ברוכים הבאים, אורח

טריגרים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: טריגרים 279 צפיות

טריגרים לפני 7 חודשים, 4 שבועות #148412

• עמי-אתה
  • רצף ניקיון נוכחי: 228 ימים
  • חבר קבוע

מה דעתכם האם אפשר לבטל טריגר לא ישיר לגמרי ? נגיד מחשב שאני עובד איתו בלי קשר לאתר כזה או אחר, האם לעולם הוא יהווה סוג של טריגר אם נפלתי בו מספר רב של פעמים או שישנה אפשרות "לאפס את המונה " כמובן אחרי עבודה של התמודדות עם דחפים והתמדה וכו'

תגובה: טריגרים לפני 7 חודשים, 4 שבועות #148423

כן, בודאי.
רק כדאי לשים לב ולהבחין בין טריגר לבין ניסיון.

נערך לאחרונה: לפני 7 חודשים, 4 שבועות על ידי אם לא עכשיו אימתי.

תגובה: טריגרים לפני 7 חודשים, 2 שבועות #148659

• amexy1982
  • חבר חדש

מחשב הוא לא טריגר, סך הכל חפץ\ אמצעי שמשתמשים בו.
הטריגר הוא משהו פנימי אצלך שמפעיל את הכפתור - לפעמים מדובר על זכרון\חוויה, אולי חלום שחלמת, אולי דבר מה שראית ברחוב, בעבודה והדליק אצלך את הדחף.

מחשב הוא רק מחשב
בסופו של דבר, 

תגובה: טריגרים לפני 7 חודשים #148817

• 9625
  • דירוג זהב

רק כדאי לזכור שמחשב הוא נוטריקון מח-שב.
בלי לבטל את המעלות שהכלי הזה נתן לנו [ביניהן את אתר שמור עיניך האדיר...], יש בו משהו שמרפה את כח החשיבה.
אני סבור שכאשר יש משהו צדדי שגורם לאדם זכרונות מסוימים, אפילו אם זה לא מוצג באופן ישיר, זה קיים.
מסתבר שאחרי עבודה זה יכול להשתנות. אבל זה לא עובר לבד.
בנוסף, הזיכרון שלנו מחולק לשנים. זכרון חושי וזכרון שכלי.
אם אני זוכר מס' טלפון של מישהו, זה שייך לזיכרון השכלי. לעומת זאת, אם אני חוויתי חבלה, כוויה, עלבון וכדומה, או בצד החיובי כבוד, מיטה מפנקת, טיול וכדומה, זה יכנס אצלי לזיכרון החושי.
וכאשר מדובר על זיכרון חושי, אז בעצם כל דבר צדדי שהיה באותו מקום של החוויה יכול להחזיר אותי אליה. 
אני בטוח שכל אחד יכול להביא מחייו הפרטיים דוגמאות לזה.
בקשה. אשמח להסבר קצר להבדל בין טריגר לבין נסיון.
באהבה, אפי

הסיפור מאחורי תמונת הפרופיל:
אחד הכלים להתמודד עם תאווה, הוא לזהות את הנקודה שלפני נקודת האל-חזור.
להגיע לנקודת האל-חזור ואז להלחם, זה גם קשה וגם מתיש.
לצורך דומה לזה בכביש קיים תמרור מס' 623.
לא תמיד התמרור ברור כמו בכביש, לפעמים הוא קצת נמוך, לפעמים הוא קצת מטושטש, אבל תמיד הוא קיים.
אם אשכיל לזהות את הנקודה הזו, יהיה לי הרבה יותר סיפוק והרבה פחות נפילות.

תגובה: טריגרים לפני 7 חודשים #148820

• nbym
  • דירוג זהב

לשאלת כותב הפוסט, ניתן להתגבר על טריגרים. בהחלט! והתגובות שנשלחו הן המצוינות, היה חשוב לי להוסיף שניתן גם להחליף טריגרים - כלומר במקום לחוש דחף ליפול לחוש דבר אחר/לנקוט פעולה אחרת. זה דורש שינוי הרגלים. אחד הדרכים לשנות הרגל הוא להחליפו בהרגל אחר.
נסה לחשוב על דברים שאתה יכול לעשות למשל, לצאת לשאוף קצת אוויר כשיש טריגר/אם ניתן - לכבות את המחשב או אפילו לכבות רק את המסך, וכשצריך להדליק אותו/את המסך, להיות במקום עם עוד אנשים יחד(אם מדובר על בית - אז להיות בסלון) - במילים אחרות, תמצא דרך שיכולה לעזור לך למנוע עד כמה שאפשר את הניסיון. תזכור שדחף לא עובר מיד אלא בממוצע כ20 דק' כפי שהאתר כותב. אז ממליץ לך יחד עם זה לתרגל "גלישת דחפים". 
דבר נוסף, "איפוס המונה" כלשונך לא בהכרח אומר שסיימת. כלומר, יכול להיות שתצטרך ל"אפס" אותו כמה פעמים עד שתמצא את הדרך הנכונה. לאט לאט "האיפוס" יתבצע במרווחי זמן גדלים וגדלים עד שלא תצטרך בכלל/לעיתים רחוקות. זו עבודה שדורשת, אבל בהחלט אפשרית. בהצלחה רבה יקירי!

נערך לאחרונה: לפני 7 חודשים על ידי nbym.

תגובה: טריגרים לפני 7 חודשים #148821

• nbym
  • דירוג זהב
9625 כתב on 27 ספט' 2023 05:35:

רק כדאי לזכור שמחשב הוא נוטריקון מח-שב.
בלי לבטל את המעלות שהכלי הזה נתן לנו [ביניהן את אתר שמור עיניך האדיר...], יש בו משהו שמרפה את כח החשיבה.
אני סבור שכאשר יש משהו צדדי שגורם לאדם זכרונות מסוימים, אפילו אם זה לא מוצג באופן ישיר, זה קיים.
מסתבר שאחרי עבודה זה יכול להשתנות. אבל זה לא עובר לבד.
בנוסף, הזיכרון שלנו מחולק לשנים. זכרון חושי וזכרון שכלי.
אם אני זוכר מס' טלפון של מישהו, זה שייך לזיכרון השכלי. לעומת זאת, אם אני חוויתי חבלה, כוויה, עלבון וכדומה, או בצד החיובי כבוד, מיטה מפנקת, טיול וכדומה, זה יכנס אצלי לזיכרון החושי.
וכאשר מדובר על זיכרון חושי, אז בעצם כל דבר צדדי שהיה באותו מקום של החוויה יכול להחזיר אותי אליה. 
אני בטוח שכל אחד יכול להביא מחייו הפרטיים דוגמאות לזה.
בקשה. אשמח להסבר קצר להבדל בין טריגר לבין נסיון.
באהבה, אפי

הי אפי היקר. לעניות דעתי. 
טריגר מוביל לניסיון. המילה טריגר באנגלית = מניע. דבר שגורם לפעולה מסוימת. 
נסיון זה מצב שנקלעים אליו רק אם פועלים ליצור אותו. 
למשל: יכול להיות טריגר בלי נסיון, נקח את הדוגמה לעיל. המחשב יכול להיות טריגר = מניע לנפילה אבל אתה בוחר לא לפעול על פיו. כלומר אתה בוחר לא להכניס את עצמך לניסיון. ניסיון זו מילה נפרדת להתמודדות. 

לסיכום, מניע (טריגר) והתמודדות (נסיון) הם שלבים שונים שמתארים חוויה. זכרון רגשי כלשונך.
טריגר - הוא פסיבי, כלומר לא צריך לפעול ע"מ לחוות אותו, ניסיון לרוב הוא אקטיבי כלומר כדי להביא אותך לניסיון צריך לפעול (גם במקרים שלא אנחנו יזמנו, שבהם נגיד רואים בחורה ברחוב, יש טריגר, ושם יש גם ניסיון האם להמשיך להסתכל או לא... הבחורה = טריגר(המניע), המשך הסתכלות/הסטת מבט = הניסיון,(ההתמודדות) מה לעשות - כלומר 
 עדיין יש חופש פעולה מה לבחור. בחרת להסיט מבט? מעולה, היה לך(מצב כללי) טריגר ובחרת (פעולה) להתמודד בצורה נכונה.).
מקווה שעזרתי

נערך לאחרונה: לפני 7 חודשים על ידי nbym.

תגובה: טריגרים לפני 7 חודשים #148835

nbym כתב on 27 ספט' 2023 08:41:

לשאלת כותב הפוסט, ניתן להתגבר על טריגרים. בהחלט! והתגובות שנשלחו הן המצוינות, היה חשוב לי להוסיף שניתן גם להחליף טריגרים - כלומר במקום לחוש דחף ליפול לחוש דבר אחר/לנקוט פעולה אחרת. זה דורש שינוי הרגלים. אחד הדרכים לשנות הרגל הוא להחליפו בהרגל אחר.
נסה לחשוב על דברים שאתה יכול לעשות למשל, לצאת לשאוף קצת אוויר כשיש טריגר/אם ניתן - לכבות את המחשב או אפילו לכבות רק את המסך, וכשצריך להדליק אותו/את המסך, להיות במקום עם עוד אנשים יחד(אם מדובר על בית - אז להיות בסלון) - במילים אחרות, תמצא דרך שיכולה לעזור לך למנוע עד כמה שאפשר את הניסיון. תזכור שדחף לא עובר מיד אלא בממוצע כ20 דק' כפי שהאתר כותב. אז ממליץ לך יחד עם זה לתרגל "גלישת דחפים". 
דבר נוסף, "איפוס המונה" כלשונך לא בהכרח אומר שסיימת. כלומר, יכול להיות שתצטרך ל"אפס" אותו כמה פעמים עד שתמצא את הדרך הנכונה. לאט לאט "האיפוס" יתבצע במרווחי זמן גדלים וגדלים עד שלא תצטרך בכלל/לעיתים רחוקות. זו עבודה שדורשת, אבל בהחלט אפשרית. בהצלחה רבה יקירי!

אוהבים
מילים כדורבנות
אך לא נראה לי עובד למכורים
תודה על כל התגובות המורחבות והמושקעות

תגובה: טריגרים לפני 7 חודשים #148853

אשריך רבי נועם!
תראה איך אתה כותב לשם שמים ואי אפשר לדעת למי זה יעזור בסוף

מה  שכן יכול להיות שזה עוד סוג של פלסתר או משחה
שרק יאריך את הדרך למכור להבין שזה לא באמת פותר את הבעיה
והוא חייב להתמקד בגידול ולא בגירוד
אוהבים ישר כח

תגובה: טריגרים לפני 7 חודשים #148856