ברוכים הבאים, אורח

להכיר טובה - לא לשכוח.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: להכיר טובה - לא לשכוח. 746 צפיות

להכיר טובה - לא לשכוח. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13014

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
"נקום נקמת בני ישראל מאת המדינים" משה רבינו ע"ה אומר לעם: "החלצו מאיתכם... לתת נקמת ה' במדין"

השאלות: כשה' אומר למשה הוא מדבר על הנקמה של בנ"י, וכשמשרע"ה מדבר עם בנ"י הוא מדבר על נקמת ה'?  אנחנו מבינים שהמתחיל במצוה אומרים לו גמור... אבל למה משה רבינו לא יוצא עם פנחס למלחמה? יתכן שזו המצוה האחרונה שלו, הרי מיד לאחריה הוא ימות.

התשובה: משרע"ה מלמד אותנו הכרת הטוב אמיתית מהי. זו נקמה של ה'.  לא שלו. הוא לא יכול לנקום שם אלא את נקמת ה'. אליו הוא מכיר טובה יותר מכל.

הוראת בורא העולם היא להנקם מהמדינים על התערבותם בריב לא להם,  מבלי סיבה לעשות את שעשו, הם התערבו במריבה שאינה שלהם ולכן הם צריכים להענש במלוא חומר הדין, וכך, למרות שמיד לאחר המלחמה הוא אמור למות, מזדרז משה לשלוח את פנחס להלחם כפי שצווה על ידי ה', בעצמו אינו יוצא, כי יש לו הכרת הטוב, הוא זוכר כל הזמן מהיכן בא.

כמו ביאור שבמימיו חסה ולכן לא היכהו, כמו עפר הארץ בו השתמש להטמין את המצרי שהרג ולא היכהו, כך גם למדין. הוא שהה בה לאחר בריחתו מחרב פרעה. ולמרות שהם החטיאו את ישראל וגרמו למגפה שהפילה עשרים וארבע אלף בבנ"י, ומגיע להם שיענשו, הוא זוכר שהיה שם חסד עבורו, ודואג שנקמת ה' שצריכה לבוא, תבוא, אך לא ממנו. הכרת הטוב האמיתית היא לבורא העולם על רוב חסדו.

כסקסוהוליסט שרגיל לפסול לחלוטין את כל מי שנראה שהרע לי. אתפלל שאזכור גם את אותם רגעים שכן קיבלתי בהם תועלת. אהיה אסור אל התודה. אעשה את שנדרש, אך היא תשמור אותי מלעשות את שאיני אמור לעשות.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: להכיר טובה - לא לשכוח. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13148

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
בס"ד
אז אם מדברים על תודה אז יש לי להודות
א. להקב"ה, שזיכני להכיר את האתר המדהים הזה!
ב. ליוצרי, הוגי, מפעילי האתר הזה שבזכותו אנחנו כאן היום...
ג. לחברי הפורום המדהימים, המבינים, התומכים ומאירים נקודות אור בחשיכה שאנו שרויים בה!
ד. למנהל הפורום המדהים רבינו זלמן היקר באדם!
ה. לממציא הטבלה "המסע ל90" שעוזרת ומסייעת לשמור על עוד יום נקי.
ו. לכל מי ששכחתי...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: להכיר טובה - לא לשכוח. לפני 11 שנים, 9 חודשים #13157

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אשריך.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן