ברוכים הבאים, אורח

קריאת פורנו
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: קריאת פורנו 124 צפיות

קריאת פורנו לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148745

• shauli
  • משתמש

היי לכולם מאז נתקלתי באתר הזה לפני כחודשיים נפלתי ב"ה רק פעם אחת לצפייה בפורנו אבל מאחר והסרטונים שראיתי באתר הזה דיברו והסבירו בעיקר על צפייה בפורנו והבעיות הכרוכות בכך עברתי לקריאת סיפורים אירוטיים שאינם קשים כצפייה ויזואלית בכדי להקל על הגמילה מהסרטונים ולפני כשבוע ב"ה חדלתי גם לקרוא מקווה שאצליח להמשיך ולהחזיק בזה לאורך זמן בעז"ה. רציתי לשאול ולהבין יותר על נושא זה של קריאת פורנו שאינה כוללת תמונות על ההשפעה של הקריאה של תכנים מגרים ויצריים על מוחנו והאם זה אכן יותר טוב מצפייה וכו'. אשמח להרחבת הדעת בנושא. בתודה ובהערכה לכולכם.

תגובה: קריאת פורנו לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148746

אני אישית מכור לתאוה
ולא משנה איך אני צורך אותה 
היא לא טובה בשבילי
כמו שידוע מהספר הלבן " אני יכול לאונן מול קיר לבן"
אוהבים אותך
שלמה

תגובה: קריאת פורנו לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148750

• nbym
  • דירוג זהב

הי שאולי, שאלה טובה. 
רוצה לציין כי אני לא רופא או נוירולוג או כל גורם רפואי אחר שחקר את הנושא לעומק אלא אני כותב לפי ההיגיון וניסיון ומקווה שזה יעזור. 
לכל תוכן שאנחנו צורכים יש השפעה עלינו. לגבי פורנו מובן שההשפעה היא רעה אך אני מאמין שיש שוני ברמות ההשפעה בין צפיה לקריאה. 
צפיה בפורנו משפיעה בצורה גדולה יותר מאשר קריאה כי היא מערבת את העיניים והאוזניים, לעומת זאת קריאה מערבת רק את העיניים ומפעילה גם את הדמיון. 
אין זה אומר שזה בסדר לקרוא סיפורים אירוטיים, התאווה היא רעה בכל צורותיה, כפי שכתב החבר משה שלמה, המטרה היא קצת לעשות סדר. 
יחד עם זאת, בלי קשר לשוני בין הצפיה לקריאה יש כמה נקודות מרכזיות שצריך לתת עליהם את הדעת בכל הנוגע לסיפורים:

1. בקריאת פורנו - הסופר מעוות את המציאות יותר כיוון שאין מגבלות - המגבלה היחידה היא הדמיון ומהבחינה הזו זה יותר מסוכן כי הסופר יכול לקחת את זה לעלילות קיצוניות ולא מציאותיות, וכך יוצא שלפעמים אנחנו נוטים לחשוב שדברים כאלה יכולים להיות גם בעולם שבחוץ. מה שלרוב לא יקרה וגם לא יהיה בחיים. זה גורם גם בין היתר לרכישת הסתכלות מעוותת.

2. הקריאה יוצרת גם עולם תת מודע והשקפות שקל לא לשים לב אליהם, זה מתבטא לפעמים במחשבות ודמיונות שצצים בתדירות יותר גדולה וגורם לאדם לפנטז יותר מאשר להיות מחובר לקרקע. בקריאה אנחנו מזינים את הדמיון והמחשבות הרבה יותר כיוון שאלו החושים המרכזיים שמופעלים שם בעוצמה. קשה לזהות יותר את הדפוס שנוצר, וקשה להתמודד עם מחשבות (את המחשב תמיד ניתן לכבות...)

3. אנחנו לרוב לא מרגישים תחושת אשמה/אשמח קלה במקרה הטוב, לעומת צפיה. זה גורם לנו לחשוב שאולי קריאה היא לא דבר נורא כל כך. זו טעות כיוון שלפעמים מנות קטנות יותר של השפעה בסך הכולל יכולות להצטבר להשפעה אחת גדולה.

4. כבני אדם אנחנו נמשכים לסיפורים, החל מ"סיפור לפני השינה", סיפורי צבא או נוסטלגיה של סבא/אבא/חברים, מהדורת חדשות (המספרות את מה שהתרחש) ואפילו מסע בחירות. ככה אנחנו בנויים. מה זה אומר בתכלס? שזה יכול לא פחות למכר מאשר צפיה. 
אנחנו נמשכים לסיפורים, 
וסיפורי אירוטיקה מוסיפים את המשיכה המינית ומערבבים אותה יחד עם השפעת הסיפור. זה מתכון לא רע להתמכרות. 

זו לעניות דעתי כמה זוויות ששווה להתסכל עליהם. וכמובן הכל רק כחוות דעת צנועה ולא כגורם מקצועי שעוסק בתחום. 

ישר כוח שאתה מנסה להתגבר ונלחם על מנת שלא ליפול. יש לך שכר גדול מאוד!

נערך לאחרונה: לפני 7 חודשים, 1 שבוע על ידי nbym.

תגובה: קריאת פורנו לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148753

• shauli
  • משתמש

אתה פשוט צודק וההיגיון צועק מדבריך וואלה קניתי ובעז"ה הדברים יעזרו לי להמשיך להתמודד תודה

תגובה: קריאת פורנו לפני 7 חודשים, 1 שבוע #148754

• nbym
  • דירוג זהב

בהצלחה גדולה חבר יקר!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן