ברוכים הבאים, אורח

המלחמה בהתמכרויות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: המלחמה בהתמכרויות 202 צפיות

המלחמה בהתמכרויות לפני 3 שנים, 3 חודשים #131821

התמכרות היא דבר נפוץ מאוד אנחנו לרוב תופסים התמכרות כמשהו קיצוני ובדרך כלל מדמיינים נרקומן שזרוק לצד הדרך אך זהו לא המצב. יש מאות מיליונים של אנשים מתפקדים בעולם שמכורים לקפה לטלפון לבירות סיגריות ומין.
המקור של ההתמכרות השורש שלה הוא כמו שכבר אומרים ב12 צעדים ב"פגמי אופי שלנו" כלומר יש בנו דפק מסוים שבגללו אנחנו נמשכים להרגלים הרעים שלנו.
לא אישית יש תקופות שההתמכרויות שלי לא מדברות אליו ואין לי צורך בהם בכלל , מה יש בתקופות האלה שהם מנטלות ברגע את כל היצרים שלי (עישון שתייה סרטים ואוננות).
1. שמחה/תחושת משמעות/תחושת הישגיות-  אין יותר מדי מה להסביר כי זה תחושות.
2. תקשורת חיובית עם בני אדם/ נתינה לאחר-ריכוז באנשים אחרים ולא בעצמי.
מכך אני אישית יכול להבין על עצמי שכדאי להירפא ממחלת ההתמכרות אני צריך לעבוד על:
1. להגיע למצב שאני מרגיש תחושת הישג או תחושת משמעות- אני יכול להעיד על עצמי הרבה פעמים שאני מתעצל רוב היום מלעשות משימות שיכולות להביא לי תחושת משמעות או הישגיות וזוחל עם היום.
2. הרבה פעמים אני מרוכז מאוד בעצמי ובצרכים שלי ולא מחפש איך לעזור לאחר ותקוע רוב היום בין קפה לטלפון הנייד.
אז נכון המילה התמכרות היא מילה חריפה מפחידה וקיצונית ובגלל אני מעדיף לקרוא לה הרגל רע. אולי יש אנשים במצב יותר קשה משלי שלא יסכימו ואם זה כך אני מבין אותם אבל אם יש לכם תקופות שאתם לא צריכים את החומר שלכם אז זה מעיד עליכם- יש לכם הרגל רע.

תגובה: המלחמה בהתמכרויות לפני 3 שנים, 3 חודשים #131839

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

אחד הדוגמאות המאלפות להתמכרות מהסוג הקשה זה ההתמכרות לאייפון... 
יש כאלה שחוצים כביש בלי להסתכל...
יש כאלה שאצלם זה בכל מקום ובכל זמן
הנתונים של הסטיסטיקה של הווצאפ הטלגרם הם 'עשרות' שעות ביממה...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן