ברוכים הבאים, אורח

האם חייבים להתייחס רק לנושא המרכזי של ה"פוסט"
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם חייבים להתייחס רק לנושא המרכזי של ה"פוסט" 955 צפיות

האם חייבים להתייחס רק לנושא המרכזי של ה"פוסט" לפני 11 שנים, 9 חודשים #13845

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
קורה פעמים רבות בפורום שמישהו פותח שאלה, תמיהה, נושא מסוים בפורום
הדיון מתפתח בצורה עניינית בדרך כלל...
אך לפעמים יש איזה משפט צדדי שלא נשמע לי טוב והייתי רוצה להעיר עליו
האם זה נכון להגיב מיד במקום? (אפילו שזה לא הנושא המרכזי )
או שצריך לפתוח פוסט מיוחד בעניין? (ואז יתכן שמי שמגיבים אליו בכלל לא יראה את התגובה)
מה דעתכם? ??????????? 
ראיתי כמה שכעסו על הסטת הדיון  >
והיו מי שרצה לעבור לאישי כדי שלא יסיטו לו את הדיון  :-\
אשמח לתשובותכם בעניין...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: האם חייבים להתייחס רק לנושא המרכזי של ה"פוסט" לפני 11 שנים, 9 חודשים #13854

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שלום למיאני, שאלה מצויינת עבורי, באופן אישי, לא כעסתי על אף אחד שהסיט פוסט, אבל לא פעם חשתי בחוסר נוחות (במיוחד מפוסטים שהדרדרו לקרבות מילוליים אישיים) אני מבקש מאלוקים שיעזור לי לזכור מי אני, ולהשתדל להתנהג עם הזולת כפי שהייתי רוצה שינהגו בי, בסופו של יום אנו אנשים רגישים שרוצים להחלים משלל אתגרים שחווינו במהלך חיינו.

ולשאלה שהעלית בפוסט, ננסה לשים לב: יושב אדם, כותב משהו ספציפי שמציק לו, או רעיון מחלים שהועיל לו, והוא מבקש את התייחסות החברים. ובאים אנשים עם כוונות טובות או שלא, ושואבים את תשומת הלב לעצמם, על דברים שוליים לנושא, או שיש להם היסטוריה אישית עם מגיב כזה או אחר, ומשכיחים את הנושא המרכזי שבעבורו נפתח הפוסט. לא נעים.

הכלל שלי הוא: להשתדל להתייחס לגופם של דברים לפני נסיוני, ככל האפשר, אם הדיון זז לחלוטין מתוכן הפוסט הראשוני וכותב הפוסט לא משתתף בדיון ששונה, אשתדל להמנע מלהגיב. אם יש לי יסוד להניח שדברי יסיטו את הדיון מהנושא, אציע להעבירו לפרטי ואתנהל לפי בחירת הזולת.

מקווה שהועלתי. 
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: האם חייבים להתייחס רק לנושא המרכזי של ה"פוסט" לפני 11 שנים, 9 חודשים #13856

• דובי
  • דירוג פלטיניום
אוסיף לדבריו המאוד נכונים של אסירתודה .
שלא פעם נפגעתי מתגובה של חבר לפוסט שפתחתי ולא הבנתי , מה הקשר בין הנושא לתגובה שהגיב .
מה שגם זה נראה מזלזל משהו ,  ומסתבר לאחר התכתבות בפרטי שהוא בכלל סגר חשבון עם אחד המגיבים.
זה תופעה לא נכונה ולא רגישה, שכל חבר לא היה רוצה שתקרה בפוסט שלו , אז שלא יעשה זאת אצל אחרים.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: האם חייבים להתייחס רק לנושא המרכזי של ה"פוסט" לפני 11 שנים, 9 חודשים #14019

מחזק את הדברים של אסירותודה ודובי,
אדם הפותח פוסט, מצפה שיגיבו לו בצורה עניינית וייתחסו אליו ואל הנושא שכתב,
ברגע שאדם מסיט את הנושא המדובר למקומות אחרים, זה משתמע כ"חטיפת נושא", שזה דבר לא מקובל בכלל בכל הקשור לפורומים כאלו ואחרים.
אם יש צורך להעיר באופן ספציפי לאדם ספציפי בשרשור הפוסט, אפשר לעשות זאת בפרטי, וכך ימנעו הרבה עוגמות נפש.

בהצלחה בהמשך הדרך...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: האם חייבים להתייחס רק לנושא המרכזי של ה"פוסט" לפני 11 שנים, 9 חודשים #14042

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אני. שעניתי והיגבתי והתייחסתי לכ"כ הרבה הודעות כנראה שאני נגוע במחלה הזאת.
אין לי אפשרות לזכור את כל התגובות שרשמתי אך קשה לי להאמין שזה לא קרה לי.
ראשית כל אבקש את מחילת הציבור בעד כל עגמת נפש שנגרם אולי למישהו בעיקבות זאת.
ובקשר לעתיד קשה לי לעמוד תמיד על המשמר בפרט בנושאים שכבר סטו מהנושא המרכזי.
אולי יש לכם חברים יקרים עיצה טובה שתעזור לי לא "להינעל" על משפט מסויים וע"י זה לצאת לכל מיני מקומות? כי אין לי חשק להפסיק לגמרי לכתוב מה גם שפעמים רבות אני מרגיש שאני מעודד ואיך אפשר לראות יהודי נבוך ולא לעזור לו? יחד עם זה איך אפשר לקחת משהו שמישהו עמל וחיבר לאחר מחשבה עמוקה ותיכנון ארוך ולהסיט לדברים שלא עלה על דעת הכותב?
אובד עיצות
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: האם חייבים להתייחס רק לנושא המרכזי של ה"פוסט" לפני 11 שנים, 9 חודשים #14093

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
בפתיחת הפוסט כיוונתי לדברי ה"צדיק"
האם יש רעיונות בעניין
אולי לפנות ב"אישי"
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן