכול להחיות אותי מחדש, והדבר הכי קרוב לתחייה מחדש של חיי הווה שלי היא לחיות את החיים עצמם. להתחבר אל מי שאני באמת...

מקווה שעזרתי...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #22041

• moved
  • דירוג פלטיניום
לפתוח האשכול החביב,

אוי כמה שאני מזדהה איתך. כל מילה שלך בסלע. חבל שלא קראת את כל האשכולות בפורום, היית מוצא שהרבה אנשים חשבו והתבטאו כמוך (אם כי בצורה קצת פחות מתריסה).

כל אותם אנשים עדיין כותבים בפורום. אני מציע לך לעשות קצת השוואה בין דברים שנכתבו כאן לפני 10 חודשים לבין הדברים שנכתבים היום על ידי אותם חברים. אתה תופתע מהשינוי שאנשים עברו כאן.

כעת, נעבור לנקודה קצת יותר אישית:

אם אתה כאן כנראה שאתה מאונן הרבה. כנראה שאתה לא מצליח להפסיק לעשות שימוש בתאווה. אז ברוך הבא הגעת למקום הנכון.
כעת קח בבקשה סידור  (כזה שנכתב על ידי אנשי כנה"ג) או תהילים (נכתב בעיקר על ידי דוד המלך ע"ה), ותתפלל חזק חזק לקב"ה שישטוף לך את המוח מכל הזוהמה שהתאווה מזינה אותך. אם יש לך אומץ תבקש שיוסיפו לך קצת אקנומיקה.

זה קצת שורף בהתחלה אבל אל תפחד - זו הרגשה מאוד נעימה להמשיך את החיים עם מוח נקי מתאווה. נקודה.

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #22045

המשך לדברים של אדם יסודו...
התורה משולה למים, והאדם בא מן האדמה,
כאשר המים נשפכים על אדמה, באופן לא מבוקר, ולא במינון הנכון, שום דבר לא יכול לצמוח משם.
כך גם האדם והתורה, כאשר האדם נחשף אל התורה ועמל בה, אך הקרקע אצלו לא מוכנה כעת לקבל את האור הגדול שמצוי בתוכה, דבר לא ישא בעמלו, ואולי להפך, רק יבלבל אותו ויכניס אותו למחוזות לא נכונים ובריאים.
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #22047

בהמשך לדברי החברים היקרים,
אביא ציטוט מתוך "חוברת צעדים שנכתבה על ידי חבר ותיק" (קישור בעמוד הראשי של האתר).

בברייתא דרבי פנחס בן יאיר )עבודה זרה כ ע"ב(, 'תורה מביאה לידי זהירות, זהירות מביאה לידי זריזות וכו'', מבואר שכך הוא דרך העבודה, עבודת ה', לעלות בסולם המעלות, מעלה אחרי מעלה, דרגה אחרי דרגה,...
אנו אנשים חלשים, חלשי אופי, שאין בכוחנו להניח את כף רגלנו על המדרגה הנמוכה שבסולם, ואפילו לידי זהירות איננו מגיעים, ...
וכדי להגיע לסולם המעלות, אנו זקוקים לסולם נמוך יותר, שיהיה קרש קפיצה אל הרמה הרצויה, בה ניתן לעלות ולהתעלות במעלות התורה והיראה. שנים עשר הצעדים מיועדים לנו, בהם נוכל לצעוד צעד אחר צעד עד שנגיע אל דרגות המסילת ישרים.

בעניין: התוכנית - שטיפת-מח לפני 11 שנים, 4 חודשים #22082

שלום חברים יקרים,
אני שמח מאוד על הפוסט הזה [הראשון שאני קורא באתר זה ובאתר כלשהו בימי חלדי]
בעיניי, תכנית 12 הצעדים איננה תכנית שמביאה אותנו לקדושה. היא רק פותחת את הדלתות לכיוון הקב"ה. אח"כ נצטרך ליצוק תוכן לתוכה כפי הבנתנו. וזה מעוגן בספר הגדול. כל אחד יתפלל כפי הבנתו, יבחר בדת לפי הבנתו וכו'. בענייני דת, אין לי יד וחצי רגל עם הנוצרים, אבל זה לא אומר שהדרך שלהם להגיע עד לדלת היא טעות. זו דרך חולין- כמו פסיכולוגיה וכו'.

מודה לכם שאתם איתי בדרך,
נקי נכון להיום ורק להיום 185 יום.
מקווה ומתפלל ליום אחד נקי נוסף. לי ולכם.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.88 שניות

Are you sure?

כן