ברוכים הבאים, אורח

סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים? 1260 צפיות

סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #17956

• דובי
  • דירוג פלטיניום
שלום חברים יקרים

אצלי אני לא יודע .
אתמול חשבתי שהם מפריעים ,  היום אני לא יודע , אולי ההימנעות הטוטלית גרועה יותר בבת אחת.
איך אצלכם?
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 6 חודשים על ידי .

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים לי להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #17960

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
תראה דובי אהובינו גם אני עובר משהו דומה עם הסרטים, אולי אני לא מכור מאוד אבל 'משוגע' עליהם, ועל ספרים, שרק ייקחו אותי מהעולם שלי, למצוא עולם יותר מלהיב יותר מעניין וסתם לברוח לעולם אוטופי שלא קיים.
אבל האמת שאני יודע שלי זה בדיוק עושה את אותה פעולה של התאווה, מקום נח שאוכל לברוח מעצמי ולא להתמודד עם מציאות חיי כפי שהם,  ונראה לי שזה בעצם השאלה שלך, האם להתנתק לגמרי מהתאווה? או למשוך לאט לאט עד שתמצא את חייך בלי לברוח מהם.
אם זו השאלה גם אני מצטרף אליה זה גם מציק לי, [למרות שנראה שאני יודע את התשובה שאולי לא כל כך נוחה לי.] 
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים לי להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #17961

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
דובי היקר,

לגבי סרטים לא 100% נקיים, הספונסר שלי לימד אותי שזה בדיוק כמו ללכת ללונה פארק עם הילדים:
עם אני על קרקע רוחנית מוצקה ויש לי סיבה טובה (שהיא לא התאווה) להיות שם, אז אין עם זה שום בעיה.

נראה לי שסרטים 100% נקיים לא שונים לצורך העניין ורק אם יש לי סיבה טובה ואני על קרקע רוחנית מצוקה, אני אצפה בהם.

ודבר נוסף: נראה לי לא נכון לבזבז כ"כ הרבה זמן יקר על דבר מסויים, אלא אם כן הוא מביא לי יותר החלמה.

בהצלחה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים לי להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #17962

• דובי
  • דירוג פלטיניום
תודה
שמואל ומשה ב היקרים

אצלי פשוט הנסיון לימד אותי שהימנעות טוטלית מסרטים לא בהכרח עוזרת , וחיפשתי ריגושים אחרים , הימורים וכו'
  כרגע יש לי סרטים פרווה בכונן , שהורדתי תוך כדי נפילה בתאווה .
ואני מתלבט אם זה צעד חכם למחוק אותם ,  והרי כשהם לא יהיו אשוטט "סתם" ,  באינטרנט , שזה אולי חמור יותר ה"סתם" הזה .
מה אתם אומרים חברים יקרים?
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 6 חודשים על ידי .

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #17970

נראה לי שלא הבנתי מה הולך פה.

מה הבעיה אם הסרט נקי?

אוקיי, אולי יש בעיות אחרות, של בזבוז זמן, תרבות אחרת, אבל כל אחד והדברים שהוא עובד עליהם. מה זה קשור לפורום שלנו?
אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #17972

• manu
  • דירוג זהב
בסד, נראה לי שכוונתם לסעיף 'מן ההיתר יסיתנו (היצר הרע את האדם) אל האיסור'

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #17995

• דבוק בה'
דובי היקר!
בא נחשוב ביחד בצורה אובייקטיבית.
בגדול יש שני סוגי סרטים פרווה.
1. סרטי לימוד, החכמה, הרצאות, וכו' שבהם אני לא חושב שיש בעיה, אם אין בהם שמץ של תאווה.
2. סוג סרטי בידור, דרמה, מתח, וכו'.
הסרטים מהסוג השני גם אם הם פרווה, הרי אין בהם כל תוכן והסיבה היחידה שאנחנו מתאווים לראות אותם זה כדי לברוח (-אמרת לא אחת שאתה מנסה לברוח לדברים אחרים)
כל העניין של התכנית שלנו זה להפסיק לברוח ולהתחיל לחיות את החיים.
להתחיל להבין שאין לנו לאן לברוח, יש אחד שהוא אחראי עלינו והוא מנהל אותנו!
כשנחדיר את זה טוב בעצמנו, ובאמת נחיה עפ"י זה, אני חושב שלא נצטרך שום סרט ושום הימורים.

מקווה שהועלתי.

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #18001

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מצטרף לדבוק בה'. הנושא קשור ישירות לפורום שלנו כי ההתמכרות שלי היא בריחה, זאת המהות שלה. לכן, אם אני בורח, לא משנה לאן אני בורח - זה אומר שאני לא עובד לפי התכנית וזה אומר שבמוקדם או במאוחר אצטרך בריחה חזקה יותר ואברח אל התאווה.

אכן, ישנו מצב בו אני צופה בסרט לא כאקט של בריחה אלא כאקט טכני אמיתי בו אני ממלא את זמני בפעולה אקטיבית ואז זה לא שונה מאשר טיול או כל פעולה אחרת. אבל אם זה נעשה בתור בריחה לעולם של פנטזיה - זה עבורי חלק בלתי נפרד מההתמכרות.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #18021

• דובי
  • דירוג פלטיניום
תודה
סוד היקר
על הדברים

אצלי אפשר לומר שזה משולב ,
כשיש לי בוס בעבודה , אין מצב שאברח לסרטים במקום ללכת לעבוד .
ובתקופה שהעבודה היתה מהבית , המצב קטסטרופה בענין הזה .
שחור ולבן אין פה

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #18027

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה, דובי, נראה לי שהנושא מאוד אישי, ויותר מכך מה שהתאים לפעם, לתחילת דרך, לא בהכרח יתאים למצב ההחלמה העכשוי. בתחילת דרכי ראיתי לא מעט סרטים, וסדרות, כבר כתבתי כאן בעבר שהצלחתי לראות 24 פרקים של 24, ב 24 שעות...

המטפל שלי אמר לי לקנות מחשב... זה היה עדיף על הדברים האחרים שעשיתי, כיום אין לי כמעט זמן...

נראה שכדאי לכל מכור לדבר על כך בכנות עם הספונסר שלו, ולקבל החלטה שתועיל להחלמה האישית שלו.

בהצלחה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: סרטים "נקיים" עוזרים למכור להתנקות, או מפריעים? לפני 11 שנים, 6 חודשים #18029

• דובי
  • דירוג פלטיניום
תודה אסיר תודה
חיכיתי לתגובה שלך ,  באמת אתייעץ איתו
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן