ברוכים הבאים, אורח

התמכרות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: התמכרות 803 צפיות

התמכרות לפני 11 שנים, 8 חודשים #15164

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אני שונא לפתוח את הנושא הזה שוב לאחר שכ"כ הרבה דיו כבר נשפך על זה.

אבל אני עדיין לא בטוח בעצמי.

שוחחתי אתמול עם א' מהחברים על כל נושא ההתמכרות ואני עדיין לא בטוח שאני אכן מכור.

הטענה הנפוצה היא: אם אתה לא מכור למה אתה עושה את זה? הפירכא שלי היא אם אני אכן מכור אז איך אני צולח תקופות ארוכות של נקיות בין נפילה לנפילה? אני מדבר לשון הרע יותר מאשר האיסורים האלו אז אולי אני מכור ללשה"ר?

אצלי בד"כ הנפילות מגיעות  בתקופות השובבי"ם וחודש אלול. (כך היה בשנים האחרונות עכ"פ)  אז זה התמכרות או לא התמכרות?
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: התמכרות לפני 11 שנים, 8 חודשים #15170

גם אם אתה לא מכור  כבד ולא פוגם לעיתים קרובות .
עצם ההתעסקות בזה והפגימה לעיתים רחוקות , זה דבר פסול שיש להיפטר ממנו .
ואם אינך מצליח לא לפגום , כאשר באופן מודע ובלב שלם אתה מודע לכך שזה איסור חמור , אז כנראה שאתה כן מכור , במידה מעוטה , אבל מכור .

בעניין: התמכרות לפני 11 שנים, 8 חודשים #15176

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ראה ידידי, אני האחרון בעולם שאומר לאדם אחר שהוא מכור. אני בקושי יודע מה המצב שלי, כיצד זה אומר לך מה מצבך?

בנוסף לכך, אינני איש מקצוע, ואין לי את היכולת (ובודאי לא את הזכות) לקבוע האם אדם אחר מכור או לא. ואם כל זה לא מספיק, קשה לי להאמין שניתן לתת אבחנה מקצועית בהסתמך על קטעי שיחות והתכתבויות.

אני גם לא עוסק בנושא של "פגימה", כך שמצידי זה לא נוגע בכלל. אני כאן לעזור למי שרוצה להפסיק ולא יכול.

אנסה לתת לך מעט מנסיוני. גם לי היו תקופות נקיות ארוכות, אבל זה עדיין לא אומר שאינני מכור. זה שאני מדבר הרבה לשון הרע לא אומר שאני מכור כי אם הייתי רוצה להפסיק - הייתי יכול. אם אמירת הלשון הרע היתה פוגעת בי באופן שהתאווה פגעה בי - הייתי מפסיק מזמן. זה שלא הפסקתי זה כיון שלא רציתי. לעומת זאת את התאווה רציתי להפסיק אבל לא יכולתי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: התמכרות לפני 11 שנים, 8 חודשים #15196

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
צדיק גמור היקר!
כל כך מזדהה עם השאלה שלך
זה בדיוק בסיס השם שלי בפורום הזה
מי אני? האם אני זה שלומד תורה ומלמדה
או ח"ו זה שיושב לבד מול מחשב כזה או אחר בסרטים כאלה ואחרים ואכמ"ל...
ונראה לי שעצם המחשבה שיכול להיות שהתמכרתי לתאווה ונפלתי לאובססיה מינית
היא היא שנתנה לי כח אדיר שכבר מא' סיוון איני - " פועל על התאווה " למעט מקרים בודדים
שפעלתי על התאווה אך מיד נסוגתי ...(ואולי זה מעיחד שכן התמכרתי?  ???  :-\ )
התפללתי לה' שיצילני ובאמת זה הצליח...(אין ספק שזו עצה שלמדתי כאן בפורום ובאמת היא עזרה מאוד...)
אז גם אם עוד לא התמכרתי עדיין יש לי מה לחפש בפורום היקר הזה...
אז זהו, צדיק! מצטער שהתפרצתי לדלת פתוחה אבל זו ממש גם השאלה שלי...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: התמכרות לפני 11 שנים, 8 חודשים #15199

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
למה חשוב לנו כל כך להגדיר את עצמנו?
הרי הנתונים די ברורים לנו. אנחנו עושים את זה נגד רצוננו האמיתי, אנחנו הרבה פעמים ניסינו להפסיק ולא הצלחנו אז קדימה לעבודה.
יש מדריך נפלא שמחלק את זה לרמות שונות, נבדוק איפה אנחנו נמצאים, אם לא מצליחים מבקשים עזרה ומנסים להשתמש בכלים המתאימים למצבנו. פשוט לא?
אבל בינינו גם אני שואל את עצמי אם אני מכור או לא.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן