ברוכים הבאים, אורח

התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM 1094 צפיות

התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 7 חודשים #17576

תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #17668

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
ד"ר פנחס, לא ידעתי שאתה פסיכיאטר...
לא, ברצינות...
(וגם לאדם יסודו)
נראה שהם מדברים שם על התמכרות לאינטרנט בכלל
  ולאו דווקא לתאווה, הלא כן?
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #17920

אני חצי פסיכיאטר. כלומר פסיכי...
אכן, מדובר על התמכרות לאינטרנט בכלל. אבל התמכרות היא התמכרות היא התמכרות. התמכרות זה ב"גברא" לא ב"חפצא". כלומר לא מושא ההתמכרות גורם להתמכרות, אלא האדם המתמכר.
התועלת שאני מוצא בזה בשבילי היא שאני יכול לומר שאני מכור לאינטרנט כדי להבהיר לאנשים סביבי שאני עובר איזשהו קושי, בלי לפרט למה בדיוק באינטרנט אני מכור...
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #17926

• manu
  • דירוג זהב

התועלת שאני מוצא בזה בשבילי היא שאני יכול לומר שאני מכור לאינטרנט כדי להבהיר לאנשים סביבי שאני עובר איזשהו קושי, בלי לפרט למה בדיוק באינטרנט אני מכור...

רעיון מעולה! מעוניין ליישם..

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #17935

• דבוק בה'
אמנם מדובר כאן על התמכרות לאינטרנט, שממש לא קשור להתמכרות לתאווה (אצלי למשל מגיל 5/6 נמשכתי למין, לפני שחלמתי בכלל מה זה אינטרנט) אבל קטע אחד בכתבה תפס אותי חזק, וזה יכול להיות תשובה להרבה מתלבטים בסוגיית ה:'התמכרות או סתם יצר הרע'?
הנה הקטע:

פרופ' רביד מחדד ואומר כי לא כל אדם שעובד מול הרשת יוגדר כמכור. הוא טוען: "כשאדם מתחיל לפגוע במרקם החיים הרגיל שלו לטובת האינטרנט, זה הופך להתמכרות. מדובר על אנשים שהזמן ותשומת הלב שהם מקדישים לרשת פוגעים ביחסי המשפחה, ביחסי אישות, בעבודה, בהכנסות וביחס לילדים. כשזה מתחיל לפגוע בדברים האלה, אז זה מתחיל להיות הפרעה".

ז"א, אם אני אחד שהתאווה פוגעת לי במרקם החיים הנורמלים שלי, מסתבר שאני מכור אליה, ולא עוד אחד שהיצר מתגבר עליו.

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #17948

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
לדבוק בה' היקר!
האם זה עוד ראיה לחולה ולא חוטא?
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #17973

• manu
  • דירוג זהב
אינני מתכוון לסתור מישהו מההודעות האחרונות, אבל אולי כך משתמע מהן, שלאנשים שמכורים לא היה לדבר מעולם מימד של חטא, זה נכון רק לאנשים בעלי נטיות קודמות חזקות שהוא מכור, אבל אלו ללא נטיה קודמת, אשר פיתחו אותה עם הזמן, לדעתי על כל פנים בפעם הראשונה ודאי שמדובר ב'חטא' וב'יצר הרע', רק השאלה מה המימד של הדבר מאוחר יותר, אם התמכרות או 'סתם יצר הרע'.

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #17992

• דבוק בה'
זה לא משנה מה הביא אותי לזה, האם זה היה משיכה בלתי מוסברת מגיל קטן, או שהבאתי את זה על עצמי.
הנקודה היא, האם עכשיו זה הורס לי את החיים הנורמטיביים ואני מנסה להפסיק בכל כוחי ולא מצליח. אם המצב הוא כזה הסבירות היא שאני מכור, וצריך להתייחס לזה כאל מחלה. ושוב כרגע לא נוגע בכלל איך הגעתי לזה.
כך נראה לענ"ד

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #17993

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
הנקודה לענ"ד היא אחרת לגמרי. השאלה איננה האם הביצה קדמה לתרנגול או הפוך. הנקודה היא מה המשמעות של כך שאני חושב שאני חוטא או חולה.

בפועל, ממה שאני רואה מסביבי, הגישה של חוטא מחזירה אותנו שוב להשתמש בתאווה (ולחטוא...), ואילו הגישה של חולה גורמת לנו להפסיק את המעשים האלו.

אז איזו גישה עדיפה?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #17998

• manu
  • דירוג זהב
אני מסכים, אני מצטער שהזכרתי משהו שאנחנו לא אמורים לחשוב עליו ופוגע בנו, פשוט נמשכתי לאווירה הפילוסופית שהיתה בדיונים מסוימים כאן

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #18033

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
זה ממש מדהים...
הנושא הזה כל כך נפיץ...
שאחרי שנכתבו עליו הררים של מאמרים פוסטים ומכתבים
עדיין כל איזכור מושך אותנו להגיב...(את אותם דברים שכתבנו כבר "מליון" פעם)
נראה לי שזה מעיד שמשהו לא שלם אצלנו בעניין הזה... :-\
הסיפור שלי

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #18087

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.

פרופ' רביד מחדד ואומר כי לא כל אדם שעובד מול הרשת יוגדר כמכור. הוא טוען: "כשאדם מתחיל לפגוע במרקם החיים הרגיל שלו לטובת האינטרנט, זה הופך להתמכרות. מדובר על אנשים שהזמן ותשומת הלב שהם מקדישים לרשת פוגעים ביחסי המשפחה, ביחסי אישות, בעבודה, בהכנסות וביחס לילדים. כשזה מתחיל לפגוע בדברים האלה, אז זה מתחיל להיות הפרעה".

מצאתי את עצמי. הר של עבודה לפני והתגובות פה יותר חשובות לי.
ובעבר - כשחזרתי הביתה חסר חשק ואשתי לא הבינה מה "עובר" עלי.....
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #18106

• mi ani
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
אז אתה מכור לרשת
לפחות הרשת הזאת טובה
הסיפור שלי

בעניין: התמכרות לאינטרנט עומדת להיות מוכרת רשמית בספר הDSM לפני 11 שנים, 6 חודשים #18110

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
בוקר טוב.
בדקתי את העניין עם פסיכולוג.
יש בDSM קטגוריה שנקראת 'אבחנות שבדרך'. התמכרות למין הופכת להיות כזו.
בDSM חמש (לא DSM 4 המתוקן), אכן ההתמכרות למין תהיה קיימת סביב הקטגוריה 'התמכרות', כיום קיים סעיף חלקי שלה תחת הקטגוריה של 'הפרעות מיניות'.
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.55 שניות

Are you sure?

כן