ברוכים הבאים, אורח

מספר שאלות/התלבטויות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מספר שאלות/התלבטויות 702 צפיות

מספר שאלות/התלבטויות לפני 11 שנים, 6 חודשים #18519

• optimistic
  • חבר חדש
שלום לכם. אני חדש פה :D שמח שמצאתי סוף סוף פורום כזה.
אני חושב שעוד לא אכתוב פה את הסיפור שלי, רק אציין שאני כבר די הרבה זמן בסיפור (קרוב ל-10 שנים), נשוי ולאחרונה גם אבא.

לאחרונה התחלתי לחשוב על טיפול פסיכולוגי, כי הגעתי למסקנה שאני באמת מכור.
אשתי חושבת שמה שאני באמת צריך זה לדבר עם חבר טוב ואולי הוא יוכל לעזור לי, אבל אני מתבייש.
אני מרגיש שאני צריך להוציא הכל אל מישהו, אבל לא אל אשתי, למרות שהיא החברה הכי טובה שלי, כי היא פשוט נפגעת כמעט בכל פעם שאני מדבר איתה על זה (אולי בגלל שזה תמיד אחרי נפילה), וגם בגלל שהיא לא באמת מצליחה להבין אותי בנושא הזה.

ועוד עניין- אני אמנם דתי, אבל הגעתי למסקנה שדווקא כאן הדתיות שלי כולאת אותי באותו מקום ולא מאפשרת לפרוץ מהמעגל הזה (ניסיתי ולמדתי לא מעט כבר על הנושא, הן ספרים ומאמרים של דורנו הן ר' צדוק בצדקת הצדיק על הנושא), ולכן אני חושב שדרוש לי פתרון "חילוני". אני מתכוון שאני רוצה לטפל בבעיה שלי בגלל שהיא בעיה נפשית ולא בגלל שהיא עבירה. מהבחינה הזאת אני לא מחפש פסיכולוג דתי, מצד שני אולי רק דתי יכול להבין את המקום שבו אני שרוי.

אז רציתי לשאול אם מישהו פה מכיר פסיכולוגים שעוסקים בנושא? האם ניסיתם? איך זה היה?
יש לי עוד שאלות ותהיות אבל אולי אשאיר זאת להמשך.

תודה לכם,
אופטימיסט

בעניין: מספר שאלות/התלבטויות לפני 11 שנים, 6 חודשים #18525

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שלום חבר חדש ויקר,

אז כן, עברתי טיפול פסיכולוג חצי שנה ודוקא אצל פסיכולוג דתי. הוא הועיל לי מאוד אבל בכנות אומר שקשה לי להאמין שהטיפול שלו היה מוציא אותי מההתמכרות. הוא עזר לי בהרבה דברים אבל עיקר העזרה שלו היתה שהוא המליץ לי ללכת על שיטת 12 הצעדים. מאז שהצטרפתי לתכנית, אני נקי בחסד אלוקים - לגמרי לא מובן מאליו - 306 ימים.

לגבי שיתוף עם חבר, זה אמנם יכול לעזור אבל אצלי זה לא התקרב לעצירת ההתמכרות. ניסיתי את זה לפני מספר שנים והיה לי חבר שהייתי מעדכן ממש כל יום בהתקדמות (דהיינו בנסיגה) שלי, אבל זה לא עצר אותי, וכאשר המצב המשיך לדרדר - פשוט הפסקתי את זה כי לא היה לי מה לומר יותר.

אם תרצה פרטים נוספים - אשמח לשתף אותך.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: מספר שאלות/התלבטויות לפני 11 שנים, 6 חודשים #18537

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
איזה תובנות. אשריך שאתה בא מוכן כל כך להחלמה. לא מעט מבאי הפורום זקוקים לשכנוע שאינם פושעי ישראל בנפשם גופם וממונם העתידים לשלם טבין ותקילין על חטאיהם הנוראיים. ואתה בא עם נקודת פתיחה מרשימה שכזו.

אברכך חבר יקר, שתתמיד בנוכחותך בפורום, שתדבק אל  החברים הנקיים שיש כאן. חברים שסיגלו לעצמם דרך חיים שמאפשרת להם לחיות ללא שימוש.

בהצלחה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן