ברוכים הבאים, אורח

שאלה (מקווה שזה המקום)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלה (מקווה שזה המקום) 221 צפיות

שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 1 חודש #150437

• גד12
  • חבר חדש

שלום יש כמה שאלות שאין לי איפה לשאול. מקווה שפה אפשר לשאול
א. מה הגדרה של נקי כמה זמן?
ב. אני אומר תאמת גם אם אני לא נופל וברוך ה אני רואה התקדמות בזמן האחרון מאז שהתחלתי לשיים לב לפעמים יש לי סוג של עקצוץ באביר המין מה זה אומר שאין לי דרך לצאת מזה? אני אסביר לרוב שאני באתר יש לי את זה או שאני רואה פורנו (גם את  זה ברוך ה לא קרב לי תקופה קצרה אבל יש גאווה בתקופה קצרה) או שיש לי רצון לראות אפשר מזה להשתחרר? 
ג. איך אני צריך להתייחס לניצחונות קטנים זה טוב או בגלל שזה רק התחלה אין מה להתלהב?
ד. שאלה שמשהו פעם אמר לי אם ראיתי אי פעם פורנו יהיה משהו מזה שאי אפשר להשתחרר אף פעם ? משהו שיהיה תמיד?
ה. אם יש מקום מאוד ספציפי שאני נופל בו שאני חוזר לבית מהישיבה (בערך פעם ב3 שבועות) ברוך ה הפעם הצלחתי אחרי הרבה זמן לא ליפול אפשר העצה מה אפשר לעשות כי הפעם זה היה קצת מזל?
ו. עוד מעט אני חוזר לתקופה ארוכה ויש פחד מה יהיה שאני יהיה הרבה זמן ביית גם לזה אני אשמח להעצה
תודה רבה יש הרבה שאלות ורובם לא קשורות  אחת לשנייה.

תגובה: שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 1 חודש #150438

• 9625
  • דירוג זהב
שלום לך וברוך הבא!
אתה בחור טוב. בהנחה שאתה לא דובר עברית רהוטה מקוה שתסתדר עם השפה העברית או עם חברים דוברי השפה שלך.
לשאלותיך - 
א. המגמה היא לעדכן מידי יום במעקב של האתר. לפי אורך תקופת הדיווח נוצרת תקופת הנקיון.
ב. מכיר את דברי חזל על הבור של יוסף הצדיק? הבור רק אין בו מים. כיון שאין בו מים, יש בו נחשים ועקרבים. הבעיה שאתה מציג יש גם לי. והפתרון [שגם אני עובד עליו] למלא את הנפש בסיפוק חיובי וככה יהיה קל יותר לא לטעום מסיפוקים פסולים.
ג. יש המון מה להתלהב.
ד. דלתי התשובה לא ננעלו בפני אף אחד. לא רוצה לומר שההוא דיבר שטויות כי אני לא יודע מי הוא ולמה הוא התכוין. אבל לענינינו, לכל אחד בכל מצב יש תקוה.
ה. צריך כח רצון חזק ואולי החלטה לשנות את הדרך. 
ו. הפחד עצמו הוא טוב אם הוא מעודד לפעולה. לא טוב אם הוא מכניס לחרדה.
באהבה, אפי

הסיפור מאחורי תמונת הפרופיל:
אחד הכלים להתמודד עם תאווה, הוא לזהות את הנקודה שלפני נקודת האל-חזור.
להגיע לנקודת האל-חזור ואז להלחם, זה גם קשה וגם מתיש.
לצורך דומה לזה בכביש קיים תמרור מס' 623.
לא תמיד התמרור ברור כמו בכביש, לפעמים הוא קצת נמוך, לפעמים הוא קצת מטושטש, אבל תמיד הוא קיים.
אם אשכיל לזהות את הנקודה הזו, יהיה לי הרבה יותר סיפוק והרבה פחות נפילות.

