ברוכים הבאים, אורח

שליטה או חוסר שליטה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שליטה או חוסר שליטה 879 צפיות

שליטה או חוסר שליטה לפני 11 שנים, 8 חודשים #15560

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
יצא לי לאחרונה לעלות מס' פעמים לקבוצה טלפונית ולהצהיר על שליטה במצב ועל כך שכל הצטרפותי לתכנית זה רק ע"מ למנוע איבוד שליטה שכן אני בקבוצת סיכון זאת למרות הצהרת כל החברים האחרים על חוסר שליטה ואיבוד עשתונות. אני בטוח שישנם אי-אלו חברים שבוודאי מגחכים לעצמם ואומרים "הוא עוד לא הגיע לתחתית. נראה אותו אחרי הנפילה הבאה"

לא אחת יוצא לי לחשוב בנושא. האומנם אני שולט במצב? האין זה מערמומיותה של המחלה להראות שליטה כביכול ו"לחכות בפינה" עד שהיא תכה שוב בכל הכח והעוצמה?

מחשבות אלו התחזקו במיוחד לאחר ולאור הכנעותו של ידידינו "מי אני" (כתבתי ע"ז באותו פוסט) האם אני יותר צדיק ממנו או יותר עקשן ממנו? האין זה נובע מגאווה מסריחה?

מצד שני אני כן שולט. היו לי אלפי הזדמנויות ליפול ושמרתי ע"ע בכל כוחי. (בעזרתו יתברך שאלמלא עזרו אין יכול לו)

הייתי שמח לשמוע את דעת החברים בענין.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: שליטה או חוסר שליטה לפני 11 שנים, 8 חודשים #15564

• tharlibeno
  • חבר חדש
אני חושב שבחלק גדול מהמקרים, הקב"ה עוזר לנו ומונע מאיתנו ליפול בגלל שעשינו כל מה שצריך להעשות ע"מ להלחם וככה אנחנו לא מתמודדים מול התאווה פנים מול פנים
אבל אם בכל זאת יש לך תאווה כלשהי ואתה מצליח אני אשמח לשמוע מה העצות שלך

בעניין: שליטה או חוסר שליטה לפני 11 שנים, 8 חודשים #15575

• שלום.
  • דירוג כסף
בס"ד

צדיק גמור זה מה שנקרא בעז"ה ובהשתדלותנו אהקב"ה עוזר ואנחנו ואנחנו צריכים להשתדל וב"ה אתה מצליח היצר תמיד אורב ואנחנו צריכים לגבור אז בע"ה שנזכה לגבור עליו תמיד ואתה צריך לנסות לשלוט במצב אני לא יודע אם אפשר להגיד שולט אבל תמיד מתפלל ומשתדל...

בעניין: שליטה או חוסר שליטה לפני 11 שנים, 8 חודשים #15576

• נעם ה'
צדיק גמור יקר,
גם אני הרגשתי שאני שולט אין ספור פעמים. בהמון פעמים הצלחתי להפסיק ולהתשלט על עצמי.
אבל,
בעשרות ובמאות פעמים אחרות לא שלטתי. לא רציתי ובכל זאת עשיתי את מה שהיה נראה לי לא טוב ולא מוסרי. הפסדתי המון דברים חשובים, איבדתי זמן רב והנזקים המצטברים הם איומים. בסך הכל, במבט כולל, לא שלטתי. לעיתים אפשר לנצח בקרב ולהפסיק את המלחמה. זה קרה לי פעמים רבות.
הייתי במצבך 147 ימים בערך. בימים האלו לא השתמשתי בתאווה וכמה שבועות וכד' החזיקו אותי. לא נכנעתי ולא הודתי בכך שאני מכור. כשנפלתי הבנתי כמה טעיתי. שורש הטעות היה זה שחשבתי שאני שולט. אין לי מילים לתאר כמה כואבת הייתה הנפילה הזו שלמרות שלא הייתה מהקשות מבחינת המעשים שעשיתי אך היא המחישה לי עד כמה התאווה מסוגלת לתפוס אותי מהגרון ולשלוט בחיי.
זה מה שנכון אצלי.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן