ברוכים הבאים, אורח

טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה 1572 צפיות

טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16989

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
רציתי לפתוח על זה אשכול חדש

כשהייתי צעיר באחד מהתקפי המלחמה שלי עם היצר, קיבלתי איזה עיצה מאיזה רב להישבע לא לאונן שוב פעם, וכמובן שזה עזר למשהו כמו שבועיים, ומאז נוספו לי גם רגשות אשמה של שבועת שווא שעד היום מציקים לי בתודעה ושואל אני ממעלתכם האם להישאל על כך בפני ב"ד של חברי הפורום או להשאיר אתזה כזרז מדרבן לחיזוק?
שלכם משה המבולבל
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16993

סליחה שאני כל הזמן עונה, אני משועמם וזה עוזר לי להעביר את הזמן ולצקת תוכן חיובי לחיים שלי.

את התשובה לשאלתך אני יודע, אך רציתי להעיר שכלל לא ברור שאכן עברת על שבועת שווא.
מחלוקת גדולה היא בין הראשונים האם שבועה לקיים מצווה חלה בכלל - הרי מושבע ועומד מהר סיני.

וראה את הרמב"ם בהלכות שבועות פרק ה' הלכה ט"ז:
נִשְׁבַּע לְקַיַּם אֶת הַמִּצְוָה, וְלֹא קִיַּם--פָּטוּר מִשְּׁבוּעַת בִּטּוּי.  כֵּיצַד:  כְּגוֹן שֶׁנִּשְׁבַּע שֶׁיַּעֲשֶׂה לוֹלָב אוֹ סֻכָּה, אוֹ שֶׁיִּתֵּן צְדָקָה לְעָנִי, אוֹ שֶׁיָּעִיד לוֹ אִם יֵדַע לוֹ עֵדוּת, וְלֹא עָשָׂה וְלֹא נָתַן--הֲרֵי זֶה פָּטוּר מִשּׁוֹם שְׁבוּעַת בִּטּוּי, שְׁאֵין שְׁבוּעַת בִּטּוּי חָלָה אֵלָא עַל דִּבְרֵי הָרְשׁוּת, שְׁאִם רָצָה עוֹשֶׂה וְאִם לֹא רָצָה אֵינוּ עוֹשֶׂה, שֶׁנֶּאֱמָר "לְהָרַע אוֹ לְהֵיטִיב" (ויקרא ה,ד).

גם הרמב"ן כותב:
"... ואפילו בקיום מצות עשה אינן חלות שאילו נשבע לקיים את המצוה ולא קיים, אינו מתחייב בה משום שבועה ולא מלקות ולא קרבן".  (במדבר ל' ג)

ואם ברצונך לעיין בסוגיה זו, התחל בנדרים דף ח', ועיין בראשונים ובאחרונים על הסוגיה.

למה אני כותב את כל זה?
א. תוריד קצת מרגשות האשמה שלך, יש לך 'על מי לסמוך'. (כלומר, יש שיטות על פיהן לא עברת על איסור שבועה)
ב. ה'זרז' הזה מדרבנן עוזר לך? האם חוץ מהשבועיים הראשונים זה הוסיף לך משהו מלבד רגשות אשמה נוספים?

לעניין אם ניתן להפר שבועה על המצוות, יש לשאול רב.

אגב, כל זה רק במקרה שהשבועה הייתה לא לאונן. אם נשבעת גם להתרחק ממושאי תאווה וגדרים נוספים - הרי שאין זו שבועה על המצוות ושאלתך חוזרת למקומה.
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 7 חודשים על ידי .

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16997

• מוישלה
  • דירוג פלטיניום
יהודה אתה פשוט מתוק תודה שענית בכזו זריזות
אך למיטב זכרוני כל פעם שלמדתי שבועות ונזיר התחבטתי בענין וגם רציתי את ההיתר של רבא שכנראה מסרתי מודעה בער"ה הקודם ולא זכרתי אם זכרתי בשעת השבועה את התנאי ועוד כהנה וכהנה אך מכיון שעברו למעלה מ10 שנים מאז שבועה זו ובצירוף שיטת כמה מהראשונים שזהוז"ל זה דרבנן [אולי רק אחרי קיום פו"ר עיין בשפע חיים שדן בכך בהרחבה איני זוכר את כל הפרטים ] למרות שגם זה נשבע לקיים עשה דכל אשר יורוך והנידון גדול בפוסקים ועוד יתכן שנשבעתי אז שלא לעשות את המעשה כולל גרורותיו שזה כנראה גם כלול בלאו דונישמרתם מכל דבר רע בכל אופן מכיון שבוש אני לשאול דבר זה מכל רב שהוא וכן הייתי רוצה להוריד עול זה מעל צווארי דעדיין ספק דאורייתא לחומרא
וכדאי אולי שאשאל על כך במיוחד את חברי הפורום ויש מהם יודעי ספר בוודאי בכל אופן ייישר על התגובה ועל העלאת הנידון של אי אפשר לבטל נשבע לקיים את המצווה שפרח מזכרוני
[ואף שנישבע זה להיטיב ולא להרע ושבועתי היתה להרע דההיו שלא לעשות]
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #16999

קראתי את התגובה שלך לתשובה שלי, והבנתי ששגיתי בתשובה שעניתי.
אתה כתבת "משה המבולבל". אני בלבלתי והתבלבלתי יחד אתך.

התשובה הנכונה היא זו:
אתה חולה ולכן אנוס באוננות שלך.
אתה אנוס גם בכך שאתה עובר השבועה. (אם כי, חבל שהכנסת את עצמך למצב של אונס)
די להתבוסס בעבר - על מה אני עובר, למה, ומה חטאים אני עושה.

הגיע הזמן להסתכל קדימה - מה אני עושה בשביל להפסיק.
אם תתחיל ללכת בדרך שמציע האתר, הדרך הנכונה, אז ממילא השאלה שלך תתבטל - לא תצטרך לעבור על השבועה.
אחד הדברים הבסיסיים בתכנית היא ההבנה שלא צריך לחפש תשובה על כל שאלה. צריך לעבוד, להביט קדימה.

אם אתה בכל זאת מוטרד ולא מצליח להיפטר מהטרדות הללו, עצתי לך שתפנה ליחזקאל מנהל האתר
באימייל:
help@gye.org.il
או בטלפון:
1599-500-119
(אומרים שם 'אחד המומחים שלנו', בינתיים יש רק מומחה אחד וזה יחזקאל)
יש לאתר רבנים המייעצים לו, והוא יוכל להפנות אליהם את שאלתך.

(אם אתה מפחד להתקשר, אתה יוכל להתקשר ממספר חסוי (להוסיף 43* ) ואם אתה מפחד שיזהו את קולך, אתה יכול לשים מפית על השפופרת של הפלאפון )

שבת שלום,
יהודה
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17012

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
סליחה שאני שוב מתערב לכם ואני לא רב (אולי עם אשתי אבל לא מעבר לכך) אבל לדעתי העניה עצם השבועה היתה שלא מדעת וחסר את התנאי הבסיסי של "האדם בשבועה". אם תרצה הסבר יותר מפורט אשמח להרחיב.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17013

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ידידיי היקרים,

שאלות הלכתיות אשאל רב (וכמובן רב שמבין במחלה שבה אני חולה). כאן אשאל שאלות אחרות ובעיקר אשאל את השאלה הכי חשובה: האם זה עוזר לי להחלמה או מפריע לי? כל מה שעוזר לי להחלמה - טוב ומבורך. כל מה שמפריע לי - לא טוב ולא מבורך.

ישנם חברים שמעידים שהשבועה עוזרת להם - אז שימשיכו להישבע. אני כמכור, נשבעתי כבר בגיל 13, הרבה הרבה שנים לפני שמישהו חשב לפתוח את האתר שלנו ולכתוב שם על השיטה המופלאה של השבועות. זה החזיק לילה אחד בלבד. אז אני לא נשבע. לא רק שזה לא יועיל לי - זה גם יזיק. כי כאשר אני ירגיש עוד יותר רשע על כך שהפרתי שבועה, המקום היחיד שאליו אוכל לברוח הוא התאווה.

מקווה שהועלתי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17020

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני כמכור, נשבעתי כבר בגיל 13, הרבה הרבה שנים לפני שמישהו חשב לפתוח את האתר שלנו ולכתוב שם על השיטה המופלאה של השבועות.
סוד היקר!
נשמעת (יותר נכון נקראת) בדבריך נימת זלזול שאני בטוח שלא התכוונת לה.
אינני יודע מה היתה השבועה שנשבעת בגיל 13 אך השבועות המוצעות באתר הינם שבועות שבנויות בצורה מאוד מיוחדת כדי למנוע את המצב שאתה מתאר.
בשיטת "תפסיק" אי אפשר להגיע למצב של הפרת השבועה בגלל נפילה. מקסימום קנס כספי גבוה.
עדיין לא יצא לי לנסות את זה "בשטח" אבל זה נשמע לי דבר שיכול להועיל ובכל אופן למי שרוצה להישבע מומלץ מאוד לא לעשות את זה בלי לקרוא על השיטה ולהתייעץ עם יחזקאל.
בהצלחה לכל אחד בדרך שלו!
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17037

• סוד הכניעה
  • מנהל
אני לא מזלזל ח"ו בשום דבר שיכול לעזור לאנשים להפסיק ליפול, אבל אצלי השיטה הזאת דינה להיכשל באופן מוחלט. אני מכיר מספר חברים שניסו את השיטות האלו וחוץ מהפסד גדול מאוד של כסף לא יצא להם כלום. יתירה מזו, ישנם חברים שנשבעו ולא מסוגלים לשלם את מה שהבטיחו והם כן הפרו שבועה למרות השיטה הזאת.

סיכומו של דבר: מי שזה עוזר לו - שיילך על זה. אני ומכורים כמוני ניסינו את השיטות האלו ואחרות ושום דבר לא עזר. רק כאב לב ונפילות כואבות יותר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17040

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום

יתירה מזו, ישנם חברים שנשבעו ולא מסוגלים לשלם את מה שהבטיחו והם כן הפרו שבועה למרות השיטה הזאת.
בדיוק בשביל זה צריך להתייעץ. הקנס הכספי צריך להיות כזה שמרתיע מצד אחד אבל שאפשר לעמוד בו מצד שני. אם פועלים בדיוק לפי ההוראות אין שום סיבה להגיע למצב של עבירה על השבועה.
ולגבי השאלה אם זה מועיל או לא, אני לא חושב שזה כלי שנועד לפתור את הבעיה בפני עצמו רק להבטיח שנעשה את הפעולות הנכונות בזמן התקף. ככזה למה זה לא יוכל להשתלב אפילו עם הצעדים?
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17041

• סוד הכניעה
  • מנהל
כאשר יודעים שזה לא נועד לפתור את הבעיה אלא רק להשתלב עם הצעדים - זה כלי מצוין. גם אני בתחילת דרכי עשיתי כזאת שבועה (האמת שאמרתי מפורש "בלי נדר", אבל הרעיון הוא דומה).

הבעיה שלי היא כאשר מבלבלים בין הטפל לעיקר וחושבים שזה יכול להציל ועל ידי שבועה כזאת או אחרת תיפתר בעיית ההתמכרות.

תכל'ס, אין הבדל בין שבועה לבין פילטר או כל כלי חיצוני אחר. כולם חשובים כאשר הם מגיעים בנוסף לעבודה רצינית ולא כתחליף.

מקווה שהסברתי את עצמי.

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17042

• מוישלה
  • דירוג פלטיניום
טוב, [וסליחה שאני מתערב בויכוח לא לי אבל מענין כשלעצמו כל הלבטים שקיימים אפילו בין הוותיקים יותר בענין שביל הזהב לגמילה] בכל אופן אעשה את אשר יהודה היציע ואפנה להנהלה ואם אראה שזה יכול להיות רלוונטי לציבור אשתף תודה ושוב פעם ישר כוחכם.

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17064

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
למשה היקר!
מצאתי באתר בי"ד של חברי הפורום
שיוכל לעשות לך "התרה"
יש שם את כל הנוסח המפורט...
תספר לנו אם זה מתאים לך
www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=1610.0

בהצלחה רבה מכל הלב
(ותפסיק לבקש סליחה כשאתה עושה דברים טובים...
תשמור את זה לדברים "רעים"...   )
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17396

• דבוק בה'
אולי מספיק עם כל ה'סליחות'!.. עברנו כבר את הימים הנוראים...

לגופו של ענין, אני אישית התחלתי עם שיטת הtaPhsik ומה שיצא מזה, שהוצאתי מאות דולרים שאין לי!..

לעניות דעתי, אם זה יהודי יקר ש'רק' מדי פעם נופל בפורנו או באוננות, אולי זה יכול לעזור לו. למכור כמוני אין מצב שזה יעזור!

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17398

• מוישלה
  • דירוג פלטיניום
אולי שיטת תפסיק טובה [כנראה שכן]
ואולי היא תעזור לי [גם נראה שכן] אבל אבל אבל...
אין לי כח אם עוד נסיונות של שבועות וכישלונות כי אני...
אז אני לא מנסה לא מתאמץ אפילו.
אווווף די די די!!!

בעניין: טוב חברי הפורום סליחה שאני מיגע בפתיחת אשכולות חדשים אבל יש לי עוד שאלה לפני 11 שנים, 7 חודשים #17400

• דבוק בה'
משה היקר!

בין השורות שלך אני ממש קורא את עצמי..

אין לי כח לכלום, אין לי כח לעולם הזה, דיי נמאס לי! לא יודע מה אני רוצה מעצמי, וכו' וכו'...

עצתי לך אח יקר, דבר ראשון תזהר מאד מלהגיע למצב של עכב"ר(עייף כועס בודד רעב)
וכשתהיה במצב רוח נורמלי קח לעצמך דף ועט ופשוט תוריד דברים על הנייר, מה אתה רוצה בדיוק מעצמך. מה עובד. מה לא עובד. מה אני עושה עם זה. איך מתקדמים. הנקודה היא שכל התיסכולים והבלבולים מגיעים ממצב רוח דפוק ומחוסר סדר, תעשה סדר ותראה ישועות!..
דבר שני (במידה ואין לך עדיין) קח ספונסר ותדבר איתו הרבה, ובכלל קשר עם חברים מאד עוזר!

מקווה שהועלתי!

לי הדברים הנ"ל מאד עוזרים!
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.66 שניות

Are you sure?

כן