תגובה: שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 4 שבועות, 1 יום #150440

• גד12
  • חבר חדש

תודה רבה. אני דובר עברית טוב,רק שכתבתי במהירות זה התוצאה. סליחה על העברית שם

תגובה: שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 4 שבועות, 1 יום #150442

• 9625
  • דירוג זהב

סליחה על החשד.
בכל זאת, האם ואיך הזדהית עם שאר הדברים?

הסיפור מאחורי תמונת הפרופיל:
אחד הכלים להתמודד עם תאווה, הוא לזהות את הנקודה שלפני נקודת האל-חזור.
להגיע לנקודת האל-חזור ואז להלחם, זה גם קשה וגם מתיש.
לצורך דומה לזה בכביש קיים תמרור מס' 623.
לא תמיד התמרור ברור כמו בכביש, לפעמים הוא קצת נמוך, לפעמים הוא קצת מטושטש, אבל תמיד הוא קיים.
אם אשכיל לזהות את הנקודה הזו, יהיה לי הרבה יותר סיפוק והרבה פחות נפילות.

תגובה: שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 4 שבועות, 1 יום #150450

הערות מעניינות מאוד תודה רבה !

תגובה: שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 2 שבועות, 1 יום #150563

• גד12
  • חבר חדש

סליחה שלא עניתי לפני אני קצת לא הייתי פעיל לאחרונה, לא בתור דבר רע פשוט תקופה בלי מחשבים...
תאמת אחרי איזה חודש וקצת של נקיות אני קצת מרגיש את מה שכתבת עדין יש לי את החשש שאני אפול שוב כי כבר פעם הצלחתי אפילו יותר מחודש...
תודה רבה

תגובה: שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 1 שבוע, 3 ימים #150588

• nbym
  • דירוג זהב

גד12 יקירי, שאלות יפות וחשובות מאוד. ניכר שאתה אדם אינטליגנטי וחכם ואכן יש בך כוחות רבים וטובים מאוד. לשאלותיך החשובות:

א. לעניות דעתי כל רגע ורגע שאתה לא נכשל הוא רגע נקי. אין זמן מוגדר באמת. כל שניה ושניה נחשבת לך כזכות ולכן יש לשמוח גם על רגעים וניצחונות קטנים. חשוב מאוד!

ב. אין יכולת לומר בוודאות אבל אולי זו תחושה של הרצון לראות משהו. אכן יש דרך לצאת מכל דבר. ביולוגית לא מכיר את התופעה אבל לא להתרגש. זה יעבור. תן לזה לחלוף בלי לתת לזה דגש רב מדי. אתה יכול לשים לב מה גורם לכך קצת לפני שזה קורה ואולי להימנע. אם אין משהו מיוחד אז תן לזה לחלוף. זה יעבור ולא מדובר בבעיה רפואית או נפשית.

ג. בוודאי! כל ניצחון נחשב ניצחון גדול. גם אם הוא נראה בעיניך קטן. יש משפט שאומר שהקב"ה אינו סופר דפי גמרא אלא את המאמץ. 'לפום צערא - אגרא',  גם אם הם מאמצים קטנים. אתה יודע מה? הסוד כפי שכתבתי, הוא דווקא לחגוג ניצחונות קטנים. הרי זה לא קשה לחגוג ניצחונות גדולים, זה כל אחד יודע וזה הכי פשוט. אבל לשים לב לרגעים של האושר, השמחה,  והנקיות הקטנים מדי יום הם העבודה. ''לא פשוט להיות פשוט'' אומר הפתגם. זה חשוב ביותר ותשתמש בניצחונות הללו ככוח להמשיך ולהתמיד.

ד. לא. אני לא מאמין שאי אפשר להשתחרר. אולי זו ההסתכלות או הדעה של מי שאמר לך. אבל הוא לא אתה. אתה זה אתה עם הנסיבות שלך. כל אחד וניסיונו. אמנם יכול להיות שהוא התכוון שיהיה קשה למחוק את מה שראית. אבל עם הזמן ועם הנקיות זה מתעמעם ונהיה יותר ויותר חלש. תראה את האנשים שכן יצאו מזה. אני חושב שדרך נכונה להסתכל על הדברים הם לפי כוח ההשפעה. כלומר, יכול להיות שתהיה השפעה ומשיכה חזקה, אבל עם הזמן המשיכה והדחף יהיו יותר ויותר חלשים. זו עבודה אבל אין כזה דבר שאי אפשר להתשחרר. לא קיים ולא מאמין בכך. תסתכל גם על המשמעות של תשובה, משמעותה היא לתקן ולצאת מהחטא. חשוב שתדע. קושי לא אומר שאי אפשר. קושי פירושו שיש להשקיע את הכוחות כדי להתגבר עליו. זה משתלם.

ה. שמח שמצאת את המקום בו אתה יכול ליפול, כי מציאת הפירצה היא כבר חצי מהפתרון. החצי השני הוא לוודא איך לחסום אותה. כל פרצה והחסימה שלה. קשה לי לומר או לתת עצה איך לחסום כי לא פירטת (ואם אתה מרגיש בנוח אשמח שתכתוב), אבל אתה יכול למשל להתקשר לחברת הסלולר שלך בשירות לקוחות ולבקש להצטרף לאינטרנט מסונן בפלאפון שלך - זה גם בחינם ולפי החוק וזה כבר משהו. דרך אגב ניתן לעשות את זה גם לWifi בבית ולהתקשר לאותה חברה שמספקת את הwifi ולומר לה לסנן את הWifi. כל מה שאמרתי הוא בחינם ולפי החוק חובה עליהם. זה שווה מניסיון.
דבר נוסף, להימנע מהמקום הזה ולשים לב יותר לשעות ומקומות בהם אתה עלול ליפול. אם אתה מרגיש דחף אתה יכול לצאת החוצה ולטייל כ20 דק כדי שהוא ירד ויפחת אז זה מצוין. גם מומלץ לעשות משהו אחר שאתה נהנה ממנו ולא קשור לדחף (למשל לראות סרט, גם אם הוא נקי זה לא מומלץ, אבל לבנות משהו או לצייר זה יותר טוב. כל מה שלא מערב אינטרנט זה בכלל מומלץ באופן כללי). אם אתה יכול לבקש מההורים לסנן את האינטרנט זה גם יהיה מצוין. אני משתמש גם בסינון שביקשתי מחברות הסלולר וגם בנטספארק. מאוד שמח על ההחלטה.

ו. אני חושב שמה שכתבתי לך בהערה הקודמת רלוונטית גם לזמן בית. אוסיף ואומר שתמצא לך עיסוק בזמן 'בין הזמנים' או בחופש הגדול'. עיסוק שהוא חיובי כמו התנדבות, צילום, ציור, נגינה, טיולים, עזרה בבית וכדו' יש בשפע. חיפוש קטן בגוגל יתן לך, במיוחד בימי מלחמה - ובתנאי שתשמור על עצמך ולא לקחת סיכונים מיותרים. רק לא להיות לבד עם המכשיר או המחשב. תקיף את עצמך באנשים. זה חשוב. אם אתה לבד בבית אולי שווה שתשקול לבקר אצל חבר או לשים את המחשב כבוי. אם יש לך יכולת לבקש שהמחשב יהיה בסלון או במקום שיש בו הרבה אנשים בבית זה גם מבורך.
שוב.... קשה לי לענות מדויק ואני מנסה כמה שיותר להרחיב כי אני לא יודע במה מדובר בדיוק ואני מקווה שהעצות וההערות יעזרו לך לעבור את התקופה בצורה טובה. והכי חשוב. לא להתייאש. זה החטא והפיתוי של היצר הכי חמור, אולי חמור יותר מהחטא עצמו. ישר כוח ששמרת עד עכשיו ותמשיך גם אם תיפול ח''ו. להמשיך להמשיך להמשיך. זה הכי חשוב. אשריך! אתה תמיד אהוב לפני המקום בכל מקום, בכל זמן ובכל דרגה וגם כאן. תמשיך לשתף. חג שמח וכשר ושבת שלום ומבורכת! מצפה לעדכונים נוספים

נערך לאחרונה: לפני 1 שבוע, 3 ימים על ידי nbym.

תגובה: שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 4 ימים, 14 שעות #150646

• גד12
  • חבר חדש

תודה רבה (אני אגיב אישית לפני שאני מדבר על הדבר הבא, אני אשמח שוב לתשובה גם אם היא קצת תחזור )
לשאר אני אשמח לתשובה של כל אחד

תגובה: שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 4 ימים, 14 שעות #150647

• גד12
  • חבר חדש

סליחה שאני משתף יותר מדי אבל אני מרגיש שאני חייב לכתוב
נפלתי אחרי 46 ימים 
שוב אותו דבר שקרה לי כבר כמה פעמים באסה קטנה שהייתה לי על הלב פשוט הפיל אותי
שתי הערות על אותו באסה:
א. היא ממש לא חשובה עדין יש לי אותה אבל נוו באמת יש דברים יותר חשובים בחיים 
ב. אחרי כך כך הרבה זמן שלא נפלתי זה עושה את זה ליותר קשה
עוד כמה הערות שיש לי על הנפילה 
א. יחסית לא נכנסתי לאתר הרבה זמן לפני למה? 
1. קצת לא היה לי בזמן האחרון דחף אז לא הרגשתי צורך דחוף להכניס ודחיתי כל יום ויום
2. יחסית לא הייתי ליד מה שגורם לי ליפול אז שוב לא הרגשתי דחיפות להכניס
3. אני מודה יש גם עצלות
ג. אני לא ישקר אבל נלחמתי, ושוב זה שנלחמתי עושה לי את הנפילה עוד יותר קשה
אני קצת הפרט מה אמרתי 
1. אתה תצטער על זה שנייה אחרי (קורה תמיד שאני נופל)
2. תזכור כמה ניצחת למה לאפס את כל מה שעשית ולחזור להתחלה (הבעיה שבזה עניתי שאני לא חוזר להתחלה אלא רק נופל, מחר נחזור. עכשיו אני רואה את המשפט הזה בתור חצי נכון כי יש צד שלא הכול נמחק ויש צד שבאמת נמחק )
3. זה קצת נקודה שאני קצת מחביא מהסביבה אבל זה שאני מול מסך אני קצת יפרוץ גבולות שאני לא הייתה פורץ בחוץ
אמרתי לעצמי שבכל מקרה יש לך תקופה קשה שחרר קצת (זה נובע מכמה דברים מביטחון עצמי נמוך ומדברים שאני לא מצליח לפתור עם עצמי ואולי קצת דיכאון )  באותו רגע אני  חשבתי, שאני לא יודע אם אני משקר לעצמי שאני מחבר בין למה שאני עובר לזה שאני רוצה לפןל...
מקווה שזה מובן כתבתי פה כי אני אשמח לתגובות כתבתי פה הרבה נקודת לפעמים באותו משפט כמה נקודות) אני אשמח לתשובה 
תודה #הייתי חייב לשתף מישהו וזה המקום היחיד שאני יכול. #אני רוצה להשתנות #סליחה על החפירה ושיתוף כל הבעיות שלי
נ.ב חלק מהביטחון העצמי הנמוך באגם שנאה עצמית אז בכל נפילה זה עוד יותר קשה לי.. 

תגובה: שאלה (מקווה שזה המקום) לפני 2 ימים, 16 שעות #150659

• גילאל
  • חבר חדש

תודה על התגובה האותנטית שלך לאחר הנפילה באמת שהתרגשתי וקיבלתי ניסיון ממה שכתבת. שיהיה שבוע טוב ובהצלחה. סופר מעריך אותך!!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן